Zavrieť

Porady

Zamestnanec na PN

Ahojte,
chcela by som poradit. Mame zamestnanca na PN, prvych 10 dni mu predplacame my ako zamestnavatel, od 11 dna to postupujeme na socialnu poistovnu.
Co vsetko, ake doklady posielam na socialnu poistovnu?

Dakujem
Usporiadat
Bambi23 Bambi23

Bambi23 je offline (nepripojený) Bambi23

Este jedna otazka k tlacivam PN.
Ktore ide komu?

Zamestnanec mi doniesol cast II a IIa.
II posielam na socialku a IIa ostava mne?
On mi odkazal, ze mu mam vsetko vratit, lebo to potrebuje k lekarovi. Co mu mam odovzdat? Podla mna si nechal cas I, a s tou chodi k lekarovi, alebo sa mylim?
0 0
VERONIKA6 VERONIKA6

VERONIKA6 je offline (nepripojený) VERONIKA6

Bambi23 Pozri príspevok
Este jedna otazka k tlacivam PN.
Ktore ide komu?

Zamestnanec mi doniesol cast II a IIa.
II posielam na socialku a IIa ostava mne?
On mi odkazal, ze mu mam vsetko vratit, lebo to potrebuje k lekarovi. Co mu mam odovzdat? Podla mna si nechal cas I, a s tou chodi k lekarovi, alebo sa mylim?
Nechávaš si časť IIa "Žiadosť o náhradu príjmu". Keď Ti odovzdal iba tieto dve časti, nič mu nedávaš späť.
0 0
ajobs ajobs

ajobs je offline (nepripojený) ajobs

muž
Bambi23 Pozri príspevok
v §72, bod 2 je napisane, ze vypoved sa ma dorucit "spravidla" aspon 3 dni pred dnom, ked sa ma pracovny pomer skoncit. Tie 3 dni su zavazne, alebo mu mozem dnes 30.8. dat vypoved k 31.8. a poslat ju postou, kedze doma nebude a do prace k nam sa tiez tak skoro nedostavi?
Ide mi o to, ci ten vyraz spravidla znamena musi byt minimalne 3 dni pred ukoncenim a ci vyraz dorucit moze byt chapany aj ako datum postovej peciatky, alebo to musi prevziat osobne?

Ak si dokument o skončení PP v skúšobnej dobe neprevezme osobne, potom to zašlite na jeho adresu v obálke s doručenkou. Ak sa doručenka vráti podpísaná, potom je to OK. Ak to neprevezme, a pošta to vráti ako nedoručené, platí § 38, ods.4 ZP, pozri aj tu http://www.porada.sk/518825-post6.html
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať