Zavrieť

Porady

Delena strava

Ahojte vsetci!

Chcem sa Vas vsetkych opytat ci neviete nejake dobre recpty na delenu stravu? Uz fakt neviem co mam vymyslat.
Keby bola nejaka dobra dusa, ktora by mi s tym pomohla, bola by som velmi vdacna.
Usporiadat
Bubika Bubika

Bubika je offline (nepripojený) Bubika

henika
..ahoj..tak ten sanogel sa mi asi tiez viac pozdava ako klistir
..lenze...keby sa niekto ozval, kto to uz vyskusal...
Ahojte, uz ste to niekto vyskusali??? Som si to precitala, zaujimave, to ano, ale ci je to naozaj tak, som z toho nevycitala :O)
0 0
alkagurka alkagurka

alkagurka je offline (nepripojený) alkagurka

Neviem odkial ste a na co chcete pravidla delenej stravy ale vrele odporucam www.kompliment.sk a aj knihu Stale stihla od Mgr. Skibovej kde je vela receptov. Prajem vela uspechov.





Armola
Ahojte vsetci!

Chcem sa Vas vsetkych opytat ci neviete nejake dobre recpty na delenu stravu? Uz fakt neviem co mam vymyslat.
Keby bola nejaka dobra dusa, ktora by mi s tym pomohla, bola by som velmi vdacna.
0 0
Bibika22 Bibika22

Bibika22 je offline (nepripojený) Bibika22

babenko1
Babenky.. ja mám knihu delenej stravy od Horeckej...stojí iba 49,- Sk a má už dva diely.. receptíky sú super... :-) a hlavne so surovinami našej oblasti...:-)
Tak, tak dievčence. Orientovala by som sa na knihy od slovenských autorov, lebo tam je zaručené, že sú tam prísady ktoré dostať i u nás. Ja mám knihu od nemeckej autorky už ani neviem ako sa volá a sú tam také ingrediencie, o ktorých u nás nechyrovať. Takže som si tam našla asi dva recepty a to je všetko. Ale môžem delenú stravu v kombinácii s kalanetikou vrelo odporúčať.
Pred časom som si túto kombináciu vyskúšala vzdržala som asi rok, a výsledky boli skvelé. Potom som sa presťahovala, a zostala som bez kamošiek s ktorými sme cvičili (vždy sme jedna druhú presvedčili, keď sa niektorej nechcelo cvičiť), a vypadla som z rytmu. Ale dúfam, že sa do toho zasa dostanem.
0 0
begalka begalka

begalka je offline (nepripojený) begalka

Na očistenie organizmu odporučam čaj z ALOE VERA , mám to odskušané .
0 0
Libi Libi

Libi je offline (nepripojený) Libi

ja by som sa chcela opýtať - tofu/resp. sója ako taká/ je bielkovina alebo sacharid, všade píšu inak...
0 0
učtovníčka učtovníčka

učtovníčka je offline (nepripojený) učtovníčka

Libi
ja by som sa chcela opýtať - tofu/resp. sója ako taká/ je bielkovina alebo sacharid, všade píšu inak...
Podľa najnovšej mojej knihy ktorú som včera kúpila je to bielkovina.
Mňa by zase zaujímalo že maslo ktoré je v receptoch použité je aké : mliečne alebo rastlinné, neviem na ktoré myslia ale margaríny odmietajú. Tak potom prosím o typ aj keď by to malo vyzerať ako reklama, lebo mám z toho ako začiatočníčka chaos.
Vopred ďakujem a držte mi palce.
0 0
laura87 laura87

laura87 je offline (nepripojený) laura87

mam jeden recept...mozno otrieskany...neviem - "zapekany karfiol" - karfiol uvarime, rozrezeme na mensie kusky, poukladame do sklenenej misy...na pecenie, osolime, ak chceme- okorenime, zalejeme kyslou smotanou a posypeme nastruhanym syrom.....
- recept na zivocisny den
0 0
laura87 laura87

laura87 je offline (nepripojený) laura87

neviete ako si mozem doma urobit dia lekvar? mam hrusky a jablka....da sa kupit aj dia zelirovaci cukor? ....
0 0
Alexandra Molnárová Alexandra Molnárová
Áno, dá sa kúpiť Dia želírovací cukor Dr. Oetker, moja mama s ním robieva
džem.
0 0
laura87 laura87

laura87 je offline (nepripojený) laura87

skus si urobit salat, ktory je dobry na ranajky alebo veceru...ingrediencie- pradajka, paprika, cibula, sol, koreniny na salaty aj podla chuti, ocot, kuracia/ morcacia hocijaka sunka (idealne je ked je nekrajana na platky- tehla, syr apetito linia (alebo bambino-ako chces), danone tvaroh bez tuku... zeleninu+ cibulu+ sunku pokrajas na male kocky, das viac soli lebo tvaroh je samo o sebe taky nemastny neslany...okoronis-dochutis, stipka octu a zamiesas...vynikajuci...
0 0
deha deha

deha je offline (nepripojený) deha

Veď www.kompliment.sk je komerčná stránka!!!Ty pre nich robíš??
0 0
Evelynka Evelynka

Evelynka je offline (nepripojený) Evelynka

Chcem sa spýtať, má už niekto skúsenosti so SANOGELOM? Funguje to? Môže sa užívať aj pri zápale pankreasu?
0 0
laura87 laura87

laura87 je offline (nepripojený) laura87

AHOJ mohla by som spytat, nevie niekto z vas kam patri kukurica?...moze byt napr ako priloha ku kuraciemu masu, ci to patri do tej skupiny rastl. povodu...Idont know
0 0
janasv janasv

janasv je offline (nepripojený) janasv

Vie mi niekto povedat, aky rastlinny tuk /ci co/ sa dava do rastlinnych masiel, alebo do normalneho masla, ked sa robi to odlahcene? Tam je vsade napisane len rastlinny tuk. Je to repkovy alebo slnecnicovy? Moj syn surovy slnecnicovy olej /tuk / nemoze - kombinovana pelova alergia. Dakujem.:p
0 0
Majka Majka

Majka je offline (nepripojený) Majka

asi sa tym mysli veto light a pod....

ja som si vcera kupila knihu oddelena strava do vrecka /v pantharey za 159/ a je celkom fajn dobrucke receptiky su tam...

ake su vase oblubene recepty trebars na zemiaky?
0 0
janasv janasv

janasv je offline (nepripojený) janasv

Aj to myslim - veto- aj podobne, ale hlavne tie, kde je normalne maslo kombinovane s rastlinnym maslom v urcitom pomere a chuti to zvacsa ako maslo /napr. masielko, raslo....../.
0 0
Tana74 Tana74

Tana74 je offline (nepripojený) Tana74

Majka
ake su vase oblubene recepty trebars na zemiaky?
Ja zemiaky robím najradšej v tlakači - zemiaky na kolieska + nejaká zelenina, jeden druh alebo miešana, alebo kyslá kapusta. Je to jednoduché, rýchle a dobré.
0 0
zuveska zuveska

zuveska je offline (nepripojený) zuveska

Môj starší syn začal s delenou stravou v lete. Súčasne s tým začal na sebe testovať urinoterapiu - schudol za 2 mesiace 6 kg a vďaka urinoterapii sa zbavil nepríjemných zapálených vyrážok, ktoré mal na chrbte. Doniesol mi múdru literatúru a musím priznať, že aj tie knižky ma presvedčili.
Ja som začala s delenou stravou pred troma týždňami. V jednej múdrej knižke som si prečítala, že pri delenej strave tučný schudne a chudý priberie. Ja by som potrebovala skôr pribrať, ale to nebol dôvod môjho rozhodnutia. Prakticky 20 rokov ma trápia bolesti hlavy. Naviac tento istý problém má môj mladší syn. Všetky možné vyšetrenia boli negatívne. Rozhodli sme sa preto, že začneme od stravy. Úplne som vylúčila kávu (bez akýchkoľvek abstinečných problémov), prestali sme vyprážať, delíme stravu, jeme kopy zeleniny a ovocia. Určite netrpíme hladom, ale prvý týždeň sme obidvaja schudli(napriek tomu, že sme to nechceli). Tri týždne sme nemali bolesti. To ma presvedčilo o správnosti nášho rozhodnutia. Chcela by som si ešte prečistiť hrubé črevo a tiež pomaly začať s urinoterapiou, ale zatiaľ naberám odvahu. Možno naozaj stačí vojsť do zdravotníckych potrieb a kúpiť príslušné pomôcky a potom to už pôjde.

Ešte prikladám recept na nátierku:

1 avokádo (polomäkké)
1 paradajka
1 malá cibuľka
soľ podľa chuti

avokádo rozotrieť vydličkou dohladka, pridať nadrobno pokrájanú cibuľku a paradajku, posoliť, nechať postáť v chladničke 15 min. a spapať s celozrnným pečivom. Mňam.
0 0
lutik lutik

lutik je offline (nepripojený) lutik

Bazalka,
natrafila som teraz na túto debatu, ale nikde neviem nájsť tie sľúbené recepty. Sú niekde už priložené ?
Celkom ma to chytlo.....hádam to vyskúšam.....
0 0
luci22 luci22

luci22 je offline (nepripojený) luci22

Ja som zacala s oddelenou stravou pred 4 dnami. Velmi mi pomohla tato diskusia a spominane receptiky, hlavne na sladke. Pridavam jeden na muffiny:
250 g muky (ja som dala spaldovu, ale moze byt aj celozrnna, hladka, atd.a namiesto cca 60 g muky som dala pomlete orechy)
50-60 g rastlinne maslo
200 ml sojove mlieko s vodou
2-3 polievkove lyzice medu (na osladenie )
susene ovocie, banany, orechy, jablcko, atd. (kazdy podla chuti)- nakrajane na kusky
Vsetko spolu zmiesat a vyliat bud do formy na srnci chrbat alebo do malych kosickov na muffiny a piect. Cas zavisi od typu rury, ja som piekla asi az 40minut, ale treba kontrolovat palickou, ci sa cesto lepi.
Je to fakt super !!! :-)
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať