Zavrieť

Porady

Delena strava

Ahojte vsetci!

Chcem sa Vas vsetkych opytat ci neviete nejake dobre recpty na delenu stravu? Uz fakt neviem co mam vymyslat.
Keby bola nejaka dobra dusa, ktora by mi s tym pomohla, bola by som velmi vdacna.
Usporiadat
bazalka bazalka

bazalka je offline (nepripojený) bazalka

... ja sa veľmi prestrašne veľmi ospravedlňujem, nemôžem dať recepty do prílohy bo prišlo šéfstvo zo zahraničia a od pondelka mám dovolenku. ale ako náhle prídem to bude ako PRVÉ. Sľubujem!!!
0 0
rosemary rosemary

rosemary je offline (nepripojený) rosemary

Určite sa nebudeme môcť dočkať, a ja by som aj nejaký dobrý čajík, keby si vedela, podľa tvojich reakcií máš určite prehľad.
0 0
Armola Armola

Armola je offline (nepripojený) Armola

bazalka
... ja sa veľmi prestrašne veľmi ospravedlňujem, nemôžem dať recepty do prílohy bo prišlo šéfstvo zo zahraničia a od pondelka mám dovolenku. ale ako náhle prídem to bude ako PRVÉ. Sľubujem!!!
Jaj Bazalka! teraz si ma tak sklamala. Uz od rana som stale chodlia na poradu, ci si uz tam nedala tie fajnove recepty. Aj kamaratke som hovorila, ze budem mat dobre veci
Ale, no co uz, ked sefstvo tak sefstvo - to chape asi kazdy. Tak sa posnaz a ja si dnes aspon spravim tu zemiakovu natierku.
0 0
rosemary rosemary

rosemary je offline (nepripojený) rosemary

Armola, veď nerob tajnosti, určite aj ty máš veľa zaujímavých receptov, tak nám zraď.
0 0
Jara Jara

Jara je offline (nepripojený) Jara

joj, tak pozde som to objavila a prešla všetkých 5 strán, keď ja len makám... Baby kedy stihate robiť? Veď sa blíži daňové priznanie... Len ja som asi taká sprostá, že mi to tak pomaly ide...

Tá delená bude určite super... Ten klistír sa bojím... Napíšte ako to dopadlo...
0 0
miladenka miladenka

miladenka je offline (nepripojený) miladenka

Tak tu je ten slubovany recept :
Poznate sojove vyrobky balene ako bambino syr? Valasska, sojova, cicerova atd. pasta. Vyborny je napr. tzv. tataracek! To len na oboznamenie.
Zaklad pomazanky je 2 tuby valaskej, alebo sojovej pasty, velka cibula nasekana na drobno, velka lyzica horcice, morska sol, korenie, 2 lyzice Veta fit. Dobre vymiesame a s grahamovym pecivkom mame hafo suprovej pomazanocky.
0 0
rosemary rosemary

rosemary je offline (nepripojený) rosemary

Tie pomazánky v strevkách poznám, páči sa mi aj treska. Ale priznám sa keď ich jem nahusto, lezú mi ušami. Ale táto kombinácia s cibuľkou a horčicou môže byť zaujímavá, určite vyskúšam.
0 0
rosemary rosemary

rosemary je offline (nepripojený) rosemary

Ešte som zabudla napísať jeden celkom dobrý typ. Vega párky v grahamovom rožku s horčicou alebo kečupom tak ako hot-dog.
0 0
Armola Armola

Armola je offline (nepripojený) Armola

rosemary
Armola, veď nerob tajnosti, určite aj ty máš veľa zaujímavých receptov, tak nám zraď.
Vela nemam, ale ama take doma vymyslene, ktoré sa osvedcili hlavne u mna.

Cestoviny a´la Armola
1/2 bal. cestovin (najlepsie su tie spiraly)
1 paradajkový pretlak
1 paradajka
v konzerve kukurca, fazula, olivy, ananás
cesnak

Omáčka: na olivovom oleji opražime cibulu a cesnak. Potom pridame na drobno pokrajanu paradajku a nechapeme trosku udusit. Potom pridame paradajkový pretlak a 2 umelé sladidlá (podľa chuti) a pridame vsetky suroviny ktore som uvadzala. Nechame to prevriet a na záver pridame cestoviny a dobre premiesame.
Ak sa vam pocas varenia bude zdat, ze potrebujete do toho dat trosku vody, tak radsej tam dajte stavu z ananasu a z oliv - spravi sa taka sladko - kysla chut.

Rizoto a´la Armola
ryža (1 varny sacok)
dusena zelenina
ananasový kompot

Príprava: dusenu zeleninu pripravime na oleji na cibuli a cesnaku. Ak je uz zelenina mäkká pridame ananás a nechame trosku, aby sa chute spojili. Potom pridame ryžu a papame to s ananásovým kompotom.
- namiesto ananásu sa da dat aj mandarinkový kompot.

Listkové cesto plnené s dusenou zeleninou
listkove cesto
biela kapusta
dusena zelenina

Príprava: bielu kapustu udusime ako na vepso knedlo zelo . Potom zvlast spravime dusenu zeleninu. Cesto rozvalkame a nalozime plnky (jednu na druhu) a dame piect do rury na 220 stupnov.

Vsetky recepty podla chuti OCHUTIT!!!!

Dufam, ze som vas aspon trosku potesila a ked si to doma spravite, tak vam to bude aspon tak chutit ako mne.
0 0
rosemary rosemary

rosemary je offline (nepripojený) rosemary

No vidíš, tak takú kombináciu som ešte neskúšala. Ananás na piccu si dávam bežne, ale do cestovinového šalátu? Zaujímavé, určite vyskúšam
0 0
rosemary rosemary

rosemary je offline (nepripojený) rosemary

Teraz keď som taká namlsaná, ma napodlo ešte pár dobrých vecí. Viete čo je šumajster? Ryža s fazuľou poliata roztopenými oškvarkami. Ja som si to vylepšila a polievam si to ho na kvapke oleja ozmaženou cibuľkou. No bašta s uhorkou.
Aj granadierský pochod si robím iba s opraženou cibuľkou .
Ešte vegetarianská polievka, túto ľubi celá rodina. Šošovica, koreňová zelenina, zemiaky, dochutiť cesnakom, majoránkou a bezvaječné cestoviny.
0 0
Armola Armola

Armola je offline (nepripojený) Armola

Bazalka, neviem ci si na nas zabudla, ale take dobre chutky si nam este minuly tyzden narobila a odvtedy nic. Urcite nie som jedina, ktora chodi na poradu a caka na tie tvoje dobre receptiky. Ak teda budes mat trosicku casu, tak nam ich posli Budem (-e) velmi radi.

Papa
0 0
gabri gabri

gabri je offline (nepripojený) gabri

Armola, skúsim tie tvoje cestoviny, teším sa. Bazalka, tuším si tu spomínala čosi s pohánkou.Mohla by si napísať? Ja ju viem použiť len udusenú, zmiešanú s varenými zemiakmi + kvasená kapusta-surová, alebo kvasené uhorky.Ja to mám veľmi rada.Mne najviac vyhovujú jednoduché ľahké jedlá,moje deti som na ne vytrénovala tiež.Takže sa teším každému novému nápadu.
0 0
marianna marianna

marianna je offline (nepripojený) marianna

Skúste navštíviť www.woman.sk. Sú tam dobré recepty.
0 0
účtovník 007 účtovník 007

účtovník 007 je offline (nepripojený) účtovník 007

To by som aj ja chcela občas vedieť. ...viac
Ahojte baby, ja držím oddelenú stravu podľa Kořínkovej už asi 2 roky. Je to naozaj fajnová vec. Schudla som 8 kg.Pridávam výborný recept na rybie filé:
2 kúsky porcované ho rybieho filé(to keď robím pre seba,inak 6)
cibuľa,cesnak,sladká smotana.
Nakrájame si cibuľu na kolieska(čím viac tým lepšie),cesnak na plátky-1strúčik,a na troche olivového oleja opražíme. Pozor, aby Vám cesnak nezhorel. Na opražené ingrediencie ukladáme rybie filé, a ztej strany ktorá sa nepečie posolíme,pokoreníme.popaprikovíme. Potom rybie filé otočíme a solenie a korenenie zopakujeme. Filé sa začne pravdepodobne rozpadať, ale to nevadí. Keď je fílé mäkké-asi 5 min. zalejeme to sladkou smotanou, asi 1,5 dcl. Necháme povariť, vznikne nám z cibule a smotany dobrá omáčka. Dochutíme. Ja mám vyskúšané dochuťiť to kôprom.Jedávam to s naparenou mrkvou a brokolicou. Mňam!
0 0
Armola Armola

Armola je offline (nepripojený) Armola

účtovník 007
Ahojte baby, ja držím oddelenú stravu podľa Kořínkovej už asi 2 roky. Je to naozaj fajnová vec. Schudla som 8 kg.Pridávam výborný recept na rybie filé:
2 kúsky porcované ho rybieho filé(to keď robím pre seba,inak 6)
cibuľa,cesnak,sladká smotana.
Nakrájame si cibuľu na kolieska(čím viac tým lepšie),cesnak na plátky-1strúčik,a na troche olivového oleja opražíme. Pozor, aby Vám cesnak nezhorel. Na opražené ingrediencie ukladáme rybie filé, a ztej strany ktorá sa nepečie posolíme,pokoreníme.popaprikovíme. Potom rybie filé otočíme a solenie a korenenie zopakujeme. Filé sa začne pravdepodobne rozpadať, ale to nevadí. Keď je fílé mäkké-asi 5 min. zalejeme to sladkou smotanou, asi 1,5 dcl. Necháme povariť, vznikne nám z cibule a smotany dobrá omáčka. Dochutíme. Ja mám vyskúšané dochuťiť to kôprom.Jedávam to s naparenou mrkvou a brokolicou. Mňam!
Konecne sa niekto ohlasil. Ahoj Uctovnik 007! Tak to ti teda gratulujem, ze ju drzis uz 2 roky, ja asi take tri mesiace a schudla som asi 4 kg.
Dnes mam akurat masovy den, tak mozno, ze si spravim tuto rybku. Ak mas nejake - podobne fajnove receptiky, tak nam ich napis. Urcite sa potesime viacere!
0 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
Já som držala oddelenú stravu , schudla som od februára do augusta 13 kg . Jedla som všetko , ale oddelene a vynechala som chlieb a pečivo a napolitánky . Potom neskôr som konzumovala grahamový chlieb a grahamový rožok .

T.j. keď som mala živočíšny deň - jedla som napr. salám,syrčeky,jogurty , párky , vajíčka,rezne , mäso na šťave, kuracinku, prívarky atď . / bez prílohy ako je napr.ryža,zemiaky/ ale k tomu surovú zeleninu

rastlinný deň : špagety , kečup, grahamový rožok+ rastlinné maslo a veľa zeleniny surovej .

Ovocie som nejedla vtedy keď som mala živočíšny deň .

Toto bola tzv.moja upravená oddelená strava , ktorou som dokázala schudnúť .Skončila som , keď mi začali hrozne padať vlasy. Potom som pomaličky išla späť na moju váhu a prišiel deň " D " , kedy som mala určité depky -to boli problémy pri ktorých som schudla od septembra do decembra istého roku / bolo to pred nedávnom / a to 20 kg , kde už som sa začala báť sama o seba .

Takže ja už nechcem žiadnu diétku ani vidieť .
0 0
Jano1961 Jano1961

Jano1961 je offline (nepripojený) Jano1961

Myslím, že recept na file, môže byť dobrý. Hlavne je jednoduchý.Niekedy to doma skúsime. Ešte sa chcem spýtať. Nevie niekto dobrý recept- huby /alebo šampióny,tie dostať v supermarketoch / na smotane?
0 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
hoka
Zitka! Celkom si ma vystrašila! Myslíš, že si mala problémy kvôli diéte? Neboli tam iné, dôležitejšie faktory, ako strava?
Hoka , neboj sa prvý krát to bola strava , ale druhý krát to boli isté rodinnné problémy /súrodenec/ ale odvtedy určité problémy stále pretrvávajú , takže už nemusím ani chudnúť . Keď prídem do obdobia stresu , kilá idú dolu aj samé . No nechcem sa o tom rozpisovať , ale bolo to so mnou biedne .
0 0
účtovník 007 účtovník 007

účtovník 007 je offline (nepripojený) účtovník 007

To by som aj ja chcela občas vedieť. ...viac
Jano1961
Myslím, že recept na file, môže byť dobrý. Hlavne je jednoduchý.Niekedy to doma skúsime. Ešte sa chcem spýtať. Nevie niekto dobrý recept- huby /alebo šampióny,tie dostať v supermarketoch / na smotane?
Posielam ešte jeden jednoduchý recept: Šampióny podusíme na cibuľke, zalejeme sójovým mliekom v ktorom sme rozhabarkovali trocha solamylu-dostaneme šamp. omáčku. Treba to ochuťiť vegetou bez glutamanu-volá sa Solčanka(výborné pre dochucovanie pre deti) a k tomu jedávam uvarené bezvaječné cestoviny.
K príspevku Zita5- bolo chybou vyradiť zo stravy niektorú zložku, ako napr chlieb.
Ja som prvý krát začala s delenou stravou v roku 1989 a to Vám poviem bolo niečo. V tej dobe sa u nás nechyrovalo o niektorých potravinách. Dnes je množstvo celozrnných výrobkov, sójové salámy, majonézy, jogurty.... Oddelená strava je o delení potravín, nie o vydelení zo stravy.Ak si zmyslím na recepty pošlem.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať