Zavrieť

Porady

Prevzatie bytu

Ahojte, chcela by som sa opytat, ci je niekde definovane "prevzatie bytu". Som vlastnickou bytu v bytovom dome od januara ale kedze neboli splnene vsetky podmienky stanovene v kupnej zmluve, tak som odmietla podpisat Preberaci protokol a do dnesneho dna nie je podpisany, ale v byte byvam a uzivam ho. Staci na naplnenie pojmu "prevzatie bytu" to, ze byt uzivam, alebo je nutne mat podpisany ten protokol?

A tiez ma zaujima, ci je rozdiel medzi pojmami kolaudacia a kolaudacne konanie. V stavebnom zakone to nie je uvedene a na webe som nasla toto:
Kolaudácia je činnosť príslušného stavebného úradu smerujúca k vydaniu rozhodnutia o užívaní stavby. Novopostavený dom je pripravený na kolaudáciu vo fáze, keď je už skoro hotový a chýbajú len maličkosti, ktoré sa aj tak dopĺňajú ešte dlhé mesiace po nasťahovaní sa.
Ale nie je to pravne podlozene, tak chcem vediet, ci je to niekde v zakone, komentari alebo v dovodovej sprave definovane.
DAKUJEM
Usporiadat
Chobot Chobot

Chobot je offline (nepripojený) Chobot

Tasilus Pozri príspevok
Rad by som sa spytal ..
Kupil som byt v novostavbe v novembri som dostal LV , bytove druzstvo mi dalo vymeriavaci zaklad a platim najomne. Byt bol dokonceny zaciatkom marca a bol podpisany preberaci protokol. Som povinny platit najomne uz od novemra alebo az od marca ked som prebral byt od zhotovitela?
vopred dakujem
Kúpil si byt v novostavbe, dostal si LV - z toho vyplýva, že si sa stal vlastníkom bytu, hoci nedokončeného.

Bytové družstvo - chcel si asi napísať správca bytového domu - ti dal nie vymeriavací základ, ale Zálohový predpis na úhradu nákladov spojených s vlastnícvom nehnuteľnosti (aspoň to správne nazvi). Neplatíš nájomné, lebo byt je tvoj. Nájomné by si platiť, keby si si ten byt od niekoho prenajal. Ty platíš zálohové platby ako vlastník bytu.

Na povinnosti platiť zálohové platby na úhradu nákladov spojených s bytom nič nemení skutočnosť, že byt bol dokončený až v marci. Zálohové platby si povinný platiť od mesiaca, kedy si sa stal vlastníkom bytu.
0 0
Tasilus Tasilus

Tasilus je offline (nepripojený) Tasilus

dakujem za odpoved
0 0
sito sito

sito je offline (nepripojený) sito

Tasilus Pozri príspevok
dakujem za odpoved...tieto veci vobec neovladam.....preto s toho mam trocha spanielsku dedinu
skusim to lepsie popisat

v novembri som dostal Lv a stal som sa vlastnikom konkretneho bytu. Spravcovska spolocnost mi dala uz od novembra vymeriavaci zaklad na najomne. Stavebna splocnost co postavila dom mi dokoncila interier bytu zaciatkom marca a pri podpisani preberacieho protokolu som dostal aj aj kluce od bytu. dovtedy som ho nemohol uzivat.
Jedna sa mi o tie platby najomneho, ci stavebna spolocnost plati najom pokial som nedostal LV alebo podpisal preberaci protokol. Stavebna spolocnost platila spravcovi za zvisok nepredanych bytov.
DUfam ze som to popisal presnejsie... eventuelne ak by niekto vedel v ktorom zakone mam hladat ...si uz dohladam

vdaka
Je priklincovaný, prvý, hore. 182/1993, Správca, § 8 a následne paragrafy, minimálne po § 14.

Preštuduj, potom sa opýtaj na to, čomu nebudeš rozumieť.
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať