Zavrieť

Porady

Omega a danove priznanie

Ako tak pozeram tlacove zostavy a tak.. tak som nenasla danove priznanie PO.. Vie mi niekto poradit, ci to vobec OMEGA dokaze, alebo ci sa to tam nevola inak alebo ako? som z toho vazne jelen. /alebo mam nieco vytlacit a z toho vypisat danove?/

A este jedna vec... vobec netusim, ake zostavy si mam vytlacit z omegy, aby som mala kompletne uctovnictvo. Aj za tuto radu budem vdacna.
Usporiadat
LUBY LUBY

LUBY je offline (nepripojený) LUBY

konateľka
VDAKA, idem to vyskusat
0 0
RenataK RenataK

RenataK je offline (nepripojený) RenataK

LUBY Pozri príspevok
Prosím Vás, vypĺňa Vám Omega správne hodnoty riadkov vo Výkaze ziskov a strát za minulé účtovné obdobie? Ja nemám ani v jednom riadku správnu sumu, napr. r. 04 v r. 2008 bol 1096 a teraz ho zapísalo v hodnote 36044???????????
Malo by to byť správne, predtým to bolo v tisícoch a teraz v celých eurách a ono to prepočítava z tis.
0 0
LUBY LUBY

LUBY je offline (nepripojený) LUBY

konateľka
Pomohla mi ta uprava v ciselniku, musela som to spravit sva krat za sebou, lebo prvy raz som dala iba standard, ale bolo treba predtym stiahnut vysledky z min roka. Vdaka
0 0
DanielaSL DanielaSL

DanielaSL je offline (nepripojený) DanielaSL

Mama troch dospelých detí
Ja som dnes kvôli tomu volala do Krosu, lebo tiež mi po prepočítaní čísla nesedeli a dokonca o jedno € mi nepasovali aktíva s pasívami v súvahe . V Krose mi kázali ísť do číselníkov, na súvahu (výkaz ziskov a strát) - možnosti - a potom vybrať - prevziať výsledky z minulého roku. Tak už mi všetko sedelo.
0 0
jess jess

jess je offline (nepripojený) jess

žienka
Máme veru viaceré tieto problémy .
0 0
janasl janasl

janasl je offline (nepripojený) janasl

ja som tiež teraz narazila na tento problem. Otázka ale je, či
treba výkazy za min.obdobie vyplnať z údajov realnych (KS v celých SKK prepočítať na EUR z hlavnej knihy), alebo tento prepočet na EUR spraviť na tvrdo zo zaokruhlených údajov z výkazov 2008.
Vznikajú medzi tým dosť velké rozdiely.
Aký postup je správny?
0 0
JAJA11 JAJA11

JAJA11 je offline (nepripojený) JAJA11

janasl Pozri príspevok
ja som tiež teraz narazila na tento problem. Otázka ale je, či
treba výkazy za min.obdobie vyplnať z údajov realnych (KS v celých SKK prepočítať na EUR z hlavnej knihy), alebo tento prepočet na EUR spraviť na tvrdo zo zaokruhlených údajov z výkazov 2008.
Vznikajú medzi tým dosť velké rozdiely.
Aký postup je správny?
Podľa doporučení DRSR sa to má prepočítavať z tých zaokrúhlených súm, čím tam vznikajú dosť divné sumy.
Mne auditorka kázala dať tam skutočné sumy
0 0
ZuzanaP ZuzanaP

ZuzanaP je offline (nepripojený) ZuzanaP

:-D
Mne vyšiel výsledok hospodárenia v súvahe nižší o 0,01 eura oproti výkazu ZaS v minulom období. Opravili by ste to, alebo nechali tak? Je to zrejme zaokrúhlovaním súm, ale predsa ma to žerie.
0 0
j.u.l.i.a j.u.l.i.a

j.u.l.i.a je offline (nepripojený) j.u.l.i.a

obyčajný človiečik, ktorý sa v práci veľmi snaží aj keď je to niekedy veľmi ťažké:) ...viac
JAJA11 Pozri príspevok
Podľa doporučení DRSR sa to má prepočítavať z tých zaokrúhlených súm, čím tam vznikajú dosť divné sumy.
Mne auditorka kázala dať tam skutočné sumy
To je zaujímavé... mňa audítori upozornili aby som postupovala podľa usmernenia daňového riaditeľstva a teda som vychádzala zo zaokrúhlených súm.
0 0
JAJA11 JAJA11

JAJA11 je offline (nepripojený) JAJA11

j.u.l.i.a Pozri príspevok
To je zaujímavé... mňa audítori upozornili aby som postupovala podľa usmernenia daňového riaditeľstva a teda som vychádzala zo zaokrúhlených súm.
No auditorka má pravdu v tom, že keď som si chcela kontrolovať súvahu na začiatku roka, či mi sedí s koncoročným stavom, tak sa to nedalo. Viem, že pre daňový úrad je lepšie mať tam tie zaokrúhlené sumy, ale pre podnikateľský subjekt je to zrozumiteľnejšie tak ako to chce auditorka. No ja sa asi radšej opýtam na DÚ, aby mi potom nerobili problém
0 0
tibor1000 tibor1000

tibor1000 je offline (nepripojený) tibor1000

Dobrý deň poraďáci,
prosím Vás,akú zostavu si tlačíte v OMEGE,keď si potrebujem vytlačiť obratovku všetkých účtov za rok 2009?
ďakujem moc vopred
0 0
andreaS andreaS

andreaS je offline (nepripojený) andreaS

co potrebujes skontrolovat?

vytlacim si maximalne hlavnu knihu do decembra a idem ucet za uctom ci mi sedia zostatky... ak nie tak si dam zobrazit knihu analytickej evidencie daneho uctu a patram...
0 0
tibor1000 tibor1000

tibor1000 je offline (nepripojený) tibor1000

andreaS Pozri príspevok
co potrebujes skontrolovat?

vytlacim si maximalne hlavnu knihu do decembra a idem ucet za uctom ci mi sedia zostatky... ak nie tak si dam zobrazit knihu analytickej evidencie daneho uctu a patram...
to už mám všetko odkontrolované
ale ešte si chcem vytlačiť niečo ako obratovku účtov za celý rok,teda jednotlivé pohyby na každom účte
keď by šlo účtovníctvo na kontrolu ,daň.kontrolóri si vyžadujú aj obratovku účtov,no neviem odkiaľ to v OMEGE vytlačiť..
0 0
andreaS andreaS

andreaS je offline (nepripojený) andreaS

fuuha, sak by som vytlacila haldy papiera... da sa to vyhodit aj do pdf-ka a ulozit si to... alebo tlacit az ked sa ohlasi pripadna kontrola..
0 0
bobiko bobiko

bobiko je offline (nepripojený) bobiko

tibor1000 Pozri príspevok
to už mám všetko odkontrolované
ale ešte si chcem vytlačiť niečo ako obratovku účtov za celý rok,teda jednotlivé pohyby na každom účte
keď by šlo účtovníctvo na kontrolu ,daň.kontrolóri si vyžadujú aj obratovku účtov,no neviem odkiaľ to v OMEGE vytlačiť..
v omege je to kniha analytickej evidencie. archivovat by si ju mala, miesto tlace na papier urob export do suborov /osobne pouzivam pdf/ a potom napal komplet uzavierku na CD, alebo DVD a tie archivuj.
vytlacene na papier mam len hlavnu knihu a vysledovku pred danou, hlavnu knihu a vysledovku po dani, danove priznanie a vykazy s poznamkami. k tomuto si do obalu prilozim CD, kde mam napalenu komplet uzavierku: uctovy rozvrh, uctovny dennik, knihu analytickej evidencie, hlavnu knihu, saldokonto, knihu pohladavok a zavazkov, inventarizaciu uctov hlavnej knihy, danove priznania, vykazy a poznamky, vypocet preddavkov na dan z prijmov+archiv databazy za rok.
0 0
janasl janasl

janasl je offline (nepripojený) janasl

Ako nastavíte v Omege , aby účet 595 nešiel do riadku 100 v DP?
Pár rokov dozadu ho myslím automaticky do r.100 nezahrňalo, teraz
je stále jeho súčasťou, a podľa postupov účtovania by byť nemal?
Treba to nejak špecialne nastaviť v účtovom rozvrhu?
Dakujem za odpoved
0 0
andreaS andreaS

andreaS je offline (nepripojený) andreaS

kazdy nedanovy ucet treba nastavit... otvoris si konkretny ucet a v jeho zalozkach najdes "vykazy" a tam "priznanie k dani z prijmov" a tu zakvacnes kam konkretne v danovom priznani ma tento ucet tahat...
0 0
janasl janasl

janasl je offline (nepripojený) janasl

to mi je jasne, ale ono mi to ponúkne iba zaradenie do príslušných riadkov, napr. do 180 ako nedaňový, ale ja by som chcela a myslím, že by to tak malo aj byť aby vôbec nebol súčasťou r.100 a to
v tom nastavení nemôžem nájsť. Možno to tam je, len to nevidím
0 0
janasl janasl

janasl je offline (nepripojený) janasl

už som na to prišla. Ono príslušný účet 595 do r.100 vôbec nedáva.
0 0
truch truch

truch je offline (nepripojený) truch

JAJA11 Pozri príspevok
No auditorka má pravdu v tom, že keď som si chcela kontrolovať súvahu na začiatku roka, či mi sedí s koncoročným stavom, tak sa to nedalo. Viem, že pre daňový úrad je lepšie mať tam tie zaokrúhlené sumy, ale pre podnikateľský subjekt je to zrozumiteľnejšie tak ako to chce auditorka. No ja sa asi radšej opýtam na DÚ, aby mi potom nerobili problém
Ja som sa na DÚ už pýtala, zatiaľ nemajú žiadne usmernenie. V Omege po prevzatí výsledkov cez číselník mám prepočet zo zaokrúhlených súm. Správca dane bude výkazy skenovať a zrejme by mu nesedeli údaje s minuloročným priznaním, preto sa majú prepočítať sumy zaokrúhlené, také ako boli vo výkazoch v r.08. Rozdiely sú veľké, veď na 1 riadku to môže byť až 16,56€ / napr. 4499 Sk je 149,34€ a zaokrúhlené 4 tis. sú 132,78€/ To je to verné zobrazovanie účtovníctva
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať