Zavrieť

Porady

Delena strava

Ahojte vsetci!

Chcem sa Vas vsetkych opytat ci neviete nejake dobre recpty na delenu stravu? Uz fakt neviem co mam vymyslat.
Keby bola nejaka dobra dusa, ktora by mi s tym pomohla, bola by som velmi vdacna.
Usporiadat
osky osky

osky je offline (nepripojený) osky

Deganova Pozri príspevok
Ako tu čítam je rozdiel aj vo výkladoch tejto diety. Takéto delenie som vôbec nepraktikovala, ale dôležité bolo, aby sa v jednom jedle nestretli rôzne skupiny. Na raňajky sme mali grahanový rožtek so zeleninou, na desiatu ovocie, na obed mäso, na olovrant zeleninu a na večeru ovocno- zeleninový šalát. Myslím si, že podstata celej diety nie je ani tak o delení (prísnom), ako v množstve prijatej stravy a tiež vo výdaji energie. My sme po každej večeri, ktorá bola o 18.30 išli na prechádzku cca do 20.00 a výsledky boli výborné.

ja len podotknem,ze aj ked nedrzime ziadnu delenu stravu,zelenina a ovocie sa nemaju kombinovat!!!!!!
takze ovocno zeleninove stavy alebo salaty jednoznacne NIE!!!
0 0
Shivan Shivan

Shivan je offline (nepripojený) Shivan

toto mi ide inak pekne na nervy. Lebo zeleninove salaty si clovek moze dat ku vsetkemu, ci k masu alebo zemiakom, ale ked mam den rastlinny (sach.) v kombinacii s ovocim a nie zeleninou, tak mam velky problem vymysliet ,co jest. Napada ma len ryzovy nakyp,palacinky a buchty (bez vajca a so soj.mliekom). vobec neviem ,co vymysliet (okrem ovocnych salatov a spominanych jedal).a len samotne salaty ma moc nezasytia, hned som hladna, teda tento den preto skoro vobec nemam,co nie je isto dobre.A vsetko ovocie nam tak hnije a kazi sa
Neviete niekto na tuto kombinaciu nejake recepty?
0 0
Denisa Denisa

Denisa je offline (nepripojený) Denisa

optimista
...ale veď netreba držať celodenne zeleninový alebo ovocný deň. Ide o to, aby bola predošlá strava strávená. Každá potravina má svoj čas trávania. Tak keď si dáš na raňajky obilniny, kašu alebo niečo čo ti chutí s kopou ovocia, tak za 4-5 hodín si môžeš dať mäso so zeleninou a pod.
0 0
Shivan Shivan

Shivan je offline (nepripojený) Shivan

osobne mam rovnaky nazor i ja na to, ale kedze tentokrat chcem striktne drzat DS aspon v dodrziavani pravidiel, tak nechcem miesat rozne skupiny v 1 den. Horecka pise ,ze sa to nema, tak preto to nejem v jeden den.

a ako sa mate? chudnete este kocky? Miru, dala si sa na to? nic nepisete. A ja stale delim ....
0 0
Lubaba Lubaba

Lubaba je offline (nepripojený) Lubaba

Shivan Pozri príspevok
Ahojte Deličky ,
chcem sa spytat, ci je tu este niekto ,kto deli i v tomto roku , tohto casu???
PS: dufam,ze nebudem sama!
Ahoj tak ja začínam dnes a dúfam že to vydržím, už som delila niekedy a trošku som aj schudla , ale čo bolo hlavné na tejto delenej strave tak som sa lepšie cítila, potom som to prerušila a som tam kde som bola anechcela byť.
Do delenia !!!
4 0
Melnick Melnick

Melnick je offline (nepripojený) Melnick

človek čo opustil Poradu.
Shivan Pozri príspevok
toto mi ide inak pekne na nervy. Lebo zeleninove salaty si clovek moze dat ku vsetkemu, ci k masu alebo zemiakom, ale ked mam den rastlinny (sach.) v kombinacii s ovocim a nie zeleninou, tak mam velky problem vymysliet ,co jest. Napada ma len ryzovy nakyp,palacinky a buchty (bez vajca a so soj.mliekom). vobec neviem ,co vymysliet (okrem ovocnych salatov a spominanych jedal).a len samotne salaty ma moc nezasytia, hned som hladna, teda tento den preto skoro vobec nemam,co nie je isto dobre.A vsetko ovocie nam tak hnije a kazi sa
Neviete niekto na tuto kombinaciu nejake recepty?
- bezvaječné cestoviny s makom, orechami - osladené medom
- kukuričnú krupicu uvariť na hustú kašu a zapiť sójovým mliekom
- zemiaky nakyslo
- hubové rizoto / mám ich ako neutrálnu potravinu/
- všetky strukoviny
neskutočne veľa jedál - ja mám radšej tento deň či už v kombinácii so zeleninou alebo ovocím ,ako mäsový - tam mi chýba ten chlebík stále.
1 0
Melnick Melnick

Melnick je offline (nepripojený) Melnick

človek čo opustil Poradu.
Shivan Pozri príspevok
osobne mam rovnaky nazor i ja na to, ale kedze tentokrat chcem striktne drzat DS aspon v dodrziavani pravidiel, tak nechcem miesat rozne skupiny v 1 den. Horecka pise ,ze sa to nema, tak preto to nejem v jeden den.

a ako sa mate? chudnete este kocky? Miru, dala si sa na to? nic nepisete. A ja stale delim ....
Ja tiež na ten 4 hodinový cyklus neverím. Nefunguje to u mňa. To sa môžem rovno najesť všetkého spolu a nedeliť.
0 0
janofodor janofodor

janofodor je offline (nepripojený) janofodor

cawte, ja mam presne opacny problem a to ,ze chcem pribrat. cital som v jednom casopise , ze delena strava upravuje vahu, cize aj chudy mozu pribrat. chcem sa spytat ci s tym ma niekto skusenosti?
0 0
zdenka131 zdenka131

zdenka131 je offline (nepripojený) zdenka131

logopéd, psychopéd, pedagóg, večný študent, absolvent viacerých VŠ ...viac
Ahoj, delená strava upravuje hmotnosť , ale tým spôsobom, že sa pri nej chudne.
Téma ako pribrať sa nachádza tu:

http://www.porada.sk/t30076-ako-pribrat.html
http://www.porada.sk/t8006-ako-pribrat.html
2 0
ubka ubka

ubka je offline (nepripojený) ubka

Ja mam skusenost skôr so stravovaním podľa krvných skupín, je to prirodzenejšie, upraví sa váha smerom dolu aj hore. Podľa mojich skúseností je treba jesť na raňajky sladké, lepšie sa stávi, aj desiata nejaký kus ovocia a obedom začať kombináciu jedla podľa KS. Najdôležitejšie je dodržať vynechanie nevhodných potravín a je po starosti.
Výsledok sa dostaví po dvoch až troch týždňoch, ale predovšetkým na dobrom pocite a zdraví. kilečká sa odbúravajú pomaly, ale isto, nevrátia sa ako pri ukončení delenej stravy.
2 0
huska 13 huska 13

huska 13 je offline (nepripojený) huska 13

Ahojte. Ja som na delenej už dva mesiace a dala som dole 8 kilo. Je to super, cítim sa úplne v pohode. Dnes mám rastlinno ovocný deň, tak papám ovocie a na obed som mala jablkovú štrúdlu z lístkového cesta. mňam
0 0
Jajina Jajina

Jajina je offline (nepripojený) Jajina

Skupina potravín "MLIEKO a mliečné výrobky" je považovaná v rôznych článkoch odlišne.

Niekde je zaraďovaná v skupine bielkovin (potraviny živočíšne)
inde ju považujú medzi neutrálne potraviny, ktoré sa môžu do vôle kombinovať aj so sacharidmi.
Kde je pravda?

Začínam si osvojovať základy delenej stravy zo zdravotných dôvodov, nie kôli chudnutiu, preto mi dosť záleží na správnom pochopení .
Snažím sa správne pochopiť ako prebieha trávenie v žalúdku, aby nevznikalo prekyslenie tela zo zlej kombinácií potravín.
0 0
Melnick Melnick

Melnick je offline (nepripojený) Melnick

človek čo opustil Poradu.
Jajina Pozri príspevok
Skupina potravín "MLIEKO a mliečné výrobky" je považovaná v rôznych článkoch odlišne.

Niekde je zaraďovaná v skupine bielkovin (potraviny živočíšne) a to je správne
inde ju považujú medzi neutrálne potraviny, ktoré sa môžu do vôle kombinovať aj so sacharidmi.
Kde je pravda?

Začínam si osvojovať základy delenej stravy zo zdravotných dôvodov, nie kôli chudnutiu, preto mi dosť záleží na správnom pochopení .
Snažím sa správne pochopiť ako prebieha trávenie v žalúdku, aby nevznikalo prekyslenie tela zo zlej kombinácií potravín.
V žiadnom prípade nekombinuj spolu.
2 0
Melnick Melnick

Melnick je offline (nepripojený) Melnick

človek čo opustil Poradu.
ubka Pozri príspevok
Ja mam skusenost kskôr so stravovaním podľa krvných skupín, je to prirodzenejšie, upraví sa váha smerom dolu aj hore. Podľa mojich skúseností je treba jesť na raňajky sladké, lepšie sa stávi, aj desiata nejaký kus ovocia a obedom začať kombináciu jedla podľa KS. Najdôležitejšie je dodržať vynechanie nevhodných potravín a je po starosti.
Výsledok sa dostaví po dvoch až troch týždňoch, ale predovšetkým na dobrom pocite a zdraví. kilečká sa odbúravajú pomaly, ale isto, nevrátia sa ako pri ukončení delenej stravy.
ubka, všetko čo milujem mám tam zakázané. Bez rajčín si neviem predstaviť život. Upečené môžem jesť na kilá.
0 0
Rozalka Rozalka

Rozalka je offline (nepripojený) Rozalka

Spoluvlastníčka "Prvého nitrianskeho medveďária" ...viac
Prečítala som si o svojej krvnej skupine. Hoci by mi pri všetkých dg krútili hlavou, neva, beriem všetko ............. ale melóny a pomaranče si vziať nenechám. Aj tie syry by mi chýbali, s mliekom som prestala len nedávno, ale myslím naň stále!
1 0
Melnick Melnick

Melnick je offline (nepripojený) Melnick

človek čo opustil Poradu.
Rozalka Pozri príspevok
Prečítala som si o svojej krvnej skupine. Hoci by mi pri všetkých dg krútili hlavou, neva, beriem všetko ............. ale melóny a pomaranče si vziať nenechám. Aj tie syry by mi chýbali, s mliekom som prestala len nedávno, ale myslím naň stále!
Raz darmo Rozi, ak niekoho máš rada- ťažko sa Ti zabúda.
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

Rozalka Pozri príspevok
Prečítala som si o svojej krvnej skupine. Hoci by mi pri všetkých dg krútili hlavou, neva, beriem všetko ............. ale melóny a pomaranče si vziať nenechám. Aj tie syry by mi chýbali, s mliekom som prestala len nedávno, ale myslím naň stále!
ja sa síce stravujem podľa glykem. indexu a tam sú melóny pre množstvo cukru neprípustné, ale natoľko ich milujem, že uberiem na inej strave , ale melóny si nedám
0 0
Halli Halli

Halli je offline (nepripojený) Halli

lujza.j Pozri príspevok
ja sa síce stravujem podľa glykem. indexu a tam sú melóny pre množstvo cukru neprípustné, ale natoľko ich milujem, že uberiem na inej strave , ale melóny si nedám
tak to verím, ja si zoberiem polku melóna a rovno s lyžicou to jem
0 0
Rozalka Rozalka

Rozalka je offline (nepripojený) Rozalka

Spoluvlastníčka "Prvého nitrianskeho medveďária" ...viac
Vyjasnime si: ak sa píše o melóne, o ktorom je reč? nechce sa mi veriť, že ten vodový by mal zlý glykem-index, však je to len voda
0 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
Dievčatá oddelená strava je dobrá ,pokiaľ ju budete dodržiavať celý život ,teda obdobie , keď budete chcieť mať menej kíl.Ak prestanete , tak naberiete späť všetky kilá.
1 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať