Zavrieť

Porady

Delena strava

Ahojte vsetci!

Chcem sa Vas vsetkych opytat ci neviete nejake dobre recpty na delenu stravu? Uz fakt neviem co mam vymyslat.
Keby bola nejaka dobra dusa, ktora by mi s tym pomohla, bola by som velmi vdacna.
Usporiadat
airin.nice airin.nice

airin.nice je offline (nepripojený) airin.nice

A este by ma zajimalo-ako to je vlastne s tou susinou-co sa tyka napriklad syrov.Na obale vyrobkov su uvedene 2 hodnoty a to:tuk v susine najmenej 43%, susina najmenej 49%hmotnosti.Ktory udaj je pre mna smerodajny?
dakujem. :-)
0 0
monca13 monca13

monca13 je offline (nepripojený) monca13

pohodička Pozri príspevok
Vo Veľkej kuchárskej knihe oddelenej stravy - 2. vydanie je uvedené, že všetky výrobky zo sóje, napr. syr tofu a sójové nátierky na chlieb patria do bielkovín. Ak ešte niečo potrebuješ, tak ti vyhľadám.

odp: "pohodicka"
díky za info o tofu, ale ešte by som Ťa poprosila, či aj sójové mlieko sem patrí, alebo sa posudzuje inak, a ešte mi zatiaľ nikto neodpovedal na otázku o bylinkových čajoch, ktoré sú podľa dr. Haya uvádzané v obidvoch skupinách, neviem, čo s tým, ja som myslela, že sú absolútne neutrálne, nevieš náhodou?monca
0 0
monca13 monca13

monca13 je offline (nepripojený) monca13

podstatný údaj je % tuku v sušine (ten druhý údaj znamená, koľko sušiny je vo výrobku, zvyšok tvorí napr. voda, ostatné prísady atď)
0 0
airin.nice airin.nice

airin.nice je offline (nepripojený) airin.nice

to sojove mlieko neda ani mne spavat
ale nejakym spsobom som prisla na to-ze asi sojove mlieko a sojova drt -patria do rastlinnej skupiny /totiz-mam aj knihu 90 dnova rozl. dieta a tam to bolo zaradene medzi sacharady/a tofu syr bol prave naopak zaradeny do skupiny bielkovin-tiez pripravy z tohto jedla boli v bielkovinovej skupine.

No ci som to vydedukovala spravne s tym sojovym mliekom?fakt neviem
0 0
airin.nice airin.nice

airin.nice je offline (nepripojený) airin.nice

Sójová náhradka mlieka

Sójový nápoj (sójové mlieko) je potravinový práškový produkt, ktorý sa môže používať ako alternatívna náhrada za sušené mlieko a v prípade prípravy podľa návodu získavame sójový nápoj (sójové mlieko) pre zdravých, chorých, rekonvalescentov, športovcov, diabetikov, detí a dospelých. Sójový nápoj (sójové mlieko) svojim zložením, pri zaradení do diéty, napomáha k zníženiu hladiny cholesterolu v krvi. Pri používaní z iných dôvodov použite lekárom doporučené dávkovanie.

Sójový nápoj (sójové mlieko) neobsahuje laktózu, preto je vhodný pre ľudí s alergiou na laktózu. Sójový nápoj (sójové mlieko) neobsahuje kazeín, živočíšnu bielkovinu, preto tento nápoj môžu konzumovať aj tí, ktorí za zdravotných dôvodov nemôžu konzumovať živočíšne produkty. Sójový nápoj (sójové mlieko) je svojim zložením vhodný aj na labužnícke dochutenie kávy, prípravu mliečnych pokrmov a na prípravu raňajok s cereálnymi výrobkami; výrobok neobsahuje substancie nevhodné pre celiatikov.

Zloženie výrobku

Výrobok je výlučne rastlinného pôvodu a obsahuje kukuričný sirup, ktorý nahrádza mliečny cukor, sójový olej, sójovú bielkovinu, nahrádza kaseinát, sójovú vlákninu, emulgátor, stabilizátor.
0 0
pohodička pohodička

pohodička je offline (nepripojený) pohodička

pre airin.nice a moncu: sojové mlieko som zatiaľ nenašla, ale všetky čerstvé a sušené bylinky patria do NEUTRÁLNEJ STRAVY, tak podľa mňa by tam mali patriť aj čaje z nich. Pri sóji som našla len , že všetky výrobky zo sóje, napr. syr tofu a sójové nátierky na chlieb patria do bielkovín (mám to z Veľkej kuchárskej knihy oddelenej stravy, Nové recepty od Ursuly Summovej s prehľadom hlavných potravín OS, Zdravie a štíhla línia podľa Dr. Haya
Naposledy upravil pohodička : 11.04.08 at 11:23
0 0
pohodička pohodička

pohodička je offline (nepripojený) pohodička

Sójové mlieko som našla v receptoch v Malej kuchárke oddelenej stravy od Jany Horeckej, kde je stále podtitulok hlavná rastlinná skupina, ktorá sa môže kombinovať so zeleninovou podskupinou. Neviem, či vám to pomôže.
0 0
Maya Maya

Maya je offline (nepripojený) Maya

Ahojte ,
ja som zacala dodrziavat delenu stravu od utorka cize mam za sebou 3 dni. No dufam ze vydrzim. Som zmatena z toho, ze nazory na delenu stravu su rozne a hlavne ta neutralna skupina ma matie. Neviete nejake zaujimave stranky na recepty na delenu stravu?
Ale zistila som ze bilkovinove dni mi akosi nesedia. Z tej zeleniny som potom zduta ako kralik a brucho mi ide rozpucit.
0 0
airin.nice airin.nice

airin.nice je offline (nepripojený) airin.nice

Maya Pozri príspevok
Ahojte ,
ja som zacala dodrziavat delenu stravu od utorka cize mam za sebou 3 dni. No dufam ze vydrzim. Som zmatena z toho, ze nazory na delenu stravu su rozne a hlavne ta neutralna skupina ma matie. Neviete nejake zaujimave stranky na recepty na delenu stravu?
Ale zistila som ze bilkovinove dni mi akosi nesedia. Z tej zeleniny som potom zduta ako kralik a brucho mi ide rozpucit.
ahoj-sme na tom asi podobnetiez mi nesedia bielkovinove dni-tak sa na obed skoro cely tyzden stopem zemiakovou kasou so zeleninou no co-vyhodim ju?.V neutralnej skupine ani ja som si neni ista.Ked mam mierny hlad-dam si vlasske orechy a uz to dalej neskumam.Zas je fakt pravda-ze zatial sa vaha nepohla-takto sa mordujem asi tyzden a pol a niekdy sa ciselka posuvaju aj hore-z coho som dost nervozna .no-takze som este schopna sa takto samoobetovat asi mesiac-a potom to zrejme vzdam
0 0
monca13 monca13

monca13 je offline (nepripojený) monca13

pre airin.nice a mayu:

delená strava neznamená mordovanie, vyhoďte z hlavy ten výraz, mozog je z neho vystresovaný a preto vám blokuje telo, preto neschudnete,
prečo sa napchávať v bielkovinové dni len zeleninou? zelenina o.k., ale k nej mäso, syry, párky, kľudne si urobte "hemendex" (ham and eggs) a k tomu si dajte paradajku, prípadne posypte syrom, úžasné, alebo párok či klobásu so zeleninou a horčicou, .........
mne sa DS páči práve preto, že pri nej nehladujem, nemyslím stále na ňu a nie som v strese, no a keď mám "žravé" dni, tak sa kľudne prežeriem, ale len z tej skupiny, ktorú v ten deň mám, ale ak zbadáte, že brucho a boky trošku spľasnú, aj keď kilá dolu ešte nie sú také výrazné, už vám to samým nedá, aby ste "bágrovali" veľké porcie (okrem tých žravých dní),
bielkovinové dni tiež mám zaradené asi tak len 2 razy do týždňa, lebo sú náročnejšie aj finančne, ale hlavne v kombináciách, ale hlavné je, že DS neberiem ako diétu, ale iný štýl stravovania, potom na to nemyslíte celý deň ako na nejakú záťaž ako to býva pri diétach......nehladujte, telo to nezvládne a vráti vám ten stres v podobe ďalších kíl navyše........
takže papkajte normálne, ale oddelene, hlavne často, no a samozrejme pohyb, aspoň 15 min doma večer na karimatke naťahovacie cviky a bicyklovanie v ľahu apod. .....určite to zvládnete, ste určite úžasné, tak prečo nie? ....prajem krásny deň! monca
0 0
bv_alexandra bv_alexandra

bv_alexandra je offline (nepripojený) bv_alexandra

Dievčence, tak ma napadlo, viem že v tejto téme je to veľmi veľa užitočného napísaného, ale nebolo by zaškodu otvoriť dve témy kde jedna by sa volala Rastlinný deň - recepty, a druhá Mäsový deň - recepty. Čo vy nato?
0 0
airin.nice airin.nice

airin.nice je offline (nepripojený) airin.nice

nemate nahodou recepty na chutne zeleninove salaty ktore Vam zvyknu davat v restikach ako prilohu?oni sa javia ako cerstva zelenina /je to chrumkave akoby aj cerstvo pokrajane/-len malo sladkokysle.Zvycajne byva takyto salat bud z bielej alebo cervenej kapusty, alebo aj pridane trosku mrkvy.
Ja som to skusala zaliat horucim sladkokyslm nalevom, ale to sa ani zdaleka nepodoba na tie restauracne -proste-nie je to ono chutovo.
0 0
ada1602 ada1602

ada1602 je offline (nepripojený) ada1602

Ja kapustu na tenko nastrúham, trochu osolím a nechám odstáť. Potom polejem olivovým olejom, citrónovou šťavou /ocot nie je vhodný, mám to vyskúšané nikomu to nechutilo/ a pridám podľa chuti prášk. cukor. Môže sa pridať aj nastrúhaná mrkva alebo kukurica, všetko podľa chuti.
0 0
airin.nice airin.nice

airin.nice je offline (nepripojený) airin.nice

ada1602 Pozri príspevok
Ja kapustu na tenko nastrúham, trochu osolím a nechám odstáť. Potom polejem olivovým olejom, citrónovou šťavou /ocot nie je vhodný, mám to vyskúšané nikomu to nechutilo/ a pridám podľa chuti prášk. cukor. Môže sa pridať aj nastrúhaná mrkva alebo kukurica, všetko podľa chuti.
dakujem, odskusam
0 0
JankaO JankaO

JankaO je offline (nepripojený) JankaO

airin.nice Pozri príspevok
nemate nahodou recepty na chutne zeleninove salaty ktore Vam zvyknu davat v restikach ako prilohu?oni sa javia ako cerstva zelenina /je to chrumkave akoby aj cerstvo pokrajane/-len malo sladkokysle.Zvycajne byva takyto salat bud z bielej alebo cervenej kapusty, alebo aj pridane trosku mrkvy.
Ja som to skusala zaliat horucim sladkokyslm nalevom, ale to sa ani zdaleka nepodoba na tie restauracne -proste-nie je to ono chutovo.
Aj postup je veľmi dôležitý.
1. Postrúhanú kapustu osolím, premiešam, nechám postáť - trochu zmäkne a pustí šťavu.
2. Potom ju osladím, dobre premiešam a tiež nechám chvíľu postáť.
3. Pridám citrónovú šťavu. Ak by som najskôr ocitrónovala a poto osladila- jednak sa cukor horšie rozpúšťa, ale neobalí jednotlivé rezančeky.
4. Zakvapkám olivovým olejom, ktorý to celé obalí a uchová jedotlivé chute na kapuste.
Toto nie je z mojej hlavy, ale priamo od zdroja v reštike, kde robia výborné zeleninové oblohy.
0 0
airin.nice airin.nice

airin.nice je offline (nepripojený) airin.nice

JankaO Pozri príspevok
Aj postup je veľmi dôležitý.
1. Postrúhanú kapustu osolím, premiešam, nechám postáť - trochu zmäkne a pustí šťavu.
2. Potom ju osladím, dobre premiešam a tiež nechám chvíľu postáť.
3. Pridám citrónovú šťavu. Ak by som najskôr ocitrónovala a poto osladila- jednak sa cukor horšie rozpúšťa, ale neobalí jednotlivé rezančeky.
4. Zakvapkám olivovým olejom, ktorý to celé obalí a uchová jedotlivé chute na kapuste.
Toto nie je z mojej hlavy, ale priamo od zdroja v reštike, kde robia výborné zeleninové oblohy.

velmi dakujem....odskusam
0 0
airin.nice airin.nice

airin.nice je offline (nepripojený) airin.nice

a dal by sa sem prihodit aj nejaky iny dobry recept na zeleninovy salat ?
0 0
jananech jananech

jananech je offline (nepripojený) jananech

výrobný manazer
Ahoj, čítala som Tvoj príspevok,tiež mám problémy s nadváhou, pokúšam sa zhodiť nejaké kilá už pomaly desaťročie a ide to naozaj zúfalo..:-)) Rada si prečítam a samozrejme vyskúšam Tvoje očistn recepty..
Vďaka.
Jana
0 0
jananech jananech

jananech je offline (nepripojený) jananech

výrobný manazer
Ahoj, našla som na porade Tvoju reakciu, bola by som rada Tvojim skúsenostiam pri chudnutí..Môj celoživotný problém..
0 0
deha deha

deha je offline (nepripojený) deha

V prílohe:recepty v češtine- super!
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať