Zavrieť

Porady

Delena strava

Ahojte vsetci!

Chcem sa Vas vsetkych opytat ci neviete nejake dobre recpty na delenu stravu? Uz fakt neviem co mam vymyslat.
Keby bola nejaka dobra dusa, ktora by mi s tym pomohla, bola by som velmi vdacna.
Usporiadat
Jano1961 Jano1961

Jano1961 je offline (nepripojený) Jano1961

Dík,učtovník 007,recept na šampióny som si zapísal. Možno sa opýtam hlúpo,
ale je som v živote nekúpoval sojové mlieko.To s a dá kúpiť v supermarketoch
typu Hypernova, Billa?atď. A dá sa to sojové mlieko trebars zahustiť miesto solamylu
hladkou múkou? Pochopil som ,že solamyl slúži na zahustenie,alebo nie?
0 0
účtovník 007 účtovník 007

účtovník 007 je offline (nepripojený) účtovník 007

To by som aj ja chcela občas vedieť. ...viac
Sójové mlieko-zabudla som napísať, že sušené.Ospravedlňujem sa. Dá sa kúpiť v každých potravinách, ale maj na pamäti, že nesmie byť so srvátkou, lebo tá do rastlinnej skupiny nepatrí. Rastlinná tak ju ja volám.Zahusťovať môžeš samozrejme aj múkou, ale mne sa zdá Solamyl alebo Majzena chutnejšia.
Pre tých, čo nevedia ako si pripraviť vyprážaný rezeň bez trojobalu mám riešenie. rezne naklepeme ako obyčajne,potom namočíme do vajíčka a obalíme v pomletých orechoch. Vypražíme na oleji(olejom šetríme) a k tomu kopec zeleniny. Je to mňamové!
0 0
Armola Armola

Armola je offline (nepripojený) Armola

hoka
Armolka: čítala som si tie tvoje receptíky, sú celkom fajn.
Len by som chcela upozorniť, že lepšie je používať mrazenú alternatívu zeleniny, ako konzervovanú. Tá totiž obsahuje všelilenčo + konzervačné prísady.Mrazená je údajne len sparená, ochladená a zamrazená. Mala by byť zdravšia. Ale každý nech sa zariadi sám.
Hoka, asi sme sa nepochopili, ja pouzivam hlavne mrazenu zeleninu, ale uz asi viem naco myslis. Asi na kukuricu a fazulu. No co uz! Tolko zla ma snad nezabije, ale snazim sa cim menej pouzivat konzervy, len ked je to nutne tak vtedy.
0 0
Armola Armola

Armola je offline (nepripojený) Armola

účtovník 007
Sójové mlieko-zabudla som napísať, že sušené.Ospravedlňujem sa. Dá sa kúpiť v každých potravinách, ale maj na pamäti, že nesmie byť so srvátkou, lebo tá do rastlinnej skupiny nepatrí. Rastlinná tak ju ja volám.Zahusťovať môžeš samozrejme aj múkou, ale mne sa zdá Solamyl alebo Majzena chutnejšia.
Pre tých, čo nevedia ako si pripraviť vyprážaný rezeň bez trojobalu mám riešenie. rezne naklepeme ako obyčajne,potom namočíme do vajíčka a obalíme v pomletých orechoch. Vypražíme na oleji(olejom šetríme) a k tomu kopec zeleniny. Je to mňamové!
Ja len nechapavo pozeram a zizam, ake dobroty som si uz mohla davno spravit, ale mna nic taketo nenapada. Ten rezen vyskusam uz coskoro.
Mnam Mnam Mnam!!!!!!!!!!!
0 0
účtovník 007 účtovník 007

účtovník 007 je offline (nepripojený) účtovník 007

To by som aj ja chcela občas vedieť. ...viac
Ešte jeden a idem kontrolovť DPH.
Jeden baklažán, práve v Bill.. zlacneli. Nakrájať na kolieska aj s červenou šupou.Do misky trochu oleja, soli,korenia.Necháme to tam asi 15 min.Medzitym si na olivovom oleji-iba za náprstok opražíme na plátky nakrájaný cesnak a zalejeme to kečupom.Necháme prevrieť, dochutíme a na koniec pridáme bazalku. Naložený baklažán opražíme na suchej panvici-veď sa močil v oleji-do červena.Medzitým sa nám dovarili zemiaky na kašu, ktorú vyšľaháme samozrejme so sójovým mliekom.Dáme na tanier kašu, baklažán a zalejeme kečupovou omáčkou. Odporúčam nešetriť cesnakom je v tomto recepte potrebný. K tomu si treba urobiť zeleninovú polievku zahustenú detskou krupicou a máte celý obed. Podľa delenej stravy od Kořínkovej je táto kombinácia ala-tuty.Už idem pracovať, ešte sa ozvem. Hurá DPH.
0 0
Armola Armola

Armola je offline (nepripojený) Armola

účtovník 007
Ešte jeden a idem kontrolovť DPH.
Jeden baklažán, práve v Bill.. zlacneli. Nakrájať na kolieska aj s červenou šupou.Do misky trochu oleja, soli,korenia.Necháme to tam asi 15 min.Medzitym si na olivovom oleji-iba za náprstok opražíme na plátky nakrájaný cesnak a zalejeme to kečupom.Necháme prevrieť, dochutíme a na koniec pridáme bazalku. Naložený baklažán opražíme na suchej panvici-veď sa močil v oleji-do červena.Medzitým sa nám dovarili zemiaky na kašu, ktorú vyšľaháme samozrejme so sójovým mliekom.Dáme na tanier kašu, baklažán a zalejeme kečupovou omáčkou. Odporúčam nešetriť cesnakom je v tomto recepte potrebný. K tomu si treba urobiť zeleninovú polievku zahustenú detskou krupicou a máte celý obed. Podľa delenej stravy od Kořínkovej je táto kombinácia ala-tuty.Už idem pracovať, ešte sa ozvem. Hurá DPH.
Napisala by si mi presný nazov knihy od tej Korinkovej? Asi si ju kupim. Dufam, ze su v nej taketo podobne fajnove receptiky!!! A ta kniha je este predajna?
0 0
účtovník 007 účtovník 007

účtovník 007 je offline (nepripojený) účtovník 007

To by som aj ja chcela občas vedieť. ...viac
Armola
Napisala by si mi presný nazov knihy od tej Korinkovej? Asi si ju kupim. Dufam, ze su v nej taketo podobne fajnove receptiky!!! A ta kniha je este predajna?
Zajtra Ti to napíšem, musím najskôr prísť domov. Určite je predajná, ale veľa receptov mám vlastných. Ak si na nejaké zmyslím, určite ich na PORADU pošlem.
Tento som ešte neskúšala, lebo som ho iba dnes dostala:
Krabie tyčinky nechať rozmraziť,nakrájať na menšie kúsky, pokvapkať citrónom. Nastrúhať najemno kyslú uhorku,nadrobno nasekať ster. šampióny a zaliať bielym jogurtom.Dochutiť to kari,paprikou a soľou. Vraj je to dobré-neviem?
0 0
účtovník 007 účtovník 007

účtovník 007 je offline (nepripojený) účtovník 007

To by som aj ja chcela občas vedieť. ...viac
Armola
Ja len nechapavo pozeram a zizam, ake dobroty som si uz mohla davno spravit, ale mna nic taketo nenapada. Ten rezen vyskusam uz coskoro.
Mnam Mnam Mnam!!!!!!!!!!!
Knihy mám 2. Jedna sa volá Dieta + 199 Vašich otázek a mých odpovědí
druhá: Kuchařka Já vím.....
Autorom je Lenka Kořínková, v tej poslednej písala o nových knihách,takže ich môže byť i viac. Ahoj!
0 0
Armola Armola

Armola je offline (nepripojený) Armola

účtovník 007
Knihy mám 2. Jedna sa volá Dieta + 199 Vašich otázek a mých odpovědí
druhá: Kuchařka Já vím.....
Autorom je Lenka Kořínková, v tej poslednej písala o nových knihách,takže ich môže byť i viac. Ahoj!
Dakujem!
Mimochodom som vyskusala tu tvoju smotanovu omacku (s rybie file). Nemala som doma file, tak som si napacovala kur. prsia. Na oleji som upiekla a potom v tom vypeku som osmazila cibulku a cesnak a pridala smotanu (sladku). ja som to ochutila bazalkou. No fantazika. A ktomu som si dala letny salat.
Kazdy len chodil okolo mna cakal kedy si moézu dobnut z mojho taniera.
0 0
Zita4 Zita4

Zita4 je offline (nepripojený) Zita4

:p Baby, nainfikovali ste ma! Idem to všetko pekne pomaly skúšať. Ak vymyslím niečo nové, určite napíšem.
0 0
Johanka Johanka

Johanka je offline (nepripojený) Johanka

Vyskúšajte šalát zo surových šampiónov:

šampióny očistíme, pokrájeme na jemné plátky

nálev( na 300 g): 1 dl vody, 1 dl olivového oleja, šťava z pol citróna, soľ, mleté korenie, bylinky podľa chuti, káv.lyžička horčice( môže byť aj pikantná), pretlačený cesnak- 3 strúčiky. Nechať odstáť 12 hodín.

A ešte niečo pre milovníkov surovej stravy:

jemne nastrúhame surovú cviklu, pridáme ( na 300 g) asi 5 strúčikov pretlačeného cesnaku a pridáme biely jogurt

Ak má niekto záujem a chuť zdravo schudnúť a prečistiť si telesnú schránku, rada mu poradím. Odkedy sa zdravo stravujem , dobre spím a nerozmýšľam v noci nad účtovníctvom tzn. nemám bujné sny.
0 0
ola ola

ola je offline (nepripojený) ola

Johanka, Ty sa výhradne stravuješ len surovou stravou? Počula som, že je to najprirodzenejšie, ale nejako by mi to mäsiščo a dobrá slepačia polievka chýbali
Napíš niečo bližšie, o požívaní surovej stravy a o tom čo si zo stravy vylúčila
0 0
Johanka Johanka

Johanka je offline (nepripojený) Johanka

Pozerala som si staré príspevky z tejto témy a zaujali ma príspevky Bazalky. U mňa takisto prechod na surovú stravu nasledoval až po absolvovaní očistnej kúry , ale trocha inej - totálnej hladovky, počas , ktorej sa pije iba voda. Ide o proces, pri ktorom sa vyčistí organizmus(detoxikácia), ale takisto ako pri očistnej kúre, ktorú popisuje Bazalka sa musí pravidelne robiť klistýr. Toho som sa bála viac ako hladu, ale nič to nie je. Dôležité je , že sa pritom vyčistí celé telo,ja som si s tým napr. vyriešila dlhšietrvajúci urologický zápalový problém. Vlastne to mi pripomenulo, že som si hladovku spestrovala urinoterapiou.Hladovku som vydržala 14 dní . Potom nasledoval postupný prechod na stravu , ale výhradne surovú - zeleninové a ovocné šťavy, ovocie zelenina, oriešky, sušené ovocie. Po tých 14 dňoch bol aj šalátový list obžerstvo. Dôležité bolo, že som schudla, brucho tým, že sa "vykydal" obsah hrubého čreva, som mala ako vychrtnutá modelka a strašne dobre som sa cítila. Teraz som v stravovacom režime asi 80 % surová strava a 20 % koncetrovaná ( varená).
Ráno zeleninová alebo ovocná šťava
Predpoludním ovocie
Obed zeleninový šalát
Popoludní zel. šalát a ak mám chuť niečo varené, ale v rámci delenej stravy
Večer ovocie, šťava
Medzitým veľa vody, bylinkové čaje
Toto celé vyžaduje : pevnú vôľu, chuť niečo dosiahnuť a podporu v rodine!
Ale inak som normálna a tiež si dám občas rezeň a iné dobroty, iba trocha krotím vášne.
Na prípadné otázky rada odpoviem.
0 0
Sany Sany

Sany je offline (nepripojený) Sany

Jara

Tá delená bude určite super... Ten klistír sa bojím... Napíšte ako to dopadlo...
Klistíru by som sa bála aj ja, stačili mi pri pôrode...Ale skúste stránku www.noe.sk, mne to bolo poradené a práve sa idem vrhnúť na Sanogel - skúste si o tom prečítať, vyzerá to celkom zaujímavo...
0 0
Johanka Johanka

Johanka je offline (nepripojený) Johanka

Veď ja som sa bála tiež kvôli skúsenostiam z pôrodnice. Ale teraz sú výborné zdrav. pomôcky a keď si to človek robí sám, tak nechýba cit.
0 0
Sany Sany

Sany je offline (nepripojený) Sany

Johanka
Veď ja som sa bála tiež kvôli skúsenostiam z pôrodnice. Ale teraz sú výborné zdrav. pomôcky a keď si to človek robí sám, tak nechýba cit.
Ale aj napriek tomu sa mi zdá byť šetrnejšie dať si dve - tri lyžičky gelu 2-3krát denne počas 14 dní, ako ten klistír...
0 0
Johanka Johanka

Johanka je offline (nepripojený) Johanka

Keď chceš držať hladovku na to , aby si sa okrem kíl zbavila aj napr.choroby tak musíš prijať všetky pravidlá.Príjemné aj menej príjemné. A hlavne nesmieš prijímať nič iné ako vodu! Samozrejme je gél riešenie, ale to už nie je hladovka.Hladovka sa nedá začať tak, že Ťa na to niekto nahovorí. To musíš ty prijať, "uložiť" si v hlave , čo chceš, prečítať nejakú odb.literarúru, prípadne absolvovať rozhovory s ľuďmi, ktorí to opakovane zvládli.
0 0
Sany Sany

Sany je offline (nepripojený) Sany

Jéj, ja nechcem hladovku, len takú malú očistu. Ja by som hladovku nezvládla...a toto sa mi zdá také zvládnuteľné...
0 0
henika henika

henika je offline (nepripojený) henika

Johanka
Keď chceš držať hladovku na to , aby si sa okrem kíl zbavila aj napr.choroby tak musíš prijať všetky pravidlá.Príjemné aj menej príjemné. A hlavne nesmieš prijímať nič iné ako vodu! Samozrejme je gél riešenie, ale to už nie je hladovka.Hladovka sa nedá začať tak, že Ťa na to niekto nahovorí. To musíš ty prijať, "uložiť" si v hlave , čo chceš, prečítať nejakú odb.literarúru, prípadne absolvovať rozhovory s ľuďmi, ktorí to opakovane zvládli.

ahoj...dobra rada na dietu a na zbavenie choroby , by sa mi aj zisla..len neviem ako zacat....
0 0
henika henika

henika je offline (nepripojený) henika

Sany
Klistíru by som sa bála aj ja, stačili mi pri pôrode...Ale skúste stránku www.noe.sk, mne to bolo poradené a práve sa idem vrhnúť na Sanogel - skúste si o tom prečítať, vyzerá to celkom zaujímavo...
..ahoj..tak ten sanogel sa mi asi tiez viac pozdava ako klistir
..lenze...keby sa niekto ozval, kto to uz vyskusal...
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať