Zavrieť

Porady

Delena strava

Ahojte vsetci!

Chcem sa Vas vsetkych opytat ci neviete nejake dobre recpty na delenu stravu? Uz fakt neviem co mam vymyslat.
Keby bola nejaka dobra dusa, ktora by mi s tym pomohla, bola by som velmi vdacna.
Usporiadat
olybaba olybaba

olybaba je offline (nepripojený) olybaba

pozdravujem,
ja som mala tiez zivocisny den (nemam ho rada, pri rastlinnom sa viac nasytim, pri zivocisnom som aj ja pazravejsia):
- ranajky kava s mliekom
- trochu neskor treska
- skorsi obed - "predjedlo" (podla toho kedy citim hlad, nie som rada hladna a naco zbytocne trpiet) zeleninovy salat a to ladovy salat, uhorka a paradajky so sunkou a jogurtom
- neskorsi obed bez polievky, varila som zapecene kuracie stehna na kyslej kapuste so zemiakymi, ja som jedla masko s kaputou, ostani aj so zemiakmi a na zajtra mi ostala pochutka kapusta so zemiakmi (budem mat rastlinny den)
- na olovrant som nevydrzala a uvarila som si 3 parky
- a pred 18 hod som sa ulakomila na jednom utopencovi s cibulkou (cela rodina ich oblubujeme, kazdy tyzden ich robime)
- cely den som pila vodu a caje
- a je mi dobre a rano zaciname opat
- DO DELENIA !!!
0 0
Katabaticky Katabaticky

Katabaticky je offline (nepripojený) Katabaticky

zzmag Pozri príspevok
Zeny, baby.... CO STE MALI DNES na ranajky/obed/veceru?
Ja ranajky: chlieb s brokolicovou pomazankou, VIFON(to su tie cinske instantne polievky-bola som strasne hladna, lebo vcera som naposledy jedla o 18tej a isla spat o 2,30.. zeby som aj klince zjedla)..
Obed neskory(po tych ozaj bohatych ranajkach): celozrne cestoviny s dusenou zeleninou(bylinky, cesnak) a na to som si este dala tofu- predtym rozpucene a namarinovane kecupom a sojovkkou.. mnaaammm
A teraz si este idem dat celozrnny rozok s pomazankou vyssie spominanou..
A vy? Rada sa inspirujem... a ako sa vam dari, som zvedava...?
DO DELENIA!!
vifonka zabita ta celodenna strava veD to je najvacsi humus co predavaju v obchodoch... sama chemia ble
0 0
zzmag zzmag

zzmag je offline (nepripojený) zzmag

Katabaticky Pozri príspevok
vifonka zabita ta celodenna strava veD to je najvacsi humus co predavaju v obchodoch... sama chemia ble
Suhlasim, len ja som bola rano taka hladna, ze som rozmyslala, ktory kliniec mam zjest...
DO DELENIA!!!
0 0
zzmag zzmag

zzmag je offline (nepripojený) zzmag

Ahojte..
pre spestrenie pripajam recept, ktory ma vie vzdy potesit..

Zeleninovy kuskus:
olej,por, sampiony, masove papriky (cim farebnejsie), mrkva, kuskus a 2 dcl bieleho vina .. mnozstvo podla chuti.. cim viac zeleniny, tym lepsie
v jednej panvici oprazime na oleji por, cesnak na platky, nakrajane sampiony a masovu papriku (najlepsie ked je viac farieb) nakrajanu na pruzky. Ked je to vsetko makke zalejeme sojovou omackou, najlepsie sladkou. Zatial v druhom hrnci oprazime na oleji mrkvu (nastruhanu na platky skrabkou na zemiaky, vyzera to velmi efektne, cim sirsie platky, tym lepsie), posolime, nech sa to skor urobi, chvilu pockame, az ta mrkva zmakne, zalejeme asi 2dcl bieleho vina a vmiesame surovy kuskus.. podla potreby dolejeme vriacu vodu (vacsinou je pomer kuskus a voda 1:1), premiesame a nechame odstat. Kuskus ma byt sypky. POtom to vsetko zmiesame a mozme pridat uvarenu brokolicu.
Toto jedlo ma naucila kamoska portugalka a vsetkym neskutocne chuti.. Vysledok mozte podla chuti dochutit este sojovou omackou (najlepsie sladkou ) priamo na tanieri...
A samozrejme biele vino sa da nahradit octom v primeranom mnozstve...
DO DELENIA!!!!
0 0
nadka1 nadka1

nadka1 je offline (nepripojený) nadka1

účtovník
zzmag Pozri príspevok
Ono, nehovorim, aj vegetarianstvo je dobra vec, ale treba si davat pozor na dostatok niektorych stopovych prvkov... myslim samozrejme a najma zelezo... chudokrvnost nie je dobra vec.. aj ja som nad vegetarianstvom rozmyslala, ale momentalne by pre mna asi ozaj bolo tazke vzdat sa kuracieho a rybacieho masa..
Chcem sa spytat.. vegetarianstvo robis z presvedcenia kvoli zvieratkam, alebo... ?
Ale uznavam, je to v podstate vyborny sposob ako sa stravovat racionalne.. aj ked lekari neuznavaju nijaky extremny sposob stravovania.. a v tehotnosti by som urcite presla na stravu normalnu...
DO DELENIA!!
Precitaj si nazory MUDr. Bukovskeho, je to odbornik na zdravu vyzivu propagujuci rastlinnu stravu a zistis,ze pri spravnom stravovani ti nic z masa nebude chybat,nebudes sa trapit,co s cim mozes skombinovat a nemusis mat 5 hodinovu pauzu po zjedeni masa,ako predpokladam robis teraz.Ja som s vegetarianstvom zacala aj kvoli presvedceniu kvoli zvieratam,ale hlavne kvoli svojmu zdraviu,nebola som chora a ani nechcem byt.Predtym som bola klasicky masozravec,mala som rada hlavne ryby,po asi polroku delenej stravy,ked som dosiahla idealnu vahu, som postupne presla na vegetarianstvo a je mi fajn.
0 0
zzmag zzmag

zzmag je offline (nepripojený) zzmag

nadka1 Pozri príspevok
Precitaj si nazory MUDr. Bukovskeho, je to odbornik na zdravu vyzivu propagujuci rastlinnu stravu a zistis,ze pri spravnom stravovani ti nic z masa nebude chybat,nebudes sa trapit,co s cim mozes skombinovat a nemusis mat 5 hodinovu pauzu po zjedeni masa,ako predpokladam robis teraz.Ja som s vegetarianstvom zacala aj kvoli presvedceniu kvoli zvieratam,ale hlavne kvoli svojmu zdraviu,nebola som chora a ani nechcem byt.Predtym som bola klasicky masozravec,mala som rada hlavne ryby,po asi polroku delenej stravy,ked som dosiahla idealnu vahu, som postupne presla na vegetarianstvo a je mi fajn.
No ved ja Ti neodporujem... len teda v tehotenstve by som urcite presla na stravu normalnu. A dr. Bukovskeho poznam, precitala som niekolko kniziek, a ma ozaj vyborne recepty.. par z nich varim..
DO DELENIA!!
0 0
zzmag zzmag

zzmag je offline (nepripojený) zzmag

Baby, ako pokracujete dnes?
Ja som si dnes zohriala trochu med, obalila v nom banan a sup to cele do kokosu... mnaaaaaaaaaam... lenze mam miernu alergiu na med (podla mnozstva.. a to som si dala len lyzicku a pol) tak som si hned musela dat antihistaminika.. to som dopadla...))
DO DELENIA!!!
0 0
zuhl zuhl

zuhl je offline (nepripojený) zuhl

Ja mám dnes chválabohu rastlinný deň, lebo ten ma lepšie zasýti a mala som bryndzové halušky. Najskôr som dávala bryndzu do živočíšnej skupiny, ale potom mi niekto hovoril, že je neutrálna. Tak som to vyskúšala, lebo bez bryndzových halušiek si život neviem predstaviť a super, nepriberám z toho. Samozrejme slaninku vyberám nabok.
0 0
olybaba olybaba

olybaba je offline (nepripojený) olybaba

pozdravujem,
dnes rastlinny den so zeleninou :
- ranajky kava bez mlieka (strasne mam rada kavu s mliekom, musim si kupit susene sojove mlieko) a cierny chlieb s medom
- obed zeleninova polievka s cestovinovou drobenkou a z vcerajsieho obeda kysla kapusta so zemiakmi (vcera bolo kurca s kyslou kapustou)
- vecera kuskus so zeleninou (paradajla, uhorka, ladovy salat)
- pitie voda a caj
- a vobec nie som hladna
- v nedelu bude vazenie a meranie ubytku centimetrov (kazdy druhy tyzden) o vysledku budem informovat
- zajtra bude rastlinny den s ovocim (uz sa tesim na ovocny salat)
vsetkych co DD zaujima DO DELENIA !!!
0 0
Katabaticky Katabaticky

Katabaticky je offline (nepripojený) Katabaticky

Ake mate vysledky s DS ako chudnucim prostriedkom?
Mam svoje metody ale zaujimalo by ma to v cislach nech viem porovnavat
0 0
007gituska 007gituska

007gituska je offline (nepripojený) 007gituska

s delenou stravou mám veľmi dobré skúsenosti. podľa dr. haya sa dá perfektne dodržiavať, pretože potraviny sú rozdelené do troch skupín - bielkoviny, sacharidy a neutrály. dá sa perfektne aplikovať aj v našich podmienkach. podľa dr. haya sa stravujem bez problémov už cca 13 rokov. začala som celkom nevinne - nevedela som, čo už mám robiť - pálila ma žáha. teraz tieto problémy nemám. neviem ani čo je bolenie žalúdka, ťažko na žalúdku, ... ďalším pozitívom bol úbytok na váhe bez toho, aby som bola hladná. doporučujem ju každému
0 0
olybaba olybaba

olybaba je offline (nepripojený) olybaba

zuhl Pozri príspevok
Ja mám dnes chválabohu rastlinný deň, lebo ten ma lepšie zasýti a mala som bryndzové halušky. Najskôr som dávala bryndzu do živočíšnej skupiny, ale potom mi niekto hovoril, že je neutrálna. Tak som to vyskúšala, lebo bez bryndzových halušiek si život neviem predstaviť a super, nepriberám z toho. Samozrejme slaninku vyberám nabok.
pozdravujem,
ja si myslim, ze ked do zivocisnej skupiny su zaradene vsetky mliecne vyrobky, medzi ktore patri aj bryndza, tak by sa nemala charakterizovat ako neutralna skupina, ale ked ti tie halusky dobre padli, tak nazdravie; aj ja by som si dala, mozno niekedy na jesen, ked prerusime na kratku dobu oddelenu stravu, cauko
0 0
007gituska 007gituska

007gituska je offline (nepripojený) 007gituska

do bielkovinovej skupiny patrí len sladké mlieko. všetko odvedené od sladkého mlieka - syry, jogurty, bryndza, tvaroh, maslo, cmar, smotana, ... = neutrál. a to je super. lebo tie bryndziaky sú môžeš dať s úplne kľudným svedomím
0 0
olybaba olybaba

olybaba je offline (nepripojený) olybaba

007gituska Pozri príspevok
do bielkovinovej skupiny patrí len sladké mlieko. všetko odvedené od sladkého mlieka - syry, jogurty, bryndza, tvaroh, maslo, cmar, smotana, ... = neutrál. a to je super. lebo tie bryndziaky sú môžeš dať s úplne kľudným svedomím
pozdravujem,
007gituska poprosila by som ta o nejaku literaturu, alebo odkial mas horeuvedene zadelenie do skupiny neutral ? zaujimalo by ma to, ja som doposial cerpala len z knihy Jany Horeckej Mala kucharka oddelenej stravy a tam mliecne vyrobky su v zivocisnej skupine, kazda rada dobra !!!
0 0
zuhl zuhl

zuhl je offline (nepripojený) zuhl

Recepty od Horeckej sú podľa DS Kořínkovej a to čo spomína gituška sú podľa DS dr. Haya.
0 0
007gituska 007gituska

007gituska je offline (nepripojený) 007gituska

skúšala som sa stravovať podľa delenej stravy rôznych autorov. v našich podmienkach sa mi najlepšie osvedčila strava podľa dr. haya. umožňuje rôznorodú stravu a ozaj nehladuješ.
podľa kořínkovej, .... som dokázala zjesť jablko a rohlík. na rohlík si si nemohol dať maslo, syr, ...
podľa dr. haya môžeš na chlieb dať maslo, rôzne druhy nátierok - syrová, tvarohová, zeleninová, tuniaková, ... + zelenina.
problém nerobí ani vyprážaný syr s hranolkami.
nemusíš variť osobitne. v podstate varíš všetko normálne, len ty nezješ všetko naraz. napr. varíš kelovú polievku so zemiakmi. moji majú radi, keď je tam aj klobáska. ja si odoberiem polievku predtým ako tam dám klobásu. zapekaná so zeleninou, zemiakmi a syrom = zeleninový deň. k tomu si pravdaže dáme aj zeleninový šalát. špagety s paradajkami, ... tiež nie je problém. piza je tiež v pohode. robíš kapustu, knedľu a mäsko. nuž jeden deň si dáš kapustu a mäsko, ďalší zješ kapustu a knedľu. zemiaky nakyslo - robím len zo smotany = sacharid. na to si dám napr. žltko z vajíčka. žltko je neutrál. celé vajce = bielkovina. parené buchty robím na vode, bez vajca a pekne vykysnú a môžem ich spapať aj ja. takto by som mohla pokračovať ďalej.
0 0
ALINKA ALINKA

ALINKA je offline (nepripojený) ALINKA

účtovníčka
Ahojki ! Ja som začala od 2.januára a stále sa držím.Niečo som už schudla , ale ten pocit plný energie je fantastický. Je to vlastne celoživotná filozofia. je to aj o zvyku. Kamoška to dodržiava niekedy tak 80 % z jednej skupiny a 20 % z druhej skupiny.Stalo sa mi ,že som zjedla niečo z klasickej kuchyne a nebolo mi dobre.Držím palce všetkým s delen.stravou.
0 0
zzmag zzmag

zzmag je offline (nepripojený) zzmag

ALINKA Pozri príspevok
Ahojki ! Ja som začala od 2.januára a stále sa držím.Niečo som už schudla , ale ten pocit plný energie je fantastický. Je to vlastne celoživotná filozofia. je to aj o zvyku. Kamoška to dodržiava niekedy tak 80 % z jednej skupiny a 20 % z druhej skupiny.Stalo sa mi ,že som zjedla niečo z klasickej kuchyne a nebolo mi dobre.Držím palce všetkým s delen.stravou.
Ahoj, suhlasim, ten pocit energie je uzasny... uz len preto sa oplati dodrziavat tieto zasady.... aj ja sa citim skvele... a presne, ako si povedala, je to len o zvyku, aj ked priznam sa, prve dni boli tazke... DO DELENIA!!!
0 0
zzmag zzmag

zzmag je offline (nepripojený) zzmag

olybaba Pozri príspevok
pozdravujem,
007gituska poprosila by som ta o nejaku literaturu, alebo odkial mas horeuvedene zadelenie do skupiny neutral ? zaujimalo by ma to, ja som doposial cerpala len z knihy Jany Horeckej Mala kucharka oddelenej stravy a tam mliecne vyrobky su v zivocisnej skupine, kazda rada dobra !!!
DĚLENÁ STRAVA PODLE DR. HAYE

POTREBNÉ PRÍSADY

povolené kombinace: bílkoviny - neutrál, uhlohydráty - neutrál. Můžete kombinovat v jenom dni, ne však v jednom jídle

POSTUP PRÍPRAVY

BÍLKOVINY
Všechny druhy masa tepelně zpracované
To jsou např.
Hovězí: pečeně, ptáčky, guláš, steaky, jídla z mletého masa, svíčková Stroganov
Telecí: řízky, pečeně
Jehněčí a skopové: kotlety, hřbet, kýta
Vepřové se nedoporučuje
Všechny teplem připravené druhy drůbežího masa např. pečená krůtí roláda, krůtí řízky a prsa, krůtí Stroganov, husa, kachna, grilované kuře, prsa kapouna
Všechny tepelně zpracované salámy např. bílá klobása, masový salám, játrový sýr, hovězí salám, vuřty, corned beef, dušená šunka, drůbeží salám
Všechny neuzené, tepelně zpracované druhy ryb, lastury, korýši ve vařeném stavu apod.
Všechny sojové výrobky např. Tofu, sojová omáčka, jakož i pomazánky se sojou
Vejce
Mléko všech stupňů tučnosti
Všechny druhy sýrů s max. tučností 50% např. harcký sýr (podobný olomouckému), parmezán, ementál, eidam, gouda, tilsit
Vařená rajčata (také z konzervy)
Nápoje např. bylinkový čaj, jablečné víno, suché bílé a červené víno, šampaňské
Všechny bobulové plody kromě borůvek
Všechny jádrové druhy ovoce kromě moučných, sladkých jablek a peckoviny, jakož i citrusové plody
Všechny exotické ovocné druhy kromě banánů např. mango, papája, kiwi, meloun
Tip: nepoužívejte k obalování potravin ze skupiny bílkovin strouhanku, ale sezam, mleté mandle nebo ořechy.
Frikadely (sekaná apod.) se vylehčují místo žemle tvarohem nebo na jemno nastrouhanou mrkví

NEUTRÁLNÍ SKUPINA
Všechny tuky např. oleje – upřednostňujeme lisované za studena, měkké druhy margarínů s vysokým podílem vícenásobných nenasycených tukových kyselin a máslo, ale také sádlu podobné rostlinné pomazánky
Všechny kysané mléčné výrobky např. tvaroh, jogurt, kefír, husté smetanové mléko, kyselá smetana a podmáslí, ale také kvašené syrovátkové koncentráty (např. Molkosan)
Sladká smetana a kávová smetana
Všechny druhy sýra s min. 60% tuku např. smetanový sýr, smetanová gouda, máslový sýr, camembert
Všechny druhy tvarohových sýrů např. ovčí, kozí sýr, mozzarella, zrnitý čerstvý tvaroh, cottage apod.
Všechny syrové, uzené výrobky Bündner-maso, syrová šunka, salám uherského typu, debrecínka (všechny jmenované druhy jsou k dostání bez přísady vepřového)
Syrové maso např. tatarský biftek
Všechny syrové marinované nebo uzené druhy ryb např. zavináče, uzený sleď, úhoř, makrela, pstruh, uzený losos, matjes
Následující zeleniny a saláty, jakož i houby: lilek, artičoky, brokolice, květák, zelené fazolky, zelený hrášek, fenykl, okurky, česnek, kedlubna, ředkev, červená řepa, růžičková kapusta, červené zelí, kyselé zelí, chřest, špenát, syrová rajčata, bílé zelí, kapusta, cibule, cuketa, všechny listové saláty, čínské zelí, hlíva ústřičná, žampiony, lišky, hříbky apod.
Všechny výhonky a klíčky
Všechno bylinkové koření
Všechny druhy ořechů a semen kromě burských např. lístkové ořechy, strouhaný kokos, mandle, sezam
Borůvky
Nesířené rozinky
Olivy
Žloutky
Kvásek
Čiré, vysokoprocentní alkoholické nápoje např. slivovice, vodka, žitná, borovička
Bylinkové čaje
Všechny želírovací prostředky např. želatina, agar-agar, rostlinné škroby (pojiva) z mouky, jádra svatojanského chleba


SKUPINA UHLOHYDRÁTŮ
Všechny druhy obilí např. špalda, pšenice, žito, ječmen, oves, proso, kukuřice, přírodní rýže
Pohanka
Všechny druhy výrobků z celozrnného obilí
Následující druhy zeleniny a ovoce: brambory, topinambury, kapusta, černý kořen banány, nesířené sušené ovoce (kromě rozinek, ty jsou neutrální), čerstvé datle a fíky a moučná, sladká jablka
Sladidla frutilose, ovocný cukr, med, javorový sirup, hrušková a jablečná zahuštěná šťáva
Různé např. bramborový škrob, prášek do pečiva, pudingový prášek, carob
Pivo

PROSÍM VYHÝBEJTE SE:
Bílé mouce a z ní připraveným výrobkům
Cukru, sladkostem, marmeládám
Hotovým jídlům a konzervám
Sušeným luštěninám (hrách, čočka, fazole – ale jiné knihy uvádějí, že se tyto potraviny smí jíst, jsou to bílkoviny)¨
Arašídům
Brusinkám
Vepřovému masu
Syrovému masu
Syrovým bílkům vajec
Hotové majonéze
Octu
Ztuženým tukům

DO DELENIA!!
0 0
zzmag zzmag

zzmag je offline (nepripojený) zzmag

DĚLENÁ STRAVA PODLE LENKY KOŘÍNKOVÉ

POTREBNÉ PRÍSADY

velmi účinná!!!!!!! možné kombinace uvedeny na konci

POSTUP PRÍPRAVY

SKUPINA ROSTLINNÁ

Brambory, rýže (všechny druhy), bezvaječné těstoviny, knedlíky v prášku, mouka – všechny druhy světlé i tmavé, všechny druhy chleba, všechny druhy tmavého pečiva, kukuřice, popcorn, vločky a musli nepřislazované cukrem, všechny ostatní druhy obilovin, všechny druhy semínek, soja a sojové výrobky, sojové maso a všechny výrobky z něj, sojové mléko, sojová majonéza, tofu, sojové paštiky (pokud neobsahují vejce), všechny druhy luštěnin (sojové boby, hrách, čočka, fazole, cizrna), kroupy, krupice, droždí, glukóza

SKUPINA ŽIVOČIŠNÁ

Všechny druhy masa, uzeniny, salámy, paštiky, drůbež, ryby, všechny druhy konzervovaných ryb, sýry – nejlépe do 45%, bílý jogurt, bílý tvaroh, mléko živočišné – čerstvé i sušené, šlehačka, smetana, majonéza, majolka, tatarská omáčka, vejce, živočišné máslo, sádlo

ZELENINA

Zelenina čerstvá, mražená i nakládaná (kromě zeleniny smíchané s kukuřicí a luštěninami), houby čerstvé i nakládané, kečup, všechny druhy tomatovo-zeleninových směsí

OVOCE

Veškeré druhy čerstvého ovoce, veškeré druhy sušeného ovoce nepřislazovaného, ovocný cukr neboli frutóza, dextróza (hroznový cukr), všechny 100% džusy (tj. nepřislazované), všechny džemy slazené uměle, fruktózou, dextrózou nebo medem

SKUPINA NEUTRÁLNÍ

Rostlinné máslo a rostlinné oleje (s rostlinnou skupinou pouze minimálně), kokos a kokosové mléko, všechny druhy ořechů kromě burských, koření všeho druhu, sojová omáčka, všechny dresinky bez živočišných přísad a vajec, sušená vejce, vaječný žloutek, hořčice, kakao, karob, všechny druhy čajů včetně ovocných, káva, uměle slazené limonády, med, všechny druhy umělých sladidel, rozpustné vitaminy bez cukru

ZÁSADNĚ NE!!!!!!!!

Rafinovaný cukr, řepný cukr, výrobek nazývaný přírodní cukr, bílé pečivo, burské oříšky, alkohol v kombinaci se živočišnou skupinou, příliš mnoho tuku zejména s rostlinnou skupinou

Základní graf – nesmí se kombinovat rostlinná a živočišná strava, ovoce a zelenina, živočišná strava a ovoce
- je určen pro každého, kdo se chce zbavit nadbytečných kilogramů razantně a rovněž se pořádně pročistit

Volnější graf – nesmí se kombinovat rostlinná a živočišná strava, ovoce a zelenina ve dni se skupinou živočišnou, ovoce a skupina živočišná
- je určen pro ty, kteří chtějí hubnout rychleji, ale absolutní striktnost základního grafu jim nevyhovuje

Nejvolnější graf – nesmí se kombinovat rostlinná a živočišná strava
- jeho přednost spočívá v tom, že můžete volně kombinovat ovoce a zeleninu nejen mezi sebou, ale i s oběma základními skupinami, což dává vašemu jídelníčku větší variabilitu


Pre uplnost dodavam... Horecka= Korinkova, Schumannova=Hay..

celkom fajn je aj diskusia na www.victorie.cz, aj ked starsia..
DO DELENIA!!
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať