Zavrieť

Porady

ohlasenie tehotenstva zamestnavatelovi

Dobrý večer, chcela by som sa spýtať, či by niekto vedel poradiť ohľadom oznámenia tehotenstva zamestnávateľovi. Akým spôsobom ho treba napísať, aké dôležité veci tam treba napísať, alebo bude stačiť len lekárske potvrdenie. Za odpoveď vopred ďakujem.
Usporiadat
Chobot Chobot

Chobot je offline (nepripojený) Chobot

edu21 Pozri príspevok
V tomto zamestnaní, kde mám prac. zmluvu do 30.6.2011 - od 23.8.2010.
Predtým som mala 7-roč. pracovný pomer do 30.6.2010 - ale zamestnávateľ zanikol. od 1.7.2010-20.8.2010 som bola PN.
Podľa uvedeného spĺňaš podmienku 270 dní nemocenského poistenia v posledných 2 rokoch, takže by si mala mať nárok na materský príspevok od soc. poisťovne.
0 0
edu21 edu21

edu21 je offline (nepripojený) edu21

Dobrý deň., poprosila by som o radu. Som učitelkou na ZŠ a momentálne v 8.tt. Niekde som počula, že tehotné učitelky by mali mat odpustené dozory na chodbách počas prestávok. Je to niekde aj zakotvené? Je dosť náročné celý deň učit, po zazvoonení utekat na dozor a potom zas sa plašiť na hodimu...Mávam celodenný dozor 2x týždenne a je to dosť náročné, býva mi zle a mám čo robiť, aby som to ustála...Na obed môžem ísť až po 6. hodine- o pol druhej!!!! Stáva sa, že ani na toaletu nestihnem, nemôžem...Mohla by som sa ohradiť nejakým zákonom, predpisom?
Ďakujem
0 0
edu21 edu21

edu21 je offline (nepripojený) edu21

Chobot- vrelá vďaka za predošlú odpoveď :-///
0 0
edu21 edu21

edu21 je offline (nepripojený) edu21

Poradí mi niekto? Ďakujem
0 0
Llívia Llívia

Llívia je offline (nepripojený) Llívia

Edu21, skús si túto otázku zadať radšej do chlievika "Učitelia", myslím si, že tam skôr dostaneš odpoveď.
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať