Zavrieť

Porady

menovky

Dobry den,

mám dve otázky:

1/je pravda, že od 1.7.2007 vyšiel zákon, ktorý nariaduje nosenie menoviek všetkých zamestnancov v súkromej i štátnej sfére? Ak áno, pošlite mi prosím číslo zákona.

2/musí od 1.7.2007 podľa zákona mať každá firma zaoberajúca sa predajom zriadený reklamačný poriadok?
Usporiadat
TinkiDinki TinkiDinki

TinkiDinki je offline (nepripojený) TinkiDinki

tetrisss Pozri príspevok
Jasne, ze vsade sa najdu extremy, ale tento zakon je tu len preto, aby zakaznik, ked vstupi do nejakej prevadzky, ktora poskytuje hociake sluzby hned vedel, ze ten a ten ho obsluzi. Na to ani nemusi mat menovku, ale musi byt odlisitelny, nic netreba prehanat.
No a keď sa vyberieš za prekne vyuniformovaným fešákom a nakoniec
zistíš že tento ťa neobslúži. Síce uniformu musí mať ale neobsluhuje.

A priložím aj ja príklady z praxe.
"Prosím Vás stojím Vám tu za chrbátom už 10 minút a čakám kedy si ma všimnete..."
Alebo "Čo tu potom robíte keď nič neviete..."
0 0
bawy bawy

bawy je offline (nepripojený) bawy

rozhodne najvetsia sprostost aku som kedy videl,robim za pultom tym padom si ma urcite nikto nespletie so spotrebitelom.... jemne nedomysleneee.... zjavne niekto dava zarobit reklamnym agenturam... :/ ochvilu bude kazdy ostitkovany a otrickovany... uz to vidim..neaky podnikatel v saku ide skontrolovat ako ide biznis... oslovy ho zakaznik a bac ho..pokuta...lebo NEMAL STITOK !!!!!!!!!!!!! ? fucking state...
Naposledy upravil bawy : 18.10.07 at 12:47
0 0
Zuzana286 Zuzana286

Zuzana286 je offline (nepripojený) Zuzana286

Tie menovky platia iba pre predavačky, ktoré sú priamo v kontakte so spotrebiteľmi,alebo aj pre účtovníčky a administrat.pracovníčky.

Ďakujem.
0 0
janasv janasv

janasv je offline (nepripojený) janasv

A čo brigádnik? Stačí iba cedulka s názvom firmy a pod tým Brigádnik?
0 0
mysimis mysimis

mysimis je offline (nepripojený) mysimis

obyčajný človiečik
janasv Pozri príspevok
A čo brigádnik? Stačí iba cedulka s názvom firmy a pod tým Brigádnik?

áno, stačí.
0 0
Anja111 Anja111

Anja111 je offline (nepripojený) Anja111

Zuzana286 Pozri príspevok
Tie menovky platia iba pre predavačky, ktoré sú priamo v kontakte so spotrebiteľmi,alebo aj pre účtovníčky a administrat.pracovníčky.

Ďakujem.
Ja zastávam názor, že označenie zamestnancov sa týka iba tých, ktorí prichádzajú do styku so spotrebiteľom... Teda, predavačiek.
0 0
raya1 raya1

raya1 je offline (nepripojený) raya1

A čo domovy a nemocnice ?
0 0
janasv janasv

janasv je offline (nepripojený) janasv

mysimis - Ďakujem:-) .
0 0
tetrisss tetrisss

tetrisss je offline (nepripojený) tetrisss

No, niekedy ani ja neviem... ...viac
Ludia, ked uz taku blbost vymysleli, to vam fakt robi taky problem ta menovka? Vobec tam nemusi byt meno, len firma a zaradenie. Tyka sa to len tych, ktori prichadzaju do styku so zakaznikom. Yaujimave, ze nikoho nezaujima ten zvysok a to reklamacny poriadok a vsetko co je okolo reklamacia, to je podla mna pre nas ovela podstatnejsie.
0 0
alain_caron alain_caron

alain_caron je offline (nepripojený) alain_caron

Pracujem aj ako predavač a stačí ak má predávajúci na sebe rozlišovací znak (tričko s logom,...) zákon o ochrane os. údajov neumožňuje nariadiť predavačom aby zverejnili svoje meno. Avšak...neustále sa stretávam s názorom, že je nutné mať menovku a dokonca, že musí obsahovať aj priezvisko : )
0 0
KEJKA KEJKA

KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

audítor, účtovník, odborný poradca ...viac
náááázorov hoc´sme rôznych..........
Nie, netreba zverejňovať priezvisko, stretla som sa s menovkami = krstné meno, to pôsobilo veľmi milo.
Naozaj stačí tričko s logom.
0 0
Lydka R Lydka R

Lydka R je offline (nepripojený) Lydka R

Večný optimista so zmyslom pre humor, ale aj prísny detailista obľubujúci matematiku a logiku. ...viac
(3) Predávajúci a jeho zamestnanci v prevádzkarni,
ktorí prichádzajú do styku so spotrebiteľom, musia
mať označenie alebo odev, ktoré ich odlíši od spotrebiteľa;
táto povinnosť sa nevzťahuje na predaj na trhových
miestach.20)

Toto je v § 15 zákona 250/2007 o ochrane spotrebiteľa. Teda žiadny predpis o tom, že musia mať uvedené meno a priezvisko na nejakých visačkách.
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať