Zavrieť

Porady

Zas II pilier

Pohar Pohar

Pohar je offline (nepripojený) Pohar

Prosim Vas mozete mi tu niekto laicky vysvetlit, ako budem dostavat dochodok ked som v II pilieri? teraz tam ide polovica z doch. poistenia. Znamena že ked budem v dochodku a budem mat napríklad 10 000sk dochodok, soc. poistovna mi dá len 5000sk? A zvyšok dostanem kde? Alebo ako mi bude vyplacyný dochodok, lebo pochybuje že budem mat tolko v DSS aby som si tych 10 000sk doplnila...... Rozmyslam zle?
Usporiadat
ALBO ALBO

ALBO je offline (nepripojený) ALBO

Ćhcem sa spýtať, či neviete poradiť stránku, kde je kalkulačka pre výpočet dôchodku z DSS.Bolo v nejakej relácii, že je vraj čosi nové, len som nepostrehla kde.
A ešte, neviete či tam zostalo tých 10rokov alebo je 15 povinných na šetrenie a či platí aj spätne toto pre už starých poistencov DSS.
Dik
0 0
Chobot Chobot

Chobot je offline (nepripojený) Chobot

ALBO Pozri príspevok
Ćhcem sa spýtať, či neviete poradiť stránku, kde je kalkulačka pre výpočet dôchodku z DSS.Bolo v nejakej relácii, že je vraj čosi nové, len som nepostrehla kde.
A ešte, neviete či tam zostalo tých 10rokov alebo je 15 povinných na šetrenie a či platí aj spätne toto pre už starých poistencov DSS.
Dik
Dôchodkovú kalkulačku nájdeš na stránke:

http://www.dochodok.gov.sk/index.php?nav_left=60_1

ale momentálne je kalkulačka v rekonštrukcii.

Či budeme musieť sporiť minimálne 10 alebo 15 sa ešte nevie, lebo novela zákona o soc. poistení sa ešte len pripravuje.
0 0
ALBO ALBO

ALBO je offline (nepripojený) ALBO

Chobot Pozri príspevok
Dôchodkovú kalkulačku nájdeš na stránke:

http://www.dochodok.gov.sk/index.php?nav_left=60_1

ale momentálne je kalkulačka v rekonštrukcii.

Či budeme musieť sporiť minimálne 10 alebo 15 sa ešte nevie, lebo novela zákona o soc. poistení sa ešte len pripravuje.
Dik, mne to zo správ vyplývalo, že už majú v tom jasno, len tých 15 rokov akosi nespomínajú medzi problematickými vecami, čo si myslím, že je dosť dôležté.Takže počkám.
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať