Zavrieť

Porady

Talentovaní autori z Porady

admin
V prieskume o vytvorení encyklopédie na podvojné účtovníctvo som spomínal, že máme na Porade talentovaných členov, ktorí by sa mohli do jej tvorby zapojiť.
Mnou navrhovaný model je, že za 20 komplexne vypracovaných príkladov získajú ročné predplatné do encyklopédie. (Pre jednoduchšie tzv. jednoriadkové príklady ešte zvererejním pomer.)
Príklady musia byť v dostatočnej kvalite autorského spracovania (kompozícia a štýl) a odborne správne. Nesmú byť opísané resp. prevzaté z inej literatúry. Príklady musia vychádzať z autorových poznatkov a skúseností a opierať sa o zákonné normy.
Podmienky a pravidlá pre vytváranie zverejním (napr. že príklad o nakúpení ceruzky sa neráta ak je vytvorený príklad na nákup kancelárskych pomôcok )

Aby niekto nespochybňoval odbornosť a správnosť vašich príkladov, zabezpečím ich kontrolu inými autormi a metodikmi (neberte to ako podceňovanie, každý keď začína písať si necháva kontrolovať svoje texty skúsenejším autorom, oponentom či recenzentom). Aj k textom autorov sa budú môcť vyjadrovať iní autori alebo užívatelia.
Toto považujem dokonca za jednu z výhod internetovej encyklopédie, pretože v klasickej publikácii si prečítate príklad a ak tam je chyba tak sa už nedá opraviť, ak na chybu aj upozorníte, tlačená verzia je už rozdistribuovaná...

Som presvedčený, že sa na Porade skrýva viacero talentovaných autorov .

Vaše názory?
Kto sa pridá? Napíšte mi SSku.

Vytvorím akúsi škôlku kde sa budú tieto texty písať a upravovať a vzájomne zisťovať či už daný príklad nie je napísaný... Hotové texty prejdú do encyklopédie.
O tom ako písať príklady môžeme v škôlke diskutovať, prípadne si vytvoríme modelové príklady.
Naposledy upravil Richard : 25.08.07 at 10:22
Usporiadat
Danila Danila

Danila je offline (nepripojený) Danila

Poraďácky odpadlík:)))))
Zita5 Pozri príspevok
Danilka , kto má uvedený e-mail pri registrácii tak dostával e-mailové správy resp.upozornenia na určitú zmenu z Porady . Čiže chápem to tak aj v tomto prípade ,že uvedený nick z Tvojej citácie to dostal taktiež a na základe danej výzvy /neviem ako to nazvať resp.informácie o pripravovanom projekte/ prispela svojim príspevkom v tejto téme .

Dúfam že som to napísala dobre , teda spoň som sa snažila .
Tak takýto výklad ma nenapadol. Možno preto, že som sa až príliš zamerala na to talentovaní... .
0 0
emgeton emgeton

emgeton je offline (nepripojený) emgeton

V akom formáte a kde posielať prípadný príspevok do Draka na PU?
0 0
Zoltán Kovács Zoltán Kovács

Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac
emgeton Pozri príspevok
V akom formáte a kde posielať prípadný príspevok do Draka na PU?
To ešte asi ani sám Richard nevie. Podľa mňa zatiaľ sa iba zbierajú dobrovolní prispievatelia. Ak už budeme v štádiu, že treba poslať príspevky, tak nám Richard dá vedieť, ako, kam.....
0 0
Richard Richard

Richard je offline (nepripojený) Richard

admin
už som vytvoril priestor, ale ešte potrebujem doladiť zopár detailov, dám skoro vedieť
0 0
fimka fimka

fimka je offline (nepripojený) fimka

Mi tak napadá .....Určite by bolo výborné, keby súčasťou draka na PU bola aj "svokrina kuchyňa", ktorej autorom je ayya. Škoda, že sa prestala ozývať.
Ayya, ak sa sem ale predsa len zatúlaš, prosím dokonči svoj skvelý kurz a myslím, že by ste sa s Richardom dohodli o forme jeho zapracovania do draka.
0 0
Zoltán Kovács Zoltán Kovács

Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac
Richard Pozri príspevok
už som vytvoril priestor, ale ešte potrebujem doladiť zopár detailov, dám skoro vedieť
V akom štádiu sú práce s tým priestorom pre nádejných prispievateľov do Draka na PÚ?
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať