Zavrieť

Porady

Ročné zúčtovanie

Deni Deni

Deni je offline (nepripojený) Deni

Prosím vás ak zamestnávame zamestnanca na kratší prac úväzok, pracuje u nás celý rok a jeho príjem je 38688,- Sk, treba mu robiť ročné zúčtovanie?

Ak niekto môžete, poraďte mi prosím, nemám v týchto veciach jasno.
Naposledy upravil Deni : 17.02.05 at 18:47
Usporiadat
Zuzka Zuzka

Zuzka je offline (nepripojený) Zuzka

pyton, táto téma tu bola už viackrát rozoberaná, skús si ju vyhľadať a prečítať príspevky. Môj názor je, že ich treba posielať, ak som sa registrovala na DÚ, že budem zrážať a odvádzať daň zo ZČ. To že daň nevyjde, vďaka odpočítateľnej položke nie je rozhodujúce, že nemusím podať kvartálny prehľad. Skús si pozrieť napr.:
http://www.porada.sk/showthread.php?...ght=Preh%B5ady

PS: ak daňovníkovi vyjde v DP nula, tak tiež nepodáš daň. priznanie? Tiež je predpis 0 a k tomu platba 0, nie je to to isté?
0 0
pyton pyton

pyton je offline (nepripojený) pyton

Zuzka, díky za ten prehľad na porade, tie názory sa tam tiež líšia. / Začínam mať pocit, že sme si to sami zapríčinili, ak to po nás chcú, našou iniciatívou - sami im to tam dávame a je mi jasné, že ak sa na to opýtam nejakého pracovníka DÚ, že mi bez váhania povie, že musíš, je to preňho jednoduchšie, nič sa tým nepokazí a on si to nezoberie na plecia, že niekomu povedal, že niečo nemusí./ Naozaj si osobne myslím, že nikde v zákone to nie je povedané, že s tými nulami musím... a to že som zaregistrovaná a nevyužívam to?, to nie je argument aj ŽL na podnikanie môžem mať a nemusím ho využívať a DP podať vtedy tiež nemusím a ani sa odhlásiť.
0 0
pyton pyton

pyton je offline (nepripojený) pyton

Zuzka a k tej otázke PS: Tam máš ale dané v zákone, od akej výšky príjmov musíš podať DP.
0 0
andrej_rv andrej_rv

andrej_rv je offline (nepripojený) andrej_rv

pyton
Halibut, pochybujem, že by ti niekto dal za nepodané nulové pokutu a tá registrácia sa dá tiež podľa mňa spätne aj bez pokuty. Ja som v odb. lit. čítala, že nulové štvrťročné sa nedávajú, ak ich niektorí dávajú, tak sa to už asi ujalo, že tak sa to robí, neviem. Ani nulové daňové priznania nedávaš. Tak si vyber, máš rôzne názory.
Spätná registrácia je s pokutou - za všetky nesplnené povinnosti je minimálna pokuta 2000,- Sk (napr. ak aj zmeníte sídlo a nenahlásite, otvoríte nový podnikateľský účet a nenahlásite atď...). Nie je celkom pravda, že nulové priznania sa nepodávajú - napr. druhý člen združenia, ktorý nevedie účtovníctvo a podniká len v rámci združenia, musí podávať nulové priznania k DPH. Ja mám také informácie, že štvrťročné prehľady sa majú podávať aj nulové, ak ich dáte dodatočne, je to s pokutou. Ak však písomne oznámite, že ste ich nepodávali, lebo boli nulové, akceptujú to a bez pokuty. Možno tomu chýba logika, ale nelogických predpisov a výkladov je plno.. Je to samozrejme len môj pohľad na spôsob ako sa vyhnúť pokute, aj keď bez odvolávok na §.
0 0
TOKY TOKY

TOKY je offline (nepripojený) TOKY

Z vlastnej skúsenosti viem, že treba podávať aj nulové štvrťročné hlásenia. Ja som musela tiež dodatočne zaslať výkazy na zýklade výzvy z DÚ, ale bolo to bez pokuty.
0 0
lenkak lenkak

lenkak je offline (nepripojený) lenkak

Lenka
Ja už dva roky podávam nulové štvrťročné prehľady. Spravím aj hlásenie. A mám s DU pokoj.
0 0
andrej_rv andrej_rv

andrej_rv je offline (nepripojený) andrej_rv

TOKY
Z vlastnej skúsenosti viem, že treba podávať aj nulové štvrťročné hlásenia. Ja som musela tiež dodatočne zaslať výkazy na zýklade výzvy z DÚ, ale bolo to bez pokuty.
V minulých rokoch to bolo bez pokuty, ale teraz na základe nejakej novely zákona o správe daní vraj idú pokuty za akékoľvek porušenie povinnosti daňovníka.
0 0
TOKY TOKY

TOKY je offline (nepripojený) TOKY

andrej_rv
V minulých rokoch to bolo bez pokuty, ale teraz na základe nejakej novely zákona o správe daní vraj idú pokuty za akékoľvek porušenie povinnosti daňovníka.
Máš pravdu. Ja som tie dodatočné hlásenia dávala ešte v roku 2003. Teraz by to bolo asi s pokutou.
0 0
S21 S21

S21 je offline (nepripojený) S21

Pomóóóc.
Zamestnanec k nám astúpil 5.4.04, má 2 deti školopovinné na ktoré dostáva daňový bonus.
od 1.1.04 do 25.3.04 bol dobrovoľne nezamestnaný: čestné prehlásenie, že nemal žiaden príjem
od 25.3.04 do 4.4.04 evidovaný na úrade práce - potvrdenie z úradu
od 5.4.04 do 31.12.04 zamestnaný u nás.

hrubý príjem 04-12/04 56174, odvody 6980, čiastkový ZD 49194, vyplatený bonus 7200

v ročnom zúčtovaní má nárok na doplatenie daňového bonusu za 01-03/04? to je tých 2400 Sk?
ďakujem
0 0
anka1 anka1

anka1 je offline (nepripojený) anka1

S21
Pomóóóc.
Zamestnanec k nám astúpil 5.4.04, má 2 deti školopovinné na ktoré dostáva daňový bonus.
od 1.1.04 do 25.3.04 bol dobrovoľne nezamestnaný: čestné prehlásenie, že nemal žiaden príjem
od 25.3.04 do 4.4.04 evidovaný na úrade práce - potvrdenie z úradu
od 5.4.04 do 31.12.04 zamestnaný u nás.

hrubý príjem 04-12/04 56174, odvody 6980, čiastkový ZD 49194, vyplatený bonus 7200

v ročnom zúčtovaní má nárok na doplatenie daňového bonusu za 01-03/04? to je tých 2400 Sk?
ďakujem
Jeho hrubý príjem za rok 2004 bol vyšší ako 37110 Sk, takže má nárok na doplatenie daňového bonusu vo výške 2400,- Sk pri ročnom zúčtovaní dane.
0 0
S21 S21

S21 je offline (nepripojený) S21

ďakujem, tiež som si myslela - no vlastne mi už vôbec nemyslí, a to čestné prehlásenie bude postačujúce?
0 0
anka1 anka1

anka1 je offline (nepripojený) anka1

S21
ďakujem, tiež som si myslela - no vlastne mi už vôbec nemyslí, a to čestné prehlásenie bude postačujúce?
čestné prehlásenie postačuje, ak by klamal je to jeho problém. Ozaj a keď bol dobrovolne nezamestnaný neplatil si nejaké odvody (myslím aspoň zdravotné), ak áno aj to mu môžeš odrátať v kolonke odvody poistného. Musí Ti však doniesť potvrdenie o platení.
0 0
Katarína STR Katarína STR

Katarína STR je offline (nepripojený) Katarína STR

poraďáci, mám zamestnanca,ktorý má manželku na rodičovskej dovolenke.
Okrem rodičovského poberá aj invalidný dôchodok vo výške za rok 2004 = 57.276,- Sk.

Viem, že rodičovské sa nepočíta do príjmu ale invalidný áno.

Chce si podať daňové, ale bohužiaľ mu zatiaľ zo SP z Bratislavy už 2 týždne posielajú potvrdenie o príjme jeho manželky.

Pýta sa ma, či si musí podať daňové sám, alebo mu ja môžem urobiť ročné zúčtovanie dane, keď chce uľavu na manželku.

Fakt teraz neviem. Musí si podať daňové, alebo mu môžem urobiť ročné zúčtovanie a zohľadniť mu tam aj úľavu na manželku ?

Hmm
0 0
Naile Naile

Naile je offline (nepripojený) Naile

Ak vieš presnú sumu invalidného dôchodku za rok 2004, asi je jednoduchšie urobiť RZD a uplatniť rozdiel z 80 832 Sk -57 276 Sk.
0 0
Katarína STR Katarína STR

Katarína STR je offline (nepripojený) Katarína STR

Naile
Ak vieš presnú sumu invalidného dôchodku za rok 2004, asi je jednoduchšie urobiť RZD a uplatniť rozdiel z 80 832 Sk -57 276 Sk.
no jasné, že to je jednoduchšie, len už som v dnešných dňoch ,,BLBÁ,, preto sa radšej pýtam, či nemusí on podávať daňové ak si dáva úľavu na manželku
0 0
gabri gabri

gabri je offline (nepripojený) gabri

Pomožte mi prosím, asi som načisto už oblbla.Keď robím zučtovania pre zamestnanca, ktorý mal viacero príjmov,do hlásenia, do riadku 4, 6, 7 dám len zárobky a dane u nás, alebo celkové? od všetkých zamestnávateľov???
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať