Zavrieť

Porady

Pracovná zmluva po 3 rokoch

Ahojte,
prosím o Váš názor na pracovnú zmluvu zamestnanca - zamestnanec mal pracovnú zmluvu u jedného zamestnávateľa uzavretú 3x po sebe na dobu určitú v trvaní jedného roka. Dňa 31.08.2007 mu končila tretia ročná zmluva. Ako mal postupovať zamestnávateľ - môže od 01.09.2007 dať zamestnancovi znova zmluvu na dobu určitú v trvaní 3 rokov, alebo mu už mal dať zmluvu na dobu neurčitú?
Ďakujem.
Usporiadat
kacenka4 kacenka4

kacenka4 je offline (nepripojený) kacenka4

Marti.ka Pozri príspevok
Ja by som ešte chcela upresniť ako je to s pracovnými pomermi na dobu určitú po novele zákona. Doba určitá bola už niekoľkokrát predĺžená v období troch rokoch.Možem ju ešte predĺžiť raz, alebo sa počítajú aj predĺženia pred 01.09.Ďakujem.

Pozri prispevok c. 4 od Gabi03 - myslim ze sa pytas to iste co ja v zadani temy.
0 0
Marti.ka Marti.ka

Marti.ka je offline (nepripojený) Marti.ka

Vďaka za upozornenie.
0 0
KatarínaL KatarínaL

KatarínaL je offline (nepripojený) KatarínaL

Už to tu bolo prediskutované...ale akosi som nenašla vhodnú odpoveď resp. odpoveď, ktorej by som rozumela. Mám dve zamestnankyne, ktoré mali u nás už viac pracovných pomerov na dobu určitú (vždy na 1 rok s 3-mesačnou skúšobnou lehotou. Teraz chce zamestnávateľ s nimi opäť uzavrieť PP na dobu určitú, ale ja som si nie istá či je to ešte možné...chcem sa uistiť. A ako to bude so skúšobnou dobou?

1. zamestnanec mal PP takto:
1.9.01 - 31.10.07 - doba určitá
15.1.02 - 5.2.05 - doba neurčitá
2.5.05 - 20.9.05 - doba určitá
2.8.06 - 31.12.06 - doba určitá
3.4.07 - 31.7.07 - doba určitá

2. zamestnanec mal PP takto:
22.9.06 - 22.12.06 - dohoda o vykonaní práce
7.1.07 - 8.2.07 - doba určitá
3.4.07. - 31.7.07 - doba určitá
0 0
ajobs ajobs

ajobs je offline (nepripojený) ajobs

muž
KatarínaL Pozri príspevok
Už to tu bolo prediskutované...ale akosi som nenašla vhodnú odpoveď resp. odpoveď, ktorej by som rozumela. Mám dve zamestnankyne, ktoré mali u nás už viac pracovných pomerov na dobu určitú (vždy na 1 rok s 3-mesačnou skúšobnou lehotou. Teraz chce zamestnávateľ s nimi opäť uzavrieť PP na dobu určitú, ale ja som si nie istá či je to ešte možné...chcem sa uistiť. A ako to bude so skúšobnou dobou?

1. zamestnanec mal PP takto:
1.9.01 - 31.10.07 - doba určitá
15.1.02 - 5.2.05 - doba neurčitá
2.5.05 - 20.9.05 - doba určitá
2.8.06 - 31.12.06 - doba určitá
3.4.07 - 31.7.07 - doba určitá

2. zamestnanec mal PP takto:
22.9.06 - 22.12.06 - dohoda o vykonaní práce
7.1.07 - 8.2.07 - doba určitá
3.4.07. - 31.7.07 - doba určitá

Závisí to od typu práce (alebo aj od veľkosti zamestnávateľa), viď
§ 48, ods. 4 a 6 Zákonníka práce.
V žiadnom prípade nie je možné u takýchto pracovných pomerov dohodnúť opätovne skúšobnú dobu.
0 0
KatarínaL KatarínaL

KatarínaL je offline (nepripojený) KatarínaL

Až teraz som si v zákone prečítala, že dôchodcovia sú výnimkou...a tu ide o dôchodkyne. Takže môžem s nimi opäť uzatvoriť zmluvu na dobu určitú na 1 rok + 3 mesiace skúšobná lehota alebo už bez skúšobnej lehoty?
0 0
KatarínaL KatarínaL

KatarínaL je offline (nepripojený) KatarínaL

KatarínaL Pozri príspevok
Až teraz som si v zákone prečítala, že dôchodcovia sú výnimkou...a tu ide o dôchodkyne. Takže môžem s nimi opäť uzatvoriť zmluvu na dobu určitú na 1 rok + 3 mesiace skúšobná lehota alebo už bez skúšobnej lehoty?
Poradí mi niekto?
0 0
azuz azuz

azuz je offline (nepripojený) azuz

ajobs Pozri príspevok
Závisí to od typu práce (alebo aj od veľkosti zamestnávateľa), viď
§ 48, ods. 4 a 6 Zákonníka práce.
V žiadnom prípade nie je možné u takýchto pracovných pomerov dohodnúť opätovne skúšobnú dobu.
Poslednou vetou Ti ajobs odpovedal ešte pred položením otázky.
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať