Zavrieť

Porady

Odpustenie poplatkov

Dobry den, vie mi niekto poradit, ci je mozne pri rozvode manzelstva ziadat odpustenie poplatku /2.000.- Sk/ za rozvod manzelstva, z dovodu, ze mam maly prijem? Treba vydokladovat prijem? Staci na to vyplatna paska ci pracovna zmluva? Dik za rady.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    rada je offline (nepripojený) rada

    rada
    Katka3003 Pozri príspevok
    Dobry den, vie mi niekto poradit, ci je mozne pri rozvode manzelstva ziadat odpustenie poplatku /2.000.- Sk/ za rozvod manzelstva, z dovodu, ze mam maly prijem? Treba vydokladovat prijem? Staci na to vyplatna paska ci pracovna zmluva? Dik za rady.
    O odpustenie nie, ale o oslobodenie. Sú na to na súde (myslím si)
    tlačivá . Cit. z OSP :
    [hore]§ 138


    (1) Na návrh môže súd priznať účastníkovi celkom alebo sčasti oslobodenie od súdnych poplatkov, ak to pomery účastníka odôvodňujú a ak nejde o svojvoľné alebo zrejme bezúspešné uplatňovanie alebo bránenie práva. Ak nerozhodne súd inak, vzťahuje sa oslobodenie na celé konanie a má i spätnú účinnosť; poplatky zaplatené pred rozhodnutím o oslobodení sa však nevracajú.

    (2) Priznané oslobodenie súd kedykoľvek za konania odníme, prípadne i so spätnou účinnosťou, ak sa do právoplatného skončenia konania ukáže, že pomery účastníka oslobodenie neodôvodňujú, prípadne neodôvodňovali.

    (3) Ak bol účastníkovi oslobodenému od súdnych poplatkov ustanovený zástupca, vzťahuje sa oslobodenie v rozsahu, v akom bolo priznané, i na hotové výdavky zástupcu a na odmenu za zastupovanie.

    Ellenn je offline (nepripojený) Ellenn

    Ellenn
    Katka, prosim Ta, pisala si tu ziadost na odpustenie poplatku? Nie je to ale tak, ze Tvoju ziadost potom stale odsuvaju alebo dokonca zamietnu?

    Katka3003 je offline (nepripojený) Katka3003

    Katka3003
    Ellen, ja som dala taku ziadost, na oficiálnom tlacive súdu- dali mi to na socialnom, ale zatial sa nic nedeje a je to uz 3 mesiace, zatial nic.

    Ellenn je offline (nepripojený) Ellenn

    Ellenn
    3 mesiace je dlha doba, ale mozno je to tak bezne aj ked sa zaplati poplatok. Prosim Ta, mozes mi napisat na epivarci@orangemail.sk? Ja nemozem posielat sukromne spravy, lebo tu este nie som 5 dni. Chcela by som sa Ta este spytat nejake veci. Dik.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.