Zavrieť

Porady

opatrovatelky v Rakusku

V Rakusku doteraz pracuje nacierno cca 40 tis opatrovateliek starych a chorych ludi zo Slovenska a Ciech. Novy zakon, ktory vysiel v Rakusku, ma tuto pracu zlegalizovat. Na ich stranke www.pflegedaheim.at je riesena problematika zo strany rodiny. Ma niekto uz skusenost, aky je postup opatrovatelky zo Slovenska, aby si svoju pracu zlegalizovala?
Usporiadat
ludmilla ludmilla

ludmilla je offline (nepripojený) ludmilla

Hop a teraz som zaguglila a podarilo sa mi ho najst na stranke: www.wgkk.at
0 0
mysimis mysimis

mysimis je offline (nepripojený) mysimis

obyčajný človiečik
Jedná sa mi konkrétne o opatrovateľky v Rakúsku.
0 0
ludmilla ludmilla

ludmilla je offline (nepripojený) ludmilla

mysimis Pozri príspevok
Jedná sa mi konkrétne o opatrovateľky v Rakúsku.

Miška tak tie tam nehľadaj, tie budú patriť pod Gewerbe-wirtschaftversicherung, alebo ešte lepšie skús zagúgliť na Wirtschaftskammer.
0 0
sara3 sara3

sara3 je offline (nepripojený) sara3

Ludmilla, veľmi pekne Ti ďakujem za radu, pomohla si mi (a hlavne mojej sestre). Ešte som k tomu našla toto: http://www.eures.sk/pracujete-v-clen...-eu-176-1.html
Ešte raz vďaka.
0 0
hanelie hanelie

hanelie je offline (nepripojený) hanelie

sprievodca CR Rakúsko,
novinky: http://www.employment.gov.sk/new/ind...ws&news_id=201&
0 0
Eva Farkasová Eva Farkasová

Eva Farkasová je offline (nepripojený) Eva Farkasová

Rozvedená, matka dvoch detí
Prosím o radu. Od marca som prihlásená ako SZČO v Rakúsku, moja otázka znie, ako postupovať :1/ pri zmene prechodného pobytu (napr.ak umrie opatrovaná osoba)
2/ ak by som živnosť chcela zrušiť
3/aké sú podmienky pre vybavenie rodinných prídavkov v Rakúsku.
AK MI VIETE PORADIŤ, tak vopred ĎAKUJEM.
0 0
Orchidea1 Orchidea1

Orchidea1 je offline (nepripojený) Orchidea1

Tiež by ma zaujímalo (a to veľmi súrne) ako sa v Rakúsku takáto živnosť zruší, pretože všade sa píše o jej založení, ale nikde o jej zrušení.Sú tam nejaké lehoty, koľko živnosť musí trvať, alebo iné podmienky? Ak viete, prosím poraďte.
0 0
jaruj jaruj

jaruj je offline (nepripojený) jaruj

starnem ale zatial nevadi
Oficialne zamestnany clovek v Rakusku ma narok na rodinne pridavky.
Jestvuju dve moznosti. Bud budes poberat pridavky ty v rakusku ale v tom pripade ich nemoze poberat druhy rodic zamestnany na slovensku. Tieto pridavky su zohladnene v kazdomesacnej vyplate. Ake potvrdenie treba doniest v tomto pripade neviem.
Ja som v tej druhej alternative. Manzelka pobera pridavky na slovensku a mne rakusky stat vyplaca iba rozdiel medzi tym co dostala na slovensku a tym co mam ja dostat v rakusku. Podavam ziadost raz rocne s prislusnymi tlacivami a potvrdeniami a dostanem celu sumu naraz na ucet. (potesi). Tu pokial by bol zaujem mozem presne napisat co k tomu treba.
V pripade otazok sa da obratit na AMS (Arbeitsmarktservis)
0 0
Eva Farkasová Eva Farkasová

Eva Farkasová je offline (nepripojený) Eva Farkasová

Rozvedená, matka dvoch detí
Takže živnosť je nutné zrušiť do 8 dní. Ja som mala šťastie vybavila to za mňa rodina u ktorej som pracovala.
0 0
ZuzanaP ZuzanaP

ZuzanaP je offline (nepripojený) ZuzanaP

:-D
Prečítala som si túto tému, lebo mňa sa síce netýka, ale poznám jednu osobu, ktorá tak pracuje. Na Slovensku jej na živnostenskom povedali, že živnosť na opatrovanie platí iba pol roka... To je asi nejaká blbosť? Či nie?
0 0
Theo Theo

Theo je offline (nepripojený) Theo

dôchodca
To je tak-blbosť!
ja by som mal jednu dodatkovú otázku:
opatrovateľka na živnosť prihlásená v A -môže dostávať v Rakúsku detské prídavky za maloleté deti,ktoré sú v SR?
Môže dostať nejaký "príplatok" po odchode na dôchodok?
Ďakujem v mene susedy Elenky.
0 0
Lully Lully

Lully je offline (nepripojený) Lully

Pracujem v Rakúsku ako opatrovateľka. Počula som, že nás rodina prihlási na dôchodkové a zdravotné poistenie,ale na nemocenské dávky nemám nárok,len ak sa sama pripoistím.Neviem,či je možné v tomto prípade poistiť sa na Slovensku len na NP.Poraďte!
0 0
ludmilla ludmilla

ludmilla je offline (nepripojený) ludmilla

Lully Pozri príspevok
Pracujem v Rakúsku ako opatrovateľka. Počula som, že nás rodina prihlási na dôchodkové a zdravotné poistenie,ale na nemocenské dávky nemám nárok,len ak sa sama pripoistím.Neviem,či je možné v tomto prípade poistiť sa na Slovensku len na NP.Poraďte!
Nepoznám síce problematiku opatrovateliek, ale ak je naozaj pravda, že nemáš nárok na NP v Rakúsku, môžeš sa prihlásiť v SR na dobrovoľné nemocenské poistenie v soc. poisťovni. Ale treba si to overiť, pretože ak by si bola poistená v obidvoch krajinách nebolo by to právne v poriadku.
Pri dobrovoľnom NP platí, že pred prvou vzniknutou PN musiš mať zaplatených 270 dní NP, aby ti boli vyplatené nemocenské dávky. Keď sa rozhodneš zrušiť poistenie nestačí len prestať platiť treba zaslať odhlášku na SP.
0 0
Lully Lully

Lully je offline (nepripojený) Lully

Je teda možné poistiť sa na Slovensku len na NP, bez dôchodkového atď.?
Počas PN musím v Rakúsku platiť soc. odvody /ZP,DP/,alebo sa pozastavia?
Naposledy upravil Lully : 11.08.08 at 12:32
0 0
Lully Lully

Lully je offline (nepripojený) Lully

Ďakujem za odpoveď.
0 0
Marína Marína

Marína je offline (nepripojený) Marína

Myslím, že táto stránka http://www.pflegedaheim.at/ pomôže. Niečo sa dá prepnúť aj na slov. jazyk.
0 0
ss22 ss22

ss22 je offline (nepripojený) ss22

keď mám živnosť v rakúsku ako opatrovatelka, dostávam aj faktúry, keď ma vyplácaju, možem si zobrať úver na slovensku? alebo aj v rakúsku??? dakujem za odpoved
katarina
0 0
anicka2411 anicka2411

anicka2411 je offline (nepripojený) anicka2411

jaruj Pozri príspevok
Oficialne zamestnany clovek v Rakusku ma narok na rodinne pridavky.
Jestvuju dve moznosti. Bud budes poberat pridavky ty v rakusku ale v tom pripade ich nemoze poberat druhy rodic zamestnany na slovensku. Tieto pridavky su zohladnene v kazdomesacnej vyplate. Ake potvrdenie treba doniest v tomto pripade neviem.
Ja som v tej druhej alternative. Manzelka pobera pridavky na slovensku a mne rakusky stat vyplaca iba rozdiel medzi tym co dostala na slovensku a tym co mam ja dostat v rakusku. Podavam ziadost raz rocne s prislusnymi tlacivami a potvrdeniami a dostanem celu sumu naraz na ucet. (potesi). Tu pokial by bol zaujem mozem presne napisat co k tomu treba.
V pripade otazok sa da obratit na AMS (Arbeitsmarktservis)
ahoj ja pracujem ako zivnostnicka v rakusku a mam zaujem poberat rodinne pridavky,ale potrebovala by som podrobne info.ake potrebujem papiere a ako dlho trva vybavovanie?su to otazky ktore zaujimaju viacere moje kolegyne v rakusku.dakujem
0 0
anicka2411 anicka2411

anicka2411 je offline (nepripojený) anicka2411

potrebujem poradit ohladom rodinnych pridavkov v Rakusku.mam tam otvorenu zivnost a chcela by som vediet,ako dlho trva az mi schvalia pridavky.potrebne papiere som uz odovzdala,hoc neviem ci postacuju.Som rozvedena.Poradi mi niekto?Dakujem
0 0
jaruj jaruj

jaruj je offline (nepripojený) jaruj

starnem ale zatial nevadi
Ahoj,
si v inej situacii ako ja. Ja som zamestnany v rakusku a pridavky pobera manzelka na slovensku. Mne vyplacaju v Rakusku len rozdiel medzi tym co plati Slovensko a to co mam dostat v Rakusku.
Na to su ine formulare lebo ja ziadam doplatenie rozdielu kdezto ty ziadas o detske pridavky.
V kazdom pripade je najlepsie poslat formular so ziadostou o detske pridavky.
Tu najdes formular ,,familienbeihilfe'':http://www.bmf.gv.at/service/formulare/
a tu nejake informacie
http://www.bmgfj.gv.at/cms/site/stan...S1175005480407
Treba to podat ved oni ti uz odpisu co k tomu chcu zdokladovat. Uprimne povedane pozadovane doklady sa mozu lisit od nalady uradnika ale ked si ich raz uz vypitaju a posles ich tak neotravuju a vyplatia ti peniaze a to aj spatne za cely uplynuly rok.
Prve vybavovanie aj z dodatocnym zdokladovanim trvalo asi 6 mesiacov ale teraz ked podam ziadost tak iba obnovym iba doklady ktore su datumove a trva to cele 20dni
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať