Zavrieť

Porady

Rozbeh obchodu, podnikania - zl, dane, odvody...

7iro 7iro

7iro je offline (nepripojený) 7iro

Dobry den,

Mam niekolko otazok ohladne toho, ze by som si chcel zalozit e-shop, a neskor mozno aj kamenny shop.


1. Veci, ktoré budem brat od dodavatela, musia mat nejake doklady, okrem fartury alebo ineho..?
2. Ako je to s odvodami a sociálnym poistením atď..
3. Dane. Prešiel som už veľa článkov a tém, ale stále z toho mám guláš..
4. Budem potrebovat živnostenský list?

Predpokladám, že obchod, keby som doň dal viacej peňazí, by vynášal cca 10-15.000sk mesačne. Do koľko penazí by som mohol zaobiť, aby som neplatil ani dane, ani nič iné a nepotreboval žiadne povolenia atď. - je to ročne 12x mesačnej minimálnej mzdy?

E-shop nie je problém si pre mňa urobiť vlastný, to by som zvládol

Veľmi ďakujem za odpoveďe a poznámky, ktoré mi aspoň trochu pomožu sa zorientovať
Usporiadat
Gabhus Gabhus

Gabhus je offline (nepripojený) Gabhus

7iro, nie som síce nejaký zvláštny expert, ale z toho čo si napísal mi vychádza, že daň by si platil a to 19 % z tých 54384.- . Daňové priznanie sa podáva každý rok k 31. 3. za predchádzajúci rok, t. j. 31. 3. 2008 podáš priznanie, v ktorom juvedieš údaje za rok 2007. 31. 3. 2009 podáš zase priznanie a uvedieš údaje za rok 2008 a tak každý rok. Dane platíš podľa toho, aký vyprodukuješ zisk - to bude každý rok iné. Asi by si si mal sadnúť s niekým, kto o tom niečo vie a pýtať sa. Takto sa dá lepšie reagovať. Drž sa.
0 0
Gabhus Gabhus

Gabhus je offline (nepripojený) Gabhus

Zareagovala som oneskorene, ospravedlňujem sa.
0 0
brčko brčko

brčko je offline (nepripojený) brčko

Na daňový úrad sa musíš zaregistrovať do 30 dní odo dna nasledujúceho po dni nadobudnutia platnosti oprávnenia teda živnostenského listu. Ak by si mal účinnosť živnostenského listu od 1.1.08, znamená to, že sa musíš zaregistrovať do 31.1.08. Na DÚ, predpokladám, že aj na internete sú k tomu tlačivá http://www.drsr.sk/drsr/slovak/danov...rihlaskafo.pdf a upravuje to Zákon č.511/92 o správe daní a poplatkov §31.
A ešte taká pripomienka, možno zbytočná, no napíšem to predsa. Vela ludí nerozlišuje pojmy príjem a zist. Ak napr. zaplatíš dodávatelovi 100 000,-, zaplatené positenie 15 000,-, od zákazníkov príjmeš 200 000,-, tvoj zisk pred zdanením je 85 000,-, no príjem (pre dovody do poistovní) je 200 000,-. Aj ked pri príjme 200 000,- v roku 2008, bude vymeriavací základ pre odvod do poistovní v r. 2009!!! zjednodušene: 200000/2/12mesiacov= 8334,-Sk teda niečo nad minimálny vymeriavací základ, ktorý je predpokladám vo výške minimálnej mzdy (od októbra 2007= 8100,-).
Naposledy upravil brčko : 24.08.07 at 08:06 Dôvod: doplnenie
0 0
7iro 7iro

7iro je offline (nepripojený) 7iro

Dakujem, preco je to 200000/2/12mesiacov?

myslim to delenie 2
kukal som to
http://mihal.blog.sme.sk/c/104737/Ta...od-172007.html

A ake poistenia teda platim? Nemocenské, starobné, atd. atd a Zdravotné alebo Zdravotné ZPS...
0 0
Anik Anik

Anik je offline (nepripojený) Anik

ja osobne mám z tejto tvojej diskusie a snahy ostatných Ti pomôcť skôr pocit
že si z nás strieľaš ak sa mýlim prepáč naozaj a asi by som to ja osobne na tvojom mieste nechala tak
prajem príjemný deň
Anika
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať