Zavrieť

Porady

prvé príznaky tehotenstva

Dobrý deň, chcela by som sa opýtať, kedy najskôr sa dá zistiť, že je žena tehotná, myslím, kedy sa prejavia prvé, tie najskoršie príznaky (bez použitia tehotenstkého testu). Čo sa prejaví skôr ako vynechanie menštruácie?
Ako dlho - koľko dní trvá kým prejde vajíčko z vajíčkovodu do maternice? A následne von z tela?
Ďakujem za odpoveď.
Usporiadat
DominikaDominika DominikaDominika

DominikaDominika je offline (nepripojený) DominikaDominika

luckapastvova Pozri príspevok
Inak aj vy ste cítili, aké budete mať pohlavie Vášho dieťatka? Ja cítim, že to bude chlapček. Som zvedavá, že či sa trafím a potom Vám dám vedieť. Tak pa
Tak ja som to tiež cítila odkedy som vedela, že som tehotná, že to bude chlapček. Keď som sa na druhom UZV pýtala lekárky, tak ona na mňa: "A čo si myslíte Vy?". A ja "Chlapček" a ona sa usmiala a vraví: "Presne tak, je tu všetko, čo má chlap mať - guličky, pipík " a máme naše zlatíčko - Dominika. Meno Dominik som mala vymyslené už z čias, keď som bola mladé dievča - na ZŠ a už vtedy som vravela, že keď raz budem mať synčeka, tak Dominik. Mojej kolegynke - ktorá mala už dievčatko, pri druhom tehotenstve povedali, že znova dievčatko. Keď jej po prebudení po sekcii povedali, že chlapček, tak bola veeeľmi prekvapená a nekonečne šťastná a vyhŕkli jej slzy...... ale to asi každej mamičke, keď jej oznámia: Máte krásneho, zdravého syna/dcéru....
0 0
Heder Heder

Heder je offline (nepripojený) Heder

SOS082 urob si tehotensky test, keď si už bola u lekára, mohol ti predsa urobiť jednoducho krvný test na určenie tehotenstva, ten je najistejší,
ale aj normalny test je lepší ako nič, ten nacitlivejší určí tehotenstvo už 5 dní od eventualneho počatia bez ohladu na menštruáciu (ale pozor nie je to 100%). Negatívny výsledok nie je 100%, ale ak ti vyjde pozitívny, vieš na čom si... a podľa mňa si už viac ako 5 dní po počatí, takže ten test si určite urob!
Inak čo sa týka všetkých možných prvých príznakov, tuto nájdeš zoznam:
http://www.kankan.sk/matka-a-dieta/a...hotenstva.html
A hlavne, prestaň aspoň zatiaľ fajčiť!!!
0 0
luckapastvova luckapastvova

luckapastvova je offline (nepripojený) luckapastvova

Ahojte!
Chcela by som sa Vás spýtať, či máte nejaké skúsenosti s výtokom počas tehotenstva. Ja mám asi tak od 4 týždňa taký biely až žltkavý, ale dnes som zistila, že mám mokré nohavičky. Len trošička, ale mám tam vlhko. Je to tiež nejaký druh výtoku počas tehotenstva alebo môže byť príčinou únik plodovej vody či nejaká infekcia? Ak mi viete poradiť, potešilo by ma to. Ďakujem
0 0
lenkak lenkak

lenkak je offline (nepripojený) lenkak

Lenka
Určitý môže byť, ale radšej keď to neprestane, treba sa dať skontrolovať. Samozrejme, že môže byť infekcia. Záleží aj či výtok zapácha. Určite to treba spomenúť na kontrole.
0 0
luckapastvova luckapastvova

luckapastvova je offline (nepripojený) luckapastvova

Ďakujem, ale už je to v poriadku. Je to hrozné. Keď sa dejú nejaké zvláštne veci, vždy ma trocha vyľakajú. Určite sa ale spýtam na to lekárky.
0 0
osky osky

osky je offline (nepripojený) osky

ahojte.prosim vas,poradite mi nejaku stranku,kde by som mohla diskutovat s lekarom o svojom stave.
moj posledny menzes bol 3.juna a doteraz mi dalsi nedosiel.citim sa nafuknuta,spodna cast i krize bolia,nie cely den ale pridu take momenty-krce.prsia na prasknutie ale nebolia,len trosku v oblasti bradaviek,obcas hlienovy priehladny vytok,ako pri ovulacii.
min.tyzden tehotensky test-bol negativny.
teraz neviem ci ten test mohol byt zly alebo ci vysledok brat do uvahy....moj lekar ma dovolenku
0 0
dancika dancika

dancika je offline (nepripojený) dancika

osky Pozri príspevok
ahojte.prosim vas,poradite mi nejaku stranku,kde by som mohla diskutovat s lekarom o svojom stave.
moj posledny menzes bol 3.juna a doteraz mi dalsi nedosiel.citim sa nafuknuta,spodna cast i krize bolia,nie cely den ale pridu take momenty-krce.prsia na prasknutie ale nebolia,len trosku v oblasti bradaviek,obcas hlienovy priehladny vytok,ako pri ovulacii.
min.tyzden tehotensky test-bol negativny.
teraz neviem ci ten test mohol byt zly alebo ci vysledok brat do uvahy....moj lekar ma dovolenku
ahoj, ja som lekarka, sice nie som gynekologicka, ale vzhladom na to, co popisujes, ti tehotenstvo 100%ne potvrdi, resp. vyluci len gynekolog vysetrenim. vela deti sa uz narodilo po prvom negativnom tehu-teste tvoje priznaky su velmi vseobecne, mozu a nemusia suvisiet s tehotenstvom
0 0
osky osky

osky je offline (nepripojený) osky

tak sa vraciam k teme,lebo som cerstvo otehotnela.moje priznaky sa objavili dlho pred vynechanim menzesu.opisem ich v poradi,ako sa objavovali.

1.
uz sam posledny menzes/22.8./ nebol taky,ako inokedy.
krv bola tmavohneda ako cokolada a mala aj taku konzistenciu.nekrvacala som vela,len normalne,ale nebolo to ani iba spinenie.menzes trval kratsie ako zvycajne a cervena krv sa zjavovala velmi malo.

2.
uz asi 3 dni po skonceni menzesu ma zacalo trapit palenie zahy.
bol to prvy signal,kedy som zacala uvazovat nad tym,ze som v tom,lebo i pri prvom tehotenstve som tym trpela,inak za cely zivot nikdy pred ani potom.
ale zdalo sa mi to na priznaky prilis skoro,vyskusala som rozne kombinacie a vylucenie jedal a napojov,no nepomahalo.ale vylucila som kavu.uplne.
ta zaha sa neobjavovala v hrtane,palil ma len zaludok a v ustach som mala kyslo,niekedy zvlastne ale kazdopadne neprijemne,i ked som si umyla zuby,nebolo to o moc lepsie.trva to do teraz.nie je mi na zvracanie,cudne.
3.
kratko po objaveni zahy,mozno tri dni potom uz zacali pobolievat prsia,neskor boleli este viac ,ale bola to ina citlivost ako pred menzesom.zacali aj rast,doslova vyskakovali s podprsenky a moj muz mi kazal nad sebou sa zamysliet,ze vraj som iste pribrala............
osobne proti velkym prsiam nema nic,ale ked uz to bolo aj jemu podozrive,bola som si cim viac istejsia,ze to je asi TO......ale stale som neverila.....prsia su doteraz hrozne citlive,najmä bradavky, a nafuknute ako balony,naprasknutie
4.
unava-objavila sa neskor,asi pred tyzdnom som si vsimla ze to,co som volakedy zvladla lavou zadnou,ako sa hovori,ma teraz zatazuje a vycerpava,taha ma k zemi a kruti sa mi hlava,spanok je mojim vecnym snom.kazdy vecer mam pocit,ze som rucne poorala celu nasu zahradu.....
5.
zvysena chut na jedlo a zvlastne chute.
zvyseny prijem tekutin.
niekedy by som zjedla klince,pred 10 minutami som jedla a uz zas mi daco chuti.
ani sama neviem co by mi chutilo,najprv slane,potom sladke a stale to nie je to prave,co mi chuti,musim niekedy vyskusat tolko roznych chuti,aby som si pochutila a nasla tu spravnu rozmarnost.napokon zistim,ze mi to ani nechutilo.
taktiez potrebujem castejsie pit ale nechuti mi voda-nerobi mi dobre na zaludok.po ruke mam stale dobru perlivu mineralku.
pokial som si v minulosti vychutnavala kavicku,rozne cajiky a ranny zeleny caj bol kazdodennym startom dna,dnes mi to vsetko robi vojnu v zaludku.
akceptujem iba cierny caj,najlepsie Earl Grey,s trosickou cukru.

6.naladovost a precitlivelost
vcera rano som sa rozplakala tak uzkostlivo-to som este nevedela ze som tehotna-ani dnes vlastne neviem,preco som plakala.
vytacaju ma hluposti a som nervoznejsia,nepokojnesia.mam pocit ze musim zachranit cely svet......
moj muz ma so mnou bozsku trpezlivost,hlavne ked uz vieme ,preco to so mnou tak mava.

7.
okrem toho,moje telo si vyziada,ak potrebuje dake vitaminy.chut na ovocie a zeleninu sa objavi samo od seba,presne v spravnom case.


tema bola dlho nepouzivana,ale verim,ze tym,ktore hladaju odpovede na otazky ohladom tehotenstva som trosku pomohla.zelam vsetko dobre.
0 0
gabička gabička

gabička je offline (nepripojený) gabička

Ahoj pls cela by som sa poradit...!! Ja s mojim partnerom sme trochu toho viac vipili a mali sex..preslo od toho 5 dní a nemali sme ochranu..tak som teraz v stresoch...a menzes mi skoncil v ten den ked sme spolu spali...a den potom mi zase prisli kramy ale len tak slabe..co to znamena? mozem byt v tom?
0 0
osky osky

osky je offline (nepripojený) osky

gabička Pozri príspevok
Ahoj pls cela by som sa poradit...!! Ja s mojim partnerom sme trochu toho viac vipili a mali sex..preslo od toho 5 dní a nemali sme ochranu..tak som teraz v stresoch...a menzes mi skoncil v ten den ked sme spolu spali...a den potom mi zase prisli kramy ale len tak slabe..co to znamena? mozem byt v tom?
tu tazko niekto odpovie,ak je to len take kratke.ale pochybujem ze by si uz tak rychlo zbadala,ak by si bola v tom.splodit dieta nie je take jednoduche....lepsie bude ak sa obratis na link
www.omimine.cz
tam su rozne poradne,aj gynekologicka.
doktorka je mila a vzdy vludne odpovie.dokonca svoj problem mozes s nou rozoberat i po case/v komentari k danej povodnej otazke/.
0 0
Lucia X Lucia X

Lucia X je offline (nepripojený) Lucia X

Dobrý deň!Ja by som sa chcela spytať, že aj keď berem tabletky a berem ich normalne.Nikdy som este nevynechala tabletku, tak či môžem otehoťnieť.Vopred dakujem..
0 0
osky osky

osky je offline (nepripojený) osky

je tu tema o antikoncepcii.preco teda pisete do priznakov veci ,ktore s tym nesuvisia?nechapem...........
0 0
burianekovai burianekovai

burianekovai je offline (nepripojený) burianekovai

Ahojte!Ja sa chcem opýtať či máte skúsenosť žeby žena otehotnela po styky počas menštruácie. Niekde som počula že je to pravda ale neviem či mám tomu veriť.
0 0
osky osky

osky je offline (nepripojený) osky

burianekovai Pozri príspevok
Ahojte!Ja sa chcem opýtať či máte skúsenosť žeby žena otehotnela po styky počas menštruácie. Niekde som počula že je to pravda ale neviem či mám tomu veriť.
je to pravda, a v dnesnej dobe sa to stava veru dost casto.
dokonca niektore zeny maju normalne ovulaciu a potom este jednu pocas MS.
0 0
yukaya yukaya

yukaya je offline (nepripojený) yukaya

ahojte, prosim vas neviete mi poradit??.... prvy mesiac si meriam bazalnu teplotu k voli ovulacii... chceli by sme babatko... no od zaciatku menstruacie (takmer pravidelnej) je uz 20 dni a teplota sa mi hybe stale len tak okolo 36,5 36,6 raz som mala asi pred tyzdnom 36,7 a včera 36,8 a dnes zasa 36,6... je to priznak toho ze napr. nemam ovulaciu??
0 0
osky osky

osky je offline (nepripojený) osky

skusaj dalej,aspon jeden mesiac musis venovat len meraniu,aby si videla,ci ti to niekde vyskocilo,alebo sa to pohybuje zhruba na rovnakej teplote.
ale tato metoda nieje moc dobra/podla mna/,lebo kazdy mesiec je to trochu inde a nepodari sa ti asi vystihnut ten spravny moment.
nechaj tomu volny priebeh a hlavne na to nemysli.tym to odhanas.

ja som si dnes urobila uz 3.test,lebo moja MS neprisla/49 dni/,mala som 4 dni len take spinenie,par kvapociek za den.asi to teda bola MS.len som si nebola ista.
0 0
osky osky

osky je offline (nepripojený) osky

yukaya Pozri príspevok
no tak to ti mozem gratulovat....
len ja uz stresujem, lebo sice som si BT merala len mesiac uz pol roka sa pokusame a nic... uz som sa objednala ku gynekologicke, tak uvidim...
gratulovat?a k comu.
snad som zabudla podotknut,ze vsetky 3 testy boli negativne-len som si nebola ista,ci nie som v nejakom rannom stadiu tehotenstva.
dnes som si ale ista,ze tehotna nie som.to by mi uz ukazalo.
ty sa nestresuj,pol roka nie je nic.
ja som vzdy otehotnela,ked som to ani neplanovala-vzdy som potratila
ale neboj,pride to.uvolni sa!!!!!!
0 0
Weronika12 Weronika12

Weronika12 je offline (nepripojený) Weronika12

dobry den chcela by som sa opytať ci za priznak tehotenstva mozem povazovat aj ruzovy výtok, zvýsenu unavu, nechuť do jedla a slabe bolesti v podbrusku....robila som si tehotensky test ten však bohuzial vysile negativy??je mozne aby som bola tehotna?pohlavny styk som mala v prvy den ovulacie....za vase rady dakujem...
0 0
osky osky

osky je offline (nepripojený) osky

Weronika12 Pozri príspevok
dobry den chcela by som sa opytať ci za priznak tehotenstva mozem povazovat aj ruzovy výtok, zvýsenu unavu, nechuť do jedla a slabe bolesti v podbrusku....robila som si tehotensky test ten však bohuzial vysile negativy??je mozne aby som bola tehotna?pohlavny styk som mala v prvy den ovulacie....za vase rady dakujem...
no podla mojich skusenosti je vytok v tehotenstve skor taky belavy, skoro bez zapachu.
treba zvazit to,ake su to presne bolesti a ako dlho to uz trva-niekedy tak picha,ale nesmie to trvat viac ako tyzden-myslim.

a aj ten vytok-moze byt ruzovkavy,ci mierne krvavy tak 2 dni,ked sa plod uhniezduje,ale viac nie.
ja som to mala len v 1. pripade a v druhom nie.
nechut do jedla-v tomto teple to nebude priznak tehu-ja tiez do seba maloco dostanem ale v tehu je to skor naopak.nevies,kedy prestata unava moze byt tiez z tepla.
nechcem ti brat iluzie ale taketo priznaky su skor vseobecne-pockaj,ci vynecha MS a aj potom pockaj este aspon 1 tyzden,ak ju nemas vzdy pravidelnu ako hodinky.
ale zelam ti,aby si bola.viem ake je to tuzit po babätku.
0 0
Weronika12 Weronika12

Weronika12 je offline (nepripojený) Weronika12

noo dakujem osky...........ale mam taky cudny pocit v podbrusku.....tie bolesti trvali dva dni a to na 6. den po styku.....a ten vytok len jeden den....aj ja som si myslela ze to bude z tych horucav ale neviem...mam aj problemy s tlakom ale v tomto obdobi by som mala mať vysoky ja mam naopak nizky....no co uz ostava mi to uz len nechat na nahodu....mrcha by mala prist tak do tyzdna tak uvidim uz podla toho
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať