Zavrieť

Porady

používanie súkromného vozidla na služobné účely

Ak používam súkromné vozidlo na služobné účely (nie služobná cesta) t. zn. vybavovanie služobných záležitostí na úradoch v sídle firmy a pod. na aké náhrady mám nárok? Pomôžte mi, ďakujem.
Usporiadat
Evanka Evanka

Evanka je offline (nepripojený) Evanka

Chobot Pozri príspevok
Ak ide o zamestnanca, ktorý použil auto na služobné účely, nezabudnite zaplatiť za takéto auto daň z MV (tzv. cestnú daň).
Termín na zaplatenie je až v roku 2009. Dúfam.....
0 0
natkov natkov

natkov je offline (nepripojený) natkov

Urobiť priemer ????
0 0
vikinka vikinka

vikinka je offline (nepripojený) vikinka

natkov Pozri príspevok
Urobiť priemer ????
Áno,z dokladov o nákupe PL urobiť priemer a použiť priemernú cenu PL za príslušný mesiac.
0 0
KvetkaK KvetkaK

KvetkaK je offline (nepripojený) KvetkaK

Evanka Pozri príspevok
Termín na zaplatenie je až v roku 2009. Dúfam.....
Áno termín je do 31.01.2009, kedy sa musí podať aj DP k dani z motor.vozidiel.
0 0
natkov natkov

natkov je offline (nepripojený) natkov

Vzorec som si našla v "porade" je môj vypočet správny?
(cena PHL x priemerna spotreba) :100 = koeficient,
(koef. + paušál 6,2) x najazdené km = suma výdavku napr. 37,33x5,5(spotreba v TP)/100= 2,05, (2,5+6,2(paušal))x2471km=20385,75=20386
Naposledy upravil natkov : 20.02.08 at 09:26
0 0
Manual Manual

Manual je offline (nepripojený) Manual

vikinka Pozri príspevok
Áno,z bločku o nákupe PL,stačí jeden za príslušný mesiac.
Ale § 19 ods.2 písm. e) Zákona o DzP platný od 1.1.2008 hovorí niečo iné, časť citujem:
...ak daňovník na cestovanie využije vlastné osobné motorové vozidlo nezahrnuté do obchodného majetku, uplatní výdavky (náklady) do výšky náhrady za spotrebované pohonné látky podľa cien platných v čase ich nákupua základnej náhrady za každý jeden km jazdy podľa osobitného predpisu, 87)
Takže nie jeden bloček za mesiac, ale ak sa bude tankovať 3x tak tri bločky a vždy prepočítavať cenu = paušálnu náhradu. A tiež nie priemerná cena z bločkov za mesiac.
0 0
vikinka vikinka

vikinka je offline (nepripojený) vikinka

Manual Pozri príspevok
Ale § 19 ods.2 písm. e) Zákona o DzP platný od 1.1.2008 hovorí niečo iné, časť citujem:
...ak daňovník na cestovanie využije vlastné osobné motorové vozidlo nezahrnuté do obchodného majetku, uplatní výdavky (náklady) do výšky náhrady za spotrebované pohonné látky podľa cien platných v čase ich nákupua základnej náhrady za každý jeden km jazdy podľa osobitného predpisu, 87)
Takže nie jeden bloček za mesiac, ale ak sa bude tankovať 3x tak tri bločky a vždy prepočítavať cenu = paušálnu náhradu. A tiež nie priemerná cena z bločkov za mesiac.
Súhlasím,ale natkov nenapísala za aký rok robí paušál,predpokladala som že za 2007,preto tá odpoveď.
0 0
Manual Manual

Manual je offline (nepripojený) Manual

vikinka Pozri príspevok
Súhlasím,ale natkov nenapísala za aký rok robí paušál,predpokladala som že za 2007,preto tá odpoveď.
Súhlasím, len aby tak nerobila r. 2008...
0 0
natkov natkov

natkov je offline (nepripojený) natkov

Prepáčte nenapísala som za ktorý rok (2007). Neviem si predstaviť ako viem prepočítavať nákup PHL pri kombinácii služobných a súkromných ciest. Ako to funguje v praxi.? od 1.1.2008
Naposledy upravil natkov : 20.02.08 at 09:41
0 0
Manual Manual

Manual je offline (nepripojený) Manual

natkov Pozri príspevok
Ako je to za rok 2007. Neviem si predstaviť ako viem prepočítavať nákup PHL pri kombinácii služobných a súkromných ciest. Ako to funguje v praxi.?
Ak dorábaš KJ za r.2007, tak je ako bolo písané na cenu PHL použi túto stránku
http://www.natankuj.sk/?go=vyhladava...merne_ceny_tab
Súkromnými cestami sa v KJ nezaoberáš, ani nesleduješ tachometer, pozri celý rad príspevkov cez vyhľadávanie
0 0
natkov natkov

natkov je offline (nepripojený) natkov

Manual.....V kroku 26 je výpočet správny??? Rok 2007
0 0
Manual Manual

Manual je offline (nepripojený) Manual

natkov Pozri príspevok
Manual.....V kroku 26 je výpočet správny??? Rok 2007
Musíš tiež postupovať podľa Zákona o cestovných náhradách citujem:
§ 7
Náhrady za používanie cestných motorových vozidiel pri pracovných cestách
...
a) ak je v technickom preukaze cestného motorového vozidla uvedená spotreba len podľa príslušnej slovenskej technickej normy, na výpočet sa použije spotreba podľa tejto normy; pri jazde cestného motorového vozidla v meste sa spotreba určená podľa slovenskej technickej normy zvýši o 40 %,
b) ak je v technickom preukaze cestného motorového vozidla uvedená spotreba podľa slovenskej technickej normy aj predpisu EHK alebo len podľa predpisu EHK, na výpočet sa použije spotreba podľa predpisu EHK vypočítaná aritmetickým priemerom; pri jazde cestného motorového vozidla v meste sa použije spotreba určená na jazdu v meste,
c) ak je v technickom preukaze cestného motorového vozidla uvedená spotreba podľa smerníc ES, na výpočet sa použije spotreba zodpovedajúca príslušnému cyklu premávky alebo kombinácii jednotlivých cyklov premávky uvedených v príslušnej smernici ES, odvodených od konkrétneho režimu jazdy cestného motorového vozidla,
d) ak je v technickom preukaze cestného motorového vozidla uvedená spotreba podľa inej normy, na výpočet sa použije spotreba určená na rýchlostný režim jazdy cestného motorového vozidla zodpovedajúci prevažujúcim podmienkam pracovnej cesty.

(5) Ak je pohonnou látkou plyn alebo plyn v kombinácii s inou pohonnou látkou, spôsob výpočtu náhrad za spotrebované pohonné látky za jednotlivé pohonné látky dohodne zamestnávateľ so zamestnancom na základe podmienok pracovnej cesty, cien pohonných látok platných v čase použitia cestného motorového vozidla a spotreby. Ak je v technickom preukaze cestného motorového vozidla uvedená spotreba oboch pohonných látok podľa smerníc ES, pri dohode medzi zamestnancom a zamestnávateľom sa prihliadne aj na túto spotrebu.

(6) Ak technický preukaz cestného motorového vozidla údaje o spotrebe neobsahuje, na výpočet sa použije spotreba podľa technického preukazu cestného motorového vozidla rovnakého typu, s rovnakým objemom valcov motora a s rovnakým druhom pohonnej látky.

(7) Výsledná suma základnej náhrady a výsledná suma náhrady za spotrebované pohonné látky sa zaokrúhľuje na celé koruny nahor.
Neviem akú máš uvedenú normu v TP mot. vozidla. Ak máš spotrebu napr. podľa písm.b) musíš viesť KJ tak, aby bolo zrejmé v akom režime auto jazdí atď.
Pre jednotlivé režimy jazdy treba zvlášť spočítať náhradu = je to pracné a "na nervy"
Ja počítam pri cene PHL 40 Sk:
Spotreba mesto napr. 7,5 x 40 = 300 : 100 = 3 Sk na 1 km za PHL
6,20 + 3 = 9,20 náhrada na 1 km jazdy po meste.
Asi takto.
0 0
bea bea

bea je offline (nepripojený) bea

Manual Pozri príspevok
Ale § 19 ods.2 písm. e) Zákona o DzP platný od 1.1.2008 hovorí niečo iné, časť citujem:
...ak daňovník na cestovanie využije vlastné osobné motorové vozidlo nezahrnuté do obchodného majetku, uplatní výdavky (náklady) do výšky náhrady za spotrebované pohonné látky podľa cien platných v čase ich nákupua základnej náhrady za každý jeden km jazdy podľa osobitného predpisu, 87)
Takže nie jeden bloček za mesiac, ale ak sa bude tankovať 3x tak tri bločky a vždy prepočítavať cenu = paušálnu náhradu. A tiež nie priemerná cena z bločkov za mesiac.
Ale v § 19 ods.2 písm. e) ide o SZČO. Keď používa zamestnanec súkromné vozidlo na služobné účely - pracovné cesty, platí to čo je v Zákone o cestovných náhradách § 7 ods. 4 - "podľa cien pohonných látok platných v čase použitia cestného motorového vozidla". Teda, ja som prišla k tomuto záveru...
0 0
dipe dipe

dipe je offline (nepripojený) dipe

Ahojte.
Ako je to ak konateľ spoločnosti pre firemné účely používa svoje osobné mot.vozidlo. Jazdy sú prevážne po meste. Môžem vystavovať cestovný príkaz na tieto jazdy?

Ďakujem
0 0
Zoltán Kovács Zoltán Kovács

Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac
dipe Pozri príspevok
Ahojte.
Ako je to ak konateľ spoločnosti pre firemné účely používa svoje osobné mot.vozidlo. Jazdy sú prevážne po meste. Môžem vystavovať cestovný príkaz na tieto jazdy?

Ďakujem
Otázka z inej témy:
http://www.porada.sk/653299-post32.html

A odpoveď na otázku:
http://www.porada.sk/653299-post32.html
0 0
dipe dipe

dipe je offline (nepripojený) dipe

....ďakujem za upozornenie, no mňa zaujíma konkrétne, ako je to v prípade tých ciest po meste. Môžem vystaviť CP alebo len knihu jázd a prerátať 6,20+PHM?
Prosím aspoň usmerniť.

Ďakujem
0 0
Zoltán Kovács Zoltán Kovács

Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac
dipe Pozri príspevok
....ďakujem za upozornenie, no mňa zaujíma konkrétne, ako je to v prípade tých ciest po meste. Môžem vystaviť CP alebo len knihu jázd a prerátať 6,20+PHM?
Prosím aspoň usmerniť.

Ďakujem
Samozrejme, je to rovnocenná služobná cesta ako iné.
0 0
Manual Manual

Manual je offline (nepripojený) Manual

bea Pozri príspevok
Ale v § 19 ods.2 písm. e) ide o SZČO. Keď používa zamestnanec súkromné vozidlo na služobné účely - pracovné cesty, platí to čo je v Zákone o cestovných náhradách § 7 ods. 4 - "podľa cien pohonných látok platných v čase použitia cestného motorového vozidla". Teda, ja som prišla k tomuto záveru...
Veď hej, súhlasím, ale ak bude zamestnávateľ napr. vysielať na pracovnú cestu zamestnanca jeho vlastným autom každý deň, tak bude preukazovať cenu PHL podľa bločkov a podľa môjho názoru jeden bloček bude málo.
0 0
nováčik66 nováčik66

nováčik66 je offline (nepripojený) nováčik66

Prepáčte, ale som úplný začiatočník. Viem, že sa pýtam pre niekoho úplne bežnú záležitosť, ale mám na Vás takúto prosbu. Pri výpočte cestovného príkazu, keď zamestnanec používa vlastné auto na služobnú cestu, tak potrebujem mám doklad o nákupe PHM. Keď mám na bločku napísané 26,32 litrov a cena 1,33. Beriem do výpočtu cenu 1,33 (táto cena je už aj s DPH). Alebo si mám od tej ceny za 1 liter 1,33 odrátať DPH? ďakujem.
0 0
Zužu Zužu

Zužu je offline (nepripojený) Zužu

neodrátava sa DPH, cena 1,33 €
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať