Zavrieť

Porady

Ročné zúčtovanie

Deni Deni

Deni je offline (nepripojený) Deni

Prosím vás ak zamestnávame zamestnanca na kratší prac úväzok, pracuje u nás celý rok a jeho príjem je 38688,- Sk, treba mu robiť ročné zúčtovanie?

Ak niekto môžete, poraďte mi prosím, nemám v týchto veciach jasno.
Naposledy upravil Deni : 17.02.05 at 18:47
Usporiadat
Nike Nike

Nike je offline (nepripojený) Nike

Pokiaľ viem tak každá závislá činnosť musí byť vysporiadaná buď ročným zúčtovaním alebo daňovým priznaním. Takže RZD asi ano.
0 0
Deni Deni

Deni je offline (nepripojený) Deni

Dík za radu, ale veď predsa ak za rok 2004 nedosiahnem príjem vyšší ako 50 % sumy životného minima ročne, nie som povinná podať daňové priznanie, pri ročnom zúčtovaní to neplatí?
0 0
alena alena

alena je offline (nepripojený) alena

práve dnes o tom písali v SME na str. 7, že hranica celkového príjmu, po ktorú netreba priznávať daň je 40.416,- Sk.
0 0
tibor tibor

tibor je offline (nepripojený) tibor

práca nie je mojim hobbym-skorej šport a športovanie moje i celej rodiny,cestovanie-ale hlavne autom,popíjanie cinzana s nohami máčanými v mori ...viac
ten zamestnanec čo pracoval na polovičný úväzok - predsa ste mu zrážali nejakú preddavkovú daň mesačne? či nie?

a on ju nechce späť???

tiež som robil polovičný úväzok a požiadal ma o ročné zúčtovanie pri príjme 25.000 brutto...predsa aj to sú peniaze - tá vrátená daň...
0 0
Nike Nike

Nike je offline (nepripojený) Nike

Keď čítam § 32 ZDP tak sa mi zdá, že by v tomto prípade nemuselo byť RZD.
Zo školenia mám, ale poznámku, že príjmy z § 5 musia byť vysporiadané, ale asi myslela až nad 40416.
0 0
ZuzanaA ZuzanaA

ZuzanaA je offline (nepripojený) ZuzanaA

tibor
ten zamestnanec čo pracoval na polovičný úväzok - predsa ste mu zrážali nejakú preddavkovú daň mesačne? či nie?

a on ju nechce späť???

tiež som robil polovičný úväzok a požiadal ma o ročné zúčtovanie pri príjme 25.000 brutto...predsa aj to sú peniaze - tá vrátená daň...
Možno u nich podpísal vyhlásenie a tým pádom mu z takej nízkej sumy žiadne preddavky nevyšli, takže....
0 0
tibor tibor

tibor je offline (nepripojený) tibor

práca nie je mojim hobbym-skorej šport a športovanie moje i celej rodiny,cestovanie-ale hlavne autom,popíjanie cinzana s nohami máčanými v mori ...viac
jasné - aj to je možné...
0 0
Evaman Evaman

Evaman je offline (nepripojený) Evaman

Deni , ak si ten zamestnanec nepodal u Teba žiadosť o RZ do 15.2.2005, nemusíš mu urobiť RZ. O RZ Ťa môže požiadať hociktorý zamestnanec,ktorý vypíše Žiadosť o RZ ... a splní podmienky vykonania RZ u zamestnávateľa, Ty bez ohľadu na výšku jeho príjmu si povinná mu toto RZ vykonať.
0 0
katkas katkas

katkas je offline (nepripojený) katkas

Ahojte, neviete mi poradit? Zamestankyna robila iba v januari, potom isla na matersku. Ked ma poziada o rozcne zuctovanie, mam jej ho urobit? Dik Katka
0 0
anka1 anka1

anka1 je offline (nepripojený) anka1

katkas
Ahojte, neviete mi poradit? Zamestankyna robila iba v januari, potom isla na matersku. Ked ma poziada o rozcne zuctovanie, mam jej ho urobit? Dik Katka
Určite áno.
0 0
Evaman Evaman

Evaman je offline (nepripojený) Evaman

Áno,urob jej ho ale oficiálne Ťa už mala požiadať do 15.2.2005. Tak sa nepomýľ potom v dátume žiadosti na RZ uveď nie aktuálny.
0 0
Deni Deni

Deni je offline (nepripojený) Deni

ZuzanaA
Možno u nich podpísal vyhlásenie a tým pádom mu z takej nízkej sumy žiadne preddavky nevyšli, takže....
Presne tak! Vyhlásenie podpísal a tým pádom žiadna daň nevyšla. Robiť u takéhoto zamestnanca RZ sa mi zdá zbytočné, ale keďže žiadosť mám, tak ho urobím.
0 0
Deni Deni

Deni je offline (nepripojený) Deni

Evaman- Ďakujem za radu, už mi je to jasné. Len niečo ešte nie. Zamestnancov musím aj tak ja sama upozorňovať že treba podpísať žiadosť o ročné zúčtovanie, lebo oni sami by to neurobili, veď tak je to asi vo viacerých firmách a tak potom neviem či mám vôbec takým zamestnancom dávať podpisovať tú žiadosť, keď príjem je nízky, daň žiadna. Nemá to význam, je to len práca navyše a tej mám naozaj dosť.
Naposledy upravil Deni : 17.02.05 at 18:44
0 0
Evaman Evaman

Evaman je offline (nepripojený) Evaman

No veď práve to, že je to na Tvojej dobrej vôli. Ak chceš môžeš zamestnancom pomôcť , ak nie tak nie. Ty nie si povinná im oznamovať , čo majú alebo nemajú urobiť. Neznalosť zákona neospravedlňuje. Ale ja v našej firme im vždy pomôžem lebo viem, že niektorí zamestnanci nevedia ešte ani tlačivo vypísať. Tak im vžy poviem čo a ako a napíšem na papieriky aké potvrdenia majú doniesť. No zase je pravda, že ja mám len 18 zamestnancov.
0 0
Evaman Evaman

Evaman je offline (nepripojený) Evaman

A teraz ma ešte napadlo, ak si zamestnanec u Teba podá žiadosť o RZ a Ty zistíš , že je to zbytočné mu to RZ urobiť, lebo nebude mať ani nedoplatok ani preplatok.A dajme tomu, že by si neurobila RZ. Akou formou by si to potom zdôvodňovala napr. daňovému úradu ... , že si to RZ neurobila. Neviem či je taká možnosť, že by si vypísala nejaké potvrdenia, že z dôvodu toho a toho..nebolo zamestnancovi urobené RZ aj keď o to sám požiadal. To by si mudela aj zamestnancovi nejako vysvetliť, že prečo si mu to RZ neurobila ak o to požiadal. Možno je to somarina čo píšem len ma to tak napadlo.
Pekný deň
0 0
Deni Deni

Deni je offline (nepripojený) Deni

Evaman
Akou formou by si to potom zdôvodňovala napr. daňovému úradu ... , že si to RZ neurobila. Neviem či je taká možnosť
Pekný deň
Asi nie, nepočula som o tom. Máš pravdu. Pekne urobím RZ všetkým aj keď je to podľa mňa zbytočné. Veď čo už môže DÚ zaujímať môj názor!! No nie. Povinnosť je povinnosť! Prajem pekný deň a ďakujem.
0 0
Laurie Laurie

Laurie je offline (nepripojený) Laurie

174 cm vysoká, dlhovlasá blond... ...viac
Nie si povinná robiť ročné zúčtovanie všetkým, ale iba pre tých, ktorí o to požiadali do 15. 2. Ostatným vystavíš potvrdenie o príjme a daňové priznanie si podajú sami.
0 0
agatha agatha

agatha je offline (nepripojený) agatha

nemusi ak jeho príjem nedosiahol 40.416,- Sk v zdaňovacom období. Viac o tom najdeš Prijmz a mzdy 1/2005.
0 0
Laurie Laurie

Laurie je offline (nepripojený) Laurie

174 cm vysoká, dlhovlasá blond... ...viac
...prípadne nemusí podať daňové priznanie, ale kto chce sponzorovať štát odvedenými preddavkami na daň? Ak nepodpísal "vyhlásenie" určite boli preddavky odvedené, a ja by som ich chcela od DÚ naspäť!!!
0 0
Deni Deni

Deni je offline (nepripojený) Deni

Ako som už písala predtým, vyhlásenie podpísané bolo. Takže daň nevyšla žiadna.
Ale neviete mi ešte poradiť aké tlačivá treba vlastne na konci roka odovzdať zamestnancom? Treba im dať potvrdenie o príjme, aj ročné zúčtovanie? A ako a kedy treba viesť evidenčné listy DZ?
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať