Zavrieť

Porady

Este raz DANOVY BONUS

Majka Majka

Majka je offline (nepripojený) Majka

Luskam sa zakonom o dani z prijmu §33 a nie je mi zrejme,
ked mal zamestnanec trvaly prac. pomer v obdobi 5-10 - prijem - hruba mzda 66 087,- dostal potvrdenie od zamestnavatela a tam vycislene v riadku 05 - Uhrn zraz.preddavkov na dan bez uplatnenia dan.bonusu suma 2347,-
odpocet na danovnika 40 416,- danovy bonus na 1dieta 2400,-
okrem tohto obdobia bol nezamestnany, mam potvrdenie z uradu prace s vypisanim datumov kedy bol nezamestnany v r.2004.
Moja otazka je ci ma narok na danovy bonus, ako zistim ci mu ho zamestnavatel uplatnoval alebo ci si ho ma teraz sam vyziadat od DU v danovom priznani? ma narok na celkovu sumu 4800,- alebo len za to obdobie ked pracoval cize 2400,-?

ak mi nieto pomozem velmi budem rada este som nemala takehoto zamestnanca a v zakone sa neviem docitat ako je to v tomto priapade.
dakuejm.
Usporiadat
Majka Majka

Majka je offline (nepripojený) Majka

zrejme ano, to mam taketo jedinecne pripady, des a hroza,skoro som padla na zadok ked som to pocula a pytala potvrdenia.

dakujem za radu. cize aj prazdniny sa zapocitavaju.
0 0
vladan vladan

vladan je offline (nepripojený) vladan

žena, a ešte raz ŽENA!!! (aj keď môj nick o tom nevypovedá) ...viac
Majka
zrejme ano, to mam taketo jedinecne pripady, des a hroza,skoro som padla na zadok ked som to pocula a pytala potvrdenia.

dakujem za radu. cize aj prazdniny sa zapocitavaju.
Majka, idem ťa trošku potrápiť zákonmi, lebo som si nie istá, či aj za dobu "prázdnin" má tvoj zamestnanec nárok na daňový bonus:

1. zákon o dani z príjmov v § 33 hovorí, že na daňový bonus má nárok len nezaopatrené dieťa
2. nezaopatrené dieťa je definované v zákone č. 600/2003 ako dieťa "do skončenia povinnej školskej dochádzky"
3. skončenie povinnej školskej dochádzky je definované v zákone č. 29/1984 o sústave základných a stredných škôl a to konkrétne v § 34

... ten posledný zákon neviem nájsť, čiže ti neviem 100% potvrdiť, či aj čas prázdnin sa počíta za povinnú školskú dochádzku a teda, či moje tvrdenie, že zamestnanec má nárok na 400 x 8 daňový bonus je správne
0 0
Majka Majka

Majka je offline (nepripojený) Majka

dakujem, dkujem, no mam este nejaky ten cas na dan.priznanie tak to musime nejak zistit.
0 0
Majka Majka

Majka je offline (nepripojený) Majka

keby mal niekto skusenos,potesim sa kazdej rade.
0 0
Ala Ala

Ala je offline (nepripojený) Ala

Vypísujem DP pre SZCO a chcem sa uistiť. ak manželia majú dve deti, daňový bonus si môžu rozdeliť?
0 0
vladan vladan

vladan je offline (nepripojený) vladan

žena, a ešte raz ŽENA!!! (aj keď môj nick o tom nevypovedá) ...viac
podľa § 33 ods. 4 zákona o dani z príjmov, deti nemožno rozdeliť (napr. 1+1), na deti poberá daňový bonus buď jeden alebo druhý daňovník, rozdeliť sa dá len obdobie poberania daňového bonusu (napr. 6 mesiacov jeden a 6 mesiacov druhý)
0 0
Majka Majka

Majka je offline (nepripojený) Majka

pomoc, nikde neviem zistit ci na dieta ktore dostudovalo v juni je mozne poberat danovy bonus aj pocas prazdnin ked nestupilo v septrembri do skoly....
mamam potvrdenie od zamestnavatela >
7/ priznany a vyplateny d.bonus podla par.33 ...
1.dieta 1-6 2400
2.dieta 1-8 3200

prve dieta dostudovalo koli ukonceniu maturitnou skuskou
druhe dieta dostudovalo 30.6. v septembri uz nenastupilo do skoly

zamestnanec pracoval v dannej firme do 30.8.2004

prosim poradite mi ci ten bonus na druhe diete bol opravneny aj pocas prazdnin?
0 0
Majka Majka

Majka je offline (nepripojený) Majka

nevie mi posim niekto poradit?
0 0
evina evina

evina je offline (nepripojený) evina

§ 34. ods. 3 zákona o sústave základných a stredných škôl v znení k 1.7.2004, kedy bol naposledy novelizovaný a Vladan ho spomína v príspevku 23 znie:
Povinná školská dochádzka je 10ročná a trvá najdlhšie do konca školského roka, v ktorom žiak dovŕšil 16 rokov veku.- takže veru prázdniny sa nezapočítavajú.
0 0
Majka Majka

Majka je offline (nepripojený) Majka

to znamena ze ked si na to dieta uplatnil bonus v jul,august tak ho musi vratit?
0 0
evina evina

evina je offline (nepripojený) evina

Podľa mojej mienky áno. Ale dúfam, že dovŕšil aspoň tých 16 rokov, ak píšeš, že nejde na strednú školu.
0 0
jana.h jana.h

jana.h je offline (nepripojený) jana.h

mam zamestanca, na ktoreho rodicia poberali rodinne pridavky po skonceni skolskeho roku az do konca augusta. ale "student" musi doniest potvrdenie, ze nie je registrovany na urade prace. pokial ma narok na rodinne pridavky, mal by mat narok aj na danovy bonus. nie?
0 0
Majka Majka

Majka je offline (nepripojený) Majka

ano 16r. dovrsila v aprili a do juna chodila do skoly. kde to mozem na sto perc. overit ci musi vratit za tie 2 mes. prazdnin ...... pomoc...
0 0
Majka Majka

Majka je offline (nepripojený) Majka

tak ako teda
0 0
vladan vladan

vladan je offline (nepripojený) vladan

žena, a ešte raz ŽENA!!! (aj keď môj nick o tom nevypovedá) ...viac
evina
§ 34. ods. 3 zákona o sústave základných a stredných škôl v znení k 1.7.2004 znie:
Povinná školská dochádzka je 10ročná a trvá najdlhšie do konca školského roka, v ktorom žiak dovŕšil 16 rokov veku.
evina, a náhodou vysvetlenie pojmu "školský rok" v tom zákone nie je? ... a ešte jedna neznáma: povinná školská dochádzka je 10ročná? ... to akože dieťa chodí na základnú školu 9 rokov + 1 rok na strednú = 10 rokov - vtedy splní podmienku ukončenia povinnej školskej dochádzky alebo podmienku splní v školskom roku, keď dovŕši 16. rok veku a tento školský rok je jeho posledným?
0 0
Majka Majka

Majka je offline (nepripojený) Majka

vladan

ano.
0 0
vladan vladan

vladan je offline (nepripojený) vladan

žena, a ešte raz ŽENA!!! (aj keď môj nick o tom nevypovedá) ...viac
Majka
vladan

ano.
Majka, čo ano??? ... v mojom príspevku sú tri otázky ... to áno je pre ktorú?
0 0
Majka Majka

Majka je offline (nepripojený) Majka

prepac myslela som toto "ano"

povinná školská dochádzka je 10ročná? ... to akože dieťa chodí na základnú školu 9 rokov + 1 rok na strednú = 10 rokov - vtedy splní podmienku ukončenia povinnej školskej dochádzky alebo podmienku splní v školskom roku, keď dovŕši 16. rok veku a tento školský rok je jeho posledným?

najnovsie som si to overila u jednej mzdarky ale nik mi nevie poradit o tom mojom probleme s danovym obnusom.
0 0
vladan vladan

vladan je offline (nepripojený) vladan

žena, a ešte raz ŽENA!!! (aj keď môj nick o tom nevypovedá) ...viac
pre Majku:

... náhodou vysvetlenie pojmu "školský rok" v tom zákone nie je? = TOTO JE PRVÁ OTÁZKA

... povinná školská dochádzka je 10ročná? = TOTO JE DRUHÁ OTÁZKA

... to akože dieťa chodí na základnú školu 9 rokov + 1 rok na strednú = 10 rokov - vtedy splní podmienku ukončenia povinnej školskej dochádzky alebo podmienku splní v školskom roku, keď dovŕši 16. rok veku a tento školský rok je jeho posledným? = TOTO JE TRETIA OTÁZKA (resp. 2 v 1)

Majka, tak na ktorú otázku si mi odpovedala "ÁNO"???
0 0
Majka Majka

Majka je offline (nepripojený) Majka

na obe
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať