Zavrieť

Porady

Interné doklady v MRP

ekonomka
Robím v MRP Win a kde prosím zadám interný doklad.Priamo do účt.denníka.Pekný deň všetkým. Dakujem.
Usporiadat
lenkak lenkak

lenkak je offline (nepripojený) lenkak

Lenka
Kuknem sa na to.
0 0
adam adam

adam je offline (nepripojený) adam

Som vďačná.....
0 0
lenkak lenkak

lenkak je offline (nepripojený) lenkak

Lenka
Skús v denníku zaevidovať:
Kód zápisu: X22
X-nepeňažná operácia, 22-nákup tovaru
čiastka: -70000
Ja v Dose nerobím, ale ked som to vyskúšala tak mi vo výstupoch Celkové súčty, Odčítateľné výdaje - nákup tovaru vyskočila suma -70000, ostatok všade 0, (nič nebolo v PD), a keď som zadala do denníka nákup tovaru cez pokladňu 50000 - kód P22, vo výstupoch, Odčítateľné výdaje, nákup tovaru bola suma: -20000 a výdaje pokladňa 50000.
Skús a uvidíš. Možno Ti to pomôže.
0 0
adam adam

adam je offline (nepripojený) adam

Logicky by to tak mohlo byť, zajtra pôjdem na to, teraz som už na to lenivá......Potom napíšem.......Ešte raz ďakujem:-))
0 0
lydinka lydinka

lydinka je offline (nepripojený) lydinka

lenkak
Skús v denníku zaevidovať:
Kód zápisu: X22
X-nepeňažná operácia, 22-nákup tovaru
čiastka: -70000
Ja v Dose nerobím, ale ked som to vyskúšala tak mi vo výstupoch Celkové súčty, Odčítateľné výdaje - nákup tovaru vyskočila suma -70000, ostatok všade 0, (nič nebolo v PD), a keď som zadala do denníka nákup tovaru cez pokladňu 50000 - kód P22, vo výstupoch, Odčítateľné výdaje, nákup tovaru bola suma: -20000 a výdaje pokladňa 50000.
Skús a uvidíš. Možno Ti to pomôže.
Leni ahoj, už si mi niekoľko krat poradila, skusim teda znova:
V oktobri som mala kontrolu nadmeraku, vyhodlili mi dva doklady s dph-ačkou cca 220,- Sk. O tutu sumu sa mi teda ponizil nadmerak, a ja teraz neviem ako to mam spravne opravit, či to mam nahodit ako VNOZD alebo ako. Niekto mi tu radil, že mam isť cez tieto interne doklady, ale ja som to ešte nikdy nerobila, neviem si rady. Ď
0 0
lydinka lydinka

lydinka je offline (nepripojený) lydinka

lydinka
Leni ahoj, už si mi niekoľko krat poradila, skusim teda znova:
V oktobri som mala kontrolu nadmeraku, vyhodlili mi dva doklady s dph-ačkou cca 220,- Sk. O tutu sumu sa mi teda ponizil nadmerak, a ja teraz neviem ako to mam spravne opravit, či to mam nahodit ako VNOZD alebo ako. Niekto mi tu radil, že mam isť cez tieto interne doklady, ale ja som to ešte nikdy nerobila, neviem si rady. Ď
Poradi niekto?
0 0
lydinka lydinka

lydinka je offline (nepripojený) lydinka

lydinka
Leni ahoj, už si mi niekoľko krat poradila, skusim teda znova:
V oktobri som mala kontrolu nadmeraku, vyhodlili mi dva doklady s dph-ačkou cca 220,- Sk. O tutu sumu sa mi teda ponizil nadmerak, a ja teraz neviem ako to mam spravne opravit, či to mam nahodit ako VNOZD alebo ako. Niekto mi tu radil, že mam isť cez tieto interne doklady, ale ja som to ešte nikdy nerobila, neviem si rady. Ď
Posúvam,poraďte, prosím
0 0
lenkak lenkak

lenkak je offline (nepripojený) lenkak

Lenka
Čo chceš vlastne urobiť?
0 0
lydinka lydinka

lydinka je offline (nepripojený) lydinka

lenkak
Čo chceš vlastne urobiť?
Chcem tie dva doklady, ktoré mi DU vyhodil, nejak preučtovať, keďže sa mi o tých 220,- sk ponižil nadmerak, neviem či to mam robiť v tych uzavierkovych operaciách, ako mi to tu už niekto radil, ale neviem ako sa robia. Mam ich teraz yaučtovane normalne ako VOZD + dph.
0 0
lydinka lydinka

lydinka je offline (nepripojený) lydinka

lydinka
Chcem tie dva doklady, ktoré mi DU vyhodil, nejak preučtovať, keďže sa mi o tých 220,- sk ponižil nadmerak, neviem či to mam robiť v tych uzavierkovych operaciách, ako mi to tu už niekto radil, ale neviem ako sa robia. Mam ich teraz yaučtovane normalne ako VOZD + dph.
PROSIM, poradte
0 0
Zuzka Zuzka

Zuzka je offline (nepripojený) Zuzka

Netuším prečo Ti ich vyhodili, predpokladám, že si na odpočet DPH nemala nárok. Zrejme doklad nepatrí medzi VOZD, tak túto sumu interným dokladom mínusom dať z VOZD a z daň. dokladov tiež a zaúčtovať plusom do stĺpca VNZD. Nemôžem pozrieť do programu kódy, pamätám si len materiál ten je 21 a použiješ X21 ... písm. X označuje nepeňažné operácie. Dúfam, že tomu porozumieš.
0 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
lydinka
Leni ahoj, už si mi niekoľko krat poradila, skusim teda znova:
V oktobri som mala kontrolu nadmeraku, vyhodlili mi dva doklady s dph-ačkou cca 220,- Sk. O tutu sumu sa mi teda ponizil nadmerak, a ja teraz neviem ako to mam spravne opravit, či to mam nahodit ako VNOZD alebo ako. Niekto mi tu radil, že mam isť cez tieto interne doklady, ale ja som to ešte nikdy nerobila, neviem si rady. Ď
Pohľadávky si ručne ponížiš o sumu 220,- Sk. pretože , nadmerný odpočet Ti dlhuje DÚ , tak túto sumu musíš viesť v evidencii pohľadávok.

1/ Na základe kontroly by som interným dokladom cez uzávierkové operácie mínusom odúčtovala 220,- Sk VNZD-DPH

2/ potom ID by som zaúčtovala 220 Sk do výdavkov neovplyvňujúcich ZD - výdavok iný -členenie neuplatnená DPH.

Myslím , že sa jedná o JÚ.
0 0
lydinka lydinka

lydinka je offline (nepripojený) lydinka

Zita5
Pohľadávky si ručne ponížiš o sumu 220,- Sk. pretože , nadmerný odpočet Ti dlhuje DÚ , tak túto sumu musíš viesť v evidencii pohľadávok.

1/ Na základe kontroly by som interným dokladom cez uzávierkové operácie mínusom odúčtovala 220,- Sk VNZD-DPH

2/ potom ID by som zaúčtovala 220 Sk do výdavkov neovplyvňujúcich ZD - výdavok iný -členenie neuplatnená DPH.

Myslím , že sa jedná o JÚ.
Ano, jedna sa o JU.
Len ja si raz neviem poradiť s tými internými dokladmi, predpokladám, že sú to tie uzávierkové operácie, ktoré do PD nahadzujem X-kom, ale ešte som to nerobila. Môžeš mi prosím o tom napísať niečo viac? Ď.
0 0
lydinka lydinka

lydinka je offline (nepripojený) lydinka

Zuzka
Netuším prečo Ti ich vyhodili, predpokladám, že si na odpočet DPH nemala nárok. Zrejme doklad nepatrí medzi VOZD, tak túto sumu interným dokladom mínusom dať z VOZD a z daň. dokladov tiež a zaúčtovať plusom do stĺpca VNZD. Nemôžem pozrieť do programu kódy, pamätám si len materiál ten je 21 a použiješ X21 ... písm. X označuje nepeňažné operácie. Dúfam, že tomu porozumieš.
Tieto výdavky mám zauúčtované ako VOZD + dph. Ako si ich teda mám zadať do interných dokladov, ako výdavky - nákup réžie so znamienkom -???
0 0
renix1 renix1

renix1 je offline (nepripojený) renix1

v PÚ používate jeden číselný rad na ID, alebo keď je veľa dokladov dá sa použiť viac číselných radov? napr. IDKR-na kurzové rozdiely
INT-na samozdanenie
ID-na mzdy,zápočet pohľ.
0 0
Muška Muška

Muška je offline (nepripojený) Muška

lydinka
Tieto výdavky mám zauúčtované ako VOZD + dph. Ako si ich teda mám zadať do interných dokladov, ako výdavky - nákup réžie so znamienkom -???
Lydinka, a vyhodili Ti to preto, že to nie je VOZD, alebo iba nemáš nárok na odpočet DPH, ale je to VOZD?
0 0
lenkak lenkak

lenkak je offline (nepripojený) lenkak

Lenka
renix1
v PÚ používate jeden číselný rad na ID, alebo keď je veľa dokladov dá sa použiť viac číselných radov? napr. IDKR-na kurzové rozdiely
INT-na samozdanenie
ID-na mzdy,zápočet pohľ.
už som použila aj viacej číselných radov na ID.
0 0
renix1 renix1

renix1 je offline (nepripojený) renix1

Lenka, ten postup čo si napísala na odstránenie čísla zápisu pri VPD, sa dá použiť aj pri ID (vnútorný zúčtovací doklad)?
0 0
lenkak lenkak

lenkak je offline (nepripojený) lenkak

Lenka
každá výstupná zostava sa dá editovať, tak aj id.
0 0
renix1 renix1

renix1 je offline (nepripojený) renix1

ďakujem za radu si zlatá.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať