Zavrieť

Porady

Súrne - plnená paprika

Pohar Pohar

Pohar je offline (nepripojený) Pohar

Prosím ako robíte plnenú papriku? dnes ju robím a dúfam že mi mäso nevylezie z pariky. Gulky som už dávno vzdala - vždy sa mi totiž rozpadli. V paprike to ako tak drží, ale tŕpnem či to nevylezie! poradte. vdaka.
Usporiadat
Paula Paula

Paula je offline (nepripojený) Paula

Áno, s už uvarenou ryžou je to oveľa rýchlejšie
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

Pohar Pozri príspevok
DAKUJEM VšETKýM žE MI PORADILI. TAKžE PAPRIKA SA DOVáRA, VšETKO JE OK, MANžELA A DCERU čAKá SUPER VEčERA..... EšTE MI POVEDZTE KOLKO TO VARíTE JA Už 55 MIN. KOLKO EšTE?
Už by to malo byť OK.
0 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
Paula Pozri príspevok
Áno, s už uvarenou ryžou je to oveľa rýchlejšie
Ja celé roky používam surovú ryžu , pokiaľ sa uvarí mäsko , tak ryža je už tiež uvarená . Ale priznám sa že čas nesledujem .....obed vždy stihnem
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

Paula Pozri príspevok
Áno, s už uvarenou ryžou je to oveľa rýchlejšie
Ja si ryžu iba predvarím, ona sa potom dovarí spolu s ostatným.
0 0
drobeceva drobeceva

drobeceva je offline (nepripojený) drobeceva

No téma sa pekne rozbehla, už mám neuveriteľnú chuť na tú papriku /zajtra ju asi urobím/.
Mimochodom, už je všetko hotové, pripravené? Ak je prestreté, tak môžme si odskočiť a ochutnať ako sa Ti podarilo?
0 0
Paula Paula

Paula je offline (nepripojený) Paula

Aj ja už čakám s tanierom a v trubke prázdno....sem s ňou!
0 0
adi11 adi11

adi11 je offline (nepripojený) adi11

Ja najprv uvarím ryžu, zomeliem uvarené mäso z polievky / je chutnejšia ako zo surového lebo je tam vyvarená zelenina a je to rýchlejšie/ pridám vajíčko, korenie a soľ a naplním papriky a taktiež guľky. V paradajkovej omáčke sa to uvarí asi za 25 minút.

A ešte Vám ponuknem recept na rýchlu večeru - u nás to voláme špecialitka.

Do papriky dám vegetu, soľ a nejaký mäkký syr - banbino alebo lunex a dám na rozpálený olej piecť. Paprika sa pečie na veľmi slabom ohni z každej strany asi po 10 minút. Panvicu treba prikryť. Ten syr môže aj vytiecť - to ja potom vytrem z panvice chlebom a je to vynikajúce.
0 0
Kazu Kazu

Kazu je offline (nepripojený) Kazu

Do plnky používam mleté mäso (už udusené, až poopekané), varenú ryžu, do červena podusenú cibuľku, soľ, vegetu (nemusí byť), korenie a vajíčka. Ak mám menšie papriky tak plním celé, ak sú veľké mäsité tak ich rozrežiem na polovice a plnku uložím na tieto polovičky. Do pekáča nalejem trošku oleja a poukladám papriky. Celé papriky počas pečenia obraciam, polovičky netreba. Syn plnenú papriku neznáša, Tomu na pekáč poukladám zopár guliek. Pečiem zakryté alobalom.
0 0
Kazu Kazu

Kazu je offline (nepripojený) Kazu

Paula Pozri príspevok
Aj ja už čakám s tanierom a v trubke prázdno....sem s ňou!
Jáj, dala by som si aj ja plnenú paprikúúú! Táto téma vyprovokovala moje chuťové poháriky k slintaniu, ale prežrala som sa slivkových gulí s makom. Pokušenie je také veľké, že si idem si dať 2 deci vody.
0 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
No mám dojem , že zajtra budú dozvuky tejto témy a že si pochutnáme na plnenej papričke. či už varenej alebo pečenej .
0 0
anklar anklar

anklar je offline (nepripojený) anklar

Anklar
emgeton Pozri príspevok
Plnené papriky pečiem v rúre. Sú super.
Smiem poprosiť o know-how? (neviem variť).To musí byť veľmi dobré.
Vopred ďakujem.
0 0
Pohar Pohar

Pohar je offline (nepripojený) Pohar

som rada že niektorí budete zajtra robit papriku. ja som tak na anu dostala chut čo ju robila suseda v sobotu. Nezabudnite si dnes kupit masko - zajtra je sviatok, potom tak v marketoch. DOBRUU CHUT!
0 0
evina evina

evina je offline (nepripojený) evina

Myslím, že poraďáci budú už vedieť dokonalú plnenú papriku
0 0
willma willma

willma je offline (nepripojený) willma

Pohar Pozri príspevok
som rada že niektorí budete zajtra robit papriku. ja som tak na anu dostala chut čo ju robila suseda v sobotu. Nezabudnite si dnes kupit masko - zajtra je sviatok, potom tak v marketoch. DOBRUU CHUT!
tento nápad mala aj moja mamina, ale to mäsko čo priniesla, by som najradšej oplieskala predavačke o hlavu. Pomer mastné:mäsu je 80:20, to snáď pomleli všetky mastné odrezky, ktoré našli.
0 0
BOND BOND

BOND je offline (nepripojený) BOND

willma Pozri príspevok
tento nápad mala aj moja mamina, ale to mäsko čo priniesla, by som najradšej oplieskala predavačke o hlavu. Pomer mastné:mäsu je 80:20, to snáď pomleli všetky mastné odrezky, ktoré našli.
treba mať známeho dobrého masiara ...
0 0
Paula Paula

Paula je offline (nepripojený) Paula

Treba mať predajňu, v ktorej pred vašimi očami zomelú presne to, čo ste si akurátne zakúpili
0 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
willma Pozri príspevok
tento nápad mala aj moja mamina, ale to mäsko čo priniesla, by som najradšej oplieskala predavačke o hlavu. Pomer mastné:mäsu je 80:20, to snáď pomleli všetky mastné odrezky, ktoré našli.
willma preto nikdy u mäsiara nekupujem mleté mäso , ja si ho pomeliem doma .
0 0
kukučka kukučka

kukučka je offline (nepripojený) kukučka

mlynček odpočíva milión rokov, máme predsa roboty
0 0
Maruška54 Maruška54

Maruška54 je offline (nepripojený) Maruška54

Paula Pozri príspevok
Treba mať predajňu, v ktorej pred vašimi očami zomelú presne to, čo ste si akurátne zakúpili
Nakupujem u mäsiara kde majú v predajni mlynček aj dres, mäso ktoré ste si kúpili pred vašimi očami umyjú a pomelú. Ja robím plnku do plnenej papriky zo surového mäsa, ostatné dávam ako bolo už viackrát uvedené, papriku vložím do omáčky, ak mi zostane náplne urobím guľky a nerozvárajú sa. Omáčku robím nasledovne: z oleja a múky urobím svetlú zásmažku, zalejem vriacou vodou a za stáleho miešania privediem k varu, pridám paradajkový pretlak, osolím, dám bobkový list, čierne celé korenie, trošku cukru a nakoniec zjemním mliekom, alebo aj sušeným mliekom.
0 0
willma willma

willma je offline (nepripojený) willma

Zita5 Pozri príspevok
willma preto nikdy u mäsiara nekupujem mleté mäso , ja si ho pomeliem doma .
veď ja tiež, ale chuť asi bola veľká nepozerala poriadne čo jej dámy balia. Nehovorím o tom, že v tej konkrétnej predajni by sa hanbil aj pohonič, so svojim skromným slovníkom vybraných slov a priamo pred zákazníkmi
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať