Zavrieť

Porady

Auto na leasing a náhrada za km

Dobrý deň, chcela by som sa opýtať ak podnikateľ má automobil na leasing ale ako súkromná osoba a nie na firmu, môže si uplatniť náhrady za km? Daň z MV zaplatil.
Usporiadat
Januška Januška

Januška je offline (nepripojený) Januška

Dakujem za odpoveď. Vedela by si poradiť čo s týmto: ja mám SZČO, ktorý má leasing od roku 2006, keď ešte nebol podnikateľom. Od mája 2006 sa stal podnikateľom a ja "múdra hlava" som si neuvedomila, že nemôžem dať 6,20Sk/km. Teraz mi prinesol znovu účtovníctvo , a ja pozerám a neverím vlastným očiam, že som urobila takúto chybu. Neviem sa odhodlať podať dod.DP, ale daňovník menil tento rok správcu dane, tak to to chcem vyriešit a hľadám cestičku ako sa z toho dostať.
0 0
Jarka 1 Jarka 1

Jarka 1 je offline (nepripojený) Jarka 1

Podala by som DDP a treba opravit aj výkaz PaV. Ak sa nemýlim bude za to pokuta 2 000 Sk. Ale pri kontrole, by to mohlo dopadnút ovela horsie. Takto znízis následky pri prípadnej kontrole.

A sorry, nefunguje mi tu diagritika.
0 0
Januška Januška

Januška je offline (nepripojený) Januška

Ďakujem, asi sa tomu nevyhnem a podám DDP. Len nechápem tú pokutu. Myslela som, že doplatím daň a sankčný úrok. Na pokutu som zabudla.
0 0
ssilvia ssilvia

ssilvia je offline (nepripojený) ssilvia

leasingovka by mu mala dat suhlas s prenajmom vozidla inej osobe(t.z. jeho firme, kedze auto vlastni ako sukromna osoba) a moze si robit cestaky do firmy. normalne 6,20 sk za km + phm
0 0
Januška Januška

Januška je offline (nepripojený) Januška

Dakujem za reakciu, ale to len potvrdzuje, že vlastník vozidla je leasingovka a môj živnostník je stále len držiteľom vozidla,či je zmluva na RČ SZČO alebo na IČO. Situáciu som si už preverila na aj DU u nemenovanej odborníčky na FO a tá mi potvrdila, že ak nie je VLASTNIK nemôže 6,20. Ale tiež povedala, že ak je zmluva na RČ SZČO môže si dať leasing do firmy a uplatniť si všetko ako keď je zmluva vystavená na IČO.
0 0