Zavrieť

Porady

opatrovatelky v Rakusku

V Rakusku doteraz pracuje nacierno cca 40 tis opatrovateliek starych a chorych ludi zo Slovenska a Ciech. Novy zakon, ktory vysiel v Rakusku, ma tuto pracu zlegalizovat. Na ich stranke www.pflegedaheim.at je riesena problematika zo strany rodiny. Ma niekto uz skusenost, aky je postup opatrovatelky zo Slovenska, aby si svoju pracu zlegalizovala?
Usporiadat
ann100 ann100

ann100 je offline (nepripojený) ann100

Dobrý deň....chcem sa ešte spýtat, ako zrušit rakúsku živnost.

Dakujem
0 0
anicka2411 anicka2411

anicka2411 je offline (nepripojený) anicka2411

skoncila som v rakusku u rodiny ktora bola velmi neprijemna ale za cenu ze som teraz doma a nemam pracu nevies mi poradit nejaky kontakt?dakujem
0 0
anicka2411 anicka2411

anicka2411 je offline (nepripojený) anicka2411

Dobry den,chcela by som sa opitat na rodinne pridavky v rakusku.Ja ich uz poberam,ale teraz mi zomrela babka a som doma uz 3 tyzdne.Ako to ovplivni vyplacanie pridavkov,ked niesom v AT prihlasena dlhsiu dobu,budu mi skratene pridavky?Odvody mam zaplatene,ale staci to ak nemam prechodny pobyt uz tolko tyzdnov?Dakujem za Vasu odpoved
0 0
Eva Farkasová Eva Farkasová

Eva Farkasová je offline (nepripojený) Eva Farkasová

Rozvedená, matka dvoch detí
anicka2411 Pozri príspevok
Dobry den,chcela by som sa opitat na rodinne pridavky v rakusku.Ja ich uz poberam,ale teraz mi zomrela babka a som doma uz 3 tyzdne.Ako to ovplivni vyplacanie pridavkov,ked niesom v AT prihlasena dlhsiu dobu,budu mi skratene pridavky?Odvody mam zaplatene,ale staci to ak nemam prechodny pobyt uz tolko tyzdnov?Dakujem za Vasu odpoved
Ahoj, no na tvojom mieste by som to hlavne tam nahlásila, aby ta ešte nepokutovali.Podmienka je trvanie živnosti.Ty si živnosť zrušila alebo pozastavila?
0 0
Eva Farkasová Eva Farkasová

Eva Farkasová je offline (nepripojený) Eva Farkasová

Rozvedená, matka dvoch detí
ann100 Pozri príspevok
Dobrý deň....chcem sa ešte spýtat, ako zrušit rakúsku živnost.

Dakujem
tú živnost si už zrušila? ja to nedoporučujem, stačí pozastavit
0 0
Eva Farkasová Eva Farkasová

Eva Farkasová je offline (nepripojený) Eva Farkasová

Rozvedená, matka dvoch detí
Prosím nevie niekto poradiť ohľadom uzávierky za r. 2008?
0 0
anicka2411 anicka2411

anicka2411 je offline (nepripojený) anicka2411

Eva Farkasová Pozri príspevok
Ahoj, no na tvojom mieste by som to hlavne tam nahlásila, aby ta ešte nepokutovali.Podmienka je trvanie živnosti.Ty si živnosť zrušila alebo pozastavila?
ahoj Eva,zivnost som nezrusila,je to tak,ze som si odpracovala 2 tyzdne v AT a teraz som doma,ale babka po 13 dnoch zomrela a cakam na dalsiu pracu,preto sa pitam,ako to je ked budem doma napriklad 3 tyzdne ovplivni to nejako pridavky?Presne to sa mi stalo v novembri ked som ukoncila dvojtyzdnovku,dala som u rodiny vypoved a na dalsiu robotu som cakala doma 3 tyzdne.Odvody mam zaplatene.Dakujem
0 0
anicka2411 anicka2411

anicka2411 je offline (nepripojený) anicka2411

ahoj Eva,zivnost som nezrusila,je to tak,ze som si odpracovala 2 tyzdne v AT a teraz som doma,ale babka po 13 dnoch zomrela a cakam na dalsiu pracu,preto sa pitam,ako to je ked budem doma napriklad 3 tyzdne ovplivni to nejako pridavky?Presne to sa mi stalo v novembri ked som ukoncila dvojtyzdnovku,dala som u rodiny vypoved a na dalsiu robotu som cakala doma 3 tyzdne.Odvody mam zaplatene.Dakujem
0 0
Eva Farkasová Eva Farkasová

Eva Farkasová je offline (nepripojený) Eva Farkasová

Rozvedená, matka dvoch detí
Pokiaľ máš odvody zaplatené, tak je to v poriadku, živnosť ti beží ďalej. Nie je tam podmienka prechodného pobytu, ktorý teraz vlastne v Rakúsku nemáš.
0 0
Eva Farkasová Eva Farkasová

Eva Farkasová je offline (nepripojený) Eva Farkasová

Rozvedená, matka dvoch detí
Inak živnosť neruš, lebo tie patálie pri vybavovaní prídavkov by ťa čakali znovu. A mimochodom pri opätovnom založení by si musela zaplatiť 70 EUR (vlastná skúsenosť)
0 0
anicka2411 anicka2411

anicka2411 je offline (nepripojený) anicka2411

Eva Farkasová Pozri príspevok
Inak živnosť neruš, lebo tie patálie pri vybavovaní prídavkov by ťa čakali znovu. A mimochodom pri opätovnom založení by si musela zaplatiť 70 EUR (vlastná skúsenosť)
ahoj Eva som stale este na Slovensku a volala som na finanzamt ohladom pridavkov a pitala som sa co mam robit ked som uz 3tyzdne doma a niesom nahlasena na prechodny pobyt.Povedali mi,ze im mam napisat od kedy som doma a ci som mala na Slovensku nejaky prijem.Ak som ta spravne pochopila tak staci ked mam zaplatene odvody a nerozhoduje to,ze som odhlasena,mas s tym skusenost?Ak ano porad ako mam dalej postupovat,aby som si to neskomplikovala a nemusela vracat peniaze
.Oni sami na financamte nevedia,ako postupovat s pridavkami na deti maju v tom chaos.Dakujem Anka
Naposledy upravil anicka2411 : 06.01.09 at 15:58 Dôvod: doplnenie
0 0
sara3 sara3

sara3 je offline (nepripojený) sara3

A ako je to s daňami opatrovateliek v Rakúsku? Napr. sestra pracuje na živnosť, platí si zdravotné a sociálne poistenie. Trvalý pobyt na SK, prechodný v Rak. (u rodiny), trojtýždňové turnusy. Kde treba podať daňové priznanie a aké?
0 0
jaruj jaruj

jaruj je offline (nepripojený) jaruj

starnem ale zatial nevadi
Pridavky na deti:
Malo udajov na odpoved.
1. Mas manzela ktory pracuje na slovensku alebo v zahranici?
2. Pobera v niektorom state pridavky na deti?
3. Poberas na slovensku alebo v nejakom inom state pridavky na deti?
a. Pokial platis v rakusku dane a odvody tak mas pravo na detske pridavky alebo na doplatenie diferecie bez ohladu na to kde mas domicil (pobyt)
b.Na finanzamte vedia velmi dobre co robia ale neradi platia.
c. Podla odpovedi na otazky predtym sa vyberaju formulare.
0 0
jaruj jaruj

jaruj je offline (nepripojený) jaruj

starnem ale zatial nevadi
Pokial je danovym rezidentom slovenskej republiky plati dane v rakusku iba z toho co tam zarobila. Danove priznanie podava na slovensku a to z celosvetoveho prijmu.
0 0
kaspi71 kaspi71

kaspi71 je offline (nepripojený) kaspi71

:-)))))
Zdravím všetkých a prajem príjemný večer. Ja mám tak isto ŽL v AT, ale mám aj doma na SK. Je mi jasné, že DP podávam aj v AT aj doma. Ale ako to bude potom s odvodmi do SP? Keďže príjem z AT mi navýši základ dane.. Ďakujem za každú odpoveď.
0 0
pegasyn pegasyn

pegasyn je offline (nepripojený) pegasyn

Zdravím všetkých, neviete či mi sociálka v AT pošle sama šek na zaplatenie odvodu, ktorý som nezaplatila za jeden mesiac alebo si to mám vyžiadať sama? Ďakujem
0 0
kaspi71 kaspi71

kaspi71 je offline (nepripojený) kaspi71

:-)))))
pegasyn Pozri príspevok
Zdravím všetkých, neviete či mi sociálka v AT pošle sama šek na zaplatenie odvodu, ktorý som nezaplatila za jeden mesiac alebo si to mám vyžiadať sama? Ďakujem
V AT sa neplatia odvody mesačne ako u nás. Mne napríklad prvý šek prišiel po 5-tich mesiacoch na celú čiastku. Teraz platím kvartalne.
0 0
jaruj jaruj

jaruj je offline (nepripojený) jaruj

starnem ale zatial nevadi
tu sa toho miesa viac a je to na tri samostatne temy,

prijem v rakusku nenavysuje zaklad dane. podla dohody s rakuskom sa zapocitava prijem v rakusku sposobom vynatia prijmov
(napr s ceskom je to sposobom zapoctu dane)
- co to vsetko znamena treba nastudovat, na nete je dost informacii a aj v porade je uz podobna debata
pozri napr, sem:
http://www.pracavonku.sk/05urady-v-a...-zdanenia.html
0 0
Did7 Did7

Did7 je offline (nepripojený) Did7

Koncom roka som zacala pracovat ako opatrovatelka v rodine v Rakusku. S pomocou rodiny si idem vybavovat ziv. list. Vie mi niekto poradit, ci socialne odvody si mam platit ja z penazi co dostavam od rodiny, alebo by mi to mala hradit rodina, z penazi, co dostava ako prispevok zato ze nas zamestnava, od statu.Dakujem vopred za informaciu.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať