Zavrieť

Porady

prečíslovanie pokladničných dokladov?

Prosím Vás vie mi niekto poradiť ako sa dajú prečíslovať v účtovnom denníku pokladničné doklady ? Mám účtovný program MRP -Windows - Podvojné účtovníctvo. Ďakujem.
Usporiadat
decembrovka decembrovka

decembrovka je offline (nepripojený) decembrovka

Pozorne som si prečítala čo Ste písali o číslovaní dokladov v programe MRP. Môžte ma dostať do obrazu : nahadzovala som naraz doklady za 6 mesiacov. Nakoľko ich bolo neúrekom, nahadzovala som ich ako mi prišli t.j. február, január, máj, ... potom som si dala zoradiť podľa dátumu. Samoška doklady boli rozhádzané. To daňový úrad neuznáva?? Ak prečíslovávate doklady v denníku, to prečilovávate po jednom doklade? Alebo ako? Tak som z toho na vietvi. No to Ste mi dali.
0 0
Monika Kováčová Monika Kováčová

Monika Kováčová je offline (nepripojený) Monika Kováčová

áno po jednom doklade. Nemôže byť 1. v mesiaci č.20 a desiateho č. 5 atď., pretože je zrejmé, že účtovníctvo nevedieš správne v časovom slede.
0 0
kukučka kukučka

kukučka je offline (nepripojený) kukučka

Najprv si doklady zotriedim podľa dátumu a tak nahadzujem.
0 0
ondrejvla ondrejvla

ondrejvla je offline (nepripojený) ondrejvla

Podstatné, že zatiaľ to viem... Ale zajtra už možno bude inak. ...viac
decembrovka
Pozorne som si prečítala čo Ste písali o číslovaní dokladov v programe MRP. Môžte ma dostať do obrazu : nahadzovala som naraz doklady za 6 mesiacov. Nakoľko ich bolo neúrekom, nahadzovala som ich ako mi prišli t.j. február, január, máj, ... potom som si dala zoradiť podľa dátumu. Samoška doklady boli rozhádzané. To daňový úrad neuznáva?? Ak prečíslovávate doklady v denníku, to prečilovávate po jednom doklade? Alebo ako? Tak som z toho na vietvi. No to Ste mi dali.
No, keďže si si nedala tú námahu a neuložila a neúčtovala podľa dátumu, teraz keď si si ich dala zotriediť, musíš si ich podľa čísla ručne aj očíslovať, tzn. aj pokladničné doklady.
Ale aj tak si neviem predstaviť, ako si očíslovala napr.došlé faktúry, tiež február, január, máj...? No tak ti nezávidím, doklady nemáš v účtovnom a časovom poradí, nezodpovedá to Postupom účtovania a ani Zákonu o účtovníctve.
0 0
renix1 renix1

renix1 je offline (nepripojený) renix1

Aj ja by som mala otázku k tejto téme, dala som si zoradiť podľa dátumu a teraz mám tak, že napr. 20.1. č.6
20.1. č.4
20.1. č.5 aj takéto číslovanie vadí? Alebo sa to dá nejako zoradiť?
Prosím poraďte.
0 0
lenkak lenkak

lenkak je offline (nepripojený) lenkak

Lenka
dala si prečíslovať aj skupiny zápisov aj zápisy?
0 0
Muška Muška

Muška je offline (nepripojený) Muška

Len ručne prečíslovať.

Prikladám odpoveď z MRP.

Otázka:

Mám od Vás zakúpený softvér JU-MSDOS, uvažujem prejsť na Vizuálny program. Stiahla som si Demo verziu, no zistila som, že sa nedajú prečíslovať pokladničné doklady, tak ako to môžem urobiť v Pokladničnej knihe pod DOS. a taktiež keď dám Zoradiť dokladyv Peňažnom denníku podľa dátumu, tak mi ich zoradí všetky. V DOS si môžem zadať od riadku po riadok.
Prosím o odpoveď či robím niečo špatne, alebo je ozaj program DOS lepší?

Odpoveď:

Prečíslovať pokladničné doklady môžete aj vo win aplikácii, každý zvlášť. Zoradiť doklady podľa dátumu zotrieďuje všetky, nie od - do.
0 0
Muška Muška

Muška je offline (nepripojený) Muška

Lenka, v tomto ma MRP dosť sklamalo. Lebo pre mňa je číslovanie na konci roka dosť dôležité. Keď všetko ukončím, zoradím pokladničnú knihu a tá sa samá očísluje, prečísluje a pod. A ja potom len dopisujem čísla na PPD, VPD, ručne.
Nemôžem skôr číslovať, lebo by som mala tých lomeno A niekoľko v mesiaci.

Z verzie WIN mi vyplýva, že by som ručne musela zadávať aj do softu, aj na doklady - tak to sa mi ozaj nechce.
0 0
lenkak lenkak

lenkak je offline (nepripojený) lenkak

Lenka
mrp win má viacero nedostatkov, toto je len jeden z nich....
0 0
mysimis mysimis

mysimis je offline (nepripojený) mysimis

obyčajný človiečik
Je to dosť "zvláštne", že napriek našim výhradám firma MRP s tým nič nerobí.
0 0
renix1 renix1

renix1 je offline (nepripojený) renix1

áno, dala som prečíslovať aj skupiny zápisov aj zápisy. A predsa mi doklady nejdú za sebou.
Teraz som to dala takto, poraďte či je to dobre.
Vo výstupoch som to dala zoradiť 1. doklady
2. dátum
a teraz to mám prehľadne za celý mesiac všetky faktúry,ID,PPD,VPD 1.FV od č.1...dátum od 1.1 do30.1
2.FP od č.1...dátum od 1.1 do 30.1.
3.ID od č.1.. atď
Je to MRP/Win - Podvojné ú.
0 0
Fany Fany

Fany je offline (nepripojený) Fany

Lenže zostane ti to tak aj v denníkú, alebo to máš iba vo výstupnej zostave? Lebo mne to veru v denníku neprečísluje.
0 0
renix1 renix1

renix1 je offline (nepripojený) renix1

V denníku to tak nemám, ale vytlačím si denník podľa tejto výstupnej zostavy
akurát čísla zápisov mám poprehadzované.
0 0
lenkak lenkak

lenkak je offline (nepripojený) lenkak

Lenka
máš dve možnosti,
uspokojiť sa s vytlačenou zostavou,
alebo furt otravovať mrp, ale prečíslovanie ani neuvažujú, nakoľko napr. úhrady sú zdrojom dokladu, a zdroj sa neprečísluje.
0 0
renix1 renix1

renix1 je offline (nepripojený) renix1

Ešte by som sa chcela opýtať ako vkladáte PF keď vám to dajú neskôr a už máte zaradených a zaúčtovaných viac faktúr. Lebo sa mi stáva, že PF napr. z 5.10. sa ku mne dostane až 5.11. a už mám zaradených nejakých 20 faktúr. A sú to zahr. fa. takže potrebujem to zaradiť kurzom z 5.10. Zas mi nebude sedieť poradové číslo a dátum. Je to veľká chyba? Poraďte mi prosím. ďakujem
0 0
lenkak lenkak

lenkak je offline (nepripojený) lenkak

Lenka
skús sa prehrabať v archíve
pr.
http://www.porada.sk/t9259-vystavene...tumy+do%B9l%E9
0 0
renix1 renix1

renix1 je offline (nepripojený) renix1

Volala som do MRP kvôli prečíslovaniu denníka (PÚ), lebo mi doklady program zoradil síce podľa dátumu, ale v rámci jedného dňa mám čísla dokladov poprehadzované a povedali mi, že sa s tým nedá nič robiť, lebo si program pamätá ktorý zápis sa nahodil skôr, tak len ručne poopravovať čísla. Tak si dávajte pozor, keď nejaký doklad dokladáte, aby vám to zle nezoradilo.
0 0
lenkak lenkak

lenkak je offline (nepripojený) lenkak

Lenka
renix1
Volala som do MRP kvôli prečíslovaniu denníka (PÚ), lebo mi doklady program zoradil síce podľa dátumu, ale v rámci jedného dňa mám čísla dokladov poprehadzované a povedali mi, že sa s tým nedá nič robiť, lebo si program pamätá ktorý zápis sa nahodil skôr, tak len ručne poopravovať čísla. Tak si dávajte pozor, keď nejaký doklad dokladáte, aby vám to zle nezoradilo.
presne ako som očakávala, v tomto sa nič nezmení.
0 0
majkla majkla

majkla je offline (nepripojený) majkla

Ahojte,ja si ich nečíslujem cely rok,a na konci roka po zoradeni podla dátumu si kazdý jeden očíslujem.Určite je to menej náročné ako prečíslovanie dokladov.
0 0
sybila3 sybila3

sybila3 je offline (nepripojený) sybila3

dajú sa prečíslovať doklady aj MS3 a ako?
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať