Zavrieť

Porady

menovky

Dobry den,

mám dve otázky:

1/je pravda, že od 1.7.2007 vyšiel zákon, ktorý nariaduje nosenie menoviek všetkých zamestnancov v súkromej i štátnej sfére? Ak áno, pošlite mi prosím číslo zákona.

2/musí od 1.7.2007 podľa zákona mať každá firma zaoberajúca sa predajom zriadený reklamačný poriadok?
Usporiadat
Stani3 Stani3

Stani3 je offline (nepripojený) Stani3

Ja som ten zákon takisto pochopila tak, že musíme byť len odlíšení od spotrebiteľa. Tak nám visia menovky, ale nemáme na nich uvedené mená, len logo predajne. Nikde nie je napísané, že tam musia byť mená a odlíšení sme.
0 0
Katka19 Katka19

Katka19 je offline (nepripojený) Katka19

jasne každý máme na to svoj názor ,ja môžem hodnotiť len mojich ľudí v prevádzke ako sa k tejto veci postavili,a samozrejme suhlasím s tebou Stani3,že v zákone to nie je písane, že musí tam byť aj meno
0 0
tetrisss tetrisss

tetrisss je offline (nepripojený) tetrisss

No, niekedy ani ja neviem... ...viac
Čo sa týka mien, nikto to nenariaďuje a ja si myslím, že to ani nie je správne, ale pozícia tam samozrejme má byť uvedená pokiaľ je zaujímavá pre zákazníka, čiže napr. obsluha, pokladníčka atď. Keď si všimnete, zase je to zákon pre veľké obchodné reťazce, pretože tam ste pred týmto zákonom ťažko odlíšili pracovníkov a teraz čuduj sa svete aj brigádnici sú označení. Teda tam je to namieste, ale nikoho nemôžete diskriminovať a takto to dopadlo.
0 0
jozefsk jozefsk

jozefsk je offline (nepripojený) jozefsk

pozdravujem,myslím,že keď do vianoc naplnia výšku fondu na prémie ,tak poskytnú aj oficialne vyjadrenie k tejto problematike(myslím SOI)
0 0
qwe qwe

qwe je offline (nepripojený) qwe

chcem sa poradt prosim...Ked mame vyrobnu prevadzku a semtam zbehnem do inej frmy sktorou spolupracujeme tak mi treba oznacene??
0 0
Chobot Chobot

Chobot je offline (nepripojený) Chobot

qwe Pozri príspevok
chcem sa poradt prosim...Ked mame vyrobnu prevadzku a semtam zbehnem do inej frmy sktorou spolupracujeme tak mi treba oznacene??
???

Záleží od toho, čo robíš v tej druhej firme a čím sa tá druhá firma zaoberá.

Ale asi nie.
0 0
chudaska chudaska

chudaska je offline (nepripojený) chudaska

a čo poviete na kaderníčku,ktorá podniká doma v pivnici má kaderníctvo,je hned jasné kto je kaderníčka,ked tam behá okolo klienta,ktorý sedí v kresle, myslíte že aj ona musí byť označená menovkou, je mi to také smiešne, ale človek nikdy nevie.
0 0
Janca Janca

Janca je offline (nepripojený) Janca

veronikasad Pozri príspevok
Prosím o informáciu, či je nutné v zmysle novely zákona označenie zamestnanca aj v tom prípade, ak sa jedná napr. o novinový stanok, kde zamestnanec je tam sám /za pultom/ a zákazník nemá šancu si ho s niekym iným pomýliť.

Ďakujem za odpoveď

---------
Veronika
Ak ide o samostatný novinový stánok (predpokladám, že hej) tak zákazník sa do "prevádzky" vlastne ani nedostane, nevidím dôvod na označenie pracovníka v stánku - predavač.
0 0
tetrisss tetrisss

tetrisss je offline (nepripojený) tetrisss

No, niekedy ani ja neviem... ...viac
Žiaľ zákon nepozná také konkrétnosti ako že či som tam sama, alebo nie, prikazuje byť vlastne odlíšiteľný ako poskytovateľ nejakej služby pre zákazníka a teda kaderníčka predpokladám, že nosí nejakú zásteru a to by vlasne malo napniť túto požiadavku. Ale ja by som hlavu na to nedala,
v podstate je to asi na uvážení koho? no kontroly.:
0 0
renataj renataj

renataj je offline (nepripojený) renataj

A čo v takom prípade,ak živnostník vlastní malý obchod,v ktorom sám predáva.Tiež je to "styk" so zákazníkom.Tiež by mal mať menovku?Veď je to smiešne.
0 0
chudaska chudaska

chudaska je offline (nepripojený) chudaska

smiešne je to, ale kontrolori sa budu asi smiat tiež, ked nam daju pokutu zato že nie sme označení!!!!
V tomto state je vela veci,nad ktorými len krutime hlavami, ale zákon je zákon a SOI si ho vysvetlí po svojom.
0 0
Katka19 Katka19

Katka19 je offline (nepripojený) Katka19

No keby sme mali mať naštudované všetky zákony, tak aby sme ani jeden neporušovali ,tak asi nik z nás by nemal čas na nič iné ,
0 0
Chobot Chobot

Chobot je offline (nepripojený) Chobot

Katka19 Pozri príspevok
No keby sme mali mať naštudované všetky zákony, tak aby sme ani jeden neporušovali ,tak asi nik z nás by nemal čas na nič iné ,

Tak tento výrok si zaslúži bod.
0 0
Katka19 Katka19

Katka19 je offline (nepripojený) Katka19

Velmi pekne dakujem
0 0
severka1 severka1

severka1 je offline (nepripojený) severka1

mam Maly obchod a jednu brigadnicku, aj ta musi mat menovku?
0 0
vikinka vikinka

vikinka je offline (nepripojený) vikinka

severka1 Pozri príspevok
mam Maly obchod a jednu brigadnicku, aj ta musi mat menovku?
NIe menovku,ale musí byť odlíšená od spotrebiteľa,t.z.označenie alebo uniformu,tričko s názvom firmy....
0 0
tetrisss tetrisss

tetrisss je offline (nepripojený) tetrisss

No, niekedy ani ja neviem... ...viac
Kazdy tvor ludskeho rodu, ktory poskytuje nejake sluzby /myslim to uplne naj-vseobecnejsie/, musi byt na prvy pohlad odlisitelny aby zakaznik hned vedel, hop tento ma obsluzi a v podstate je na kazdeho uvahe ako to odlisenie urobi. Ale ako sme sa vyssie zhodli, tak menovka s nazvom firmy a nejakym rozumnym zaradenim to nepokazi.
0 0
zltalienka zltalienka

zltalienka je offline (nepripojený) zltalienka

Ahojte, chcem sa spytat, ci nebola este po tejto novele 250/2007 este jedna novela s ucinnostou od 1.9.2007, lebo som sa viackrat stretla s nazorom, ze predavacky musia mat "menovky". Vdaka za odpoved.
0 0
Chobot Chobot

Chobot je offline (nepripojený) Chobot

zltalienka Pozri príspevok
Ahojte, chcem sa spytat, ci nebola este po tejto novele 250/2007 este jedna novela s ucinnostou od 1.9.2007, lebo som sa viackrat stretla s nazorom, ze predavacky musia mat "menovky". Vdaka za odpoved.
Pokiaľ viem, tak od 1.7. nebol novelizovaný. A o menovkách si prečítaj celú diskusiu, prípadne iné diskusie na rovnakú tému, odpoveď tam nájdeš.
0 0
ZDENIELA ZDENIELA

ZDENIELA je offline (nepripojený) ZDENIELA

som kto som
zltalienka Pozri príspevok
Ahojte, chcem sa spytat, ci nebola este po tejto novele 250/2007 este jedna novela s ucinnostou od 1.9.2007, lebo som sa viackrat stretla s nazorom, ze predavacky musia mat "menovky". Vdaka za odpoved.

No ale si nás tí naši zákonodarcovia navykli ... po každej novele čakáme ďalšiu novelu novelizovanej novely...
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať