Zavrieť

Porady

Delena strava

Ahojte vsetci!

Chcem sa Vas vsetkych opytat ci neviete nejake dobre recpty na delenu stravu? Uz fakt neviem co mam vymyslat.
Keby bola nejaka dobra dusa, ktora by mi s tym pomohla, bola by som velmi vdacna.
Usporiadat
pyton pyton

pyton je offline (nepripojený) pyton

luci díky za tvoj sladký recept Prosím ťa aj to ostatné ovocie má byť sušené? Tie banány a jabĺčka? Sójové mlieko ja mám only v prášku. Stačí také zriedené s vodou? Ď.
0 0
luci22 luci22

luci22 je offline (nepripojený) luci22

Nie, banany a jablcka normalne cerstve. Ale mozu byt aj susene. Sojove mlieko v prasku zriedit vodou. A este som zabudla na prasok do peciva, nech z toho nie je len taky tvrdy posuch. :-)
0 0
luci22 luci22

luci22 je offline (nepripojený) luci22

Neviem ako vy, ale ja mam niekedy strasnu chut na sladke a jogurt alebo tvaroh mi nestaci, ale nasla som jeden skvely recept na kolacik, ktory sa da jest v bielkovinovy den/kyticky..... Tak tu je recept:
6 bielok+ 6 zltkov
fruktoza
kakaovy prasok
tvaroh

Postup: Z bielkov vyslahame tuhy sneh a postupne do neho zaslahame zltka. Pridame asi 3 polievkove lyzice kakaoveho prasku a 3 lyzice fruktozy (mozme aj viac, prip. menej, zalezi ako ma kto rad, alebo ci chudne atd.).Celu masu vylejeme na pekac- na papier na pecenie a upecieme v predhriatej rure (ked sa cesto nelepi na palicku-> tak je to OK). Vyberieme, stocime aj s papierom do rolady a nechame vychladnut (teraz v zime je to vychladnute na balkone asi za 10 minut). Medzitym si vymiesame tvaroh s fruktozou- znovu podla chuti, mozme pridat trosku skorice,.. (v povodnom recepte je uvedena aj slahacka, aby to lepsie drzalo, ale ja som robila bez a bolo to super). Tuto plnku natrieme na vychladnute cesto a zrolujeme spat do rolady. (uz bez papiera na pecenie, samozrejme) Nechame stuhnut, najlepsie cez noc.

mam to odskusane. Je to perfektne. Tak skusajte....!!!
0 0
sokrateska sokrateska

sokrateska je offline (nepripojený) sokrateska

zasnívaný idealista...
bazalka
... ja sa veľmi prestrašne veľmi ospravedlňujem, nemôžem dať recepty do prílohy bo prišlo šéfstvo zo zahraničia a od pondelka mám dovolenku. ale ako náhle prídem to bude ako PRVÉ. Sľubujem!!!
Milé poraďáčky, túto tému som objavila až dnes /ale veď ja ich postupne poobjavujem všetky - rozumej témy/, prečítala som si všetko dobodky a zistila som, že Bazalka sa od 24.februára minulého roka viac neozvala...
Nevrátila sa viac z dovolenky? Alebo sa jej nebodaj niečo prihodilo? Má o nej niekto nejaké správy za ten takmer rok?! Bazalka ak si v poriadku, ozvi sa!! /Už aj pre tie recepty o oddelenej strave, ale aj celkovo - veď tu chýbaš!/ Čakám a pozdravujem
0 0
zuhl zuhl

zuhl je offline (nepripojený) zuhl

Držím delenú stravu už dva mesiace a ešte som nejedla ovocie, lebo som čítala že keď začnem deň so zeleninou, tak ovocie nemám jesť. Tak kedy ho mám potom jesť? A ešte sa chcem spýtať, že podľa čoho alebo koho držíte delenú stravu, lebo tých metód je veľa, každá hovorí inak a ja neviem koho mám počúvať.
0 0
Armola Armola

Armola je offline (nepripojený) Armola

zuzana hlavata
Držím delenú stravu už dva mesiace a ešte som nejedla ovocie, lebo som čítala že keď začnem deň so zeleninou, tak ovocie nemám jesť. Tak kedy ho mám potom jesť? A ešte sa chcem spýtať, že podľa čoho alebo koho držíte delenú stravu, lebo tých metód je veľa, každá hovorí inak a ja neviem koho mám počúvať.
Ahojte vsetci!!!
dost dlho som tu nebola, ale som rada, ze tema: delena strava este stale funguje a recepty pribudaju.
Zuzanka, kazdy ma na to iny nazor a kazdy to drzi ako tak inac. Podla spravnosti by to malo byt tak, ze ovocie mozes jest len cez rastlinny den, ale v tom pripade cely den nemozes zeleninu.
Ja som drzala delenu cca 1/2 roka a dodrziavala som to len do tej miery, ze jedla som ovocie len cez rastlinny den. Kombinovala somto so zeleninou a predsa som schudla 8 kil.
Teraz po vyse 1/2 roku som zacala zase. Nenastal jojo efekt, len som prestala fajcit a zacala som viac papkat sladkeho a za mesiac som pribrala 2-3kila. Teraz som zacala aj cvicit a skusam zdravo zit.
Vsetkym drzim palce.
0 0
Darina1234 Darina1234

Darina1234 je offline (nepripojený) Darina1234

Chcela bysom sa opytat, len tak si prestala fajcit?
0 0
Beata Beata

Beata je offline (nepripojený) Beata

Armola, presne to isté sa stalo aj mne. Prestala som fajčiť zo dňa na deň a začala som vyjedať všetko, na čo mi len prišla chuť, aby som tú nervozitu potlačila... podarilo sa, fajčenie mi už nechýba (nefajčím od 10.02.2006), ale som pribrala a cítim sa ako valec.
Takže asi idem na tú delenú stravu zaútočiť a mala by som aj začať cvičiť... juuuuj to bude roboty

Takže všetkým, ktorí tiež prestali fajčiť a idú začať zdravo žiť, prajem veľa úspechov. Aj sebe
0 0
Armola Armola

Armola je offline (nepripojený) Armola

Hybenova Darina
Chcela bysom sa opytat, len tak si prestala fajcit?
ano len tak. Uz som si povedala, ze staci. Isla som aj na taku preventivnu prehliadku (aj na rentgen pluc) a povedala som si, ze stacilo. vysledky som mala sice dobre ale nejako som si to dala v hlave do poriadku a zo dna na den som prestala. Este niekedy si na to spomeniem ale je to v pohode.
A Beatka, asi sme na jednej lodi. ja nefajcim od 22.02.2006. To asi chodi s tym, ale povedala som si, ze kila je to najmenej. Viem, ze ked sa posnazim tak pojdu dole. Hlavne nech je to zdravie.
Velmi mi pomohlo to, ze moj priatel tiez prestal. cca o mesiac neskor ako ja. Chodime spolu cvicit a je to super. Citime sa ovela lepsie a som velmi stastna, ze aj moja polovicka drzi so mnou
0 0
Darina1234 Darina1234

Darina1234 je offline (nepripojený) Darina1234

Nejdem si davat nejake velke zaväzky, ale asi to skusim aj ja, potom dam vediet
0 0
Armola Armola

Armola je offline (nepripojený) Armola

Hybenova Darina
Nejdem si davat nejake velke zaväzky, ale asi to skusim aj ja, potom dam vediet
Drzim palceky!!!!!
0 0
finessa finessa

finessa je offline (nepripojený) finessa

...ha ha,babenky,som sa nasmiala....
Nefajcim od 1.10.2004 a pribrala som po 3 mesiacoch 12 kg jasnacka,pri mojej vtedajsej podvahe /45kg/ nic strasne,ale ten sok pri nakupe a vymene celeho satnika si neviete predstavit /ale ani tu zavislost na cokolade/. Skusila som milion diet, rovnaky pocet tabletiek na chudnutie a nic sa nedialo. Nieco sa mi podarilo nenasilne a postupne schudnut /vdaka patri zeleninovym salatom/, ale faktom je, ze sa ma stale drzi 5 kg /z tych,ktore chcem ozeliet/ a tie nie a nie dat fuc. Takze skusim tu vasu oddelenu stravu a opisujem recepty. Nooo, ako sa poznam, ak mi nieco zachuti, budem to papat do zblbnutia.
Neviem do ktorej kategorie patri tento recept, ale prikladam svoj najnovsi ulovok:
Do uvarenej sosovice pridame francuzsku horcicu,cierne ml.korenie,sol,nakrajane uvarene vajicko,na drobne kococky nakrajane ZELENE jablko. Ja si tam pridavam aj taku cervenu krabiu stiplavu omacku /zboznujem pikantne jedla/ a papam to okolo jednej-druhej /ja zasadne bez peciva/. Este sa mi nestalo, ze by som v ten den vecer hladala nieco v chladnicke. Staci mi voda s citronom a to som neskutocne maskrtna .
A ci to patri do oddelenej stravy? To neviem.............
0 0
finessa finessa

finessa je offline (nepripojený) finessa

...ha ha,babenky,som sa nasmiala....
Nefajcim od 1.10.2004 a pribrala som po 3 mesiacoch 12 kg jasnacka,pri mojej vtedajsej podvahe /45kg/ nic strasne,ale ten sok pri nakupe a vymene celeho satnika si neviete predstavit /ale ani tu zavislost na cokolade/. Skusila som milion diet, rovnaky pocet tabletiek na chudnutie a nic sa nedialo. Nieco sa mi podarilo nenasilne a postupne schudnut /vdaka patri zeleninovym salatom/, ale faktom je, ze sa ma stale drzi 5 kg /z tych,ktore chcem ozeliet/ a tie nie a nie dat fuc. Takze skusim tu vasu oddelenu stravu a opisujem recepty. Nooo, ako sa poznam, ak mi nieco zachuti, budem to papat do zblbnutia.
Neviem do ktorej kategorie patri tento recept, ale prikladam svoj najnovsi ulovok:
Do uvarenej sosovice pridame francuzsku horcicu,cierne ml.korenie,sol,nakrajane uvarene vajicko,na drobne kococky nakrajane ZELENE jablko. Ja si tam pridavam aj taku cervenu krabiu stiplavu omacku /zboznujem pikantne jedla/ a papam to okolo jednej-druhej /ja zasadne bez peciva/. Este sa mi nestalo, ze by som v ten den vecer hladala nieco v chladnicke. Staci mi voda s citronom a to som neskutocne maskrtna .
A ci to patri do oddelenej stravy? To neviem.............
0 0
Armola Armola

Armola je offline (nepripojený) Armola

finessa
...ha ha,babenky,som sa nasmiala....
Nefajcim od 1.10.2004 a pribrala som po 3 mesiacoch 12 kg jasnacka,pri mojej vtedajsej podvahe /45kg/ nic strasne,ale ten sok pri nakupe a vymene celeho satnika si neviete predstavit /ale ani tu zavislost na cokolade/. Skusila som milion diet, rovnaky pocet tabletiek na chudnutie a nic sa nedialo. Nieco sa mi podarilo nenasilne a postupne schudnut /vdaka patri zeleninovym salatom/, ale faktom je, ze sa ma stale drzi 5 kg /z tych,ktore chcem ozeliet/ a tie nie a nie dat fuc. Takze skusim tu vasu oddelenu stravu a opisujem recepty. Nooo, ako sa poznam, ak mi nieco zachuti, budem to papat do zblbnutia.
Neviem do ktorej kategorie patri tento recept, ale prikladam svoj najnovsi ulovok:
Do uvarenej sosovice pridame francuzsku horcicu,cierne ml.korenie,sol,nakrajane uvarene vajicko,na drobne kococky nakrajane ZELENE jablko. Ja si tam pridavam aj taku cervenu krabiu stiplavu omacku /zboznujem pikantne jedla/ a papam to okolo jednej-druhej /ja zasadne bez peciva/. Este sa mi nestalo, ze by som v ten den vecer hladala nieco v chladnicke. Staci mi voda s citronom a to som neskutocne maskrtna .
A ci to patri do oddelenej stravy? To neviem.............
Bohuzial, musim ta sklamat, ale toto jedlo sa pri delenej, v takejto forme neda jest.
Mozes sosovicu ale bez vajicok. Jablka mozes a aj horcice. Myslis si, ze to bude dobre aj bez vajicka? Daj vediet
0 0
finessa finessa

finessa je offline (nepripojený) finessa

...dakujem armola za poucenie, naozaj sa v delenej strave nevyznam a kombinujem si jedla najma podla momentalnej chuti . skusila som sosovicu bez vajicka a mozem povedat, ze v pohode - ale zmenila som druh horcice /zmiesala som chrenovu horcicu a dostalo to novu chut/. samozrejme, nie je to jedlo ktore mozete podavat manzelovi,ale ja to papkam najma vtedy, ked saliem za cokoladou a osvedcilo sa mi ))))
0 0
Hronská Iveta Hronská Iveta

Hronská Iveta je offline (nepripojený) Hronská Iveta

Zdravím všetkých prívržencov oddelenej stravy. Túto stránku som objavila až dnes a to úplnou náhodou. Prečítala som všetkých 12 strán, opísala všetky priložené recepty. S oddelenou stravou už mám taktiež skúsenosti a môžem len vrelo odporúčať. FUNGUJE.
Aj ja teda pridám jeden recept. Je z publikácie "Malá kuchárka oddelenej stravy" od Jany Horeckej, o ktorej tu už bolo aj písané.
Recept:
Zapekané rybie filé so syrom
(hlavná živočíšna skupina, ktorá sa môže kombinovať so zeleninovou podskupinou)
600 g rybieho filé, soľ, vegeta, drvená rasca, 0,2 l mlieka, 2 vajcia, 150 g tvrdého syra, nadrobno posekaná zelená petržlenová vňať, rastrinný olej na vytretie ohňovzdornej misy.
Postup:
Rybie filé osolíme, posypeme vegetou a drvenou rascou (z mojej osobnej skúsenosti už filé nesolím, je tam predsa vegeta, ktorá je slaná dosť. Radšej trochu vegety viac ale neodporúčam ešte aj soliť). Vložíme do ohňovzdornej misy, ktorú sme mierne vytreli rastlinným olejom. Mierne podlejeme a vložíme do vyhriatej rúry. Pečieme asi 25 až 30 minút. Potom zalejeme mliekom, v ktorom sme rozšľahali vajcia, a rybie filé dopečieme. Hotové posypeme postrúhaným tvrdým syrom a necháme ešte chvíľu v horúcej rúre, aby sa tvrdý syr roztopil. Podávame posypané nadrobno posekanou zelenou petržlenovou vňaťou.
Môžete mi veriť, je to fakt vynikajúce, naviac to môže jesť celá rodina, ktorej k tomu uvaríte pár zemiačikov. Ak ste na oddelenej, tak si to spapkáte samozrejme samotné.
Ahojte a teším sa na ďalšie recepty.
Naposledy upravil Hronská Iveta : 12.04.06 at 18:43
0 0
mimu4 mimu4

mimu4 je offline (nepripojený) mimu4

som veselé klbko ktoré chce schudnúť:-) ...viac
Chcela by som začať s oddelenou stravou ale neviem vela receptov a neviem ani variť.pomôťe mi nejaká dobrá duša?
0 0
evucha evucha

evucha je offline (nepripojený) evucha

Vie mi niekto poradiť kde by som našla nejaké recepty na delenú stravu? Ďakujem
0 0
limbaa_4 limbaa_4

limbaa_4 je offline (nepripojený) limbaa_4

Ahojte,do akej skupiny patri tvaroh,jogurt,sosovica,sojove vyrobky? Mozu sa strukoviny kombinovat s chlebom? Poradi niekto? Dobre recepty na pomazanky najdete vo vegetarianskych receptoch.
0 0
drisko drisko

drisko je offline (nepripojený) drisko

napíš čo si jedla včera a predvčerom - jedálny lístok, aby sme sa mohli trochu navodiť na oddelenú stravu- chceme s ňou začať
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať