Zavrieť

Porady

Talentovaní autori z Porady

admin
V prieskume o vytvorení encyklopédie na podvojné účtovníctvo som spomínal, že máme na Porade talentovaných členov, ktorí by sa mohli do jej tvorby zapojiť.
Mnou navrhovaný model je, že za 20 komplexne vypracovaných príkladov získajú ročné predplatné do encyklopédie. (Pre jednoduchšie tzv. jednoriadkové príklady ešte zvererejním pomer.)
Príklady musia byť v dostatočnej kvalite autorského spracovania (kompozícia a štýl) a odborne správne. Nesmú byť opísané resp. prevzaté z inej literatúry. Príklady musia vychádzať z autorových poznatkov a skúseností a opierať sa o zákonné normy.
Podmienky a pravidlá pre vytváranie zverejním (napr. že príklad o nakúpení ceruzky sa neráta ak je vytvorený príklad na nákup kancelárskych pomôcok )

Aby niekto nespochybňoval odbornosť a správnosť vašich príkladov, zabezpečím ich kontrolu inými autormi a metodikmi (neberte to ako podceňovanie, každý keď začína písať si necháva kontrolovať svoje texty skúsenejším autorom, oponentom či recenzentom). Aj k textom autorov sa budú môcť vyjadrovať iní autori alebo užívatelia.
Toto považujem dokonca za jednu z výhod internetovej encyklopédie, pretože v klasickej publikácii si prečítate príklad a ak tam je chyba tak sa už nedá opraviť, ak na chybu aj upozorníte, tlačená verzia je už rozdistribuovaná...

Som presvedčený, že sa na Porade skrýva viacero talentovaných autorov .

Vaše názory?
Kto sa pridá? Napíšte mi SSku.

Vytvorím akúsi škôlku kde sa budú tieto texty písať a upravovať a vzájomne zisťovať či už daný príklad nie je napísaný... Hotové texty prejdú do encyklopédie.
O tom ako písať príklady môžeme v škôlke diskutovať, prípadne si vytvoríme modelové príklady.
Naposledy upravil Richard : 25.08.07 at 10:22
Usporiadat
Monika Kováčová Monika Kováčová

Monika Kováčová je offline (nepripojený) Monika Kováčová

TAK DOBRE TEDA, RICHARD.
0 0
Richard Richard

Richard je offline (nepripojený) Richard

admin
tak dobre, si číslo 9? ... lebo SSku som nedostal
0 0
Paula Paula

Paula je offline (nepripojený) Paula

Paula Pozri príspevok

Tak tak tak....je to aj o odvahe
Myslela som to tak, že často sú v živote odvážnejší práve tí menej talentom obdarení ....ale verím, že sa "do práce" teraz hlásia samí "áno, aj".
0 0
renča1 renča1

renča1 je offline (nepripojený) renča1

:-D
Ja sa verejne priznám, že neviem ktorá som v poradí z prihlásených..., ale som . Je to pre mňa výzva sa realizovať a zistiť ako som s mojimi vedomosťami na tom. Po prípade si tým doplním chýbajúce vedomosti. A hlavne preto, že aspoň prídem na iné myšlienky...

Pridajte sa aj ostatní.
0 0
Richard Richard

Richard je offline (nepripojený) Richard

admin
no zatiaľ sa hlásia áno, aj ... koniec koncov bude škôlka kde sa podrobia príspevky kritike a možnosť komentovania bude aj v DRAKovi, takže tí ustráchaní budú môcť aspoň "kritizovať"
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

[quote=Richard;519974]hehe už 8 !!!
a priadli svoje príklady do encyklopédie...


to budú nebodaj aj priasť? ale preklep je to pekný
0 0
Richard Richard

Richard je offline (nepripojený) Richard

admin
ako vidno chyby sa odhalia rýchlo
0 0
Nika Nika

Nika je offline (nepripojený) Nika

ja som v tom nevidela chybu. Pochopila som to tak, že "spriadať" teda pripraviť nejaký súbor príkladov
0 0
Richard Richard

Richard je offline (nepripojený) Richard

admin
no, zatiaľ nemám také básnické črevo takže to bol čisto omyl
0 0
fimka fimka

fimka je offline (nepripojený) fimka

Navrhujem do menu pre Draka na PÚ doplniť "muničák".
Ide mi o to, aby sa v "muničáku" sústredili všetky "bombové" pomôcky v exceli alebo vo worde, ktoré sa už na porade objavili, alebo ich zatiaľ máme len pre seba na svojich "písíčkach". Do "muničáku" by sme mohli prispieť viacerí a pridať šikovné tabuľky či rôzne vzory korešpondencií.
0 0
AUTOLUX Nitra, s.r.o. AUTOLUX Nitra, s.r.o.
Bude to velmi fajn. Uz sa tesim, ze nebudem musiet zhanat potrebne informacie kade tade. Budu na jednom mieste a to bube super.Zdravim Vas a nech je to cim skor.
0 0
Danuska Danuska

Danuska je offline (nepripojený) Danuska

obyčajný človek- žena
fajn, bude to super, mám dokonca príspevok, ktorý som nikde nenašla a dodnes neviem, či to správne účtujem
0 0
shaggy shaggy

shaggy je offline (nepripojený) shaggy

Ahojcek!
Hlasim sa! ... je to skor o odvahe.. aj ked casovo neviem, neviem.
Richard nemohol by si zariadit este 48 hod. den??? (-:
0 0
Richard Richard

Richard je offline (nepripojený) Richard

admin
Danuska Pozri príspevok
fajn, bude to super, mám dokonca príspevok, ktorý som nikde nenašla a dodnes neviem, či to správne účtujem
Ako som už bol spomínal, nie je to o tom či podobný príspevok niekde existuje.

Je to o tom, aby autor príklad analyticky posúdil, chápal a ľudovo vysvetlil , pričom dodržal zásadu, že to neodpisuje od iného autora.

Keďže chceme okrem iného spraviť zbierku účtovných prípadov, je jasné že sa budeme vo viacerých príkladoch opakovať...
0 0
tictac7 tictac7

tictac7 je offline (nepripojený) tictac7

Na porade som len krátko. Skúseností s PU mám, myslím, dosť (za tých 15 rokov :-) ). Chcela by som aj pomôcť, len neviem ako. Napísalo mi, že SS-ky nemôžem posielať, nakoľko nemám uverejnený predpísaný počet príspevkov. No, čo už. Ak budete chcieť, som tu. Aj keď len občas. Aj tentokrát som vás navštívila len na základe výzvy v mojom e-maile.
0 0
MANAGERIA MANAGERIA

MANAGERIA je offline (nepripojený) MANAGERIA

Niekedy riadne panikárin
Zdravím ťa Richard.
Účtovníctvo robím po viacerých stránkach vrátane seminárov a publikovania.
Osobne sa hlásim na témy DPH,INTRASTAT, IAS,IFSR.
nefungujú mi nejako súkromné správy na teba-- daj vedieť.
Verný poraďák(zatiaľ Junior member) Jano
0 0
Zoltán Kovács Zoltán Kovács

Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac
Po dvoch týždňoch táto téma nejako upadla do zabudnutia. V ako štádiu je projekt Drak na PÚ?
0 0
Danila Danila

Danila je offline (nepripojený) Danila

Poraďácky odpadlík:)))))
tictac7 Pozri príspevok
Na porade som len krátko. Skúseností s PU mám, myslím, dosť (za tých 15 rokov :-) ). Chcela by som aj pomôcť, len neviem ako. Napísalo mi, že SS-ky nemôžem posielať, nakoľko nemám uverejnený predpísaný počet príspevkov. No, čo už. Ak budete chcieť, som tu. Aj keď len občas. Aj tentokrát som vás navštívila len na základe výzvy v mojom e-maile.
Ak to dobre chápem, tak si ochotná nás navštívit, v lepšom prípade možno aj poradiť na základe výzvy e-mailom? Čuduj sa svete, čo všetko sa muselo udiať, aby sme sa dočkali Tvojho prvého príspevku. Alebo ja som len trošku pribrzdená pochopiť obsah toho, čo som citovala.
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

Danila Pozri príspevok
Ak to dobre chápem, tak si ochotná nás navštívit, v lepšom prípade možno aj poradiť na základe výzvy e-mailom? Čuduj sa svete, čo všetko sa muselo udiať, aby sme sa dočkali Tvojho prvého príspevku. Alebo ja som len trošku pribrzdená pochopiť obsah toho, čo som citovala.
Možno jej niekto zo známych poslal správu s textom z lišty "odporúčam PORADU"...
0 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
Danila Pozri príspevok
Ak to dobre chápem, tak si ochotná nás navštívit, v lepšom prípade možno aj poradiť na základe výzvy e-mailom? Čuduj sa svete, čo všetko sa muselo udiať, aby sme sa dočkali Tvojho prvého príspevku. Alebo ja som len trošku pribrzdená pochopiť obsah toho, čo som citovala.
Danilka , kto má uvedený e-mail pri registrácii tak dostával e-mailové správy resp.upozornenia na určitú zmenu z Porady . Čiže chápem to tak aj v tomto prípade ,že uvedený nick z Tvojej citácie to dostal taktiež a na základe danej výzvy /neviem ako to nazvať resp.informácie o pripravovanom projekte/ prispela svojim príspevkom v tejto téme .

Dúfam že som to napísala dobre , teda spoň som sa snažila .
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať