Zavrieť

Porady

konštantný symbol

Môže mi niekto poradiť? Vystavujem faktúru za službu (montáž plota+betónovanie a pod.), ale aj za materiál, ktorý bol pri tom použitý.Aký mám dať konštantný symbol? 0008 alebo 0308?
Usporiadat
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

To, že sa pozdávajú, ešte neznamená, že DÚ bude vedieť ich tiež rozpoznať. ALe ja osobne sa prikláňam k možnosti a.
1 0
Anja111 Anja111

Anja111 je offline (nepripojený) Anja111

Tweety Pozri príspevok
To, že sa pozdávajú, ešte neznamená, že DÚ bude vedieť ich tiež rozpoznať. ALe ja osobne sa prikláňam k možnosti a.
Ďakujem.
1 0
gita gita

gita je offline (nepripojený) gita

Prosím vás, aké konštantné symboly sa používajú pre platbu na DU? zostali ti isté? t. zn. pre platbu DPH 1144?
0 0
Ivana Š Ivana Š

Ivana Š je offline (nepripojený) Ivana Š

PLATNÉ KONŠTANTNÉ SYMBOLY

1144 - platba bežná, preddavok na daň
1344 - doúčtovanie daní za predchádzajúce zdaňovacie obdobie
1744 - vyúčtovanie dane za posledné zdaňovacie obdobie DPFO a DPPO
1944 - zúčtovanie rozdielov preddavkov dane z príjmu zo závislej činnosti, dane vyberanej zrážkou a zabezpečení dane
2144 - dodatočne vyrubená daň
3344 - sankčný úrok, penále
5344 - nadmerný odpočet
6344 - pokuta z kontroly
6544 - pokuta zo správy
7344 - úrok pri odklade platenia
7544 - exekučné náklady, náklady daňového konania
7944 - blokové pokuty vyrubené daňovým úradom
8144 - platba (účtovaná súčasne s predpisom)
1 0
Žabinka Žabinka

Žabinka je offline (nepripojený) Žabinka

gita Pozri príspevok
Prosím vás, aké konštantné symboly sa používajú pre platbu na DU? zostali ti isté? t. zn. pre platbu DPH 1144?
Konštantný symbol je od 01.01.2009 nepovinným údajom, nie je potrebné uvádzať tento údaj v prikaze na úhradu. Ak je konštantný symbol na príkaze na úhradu uvedený, banka je povinná uviesť ho ako údaj pre príjemcu platby. Ak ho však uvedieš, nič zlé sa nestane . Na identifikáciu platby slúži VS a špecifické čislo účtu pre konkrétnu daň a daňový subjekt ( predčíslie označuje druh dane).
3 0
Ivana Š Ivana Š

Ivana Š je offline (nepripojený) Ivana Š

https://pki.drsr.sk/pomocka.jsp

1 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať