Zavrieť

Porady

Babetta

Ahoj.
Zdedil som Babettu 210. Kto mi poradí, čo všetko na prevádzkovanie takej "mašinky" potrebujem. Zaujíma ma, aké doklady, okrem vodičáku, musím mať pri jazde a aké špeciálne ustanovenia platia pre vodičov babetty. Už sa teším na Vaše rady a pripomienky. (Veď o tom PORADA je). Takže sem s nimi ... Toptom.
Usporiadat
dad111 dad111

dad111 je offline (nepripojený) dad111

Mam rad svet, nenavidim pretvarku. ...viac
No vidíš a práve o tom to je. Ten pomer je samozrejme iný ako 1:50. Ak to niekto nevie, pre istotu si povie radšej ešte trocha oleja pridám, aby bolo dosť. A problém je na svete. Je to zbytočné. Dávať čo najmenej oleja neznamená dávať ho tam málo, ale presne a len toľko,koľko je potreba. Kvalitnejšieho oleja stačí menej a to e lepšie.Pre motor, aj pre okolie. Vyrábajú sa oleje aj pre pomer 1:100 ako náhrada za 1:50 a to pre ozaj vysokootáčkové a trvale zaťažené motory.Označenie M2T je vžité pre oleje 2taktných motorov. Na trhu boli M2T vyrobené v čechách a tak isto označené M2T vyrobené na SK. Ako jedno z mála ten SK bol kvalitnejší. Boli a možno stále sú aj M2T špeciál. To boli oleje úplne iných parametrov. Takže nie je M2T ako M2T. Zvlášť v zmesi s terajšími novými benzínmi je M2T nanič. Pri dlhšom odstavení zmes zhustne a upcháva tenké kanáliky karburátora.
0 0
kokos1 kokos1

kokos1 je offline (nepripojený) kokos1

Nechcel som otvarat novu temu, potrebujem sa opytat na tu babetu ci je potrebne teda od r 2013 ju prihlasit. Lebo rozpraval som sa s jednym policajtom a hovoril ze nie, na jezdenie iba treba vodicak a poistku.
0 0
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

http://portal.gov.sk/Portal/sk/Defau...ype=-1&aid=639
A z toho:
Technické osvedčenia vozidiel vydané vozidlám podľa predpisov účinných do 1. decembra 2006, zostávajú v platnosti do konca decembra 2012.
Prevádzkovateľ vozidla kategórie L, M, N, O, T, C, R, PSa LS, ktoré majú vydané technické osvedčenie vozidla a neboli prihlásené do evidencie vozidiel, môže požiadať o vydanie osvedčenia o evidencii.

Osvedčenie o evidencii možno vydať iba vozidlu, ktorému bolo udelené typové schválenie ES, typové schválenie alebo iné schválenie na prevádzku v premávke na pozemných komunikáciách v Slovenskej republike a malo vydané technické osvedčenie vozidla.

Prevádzkovateľ vozidla je povinný do 15 dní odo dňa nadobudnutia právoplatnosti príslušného rozhodnutia po prihlásiť vozidlo do evidencie vozidiel.
Suma sumárum: stačí vodičák a PZP
1 0
Letko Letko

Letko je offline (nepripojený) Letko

...letom-svetom...
Podľa listu z prezídia PZ treba od 1. 1. 2013 mať EVČ aj na Babettu.
0 0
kokos1 kokos1

kokos1 je offline (nepripojený) kokos1

Technické osvedčenia vozidiel vydané vozidlám podľa predpisov účinných do 1. decembra 2006, zostávajú v platnosti do konca decembra 2012.
Teda od 2013 neplatia?

Prevádzkovateľ vozidla, ktorý chce po 1. januári 2013 v premávke na pozemných komunikáciách prevádzkovať vozidlá kategórie L, M, N, O, T, C, R, PS a LS, ktoré majú vydané technické osvedčenie vozidla a neboli prihlásené do evidencie vozidiel, musí požiadať o vydanie osvedčenia o evidencii.
- Za vydanie osvedčenia o evidencii alebo technického osvedčenia vozidla sa platí poplatok 5 €.
5€ to nieje také hrozne. Ale dalšie poplatky by vyšli kolko?
Naposledy upravil kokos1 : 22.03.12 at 17:31
0 0
jalesa jalesa

jalesa je offline (nepripojený) jalesa

Ahoj
prosím Vás o radu , mám nový skúter bez EVC chcem ho prihlásiť u policajtov, musím tam ísť aj s ním alebo nie????
keď mám doklad o kúpe (FA) je nový nejazdený?????
Čo vy na to??? Nikde neviem nájsť ako to je pri motocykloch, s autom viem že netreba.
Ďakujem Jlaesa
0 0
arizona arizona

arizona je offline (nepripojený) arizona

jalesa Pozri príspevok
Ahoj
prosím Vás o radu , mám nový skúter bez EVC chcem ho prihlásiť u policajtov, musím tam ísť aj s ním alebo nie????
keď mám doklad o kúpe (FA) je nový nejazdený?????
Čo vy na to??? Nikde neviem nájsť ako to je pri motocykloch, s autom viem že netreba.
Ďakujem Jlaesa
https://www.google.sk/webhp?sourceid...w=1138&bih=544
0 0
Letko Letko

Letko je offline (nepripojený) Letko

...letom-svetom...
Prežije Babetta rok 2012?

http://niemiecz.blog.sme.sk/c/273141...-rok-2012.html

Zaujímavý článok s rozpisom nákladov na "zlegalizovanie" Babetty.
1 0
Letko Letko

Letko je offline (nepripojený) Letko

...letom-svetom...
Dúfajme, že návrh zákona prejde a budeme mať pokoj na ďalších 10 rokov:

http://www.nrsr.sk/web/Default.aspx?...dobia=6&ID=134
0 0
vladuško vladuško

vladuško je offline (nepripojený) vladuško

...babeta nepotrebuje ani stk a ani ečv, a to teraz ako budu policajti kontrolovať, či brzdí a či má dobre nastavené svetlá ??? a či má pneu a kolesá aké tam maju byť???
0 0
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

A Babetta šla do světa....... policajt kuká, či babeťák má na hlave šerbeľ a vodičák a techničáčik pri sebe, PZP uzatvorené (keďže nemá EČV identifikačný údaj je výrobné číslo), či Babetta za jazdy svieti jedným očkom. STK, EK nemôžu kontrolovať - nespadajú pod to. Asi len toľko skontrolujú.

A ešte - či okrem PHM a oleja v Babette, nie je aj iné PHM niekde v inej "nádrži"
0 0
Chobot Chobot

Chobot je offline (nepripojený) Chobot

misoft Pozri príspevok
A Babetta šla do světa....... policajt kuká, či babeťák má na hlave šerbeľ a vodičák a techničáčik pri sebe, PZP uzatvorené (keďže nemá EČV identifikačný údaj je výrobné číslo), či Babetta za jazdy svieti jedným očkom. STK, EK nemôžu kontrolovať - nespadajú pod to. Asi len toľko skontrolujú.

A ešte - či okrem PHM a oleja v Babette, nie je aj iné PHM niekde v inej "nádrži"
A čo lekárnička a reflexná vesta?
0 0
Letko Letko

Letko je offline (nepripojený) Letko

...letom-svetom...
Lekárnička a reflexná vesta nemusí na Babette byť.
0 0
Letko Letko

Letko je offline (nepripojený) Letko

...letom-svetom...
Huráááá, naše Babetty sú zachránené na ďalších 10 rokov
0 0
vladuško vladuško

vladuško je offline (nepripojený) vladuško

a veď aj "ostatní" chcú zachrániť... čo vy na to ?
0 0
worldman worldman

worldman je offline (nepripojený) worldman

Dobrý deň, ide o to, že ja som svoju babettu doniesol ako jazdenú z Maďarska a má vyrazené aj VINko na ráme. Názory na potrebnosť osvedčenia o spôsobilosti sa na rôznych fórach líšia, dokonca mám informácie (neviem či dobré), že v rokoch 83 - 90 sa tieto osvedčenia nevydávali. Moja JAWA 210 ka z roku 85 ZVL Považská Bystrica má maďarský štítok a mám aj originálny doklad o kúpe s razítkom a výrobným číslom (niečo ako ručne vypísaný paragon). Sused si objednal napodobeninu z internetu s rovnakými razítkami (výrobca - predajca) za 22eur. Nechcel by som byť stíhaný za falšovanie úradného dokumentu. Na polícii mi povedali, nech idem na obvodný úrad dopravy a tam mi vraj majú vydať duplikát ... ale keď som tam zašiel, povedali mi že čo od nich chcem, keď tam babetty nikdy neevidovali ... neviem keď ma naposledy zastavili policajti prehádal som sa s nimi, že v maďarsku žiadne osvedčenie nevydávali ale nemusím v budúcnosti natrafiť na rozumných polišov a môžu mi napariť pokutu.

Prilbu, okuliare, PZP a funkčnú babettu (aj svetlá mám)


No teraz poradte ...
0 0
Miroslav 25 Miroslav 25

Miroslav 25 je offline (nepripojený) Miroslav 25

ahojte
kde najdem vinko na babete
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať