Zavrieť

Porady

Dohoda o pracovnej činnosti - novela Zákonníka práce účinná od 1.9.2007

Dobré ránko. Mala by som nejaké otázky ohľadom dohôd o pracovnej činnosti a neviem nájsť odpoveď.
1. Aké odvody bude platiť zamestnanec a zamestnávateľ z DOPČ ?
2. Ak mám zamestnancov, ktorí majú dohodu o vykonaní práce uzatvorenú do konca roka 2007, je potrebné ju od 1.9.2007 zmeniť ?
3. Mám DOVP a neviem, či by mali naďalej ostať dohody o vykonaní práce, alebo by zamestnanci mal mať DOPČ. Jedná sa o :
- vypracovanie DPH, bankové prevody - rozsah max 64 hodín
- konštruktérske práce- výpomoc
- odborný dohľad nad činnosťou zdroja ionizujúceho žiarenia - 10 hod mesačne
-právne poradenstvo
- paličské práce
ĎAkujem za odpoveď.
Usporiadat
jacekova jacekova

jacekova je offline (nepripojený) jacekova

účtovník telom i dušou
v Prehľade sa to uvádza osobitne... zrážková daň je v iných riadkoch než preddavková (od 1.1.2007)
0 0
Iveta1 Iveta1

Iveta1 je offline (nepripojený) Iveta1

Chceme zobrať dôchodkyňu na uprat.práce, ale viac ako 10 hod. do týždňa, t.j.DoPČ nevychádza. Vychádza mi jediná možnosť - Pracovná zmluva so všetkými odvodmi.
Alebo je ešte nejaká iná možnosť?
Ďakujem za radu.
0 0
Jana Motyčková Jana Motyčková

Jana Motyčková je offline (nepripojený) Jana Motyčková

Ani nie.
DoVP sa na upratovanie veľmi nehodí.
0 0
Iveta1 Iveta1

Iveta1 je offline (nepripojený) Iveta1

ďakujem za uistenie.
0 0
andi andi

andi je offline (nepripojený) andi

Keď firma zamestná SZČO na DOPČ / ide o odbornú spôsobilosť/ aj tak musí platiť zamestnávateľ odvody a daň?
0 0
schreiterka schreiterka

schreiterka je offline (nepripojený) schreiterka

Jana Motyčková Pozri príspevok
Nie, nie sú špeciálne limity pre zamestnanie poberateľa RP. (Okrem uvedených 10 hod týždenne na DoPČ).
Chcela by som poradit, ci si zena na materskej, ktora bola normalne pred materskou zamestnana a zrejme bude v tomto zamestnani aj pokracovat, moze pri dohode o PČ podpisat vyhlasenie na zdanenie prijmov, aby nemusela platit dan. Nevadi, ze taketo vyhlasenie ma podpisane u svojho zamestnavatela? Aj ked samozrejme pocas materskej u neho nepracuje.

Dakujem za radu.
0 0
vikinka vikinka

vikinka je offline (nepripojený) vikinka

U zamestnávateľa má pozastavené vo vyhlásení uplatňovanie NČ,takže ak pracuje na dohodu počas MD môže si uplatniť.Vždy len u jedného zamestnávateľa je možnosť uplatnenia NČ.
0 0
schreiterka schreiterka

schreiterka je offline (nepripojený) schreiterka

vikinka Pozri príspevok
U zamestnávateľa má pozastavené vo vyhlásení uplatňovanie NČ,takže ak pracuje na dohodu počas MD môže si uplatniť.Vždy len u jedného zamestnávateľa je možnosť uplatnenia NČ.
Dakujem
0 0
adenka adenka

adenka je offline (nepripojený) adenka

ako pri Dohode o pracovnej činnosti prihlásiť zamestnanca do Sociálnej poisťovne keď bude pracovať len napríklad 10 hodín mesačne. Konkrétne bude vystavovať faktúry, ktoré robí koncom mesiaca? mámto riešiť jednou prihlaškou alebo ju opakovane prihlasovať a odhlasovať každý mesiac.....keď jej spravím dohodu trebárs od 12.11. na neurčito?
0 0
abel abel

abel je offline (nepripojený) abel

Jednou prihláškou. Vo výkazoch budeš vykazovať dni, nie hodiny. Pozri priložený vzor.
http://www.socpoist.sk/ext_files/fil...cument_493.pdf
Naposledy upravil abel : 09.11.07 at 15:32
0 0
adenka adenka

adenka je offline (nepripojený) adenka

Ďakujem pekne.
0 0
karcoolka1 karcoolka1

karcoolka1 je offline (nepripojený) karcoolka1

externé účtovníctvo
Odvody za DoPČ na úrazové 0,8% a garančné poistenie 0,25 % sa počítajú zo sumy (v našom prípade) 4000 alebo z min.VZ?
0 0
STRELEC STRELEC

STRELEC je offline (nepripojený) STRELEC

karcoolka1 Pozri príspevok
Odvody za DoPČ na úrazové 0,8% a garančné poistenie 0,25 % sa počítajú zo sumy (v našom prípade) 4000 alebo z min.VZ?
Zo skutočného VZ. Na DoPČ sa nevzťahuje zákon o minim. mzde.
0 0
karcoolka1 karcoolka1

karcoolka1 je offline (nepripojený) karcoolka1

externé účtovníctvo
STRELEC Pozri príspevok
Zo skutočného VZ. Na DoPČ sa nevzťahuje zákon o minim. mzde.
Ďakujem za rýchlu odpoveď.
0 0
STRELEC STRELEC

STRELEC je offline (nepripojený) STRELEC

... a ja za rýchly bodík!!!
Vď. !!!
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať