Zavrieť

Porady

DDP a účtovanie

som baba, ktorá je mladá - už skúsenejšia, ktorá miluje život, zábavu a svoju prácu ...viac
Chcela by som sa opýtať, aký účet používate súvsťažne s nákladovým účtom na doplnkové dôchodkové poistenie (už sporenie). Má to byť účet 336 alebo 379? Firma má uzatvorenú zamestnávateľskú zmluvu a prispieva 100,- Sk každému sporiteľovi.
Usporiadat
jana89 jana89

jana89 je offline (nepripojený) jana89

Ja tiež používam 331 / 336.
0 0
Janiča Janiča

Janiča je offline (nepripojený) Janiča

jana89 Pozri príspevok
Ja tiež používam 331 / 336.
Ale to je predkontácia, ktorá sa týka zamestnancov. V mojom prípade sa jedná o SZČO účtujúceho v PÚ a tie príspevky sú platené za neho a nie za jeho zamestnancov. Takže, ak by mohol niekto zareagovať na príspevok 21, veľmi by mi pomohol. Ďakujem.
0 0
Paula Paula

Paula je offline (nepripojený) Paula

Janiča Pozri príspevok
Takže tá predkontácia bude nedaňová 526/379 alebo 528/379? Ktorá je správna?. Treba to uvádzať v knihe záväzkov. Ak áno, s akými dátumami_

Môžeš to zaúčtovať vždy interným dokladom k 1. v mesiaci. Žiaľ, neviem s tým zápisom ako, iba som uvažovala a tiež čakám na "správnosť"
0 0
plavčík plavčík

plavčík je offline (nepripojený) plavčík

človek s dušou
Pridávam sa do chaosu....

Napríklad: zamestnanec si necháva zo mzdy posielať 800SK na DDP
k tomu mu zamestnávateľ prispieva 200SK
čiže za zamestnanca príde do poisťovni 1000,-Sk


Takže účtujem takto:
predpis na 200 Sk .......525/336
úhrada 200Sk 336/221

predpis zrážka zo mzdy zamestnanca 379/331.....800Sk
úhrada 800.....331/221


alebo ako???
0 0
zuzanask zuzanask

zuzanask je offline (nepripojený) zuzanask

myslite ze 331/333 a 333/221 nie je správne pre učtovanie DDP ako zrazka zamestnanca zo mzdy ked si iba on plati DDP?
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

zuzanask Pozri príspevok
myslite ze 331/333 a 333/221 nie je správne pre učtovanie DDP ako zrazka zamestnanca zo mzdy ked si iba on plati DDP?
Áno, nie je to správne .Nie je to záv. voči zamestnancovi ale voči spoločnosti. Podľa postupov účtovania to účtujeme cez účet 336.
0 0
NICOLETTA NICOLETTA

NICOLETTA je offline (nepripojený) NICOLETTA

Prosím o radu.

Zamestnávateľ prispieva na DDS 100Sk. Treba pripočítať pri výpočte mzdy tých 100 Sk ku hrubej mzde? Ovplyvní to odvody?
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

NICOLETTA Pozri príspevok
Prosím o radu.

Zamestnávateľ prispieva na DDS 100Sk. Treba pripočítať pri výpočte mzdy tých 100 Sk ku hrubej mzde? Ovplyvní to odvody?
Áno.
0 0
NICOLETTA NICOLETTA

NICOLETTA je offline (nepripojený) NICOLETTA

Ako to ovplyvní odvody a daň?
0 0
Ing. Pavol Zúber Ing. Pavol Zúber

Ing. Pavol Zúber je offline (nepripojený) Ing. Pavol Zúber

Sme PO a máme zamestnanca, ktorý má DDP.Čo všetko musíme urobiť ak chceme zamestnancovi prispievať na DDP? Treba posielať aj nejaké mesačné výkazy, alebo sa nejako registrovať ako zamestnávateľ v tejto poisťovni?
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

Je potrebné uzatvoriť s poisť. zamestnáv. zmluvu, potom aj zamestnaneckú zmluvu.
0 0
Ing. Pavol Zúber Ing. Pavol Zúber

Ing. Pavol Zúber je offline (nepripojený) Ing. Pavol Zúber

To znamená, že zamestnávateľ musí uzatvoriť zmluvu s danou poisťovňou a aj so zamestnancom. A do akej výšky môže zamestnávateľ prispievať?
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

Ing. Pavol Zúber Pozri príspevok
To znamená, že zamestnávateľ musí uzatvoriť zmluvu s danou poisťovňou a aj so zamestnancom. A do akej výšky môže zamestnávateľ prispievať?
Do akéjkoľvek, ale daň. uznanou je max. výška 6% z HM.
0 0
horka horka

horka je offline (nepripojený) horka

Platia sa z príspevku zamestnávateľa zamestnancovi odvody. Viem, že sa suma zdaňuje, ale neviem či to opvlyvňuje aj vymeriavací základ pre odvody do poistovní??????
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať