Zavrieť

Porady

opatrovatelky v Rakusku

V Rakusku doteraz pracuje nacierno cca 40 tis opatrovateliek starych a chorych ludi zo Slovenska a Ciech. Novy zakon, ktory vysiel v Rakusku, ma tuto pracu zlegalizovat. Na ich stranke www.pflegedaheim.at je riesena problematika zo strany rodiny. Ma niekto uz skusenost, aky je postup opatrovatelky zo Slovenska, aby si svoju pracu zlegalizovala?
Usporiadat
arizona arizona

arizona je offline (nepripojený) arizona

A ako mu daval zamestnvatel peniaze? Na ucet, ci na ruku? Moze nejako dokazat ten rozdiel medzi skutocnostou a tym, na co mu vystavili doklad?

Financna policia by urcite urobila poriadok, ale ak zamestnavaju ludi na cierno.
Ked cudzinci pracuju vseliako bez zmluv a na cierno, tak malokto si vybavuje este aj rod.pridavky...
0 0
lily1983 lily1983

lily1983 je offline (nepripojený) lily1983

No vie sa to zistit len cez centrálny počitač, ktorý zaznamenal všetko v tej dobe ked tam pracoval.a tam by to malo byt doteraz...na ruku mu daval peniaze..
0 0
220870 220870

220870 je offline (nepripojený) 220870

Remeselník,stavbár.
Mne to skôr pripadá že dotyčný slovák pracoval na čierno a keď sa dozvedel že môže zhrabnúť peniaze za rodinné prídavky tak by chcel legalizovať svoje minulé píjmy .
0 0
lily1983 lily1983

lily1983 je offline (nepripojený) lily1983

No tak to asi tažko, lebo normálna živnost, normálne platená, a taktiez odvody do sva, na čierno sa nedá žit jednoducho a taky stress nepotrebujeme...takze omyl...ale dik za reakciu, kazdy ma pravo na nazor.
0 0
lily1983 lily1983

lily1983 je offline (nepripojený) lily1983

a rodinne a rodičovsky nam zaplatili a platia doteraz..všetko podložené a preverené 100 krát, takze to je v poriadku urcite..
0 0
olip olip

olip je offline (nepripojený) olip

Prosím Vás, nepotrebuje niektorá záskok na 2-3 týždne? ja mám teraz babku dlhodobo v nemocnici, tak by som potrebovala záskok, lebo bez penez sa ťažko žije.
0 0
tolyada tolyada

tolyada je offline (nepripojený) tolyada

Potrebujem pomoc pri vyplňaní tlačiva E 9, surne prosíím a ďakujem
0 0
rehakani rehakani

rehakani je offline (nepripojený) rehakani

Dobrý deň, chcela by som vás poprosiť o radu. Kamarátka bola v roku 2011 štyri mesiace nezamestnaná, od 1. mája 2011 pracuje ako opatrovateľka v Rakúsku na rakúsku živnosť. Slovenskú živnosť nemá, ani žiadne príjmy zo SR. Odvody si platí v Rakúsku. Za rok 2011 podala nulové daňové priznanie na Slovensku, nakoľko mala len príjmy na základe rakúskej živnosti. V DP uviedla že príjmy podľa §6 má na základe rakúskej živnosti. Teraz dostala oznámenie, že má nedoplatok na poistnom na ZP cca 290 eur. V ZP jej povedali, že nevadí že má rakúsku živnosť a odvody platila v Rakúsku, musí uhradiť nedoplatok, nakoľko nebola celý rok SZČO - na začiatku roka od 1.1. do 30.4.2011 bola nezamestnaná, a ZP platil za ňu štát... Nedoplatok na ZP jej vypočítali zo základu dane uvedeného v DP pred vyňatím rakúskych príjmov, teda z príjmov na základe rakúskej živnosti. Povedali jej aj to, že tento rok už nemusí platiť ZP na Slovensku, iba v Rakúsku, lebo tento rok je už iba SZČO a nie poistenec, za ktorého platí ZP štát. Ďakujem pekne za pomoc.
0 0
1janka 1janka

1janka je offline (nepripojený) 1janka

Dobrý den, chcem sa spýtať v príjmoch opatrovateľky tam kde nie sú vypísané odvody, kolko z príjmu mám rátať odvody lebo je to vraj 12% ale tam kde sú vypísané odvody tak to tých 12% z príjmu vôbec nevychádza. Ako to je vlastne naozaj? Akú sumu teda odrátať z príjmu aby som vyňala odvody?Dakujeeem
0 0
iva iva

iva je offline (nepripojený) iva

Dobrý deň,
potrebovala by som pomôcť s DP za rok 2012 opatrovateľky v Rakúsku.
Celkový hrubý príjem : 13.820, po odpočítaní 40% a zaplateného SP : základ dane : 6552 eur

DP :
str.7
riadok 76: 6552
riadok 77, 79 : 3644,74

str.8
riadok 80, 81 : 2907,26
riadok 82 : 552,37 - to je vlastne daň

a ďalej si neviem poradiť, neviem ktoré riadky ďalej vyplniť, ak som dobre pochopila, tak daň na Slovenku platiť nebude, iba v Rakúsku
Vopred moc ďakujem za pomoc.
0 0
Marcelka V Marcelka V

Marcelka V je offline (nepripojený) Marcelka V

Není tu odpoveď a mňa by to zaujímalo tiež.ĎAKUJEM
0 0
Anik Anik

Anik je offline (nepripojený) Anik

dievčence a čo tak trochu čítať keď je to tu viackrát
http://www.porada.sk/t207943-p3-dano...ml#post2259926
0 0
steken1 steken1

steken1 je offline (nepripojený) steken1

Otázka: Opatrovateľka v Rakúsku. Iba tento príjem má. Má školopovinné dieťa. Môže si uplatniť na Slovensku daňový bonus?
0 0
zanetth zanetth

zanetth je offline (nepripojený) zanetth

steken1 Pozri príspevok
Otázka: Opatrovateľka v Rakúsku. Iba tento príjem má. Má školopovinné dieťa. Môže si uplatniť na Slovensku daňový bonus?
http://www.porada.sk/t207943-p5-dano...rovatelky.html
0 0
alohamercy alohamercy

alohamercy je offline (nepripojený) alohamercy

iva Pozri príspevok
Dobrý deň,
potrebovala by som pomôcť s DP za rok 2012 opatrovateľky v Rakúsku.
Celkový hrubý príjem : 13.820, po odpočítaní 40% a zaplateného SP : základ dane : 6552 eur

DP :
str.7
riadok 76: 6552
riadok 77, 79 : 3644,74

str.8
riadok 80, 81 : 2907,26
riadok 82 : 552,37 - to je vlastne daň

a ďalej si neviem poradiť, neviem ktoré riadky ďalej vyplniť, ak som dobre pochopila, tak daň na Slovenku platiť nebude, iba v Rakúsku
Vopred moc ďakujem za pomoc.
dobrý deň,

chcem sa iba uistiť, či dobre postupujem..... do príjmu ste zahrnuli plat(odmenu)+cestovné+náhrada za stravu+zaplatené poistné a do výdavkov 40% z príjmu + zaplatené poistné?

náhrada za stravu a ubytovanie sa bude počítať za celý rok alebo len za dni,ktoré strávila v rodine v Rakúsku? (živnosť má celý rok)

ďakujem za odpoveď
0 0
alohamercy alohamercy

alohamercy je offline (nepripojený) alohamercy

na r. 83 uvediem príjem, ktorý je na uvedený ako príjem zo živnosti v oddieli VI resp. na r. 37 (11 758,52) alebo ho znížim o zaplatené poistné (11758,52-925,36 = 10833,16)?
0 0
trini21 trini21

trini21 je offline (nepripojený) trini21

aj ja by som na Vás mala otázku čo je lepšie rakúska či slovenská živnosť?
0 0
arizona arizona

arizona je offline (nepripojený) arizona

trini21
aj ja by som na Vás mala otázku čo je lepšie rakúska či slovenská živnosť?
Lepsie na co?
Kedze sa pytas v teme opatrovanie v AT,tak predpokladam, ze myslis opatrovatelky. Tie MUSIA mat rakusku zivnost,ak chcu pracovat v AT.
0 0
alencek alencek

alencek je offline (nepripojený) alencek

arizona
trini21
aj ja by som na Vás mala otázku čo je lepšie rakúska či slovenská živnosť?
Lepsie na co?
Kedze sa pytas v teme opatrovanie v AT,tak predpokladam, ze myslis opatrovatelky. Tie MUSIA mat rakusku zivnost,ak chcu pracovat v AT.
nie,nemusia mať raksku, môžu pracovať i na slov. živnosť.
0 0
arizona arizona

arizona je offline (nepripojený) arizona

alencek
arizona
trini21
aj ja by som na Vás mala otázku čo je lepšie rakúska či slovenská živnosť?
Lepsie na co?
Kedze sa pytas v teme opatrovanie v AT,tak predpokladam, ze myslis opatrovatelky. Tie MUSIA mat rakusku zivnost,ak chcu pracovat v AT.
nie,nemusia mať raksku, môžu pracovať i na slov. živnosť.
V prípade, ak máte (alebo si založíte) na Slovensku živnosť na poskytovanie opatrovateľskej starostlivosti, môžete vykonávať opatrovanie starých ľudí v rakúskych súkromných domácnostiach bez rakúskeho živnostenského listu iba dočasne (vorübergehend) na základe krátkodobého cezhraničného poskytovania služieb, tzv. voľnou výmenou na 14-dňové turnusy, a to maximálne po dobu 2 mesiacov.
Ak opatrovateľ pochádza z Rakúska alebo opatrovateľ pochádza z iného členského štátu EÚ a v Rakúsku sa usadil, resp. v Rakúsku vykonáva dlhodobú trvalú činnosť, v takom prípade si musí opatrovateľ založiť živnosť a podliehať povinnému sociálnemu poisteniu(Sozialversicherungspflicht) v Rakúsku vrátane rešpektovania rakúskych daňových predpisov (Steuervorschriften)
viac:
http://www.pp.sk/6571/Zamestnavanie-...PMPP30780.aspx
1 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať