Zavrieť

Porady

ceny nehnutelnosti

v realitke ma dnes postrasili ze od 1.9. pojdu ceny nehnutelnosti o 20% hore. nevidim na to nijaky dovod, asi ma len chceli postrcit. alebo sa nieco chysta ?
Usporiadat
wagner wagner

wagner je offline (nepripojený) wagner

Ceny by sa mali znormalizovať po prechode na euro. Zatiaľ budú stále stúpať dovtedy, pokiaľ bude dopyt. Dopyt určuje percento výšky nárastu cien.
0 0
dad111 dad111

dad111 je offline (nepripojený) dad111

Mam rad svet, nenavidim pretvarku. ...viac
AndrejG Pozri príspevok
Ale suhlasim, ze v dome sa da utopit hrozne vela penazi...Ja som myslel, ze postavim za 2mil. Teraz vidim, ze nebude stacit mozno ani 5mil. a to este nedavam vsetko co by som chcel davat, to by som utopil kludne aj 20 mil. na 5-izbovy dom.
Tak ako niekto pije zasadne Whisky za 150 sk pol deci inemu staci borovicka za 11, tak isto je to s nehnutelnostami. Ked niekto chce vlastnit dom v najlukrativnejsej lokalite, musi za to ludom, ktori na tom maju zalozeny svoj bussines aj nalezite zaplatit. Su ludia, ktori postavili dom pre svoju rodinu a byvaju v nom, za cenu podstatne mensiu ako ini zaplatili len za stavebny pozemok. Inak sa na vec pozera niekto, kto potrebuje "utapat peniaze" a inak otec-hlava rodiny, ktora potrebuje byvat. Pred par rokmi som aj ja postavil dom. Boli to casy, ked uz skoncili vselijake pozicky a dotacie. Stavba domu, aj ked som ho vlastne nepotreboval, bola podla mna dobrou ochranou pred zacinajucim znehodnocovanim meny. Podla sumy, ktoru som mal k dispozicii a reci okolo mna som myslel, ze snad sa mi podari aspon dostat hrubu stavbu pod strechu. Dom som nakoniec postavil cely a dnes byvam. Chcem tym len povedat, ze "i tak se da, i tak se da". Neverim tomu, ze niekto postavi dom za 5 milionov, aby ho hned nasledne predal za 2.5 miliona, ze niekto vlastni nehnutelnost v cene 10 milionov a prenajima ju za 10000 mesacne. Ceny su teda u nas zdeformovane.
0 0
AndrejG AndrejG

AndrejG je offline (nepripojený) AndrejG

dad111 Pozri príspevok
Neverim tomu, ze niekto postavi dom za 5 milionov, aby ho hned nasledne predal za 2.5 miliona, ze niekto vlastni nehnutelnost v cene 10 milionov a prenajima ju za 10000 mesacne. Ceny su teda u nas zdeformovane.
Co je na tom zdeformovane?

Inak co sa tyka obav zo znehodnocovania meny, SK mena sa praveze dost silno zhodnocuje.
0 0
duves duves

duves je offline (nepripojený) duves

Niekto
AndrejG Pozri príspevok
Inak co sa tyka obav zo znehodnocovania meny, SK mena sa praveze dost silno zhodnocuje.
No ved sa patri, ze po 15 rokoch padu sa konecne zhodnocuje. Ved ludia robia ako muli.
0 0
CarminaBurana CarminaBurana

CarminaBurana je offline (nepripojený) CarminaBurana

O vyvoji cien nehnutelnosti sa da diskutovat, momentalny trend su mierne vzrastajuce ceny. Ale vplyv hypotekarnej a uverovej krizy v USA ma svoj ucinok aj v Europe. Pokial mate viac informacii k tejto problematike googlujte pod kluc. sl. spojeniami ako hypotekarna kriza v USA, rizikove fondy nehnutelnosti, klesajuci DAX atd...
0 0
misomiso misomiso

misomiso je offline (nepripojený) misomiso

Richard Pozri príspevok
že by sme sa dohodli, že na týždeň prestaneme nakupovať byty?
No na tyzden by asi nestacilo, ale keby sa znizil dopyt tak na 3 - 4 mesiace, tak by to mohlo mat aj dost velky dopad. Niekedy naozaj netreba vela, aby nastal "bod zlomu". Apropos - vsetkym, ktori sa zaujimaju o marketing, odporucam skvele citanie - knihu Bod zlomu od Malcolma Gladwella.
0 0
misomiso misomiso

misomiso je offline (nepripojený) misomiso

aquila2 Pozri príspevok
to nie je teoria ale prax... v nehnutelnosti dokazes "schovat" desiatky milionov korun a ani to nebude moc poznat. trebars len kuchynu mozes mat za pol miliona. v takom stredne velkom dome schovas nehorazne peniaze. tepelne cerpadlo mas za milion + kolektory a to su len velke stale docela viditelne hrozienka

ja predpokladam do jesene 2008 este dost masinvy rast cien, potom mierny prepad a potom len klasicke par percentne rocne korekcie od 2010
No niektori tak "schovavali", ze teraz nehnutelnost nemozu predat ani za zlomok ceny. Sledujem historiu predaja (ponuky) jedneho milionarskeho sidla v obci nedaleko Bratislavy. Obrovsky pozemok, obrovsky dom, vybaveny vsetkym, co len dom moze mat. Ale vsate obrovsky nevkus. Zacali to predavat niekde okolo 60 mil. a bola tam vsade napadne poznamka - "iba pre vaznych zaujemcov" To bolo niekedy pred troma rokmi. Potom cenu znizili cca na 40. Teraz cenu uz neuvadzaju, maju tam asi 20 fotiek a k tomu popis na 2 A - stvorky. Stale nic. Navyse pred asi dvoma mesiacmi sa zverejnila sprava, ze cez tuto obec pojde nulty dialnicny obchvat dialnice. (Asi 100 m od tohto sidla). Tym padom sa okamzite na internete objavilo asi 15 domov v tej obci na predaj (za vynimocne dobre ceny), ked to sidlo nepredali za uplynule 3 roky, za kolko ho predaju teraz? Ja by som za to nedal ani 1,50 Sk, taky je to nevkus, navyse maju obrovsky pozemok obohnany vysokym kamennym murom, ale nad tym teren dost stupa, takze ked si vyjdete 50 m hore po ceste na lucku, mate tam cely pozemok aj s terasou ako na dlani. Pritom tam penazi investovanych musi byt habadej, ten dom je velky a uz ten cinsky mur musel stat mozno viac, ako bezny RD.
0 0
dad111 dad111

dad111 je offline (nepripojený) dad111

Mam rad svet, nenavidim pretvarku. ...viac
AndrejG Pozri príspevok
Co je na tom zdeformovane?

Inak co sa tyka obav zo znehodnocovania meny, SK mena sa praveze dost silno zhodnocuje.
Zdeformovane je to, ze trhova cena nehnutelnosti nezodpoveda vyske vynalozenych nakladov pri realizacii.Samozrejme, ked niekto pouziva svoje financie je mi uplne jedno kolko za to da. Ked vsak niekto vytvori nejaky fond naprikald rozvoja byvania a je to zo statneho rozpoctu na ukor inych tiez potrebnych veci, ktore by som napriklad ja osobne mal dotovane radsej, tak sa mi to nepaci, ak tento fond niekto cuca, fiktivnymi dokladmi z neho cerpa peniaze a my sa okolo tvarime, ako pomahame mladym rodinam. To iste podla mna plati o inych investiciach nielen do nehnutelnosti, pri ktorych sa lem prepieraju peniaze a nakoniec je evidentne, ze za kazdu korunu vybudovanej investicie sme nakoniec zaplatili koruny dve, tak to je deformacia.
A to silne zhodnocovanie koruny? Ak som pred casom investoval do nehnutelnosti zhruba moje styri rocne prijmy, myslis ze bysom to dnes dokazal tiez? Nemyslim, ze by som bol za to odbobie s vyskou prijmu poklesol, priznavam, ze nejaka ta valorizacia sa ma obcas tyka. Mozno z pohladu ekonoma profesionala je definicia posilnovania meny ina, moj pohlad je ale vzdy najprv do vlastneho vrecka a potom do pouciek.
0 0
duves duves

duves je offline (nepripojený) duves

Niekto
CarminaBurana Pozri príspevok
O vyvoji cien nehnutelnosti sa da diskutovat, momentalny trend su mierne vzrastajuce ceny. Ale vplyv hypotekarnej a uverovej krizy v USA ma svoj ucinok aj v Europe. Pokial mate viac informacii k tejto problematike googlujte pod kluc. sl. spojeniami ako hypotekarna kriza v USA, rizikove fondy nehnutelnosti, klesajuci DAX atd...
Robim rizikara pri hypotekach a mam zato, ze to co sa stalo v usa na trhu s hypotekami je situacia, ktora nema vplyv na nas trh s nehnutelnostami. Pravda, tie fondy co investovali do kupy akcii tych financnych institucii v usa, mohli utrpiet stratu.
0 0
AndrejG AndrejG

AndrejG je offline (nepripojený) AndrejG

dad111 Pozri príspevok
Zdeformovane je to, ze trhova cena nehnutelnosti nezodpoveda vyske vynalozenych nakladov pri realizacii.Samozrejme, ked niekto pouziva svoje financie je mi uplne jedno kolko za to da. Ked vsak niekto vytvori nejaky fond naprikald rozvoja byvania a je to zo statneho rozpoctu na ukor inych tiez potrebnych veci, ktore by som napriklad ja osobne mal dotovane radsej, tak sa mi to nepaci, ak tento fond niekto cuca, fiktivnymi dokladmi z neho cerpa peniaze a my sa okolo tvarime, ako pomahame mladym rodinam. To iste podla mna plati o inych investiciach nielen do nehnutelnosti, pri ktorych sa lem prepieraju peniaze a nakoniec je evidentne, ze za kazdu korunu vybudovanej investicie sme nakoniec zaplatili koruny dve, tak to je deformacia.
To je ale nieje ziadna deformacia, ale bezny ekonomicky fakt platiaci vsade. Ked postavite dom v Hornej Dolnej za 2m, budete radi, ked ho predate za 2.2m, ked ho postavite pod hradom v BA za 2m, predate ho za 15m, vzdy ide hlavne o pozemok, potom o dom samotny. Tak isto ine ceny maju stavebne firmy v Hornej Dolnej a ine su ceny v Bratislave. Vsetko je to logicke a tak to ma v kapitalizme byt. Trh si sam urci cenu, a deformovat taky velky trh spekulaciami, to je velmi tazke, mozno skor v teorii.
0 0
duves duves

duves je offline (nepripojený) duves

Niekto
AndrejG Pozri príspevok
To je ale nieje ziadna deformacia, ale bezny ekonomicky fakt platiaci vsade. Ked postavite dom v Hornej Dolnej za 2m, budete radi, ked ho predate za 2.2m, .
Ano, naklady su porovnatelne, ale vseobecna hodnota, ktora zohladnuje dopyt moze byt pod technickou hodnotou, trebars iba 1 milion.

AndrejG Pozri príspevok
Trh si sam urci cenu, a deformovat taky velky trh spekulaciami, to je velmi tazke, mozno skor v teorii.
V ramci rodiny ideme predavat RD, 40 km pri BA, v sobotu sme mali obhliadku. Nejaky typek na meďaku, istotne a kludne si necham uťať prst potrebuje pretavit nelegalne prašulky z skk na euro cez nehnutelnost. Trh je deformovany. Dopyt nevznika prirodzene od ludi co potrebuju surne byvat. Inak povedane, ak by sme zajtra vsetci chceli kupit napr. vysokozdvižný vozík, zaiste by ich cena vyletela niekolknasobne z dnesneho dna.
AndrejG Pozri príspevok
Vsetko je to logicke a tak to ma v kapitalizme byt.
Esteže tak, lebo inak by sme boli strateni . Ale kto chce vediet o najvecsej pyramidovej hre kapitalizmu, tak nech číta:
http://www.paradigma.sk/redakcny_sys...nok.php?id=115
0 0
CarminaBurana CarminaBurana

CarminaBurana je offline (nepripojený) CarminaBurana

K cene nehnutelnosti len tolko ---> Hospodarsle noviny zo 4.septembra a citajte a USA hypotekarnej krize.
Alebo googlujte po dopadoch USA hypotekarnej krizy na slovensky trh a ceny nehnutelnosti.
Uz to nepotrva dlho a budeme mat tu nieco podobne aj my, aj ked nie az v takej miere. Napokom dopad USA krizy bol negativny aj v pripade nemeckeho DAX akcieoveho indexu. A mnohe krajiny su nou taktiez postihnute.
Ale najlepsie, ak budete googlovat
0 0
AndrejG AndrejG

AndrejG je offline (nepripojený) AndrejG

duves Pozri príspevok
V ramci rodiny ideme predavat RD, 40 km pri BA, v sobotu sme mali obhliadku. Nejaky typek na meďaku, istotne a kludne si necham uťať prst potrebuje pretavit nelegalne prašulky z skk na euro cez nehnutelnost. Trh je deformovany. Dopyt nevznika prirodzene od ludi co potrebuju surne byvat.
Ja som nedavno predaval pozemok. A ludom, ktori chcu surne byvat vo svojom. Podla vlastnej skusenosti nemozete hodnotit cely trh, lebo peniaze sa peru vsade a v uplne inom mnozstve ako na Slovensku.

duves Pozri príspevok
Esteže tak, lebo inak by sme boli strateni . Ale kto chce vediet o najvecsej pyramidovej hre kapitalizmu, tak nech číta:
http://www.paradigma.sk/redakcny_sys...nok.php?id=115
Poznam nielen to ale kopu dalsich teorii. Kazdy ekonom ma svoje. Navyse clanky z anarchistickej stranky u mna nemaju velku vahu.
0 0
duves duves

duves je offline (nepripojený) duves

Niekto
CarminaBurana Pozri príspevok
K cene nehnutelnosti len tolko ---> Hospodarsle noviny zo 4.septembra a citajte a USA hypotekarnej krize.
Alebo googlujte po dopadoch USA hypotekarnej krizy na slovensky trh a ceny nehnutelnosti.
Uz to nepotrva dlho a budeme mat tu nieco podobne aj my, aj ked nie az v takej miere. Napokom dopad USA krizy bol negativny aj v pripade nemeckeho DAX akcieoveho indexu. A mnohe krajiny su nou taktiez postihnute.
Ale najlepsie, ak budete googlovat
Slovenské hypotéky sú v dobrej kondícii
http://hn.hnonline.sk/c1-21961660-sl...obrej-kondicii

AndrejG Pozri príspevok
Ja som nedavno predaval pozemok. A ludom, ktori chcu surne byvat vo svojom. Podla vlastnej skusenosti nemozete hodnotit cely trh, ...
Myslim, ze ceny budu budu stagnovat tesne pred prijatim eura, teraz vsak zacina spirala rastu.

AndrejG Pozri príspevok
Poznam nielen to ale kopu dalsich teorii. Kazdy ekonom ma svoje. Navyse clanky z anarchistickej stranky u mna nemaju velku vahu.
Lenze "vyroba" penazi tak funguje nezavisle od toho, ci to uverejnila nedoveryhodna stranka.
0 0
AndrejG AndrejG

AndrejG je offline (nepripojený) AndrejG

duves Pozri príspevok
Lenze "vyroba" penazi tak funguje nezavisle od toho, ci to uverejnila nedoveryhodna stranka.
Ved ja viem, ale to velmi nesuvisi s nehnutelnostami. Lebo aj ked niekedy za 100 alebo ktovie kolko rokov krachne cely penazny system, byvanie bude mat vzdy tu istu hodnotu, ludia budu vzdy potrebovat byvat a jest. Ci uz sa bude platit peniazmi alebo bananmi.
0 0
bepo bepo

bepo je offline (nepripojený) bepo

AndrejG Pozri príspevok
Ved ja viem, ale to velmi nesuvisi s nehnutelnostami. Lebo aj ked niekedy za 100 alebo ktovie kolko rokov krachne cely penazny system, byvanie bude mat vzdy tu istu hodnotu, ludia budu vzdy potrebovat byvat a jest. Ci uz sa bude platit peniazmi alebo bananmi.
Vôbec nerozumiem čo znamená tú istú hodnotu? Bývalo sa aj keď neboli peniaze, bývalo sa aj keď boli peniaze ale neboli úvery, býva sa keď sú peniaze aj úvery a bývať sa bude pokiaľ budú ľudia.
0 0
AndrejG AndrejG

AndrejG je offline (nepripojený) AndrejG

bepo Pozri príspevok
Vôbec nerozumiem čo znamená tú istú hodnotu? Bývalo sa aj keď neboli peniaze, bývalo sa aj keď boli peniaze ale neboli úvery, býva sa keď sú peniaze aj úvery a bývať sa bude pokiaľ budú ľudia.
Peniaze tu boli vzdy, iba nie v tej forme ako ich pozname dnes. Uvery existuju odkedy existuju peniaze.
0 0
bepo bepo

bepo je offline (nepripojený) bepo

Peniaze tu neboli vždy a tak isto úvery na nehnuteľnosti neboli hneď od vzniku peňazí.
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať