Zavrieť

Porady

Chcem najst svoju rodinu

Moji rodicia si ma adoptovali, ako male babatko a ja ich milujem. Napriek tomu stale rozmyslam nad tym, ze by som chcela zistit nieco o svojich rodicoch. O co mi ide ? Ako zistit, ako to cele s mojim zivotom vlastne bolo, preco sa udialo, co sa udialo... moj otec je uz 17 rokov mrtvy a ja by som ho strasne rada videla aspon na fotke. Ale, ako sa k niecomu takemu dostanem ? Ako patrat a kde zacat ? Mam oslovit pravnika, ci radsej detektiva ? Ako zistim, ako dany clovek zil, kde pracoval a co robil ? Da sa to vobec ? Cez CEPO som zistila, kde zije moja matka a kedy moj otec zomrel, ale chcem vediet viac. Budem vdacna za kazdu radu a pomoc. Len mi prosim nedavajte rady, aby som nepatrala a bola rada, ze som... Mam v tom jasno a nikomu to neublizi. Dakujem
Usporiadat
pravnicka pravnicka

pravnicka je offline (nepripojený) pravnicka


Je to pekné a máš na to právo.
Najať si dedektíva alebo právnika nebude lacný špás. Najprv požiadaj nejakú nádaciu napr. Návrat - oni sa venujú adopcii. Poradili by ti ako postupovať. Iba toľko ti poradiť.
0 0
Viera Klimentová Viera Klimentová

Viera Klimentová je offline (nepripojený) Viera Klimentová

Veľmi rada pozerám Poštu pre teba, najmä príbehy, kde ľudia ďakujú za pomoc, poskytnutú v ťažkých životných chvíľach, alebo hľadajú niekoho z dávnej minulosti, s ktorým sa už nemali možnosť stretnúť. Práve túto nedeľu bol veľmi pekný príklad poďakovania ženy, ktorá upadla do najnižšej vrstvy spoločnosti a za pomoci Človeka našla opäť zmysel života. Na druhej strane tu bol prípad, ktorý podľa môjho názoru hraničil s etikou. Mám na mysli pozvanie pána "údajného" biologického otca, čo podľa mňa skončilo fiaskom. Prítomný pán ( inteligentný 70-ročný muž) nepovažoval označenie za biologického otca pravdivé.
Hľadanie biologických rodičov cez televíznu obrazovku, by podľa môjho názoru malo zmysel len vo výnimočných prípadoch a takým uvedený prípad určite nebol.
0 0
metter metter

metter je offline (nepripojený) metter

Ahoj no neviem ci som velmi opravneny radit. ked sa nechces priamo stretnut s mamou, ja by som skusil, napisat zavolat na obec, mesto kde mama zije a skusit najst tam ochotnu osobu ktora by ti mohla vselico porozpravat. Ja mam sksuensot ze na socialnych oddelenieach tety uradnicky vela poznaju a z povahy prace im aj vyplyva komunikativnost a empatia s problemami ludi. Mozno pomoze. A ak mas rodinu v tej obci tak z evidencie zistia aj dalsich pribuznych.
alebo ptoom napisat list na obec a skusit to cez zakon o informaciach. Mozno to vyjde.
0 0
Giginka184 Giginka184

Giginka184 je offline (nepripojený) Giginka184

ahoj Adriana,mna si tiez adoptovali a patram po biologickych rodicoch ale tiez neviem co a ako.myslienka najst ich ma mata uz velmi dlho a preto Ti zelam aby si ich nasla
0 0
ninkajavca ninkajavca

ninkajavca je offline (nepripojený) ninkajavca

ahoj adrianka - precitala som to tu cele a chapem - ze ich chces najst..mas vo veciach jasno...je to otazka v hlave - ktora musi byt zodpovedana - inak budes patrat do konca zivota....napis ci si nieco nove zistila...
0 0
ludovitus ludovitus

ludovitus je offline (nepripojený) ludovitus

Je tu veľa príspevkov, to sa nedá čítať, tak ak niekto niečo podobné už poslal, sorry. Ide o hľadanie na matrike. Ak vieš kde sa narodil tvoj otec, ma matrike - kniha narodení nájdeš jeho rodičov - dedko a babka. Potom pozrieš kedy sa vzali - sobášna kniha - a od toho dátumu hľadaj jeho súrodencov - v knihe narodení. Ak nejakí boli. Atď. až do súčasnosti a niekoho určite nájdeš. A možno budú mať aj fotky. Prajem príjemnú matrikárku.
0 0
Giginka184 Giginka184

Giginka184 je offline (nepripojený) Giginka184

dobry den vie mi niekto povedat co znamena CEPO,ako to mala Adriana napisane ze cez to zistila udaje o svojej biologickej matke.Dakujem
0 0
olybaba olybaba

olybaba je offline (nepripojený) olybaba

pozdravujem,
- CEPO - Centralna evidencia pohybu obyvatelstva - v sucasnosti je premenovane na :
- Register obyvatelov SR, Partizanska cesta 129, 97486 Banska Bystrica
- sluzobne vyuzivame tento urad na blizsiu identifikaciu osob
- v ziadosti je potrebne uviest niektore udaje, aby vedeli identifikovat osobu v svojej databaze, neviem ci aj pre sukromne ucely poskytuju udaje
- drzim palce
0 0
Olice Olice

Olice je offline (nepripojený) Olice

olybaba Pozri príspevok
pozdravujem,
- CEPO - Centralna evidencia pohybu obyvatelstva - v sucasnosti je premenovane na :
- Register obyvatelov SR, Partizanska cesta 129, 97486 Banska Bystrica
- sluzobne vyuzivame tento urad na blizsiu identifikaciu osob
- v ziadosti je potrebne uviest niektore udaje, aby vedeli identifikovat osobu v svojej databaze, neviem ci aj pre sukromne ucely poskytuju udaje
- drzim palce
Poskytujú aj pre súkromné účely. K písomnej žiadosti je potrebné doložiť 100 korunový kolok (ak sa nemýlim).
0 0
Badrian Badrian

Badrian je offline (nepripojený) Badrian

ahoj mam 21 a len teraz ma zacalo nejak trapit ze sa s mojim otcom nepozname ...nechcem to mojej mamke zazlievat ale je to asi jej chyba pretoze mu omne nepovedala kym mala na to cas ...mam nejaku informaciu vraj zije v australii zivy sa ako taxikar... neviem ako mi tu sice mozete pomoct ale ak ano tak to je super
0 0
aniko555 aniko555

aniko555 je offline (nepripojený) aniko555

Chcela by som sa spytat ako treba postupovat pri hladani biologickych rodicov .ked vobec nic netusime o tom kde mozu zit rodicia.len tolko vieme ze sa dieta narodilo b Bratislave,doteraz sme sa nezaujimali o rodicov ale nedavno zomreli adoptivny rodicia a my sme sa ich nestichli spytat kde hladat biologickych.kde treba hladat,kde zacat.dakujem
0 0
srska srska

srska je offline (nepripojený) srska

toto sú celkom dobrí pátrači http://www.stv.sk/relacieaz/jednotka/posta-pre-teba/
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať