Zavrieť

Porady

Ako ďalej

Ahoj. Mám 38 rokov a žijem už 21 rokov v manželstve, o ktorom vám chcem napísať. Nie je to šťastné manželstvo,pretože manžel už od jeho začiatku dával prednosť práci, alkoholu, kamarátom a vlastným záujmom. Nebol mi oporou ani v živote ani pri výchove našich dvoch synov/ 20 a 18 ročný/ . Po určitom čase sme sa nasťahovali do vlastného bytu kde som sa cítila dobre. Avšak po krátkom čase manžel navrhol aby sme išli bývať k jeho rodičom. Napriek môjmu nesúhlasu na tom trval a tak sme sa tam neskôr nasťahovali. Po čase si našiel prácu, pri ktorej musel chodiť na týždňovky a ja som zostala sama starať sa o rodinu a o jeho chorého otca. Bolo to dlhých 13 rokov vyplnených nezáujmom vlastného manžela o mňa, jeho nevšímavosťou, problémami so svokrom aj svokrou. Toto všetko asi viedlo k tomu, že som si pred časom našla priateľa. Spoznala som pri ňom, že spoločný život môže byť aj iný, plný lásky, citu a pochopenia. Poradťe mi prosím, či zostať pri rodine alebo sa rozviesť a ísť za hlasom svojho srdca. Bojím sa rozvodu a ani neviem ako sa vybavuje. Za každú radu alebo pomoc sa chcem vopred poďakovať.
Usporiadat
beata333 beata333

beata333 je offline (nepripojený) beata333

DAKUJEM AJ TEBE GERDA VIEM ZE SA MUSIM ROZHODNUT JA SAMA PODLA SVOJHO ROZUMU ALE DAKUJEM ZA SKUSENOSTI KTORE MI DAVAJU ODVAHU NADEJ .
0 0
kalkulka kalkulka

kalkulka je offline (nepripojený) kalkulka

pracujem v spoločnosti, ktorá sa zaoberá strojárskou výrobou, ktorú takmer všetku expotrujeme do krajín EÚ ...viac
Nie som zástancom rozvodov a rozbíjania rodiny, ale zostávať v manželstve za každú cenu, to sa mi vôbec nezdá spravodlivé hlavne vtedy, ak dvaja ľudia už k sebe nič necítia. Prajem ti veľa sily. veľa šťastíčka a veľa veľa pochopenia a tej pravej lásky od priateľa.
0 0
Danila Danila

Danila je offline (nepripojený) Danila

Poraďácky odpadlík:)))))
beata333 Pozri príspevok
BIBIKA DAKUJEM U NAS TO JE TAK ZE S MANZELOM NESPIM 8 MESIACOV A KED TO POJDE DALEJ ZE NEBUDE ANI ROZVOD ANI SEX MOZEM BYT V TEJ SITUACII AKO ONA. UZ MA TERAZ NIEKEDY VYHADZUJE ZE NECH ODIDEM A NEDOSTANEM NIC ALE NA TO PRAVO NEMA.PLNIT MANZELSKU POVINNOST ODMIETAM TO SOM ROBILA CELY ZIVOT. KED SOM STRETLA PRIATELA ZISTILA SOM O CO SOM PRICHADZALA CELY MOJ MLADY ZIVOT. DAKUJEM TI.
Ak bolo to najkrajšie z manželstva u vás manželskou povinnosťou, ktorú si robila celý život , tak daj nohy na plecia a utekaj. Život bez lásky je len prežívanie - nezmyselné, prázdne,úbohé. Utekaj k láske, ktorá ťa stretla, aj keby nebola na celý život. Ten sa predsa skladá z okamihov. Držím ti všetky palce.
0 0
vrabcek1 vrabcek1

vrabcek1 je offline (nepripojený) vrabcek1

Veru utekaj, ten alkohol sa časom určite bude len zhoršovať, deti máš veľké začni konečne myslieť aj na seba.
0 0
Anna n.o. Anna n.o.

Anna n.o. je offline (nepripojený) Anna n.o.

účtovníčka neziskovej organizácie ...viac
Ja na Tvojom mieste by som sa určite rozviedla. Nemá význam byť v manželstve, keď od začiatku nefungovalo. Ja som pol roka po rozvode. Vydávala som sa ako 20 ročná (bola som tehotná). Manželstvo fungovalo rok. Potom začali hádky, manžel nerobil, nestaral sa o dcérku. A teraz som spokojná, mám priateľa a bývam u rodičov v rodinnom dome. Rozviedli nás hneď na prvom pojednávaní, ktoré trvalo 20 minút.
Takže ak by som Ti mohla poradiť - zvoľ rozvod a choď za hlasom svojho srdca.
0 0
beata333 beata333

beata333 je offline (nepripojený) beata333

dakujem vam vsetkym anne vrabcekovi danileaj kalkulke.velmi priatela milujem a stoji mi za to kazda chvila ktoru s nim stravim. je to asi moja najvacsia laska ktoru som v zivote prezivala.
0 0
Halli Halli

Halli je offline (nepripojený) Halli

beata333 Pozri príspevok
dakujem vam vsetkym anne vrabcekovi danileaj kalkulke.velmi priatela milujem a stoji mi za to kazda chvila ktoru s nim stravim. je to asi moja najvacsia laska ktoru som v zivote prezivala.
... toto jediné ti bude aj veľa z nas v dobrom zavidieť Zamilovanie v 38čke je predsa len niečo iné ako v 20tke. Veľa šťastia...
Naposledy upravil Halli : 17.09.07 at 15:41
0 0
adi11 adi11

adi11 je offline (nepripojený) adi11

trošíčku Ti v kútiku duše aj závidím, pretože ja som to neurobila a budem banovať do smrti a hlavne si vyčítať, prečo som bpola slaboch ?
0 0
beata333 beata333

beata333 je offline (nepripojený) beata333

ADI BOJIM SA ABY SOM AJ JA TAK NEDOPADLA ABY SOM MALA TOLKO SIL A NASLA ODVAHU TO ZMENIT. DETI SA MOZNO OZENIA JA BUDEM STARA SEDIET PRI MUZOVI PREZIVAT A CAKAT NA.....
0 0
Bibika22 Bibika22

Bibika22 je offline (nepripojený) Bibika22

Bibika22 Pozri príspevok
Idem reagovať na tú časť príspevku "zváž, či si schopná prežiť v dnešnej dobe bez manžela" Veď už to tu bolo písané, veď "mať manžela" nezaručuje, že keď ho má, tak sa jej bude žiť ľahšie.
Dám príklad. Pani, ktorú poznám má cca 60r. Dve tiež už odrastené deti (slobodné, žijú všetci spolu) Má jedného manžela, ktorý je tam tiež, ale cca 20r. tam len s nimi "žije". Od revolúcie sa len motá, v posledných rokoch vôbec nikde nerobí. Korunu jej nedá. Tá pani tvrdo pracuje (mimochodom účtovníčka, neviem koľko veľa firiem spracováva, aby to utiahla).
Neviem čo bolo na začiatku, ale vôbec sa nerozprávajú, on celý deň presedí pred televízorom(kúpila mu ho ona keď sa mu pokazil starý) zatvorený v izbe. Vychádza len vtedy, keď zistí, že mu nehrozí, že sa s ňou stretne, keď chce s ním naviazať rozhovor, o riešení ich situácie, musí, ho "odchytiť", a to len potichu vypočuje a zasa sa tam zatvorí. Absolutne nereaguje. Deti ho nemôžu ani cítiť, len sa jej pýtajú, kedy sa s ním rozvedie. Keď treba niečo doma spraviť, alebo opraviť volá suseda,alebo firmu za veľké prachy. Majú 4izbový byt, nárokuje si na polovicu, t.j cez deň je pred telkou, v jedne izbe , spať ide do druhej. Ona s deťmi je v tých zvyšných. Kuchyňa je samozrejme spoločná, ona navarí, volať ho nevolá, ale on sa prídde najesť(potajomky), (niekedy navarí aj on z toho, čo ona donesie, samozrejme to nikto neje) keď perie, operie aj jemu. Skrátka všetko je tam ako má byť v normálnej rodine. Má manžela, o ktorého sa stará.
Nemá tú silu s ním spraviť krátky proces, len o tom hovorí(má totiš strach, dokáže byť násilný, a keď chce mať relatívny pokoj, tak moc nerýpe). Ale aký krátky proces. Ak sa rozvedie, to jej moc nepomôže, lebo stále tam bude. Ak by ho chcela z bytu dostať, musela by mu nájsť ubytovanie. A vyplatiť ho z bytu. Nechce mu ona platiť, keď on jej je dlžný strašné prachy za deti a za všetko ostatné. Hovorí, že keď ich dá jemu, okráda svoje deti. On je v pohode. Je o neho postarané, nepotrebuje nič meniť. Neviem ako je to s našimi zákonmi. Keby sa dala na ten kolotoč, ktorým by sa ho chcela zbaviť boli by na jej strane? Alebo by si len vyrobila problémy o ktoré nestojí? Radšej má ďalej trpieť?

Takže čo žiť s manželom, alebo bez neho?
Dúfam, že sa Beatka nenahneváš, že toto nechávam v tvojej téme, ale mohla by som niekoho poprosiť, kto sa tomu rozumie, že ako by to bolo s rozdelením majetku v tomto prípade.
Ten chlop je tej pani dĺžny fakt veľké prachy (deti, nájom, všetky poplatky, skrátka všetko čo sa financuje v rodine) určite nie je schopný dokázať, že by jej niekedy dal čo len korunu, keďže vôbec nikde nerobí. Bolo by to všetko v konečnom účtovaní odrátané, keď ona dokáže, že vlastne všetko je hradené z jej účtu a na jej účet neprišli od neho žiadne peniaze?
Zaujíma ma to, lebo chcem, aby sa už konečne rozhúpala, ale radiť jej nemôžem, lebo nemám o tom ani šajnu. Už som jej aj vytlačila žiadosť o rozvod, ktorá tu niekde bola prilepená. Ale neviem, či ju to niekam posunie.
Je mi jej dosť lúto, lebo je zo starej školy a asi všetko berie tak, že aj keď je absolútne nešťastná, musí to všetko vydržať až kým ich smrť nerozdelí.

A keď si on postaví hlavu, (že nechce rozvod, a nič nepodpíše) nedá sa to nejako aj bez jeho súhlasu?
0 0
beata333 beata333

beata333 je offline (nepripojený) beata333

bibika nemam sa na co hnevat dnes je hrozny svet nikoho nikto nezaujima. ja neviem sama co urobim mozno poradia tej pani iny ale tu si musi pomoct ona sama mozu jej len poradit ak ma niekto take skusenosti.
0 0
gerda gerda

gerda je offline (nepripojený) gerda

Dobrý, deň, vie mi niekto poradiť, koľko stojí orná pôda v Bardoňove, alebo v Podhájskej? Ďakujem
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

gerda Pozri príspevok
Dobrý, deň, vie mi niekto poradiť, koľko stojí orná pôda v Bardoňove, alebo v Podhájskej? Ďakujem
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať