Zavrieť

Porady

priebežné položky

Suseda nedávno ukončila kurz jednoduchého účtovníctva a dnes pri bežnom "pokece" o práci ma totálne zaskočila. údajne ich na kurze učili, že priebežné položky treba účtovať aj ako VNZD, prípadne PNZD, v stĺpci ostatné. pravdupovediac počujem to po prvý krát. nastala tu nejaká zmena, alebo to nebodaj už pár rôčkov účtujem ja nesprávne?
Usporiadat
Pepa Pepa

Pepa je offline (nepripojený) Pepa

Ondrejková Pozri príspevok
Takže, ak som tomu správne pochopila, tak ak dala klientka vklad na Bu, musím ho účtovať cez priebežnú položku, lebo ona vlastne z tohto vkladu uhradila napr. faktúry??. Je to moc veľká chyba ak som to účtovala ako PNZD a následne výber z Bu ako VNZD?? .Vďaka
Pohyb peňazí medzi pokladňou a BU ide cez priebežné položky. Ak vložila na účet "svoje" peniaze a nie peniaze z pokladne účtuješ ako osobný vklad na účet. A či je to moc veľká chyba? Daňový základ to neovplyvní, ale správne to nie je. Doporučujem tieto zápisy opraviť.
0 0
karpis karpis

karpis je offline (nepripojený) karpis

Ak vklad ktorý bol zrealizovaný na bankový účet bol osobný vklad tak je to PNZD, ale ak len presunula pe)ažné prostriedky z pokladne na bank. účet tak vtedy je to priebežná položka. Úhrady faktúr potom účtuješ ako výdaj z
0 0
Ondrejková Ondrejková

Ondrejková je offline (nepripojený) Ondrejková

Ďakujem veľmi pekne za pomoc, nemám takýchto vkladov veľa asi 7, idem si to opraviť. Pekný deň!!!
0 0
hanelie hanelie

hanelie je offline (nepripojený) hanelie

sprievodca CR Rakúsko,
Ďakujem manualovi a všetkým za odpoveď,
už som si ten zákon /na ochranu spotrebiteľa/ vytlačila a idem študovať
hanka
0 0
danushka danushka

danushka je offline (nepripojený) danushka

Priebežné položky sa účtujú nasledovne v JÚ:
Príklad
Vklad na Bú 1000,- Sk je logicky podmienený výberom 1000,- Sk z pokladne, čiže z pokladne to bude výdaj do priebežných položiek /zápis dotácia Bú z pokladne/ a na Bú to bude príjem z priebežných položiek /zápis dotácia Bú z pokladne/.
Ak sa vyberá z Bú, tak je to výdaj do pribežných položiek a nasleduje príjem do pokladne ako príjem z priebežných položiek /zápis dotácia pokladne z BÚ/.

...ak sa nejedná o osobný vklad alebno osobný výber podnikateľa...
Naposledy upravil danushka : 01.09.07 at 10:58
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať