Zavrieť

Porady

Delena strava

Ahojte vsetci!

Chcem sa Vas vsetkych opytat ci neviete nejake dobre recpty na delenu stravu? Uz fakt neviem co mam vymyslat.
Keby bola nejaka dobra dusa, ktora by mi s tym pomohla, bola by som velmi vdacna.
Usporiadat
Halli Halli

Halli je offline (nepripojený) Halli

Rozalka Pozri príspevok
Vyjasnime si: ak sa píše o melóne, o ktorom je reč? nechce sa mi veriť, že ten vodový by mal zlý glykem-index, však je to len voda
aj ja som si myslela Rozálka

" Ale pozor dámy, ktoré chudnete. Samozrejme, melón vodový, obsahuje aj cukor. Ak zjete 1kg melóna, máte príjem asi 300kcal. Glykemický index melóna sa pohybuje od 60 do 75. Ak chcete chudnúť, nadmerné množstvo melóna teda do stravy nepatrí (vtedy sa má pohybovať celkový glykemický index potravín pod 50)."

ale hádam ak zjem len kilo melóna a nič iné ...tak sa dá nie ?
3 0
Rozalka Rozalka

Rozalka je offline (nepripojený) Rozalka

Spoluvlastníčka "Prvého nitrianskeho medveďária" ...viac
Slávka, čo ty už len potrebuješ chudnúť ...
0 0
Halli Halli

Halli je offline (nepripojený) Halli

Rozálka, kedy sme sa videli naposledy? ...šak furt čučím pri PC ...len dnes som mala preteky s hasičmi po všetkých panelákoch-revízie ...tak som sa dobre prebehla - konečne
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

slavica Pozri príspevok
tak to verím, ja si zoberiem polku melóna a rovno s lyžicou to jem
tak to sme dve a ja som ešte na melón strašne, ale strašne lakomá
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

Rozalka Pozri príspevok
Vyjasnime si: ak sa píše o melóne, o ktorom je reč? nechce sa mi veriť, že ten vodový by mal zlý glykem-index, však je to len voda
ja milujem oba druhy, takže u mňa je to jedno
0 0
Lubaba Lubaba

Lubaba je offline (nepripojený) Lubaba

Melnick Pozri príspevok
Ja tiež na ten 4 hodinový cyklus neverím. Nefunguje to u mňa. To sa môžem rovno najesť všetkého spolu a nedeliť.
ja si tiež myslím že striedanie žívočíšnej a rastlinnej po 4 hodinách nejak nefunguje, mäso sa trávi dlhšie, nikdy nevieš koľko presne času máš dodržať medzi jednotlivými jedlami a preto by som volila jeden deň rastlinný a druhý živočíšny, potom to funguje ako má, ale dosť podstatná je aj dávka/g/ jedla ak chceš rýchlo schudnúť musíš trošku počítať aj s tým že nejak si prepčítaš aj cal. aj keď teda v oddelenej strave sa nemusí
4 0
Lubaba Lubaba

Lubaba je offline (nepripojený) Lubaba

Zita5 Pozri príspevok
Dievčatá oddelená strava je dobrá ,pokiaľ ju budete dodržiavať celý život ,teda obdobie , keď budete chcieť mať menej kíl.Ak prestanete , tak naberiete späť všetky kilá.
na oddelenej strave je zaujímavé to že fakt nemusíš byť hladná, ak si "naordinuješ" správne zoskupenie potravín, výsledky sú ale či oddelená strava alebo hocijaké iné diéty, vždy keď prestaneš diétu držať, príde JOJO..aj keď nie hneď, a toho veľmi nemusím...základ je že si upravíš životosprávu a musíš si hlavne "upratať v hlave, potom to ide, iné je keď si chorá a potrebuješ to kvôli zdraviu, to je dosť silná motivácia, vtedy ti nechutí ani to čo si milovala, myslím jedlo
5 0
Lubaba Lubaba

Lubaba je offline (nepripojený) Lubaba

Rozalka Pozri príspevok
Vyjasnime si: ak sa píše o melóne, o ktorom je reč? nechce sa mi veriť, že ten vodový by mal zlý glykem-index, však je to len voda
tiež ma prekvapilo keď prišiel manžel od internistu a ten povedal že melón vodový má obmedziť, povedala som mu veď predsa tam je len voda, keby bol ten melón žltý, by som chápala že je tam viac cukru, ale asi to bude pravda, glykemická krivka nepustí.
4 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

Lubaba Pozri príspevok
tiež ma prekvapilo keď prišiel manžel od internistu a ten povedal že melón vodový má obmedziť, povedala som mu veď predsa tam je len voda, keby bol ten melón žltý, by som chápala že je tam viac cukru, ale asi to bude pravda, glykemická krivka nepustí.
ja som na glykemickej strave tretí rok, ale moje milované melóny si proste neodpustím aj keď glykem. krivka nepustí
0 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
Lubaba Pozri príspevok
na oddelenej strave je zaujímavé to že fakt nemusíš byť hladná, ak si "naordinuješ" správne zoskupenie potravín, výsledky sú ale či oddelená strava alebo hocijaké iné diéty, vždy keď prestaneš diétu držať, príde JOJO..aj keď nie hneď, a toho veľmi nemusím...základ je že si upravíš životosprávu a musíš si hlavne "upratať v hlave, potom to ide, iné je keď si chorá a potrebuješ to kvôli zdraviu, to je dosť silná motivácia, vtedy ti nechutí ani to čo si milovala, myslím jedlo
Držala som oddelenú stravu v období od februára do augusta istého roku som schudla 15 kg.Mala som to aj v hlave upratané ....a kilá potom išli späť.Skončila som s oddelenou stravou , lebo mi začali rapidne padať vlasy.To bol dôvod , že som si povedala ,že koniec......nebudem sa ja takto trápiť ...
3 0
Lubaba Lubaba

Lubaba je offline (nepripojený) Lubaba

Zita5 Pozri príspevok
Držala som oddelenú stravu v období od februára do augusta istého roku som schudla 15 kg.Mala som to aj v hlave upratané ....a kilá potom išli späť.Skončila som s oddelenou stravou , lebo mi začali rapidne padať vlasy.To bol dôvod , že som si povedala ,že koniec......nebudem sa ja takto trápiť ...
Ja ťa obdivujem, ja som tak dlho ešte nevydržala, a tých 15 kg je ozaj krásny úspech, a to si mala chudnutie cca 2 kg mesačne, čo je dobre že si nechudla rýchlo, ale zase ak potom má človek "získať" nejaké zdravotné problémy, tak to radšej upraviť jedálniček bežnej stravy, obmedziť, tučné, sladké , len chudnutie trvá dlhšie, a každý kto chce schudnúť, tak chce rýchlo, rýchlo
4 0
Lubaba Lubaba

Lubaba je offline (nepripojený) Lubaba

Zitka nasadila si mi chrobáka do hlavy s tými zdravotnými problémami po delenej strave, u mňa by sa tiež mohli asi vyskytnúť takéto problémy, lebo keď som držala delenú stravu, ak viac som preferovala rastlinnú skupinu ako živočíšnu a potom ten pomer živín nebol dostačujúci. Ja som striedala dni podľa knihy od Jany Horeckej.
3 0
Jajina Jajina

Jajina je offline (nepripojený) Jajina

Melnick ďakujem ti za rýchlu odpoveď s tým zaradením mlieka.
Ako som už písala pokúšam prejsť na delenú stravu zo zdravotných dôvodov, nie kôli chudnutiu.
Trochu študujem ako sa v žalúdku spracuvávajú potraviny, ktoré keď pomiešame
1. nemá z nich telo úžitok
2. naopak robia v tele zlé kyseliny a z toho vznikajú zdravotné problémy

Je veľmi dôležité pre zdravie udržiavať si v tele optimálne PH, aj keď to nejde vždy lahko. Dobrotám sa ťažko odoláva.
Až keď prídeme o zdravie uvedomíme si iné hodnoty a pri pohlade do chladničky mozog a jazyk už nemá až také problémy s výberom pochutin.

Samozrejme, nie jedlo nie je najdôležitejšie - výber jedla nesmie prerásť do problému a stresu.
K zdraviu je potrebný pokoj, vyrovnanosť, nadlahčiť sa nad napodstatnými problémami a samozrejme pohyb najlepšie na čerstvom vzduchu, nie v upotenej telocvični.

Aby som lepšie pochopila zásady delenej stravyurobila som si pomocnú tabulku, ktorú prikladám.
Bola by som rada ak by ste mi ju pozreli a ak som niečo zle zatriedila prosím opravte ma alebo doplnte.

Ešte by som sa chcela opýtať či je rozdiel v mlieku samotnom a mlieku skvasenom - kefír, jogurt, tvaroh, bryndza.
Lebo mám rada chlebík (pečem si doma špaldový) s bryndzou alebo s kefírom.
Aj cestoviny alebo zemiaky s tvarohom mám veľmi rada a je to ľahké jedlo.

Ešte som čítala 2 rozdielne názory a rozdiel v zatriedení:
rajčiny surové - zelenina to Ok chápem
ale kde patria rajčiny prevarené - kečup, pretlak, lečo ?
2 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
Lubaba Pozri príspevok
Zitka nasadila si mi chrobáka do hlavy s tými zdravotnými problémami po delenej strave, u mňa by sa tiež mohli asi vyskytnúť takéto problémy, lebo keď som držala delenú stravu, ak viac som preferovala rastlinnú skupinu ako živočíšnu a potom ten pomer živín nebol dostačujúci. Ja som striedala dni podľa knihy od Jany Horeckej.
Ja som popísala len skutočnosť , ktorú som osobne vyskúšala .Aj teraz sa priznám , že by som potrebovala zhodiť tak cca 8 kg , ale už nebudem deliť , stačí večer nejesť a nepásť sa na napolitánkach a iných dobrotách nad notbookom a a takto sledovať Poradu alebo iné stránky Potom je ntb plný omrviniek
1 0
Mária27 Mária27

Mária27 je offline (nepripojený) Mária27

Lubaba Pozri príspevok
Ja ťa obdivujem, ja som tak dlho ešte nevydržala, a tých 15 kg je ozaj krásny úspech, a to si mala chudnutie cca 2 kg mesačne, čo je dobre že si nechudla rýchlo, ale zase ak potom má človek "získať" nejaké zdravotné problémy, tak to radšej upraviť jedálniček bežnej stravy, obmedziť, tučné, sladké , len chudnutie trvá dlhšie, a každý kto chce schudnúť, tak chce rýchlo, rýchlo
A čo tak upraviť ten jedálniček bežnej stravy po schudnutí tých 15 kíl po oddelenej strave? Stačilo by aj 10 kg.
4 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

Mária27 Pozri príspevok
A čo tak upraviť ten jedálniček bežnej stravy po schudnutí tých 15 kíl po oddelenej strave? Stačilo by aj 10 kg.
upravovať stravu sa nedá "donekonečna" telo si po čase zvykne a váha sa nehýbe potom zase treba niečo zmeniť, alebo pridať nejaké "cvičko" a keď už sme na váhe , ktorá nám vyhovuje, treba byť stále v rovnakom režime, inak kila "nahopsajú" späť
0 0
Rozalka Rozalka

Rozalka je offline (nepripojený) Rozalka

Spoluvlastníčka "Prvého nitrianskeho medveďária" ...viac
Nedá mi nenapísať svoj názor: v delenej strave sa spolu môžu miešať napr. syry s mäsom.
V pravej židovskej kuchyni nielenže sa nesmú jesť spolu, nesmú sa spolu ani spracovávať. V kóšer kuchyni sú oddelené miestnosti, kde sa pracuje s mäsom a kde sa pracuje s mliečnymi výrobkami. Toto prísne delenie sa vzťahuje aj na riady!
A veru medzi zástancami tejto kuchyne nevidno obéznych.
Všetko je to o striedmosti .... ako Zitka píše, žiadne napolitánky v dosahu ruky. Presťaňme žrať a začnime jesť.
0 0
Lubaba Lubaba

Lubaba je offline (nepripojený) Lubaba

Mária27 Pozri príspevok
A čo tak upraviť ten jedálniček bežnej stravy po schudnutí tých 15 kíl po oddelenej strave? Stačilo by aj 10 kg.
mne by stačilo aj 5kg, aj internista mi odporučil 3-5 kg, kvôli zvýšenému cholesterolu, ale len schudnúť že možno aj cholesterol sa upraví
3 0
Lubaba Lubaba

Lubaba je offline (nepripojený) Lubaba

Zita5 Pozri príspevok
Ja som popísala len skutočnosť , ktorú som osobne vyskúšala .Aj teraz sa priznám , že by som potrebovala zhodiť tak cca 8 kg , ale už nebudem deliť , stačí večer nejesť a nepásť sa na napolitánkach a iných dobrotách nad notbookom a a takto sledovať Poradu alebo iné stránky Potom je ntb plný omrviniek
práve som prišla na to že som "šťastný človek" ja nemusím napolitánky a iné dobroty ale ten chlieb náš každodenný tak ten musí byť a hlavne večer, čo večer nočer
1 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
Lubaba Pozri príspevok
práve som prišla na to že som "šťastný človek" ja nemusím napolitánky a iné dobroty ale ten chlieb náš každodenný tak ten musí byť a hlavne večer, čo večer nočer
No ale moja ......ak si dáš večer chlieb , kľudne ho môžeš zajesť s napolitánkou
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať