Zavrieť

Porady

obsahuje to vypis z registra trestov?

Viem ze som nezaradil uplne spravne ale inu kat. som nenasiel.

Takze mam nasl. otazocku:

Dostal som pokutu od policie, vraj bolo vydane sudne rozhodnutie (to som ale nedostal) a potom to vymahal exekutor. Ihned som to uhradil a aj trovy.

Bude nieco uvedene vo vypise z registra trestov? alebo sa tam eviduju len trestne ciny t.j. cojaviem ked ma sud odsudil (lebo sa mi zda ze ked sud vydal platobny rozkaz neznamena to ze ma odsudil???)

DAKUJEM DOPREDU ZA KAZDU ODPOVED
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Danila je offline (nepripojený) Danila

    Vylúčený člen Danila
    gibs Pozri príspevok
    Viem ze som nezaradil uplne spravne ale inu kat. som nenasiel.

    Takze mam nasl. otazocku:

    Dostal som pokutu od policie, vraj bolo vydane sudne rozhodnutie (to som ale nedostal) a potom to vymahal exekutor. Ihned som to uhradil a aj trovy.

    Bude nieco uvedene vo vypise z registra trestov? alebo sa tam eviduju len trestne ciny t.j. cojaviem ked ma sud odsudil (lebo sa mi zda ze ked sud vydal platobny rozkaz neznamena to ze ma odsudil???)

    DAKUJEM DOPREDU ZA KAZDU ODPOVED
    Vieš si predstaviť, keby toto uvádzali do registra trestov? Môžeš pokojne spávať. Toto tam nebude.

    Chobot je teraz online Chobot

    Chobot
    gibs Pozri príspevok
    Viem ze som nezaradil uplne spravne ale inu kat. som nenasiel.

    Takze mam nasl. otazocku:

    Dostal som pokutu od policie, vraj bolo vydane sudne rozhodnutie (to som ale nedostal) a potom to vymahal exekutor. Ihned som to uhradil a aj trovy.

    Bude nieco uvedene vo vypise z registra trestov? alebo sa tam eviduju len trestne ciny t.j. cojaviem ked ma sud odsudil (lebo sa mi zda ze ked sud vydal platobny rozkaz neznamena to ze ma odsudil???)

    DAKUJEM DOPREDU ZA KAZDU ODPOVED
    Na tvoju otázku dáva odpoveď zákon o registri trestov č. 311/1999, kde v § 1 ods. 3 sa uvádza:

    "(3) V registri trestov sa zakladá

    a) trestný list o každej osobe právoplatne odsúdenej súdom Slovenskej republiky,
    b) správa o osobe, proti ktorej bolo právoplatným rozhodnutím prokurátora alebo právoplatným rozhodnutím súdu podmienečne zastavené trestné stíhanie,
    c) správa o právoplatnom rozhodnutí súdu alebo právoplatnom rozhodnutí prokurátora o schválení zmieru,
    d) rozhodnutie súdu o uznaní rozhodnutia cudzozemského súdu na území Slovenskej republiky, /2/
    e) oznámenie cudzozemského súdu o právoplatnom odsúdení občana Slovenskej republiky alebo o právoplatnom odsúdení osoby, ktorá má trvalý pobyt na území Slovenskej republiky. /3/"

    Vydanie platobného rozkazu sudcom nie je odsúdenie osoby. Je to jedna forma rozhodnutí súdu, odsúdenie je zase iná forma. Takže to v registri trestov nebudeš mať.

    obsahuje to vypis z registra trestov?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.