Zavrieť

Porady

Kotol na pevne palivo

Dobrý deň,
chcel by som poradiť ohladom výmeny kotla na pevne palivo, máme teraz etažove kurenie a kotol ETKA U12 ale dostatočne nevykúri celý dom. Viete mi poradiť niečo ohladom kotlov. Aký typ a aký veľký kupiť....ďakujem za všetký odpovede
Usporiadat
Téma je uzavretá.
killerkj killerkj

killerkj je offline (nepripojený) killerkj

ja mam doma kotol znacky attack - 4-clankovy s pridavnou nadrzou na TUV.
System mam napojeny na 2 cerpadla... jedno je na okruh kotol -zasobnik... a druhe zasobnik - Radiatory.
mam napajanych 10 radiatorov... este podotykam ta pridavna nadrz ma 400 litrov.
kurime cisto tvrdym drevom buk, dub... "suchym". naposledy prikladam o 22:00 +-. na zaciatku som mal aj ja problem z dechtovanim a zhasnutym ohnom... skusal som dat cerpadlo na minimalny stupen no aj tak to nepomahalo... tak som skusil cez den vypnut cerpadlo co bolo napojene na okruh kotol - nadrz a pustil som to na samospad nakolko som mal pred a aj za cerpadlom venti vdaka ktorym som mohol obist cerpadlo a tak pustit cirkulaciu samospadovo. ked som priskrtil ventili tak som dosiahol nizsie dechtovanie a aj pahreba my ostala o 45% dlhsie tliet. tlak v kotly sa my ustalil na 1,1a ... a teplota na 75stupnou. skusat len cez den ci vam to pomoze ... neze to urobite vecer a zabudnete sledovat tlak v kotly ... ... inac jediny sposob ako sa potom budete moct zohriat bude poldeco..
odkedy som toto skusil stale vecer vypnem cerpadlo dam na samospad... s prisktenym vyntilom a som v pohode az do rana... rano o 6-tej prilozim a fakcim na cerpadle zase...
0 0
bonifac bonifac

bonifac je offline (nepripojený) bonifac

Niečo pre kutilov, vylepšenie kotla na drevo, zavedenie svetelnej indikácie záklopky:
Napr. aj kotol Atmos DC je vybavený záklopkou ktorá sa používa počas prikladania dreva do kotla. Jej povytiahnutie zabezpečí odvod spalín priamo do kotla a nedôjde tak k zadymeniu miestnosti. Po zatvorení dvierok kotla je potrebné záklopku opätovne zasunúť! Aby sme mali istotu že na to nezabudneme, je vhodné indikovať tento stav, napr. svetelným alebo aj zvukovým signálom.


Mám inštalované, osvedčilo sa, maximálna spokojnosť. V súčasnosti funguje už tretiu sezónu bez akýchkoľvek problémov. Stačí po sezóne očistiť čidlo od prachu.
Naposledy upravil arizona : 06.06.14 at 20:44 Dôvod: vymazanie reklamy
0 0
Sezuzka Sezuzka

Sezuzka je offline (nepripojený) Sezuzka

Máme kotol verner 20. S kotlom sme veľmi spokojní, ale v blízkosti nášho bydliska nie je nikto, kto sa uvedeným kotlom venuje, čo sa týka údržby a opravy. Môže sa mi prosím ozvať majiteľ kotla verner 25 Pistino.
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať