Zavrieť

Porady

prvé príznaky tehotenstva

Dobrý deň, chcela by som sa opýtať, kedy najskôr sa dá zistiť, že je žena tehotná, myslím, kedy sa prejavia prvé, tie najskoršie príznaky (bez použitia tehotenstkého testu). Čo sa prejaví skôr ako vynechanie menštruácie?
Ako dlho - koľko dní trvá kým prejde vajíčko z vajíčkovodu do maternice? A následne von z tela?
Ďakujem za odpoveď.
Usporiadat
ormika ormika

ormika je offline (nepripojený) ormika

Viete, dosť ma to naštvalo tie vaše, neviem či použijem správne slovo , povýšenecké názory, možno urážlivé, možno posmešné, na to, čo žena cíti a čo necíti. Kebyže mám 20 rokov a túžobne neočakávam tehotenstvo a len tak by sa mi to prihodilo, tak by som nevedela čo sa so mnou deje. Bola som tehotná viackrát, bohužiaľ sa to vždy predčasne skončilo, ale to rozoberať nechcem. Ani prvýkrát som neuvedomila nejaké pichnutie, až na druhý, tretíkrát som pocítili niečo, čo som si uvedomila že som cítila aj pri prvom otehotnení. A mohla by som rozprávať o ďalších príznakoch, ale už nebudem, lebo človek výjde len na posmech.
0 0
korduľa korduľa

korduľa je offline (nepripojený) korduľa

ormika myslim, ze napisem za vsetkych, ze to vobec nebolo myslene posmesne ani povysenecky. vies je tazko citat nieco co napisal niekto iny a nepocut pritom intonaciu, ani ton hlasu a podobne. kazda sem napisala svoje skusenosti a svoje zazitky a mozno si niekto pri pisani zaspominal, ale ver, ze nikto ta nechcel nejako urazit.sama vidis kolko prispevkov a akych roznych, kolko ludi tolko zazitkov, priznakov, spomienok. nehladaj v tom ziadne zlo a uz urcite nie vysmech.
pekny vikend a vela stastia
0 0
ormika ormika

ormika je offline (nepripojený) ormika

Povedala som že nebudem prispievať, ale musím. Neurazila som sa, len ma to dosť mrzí, ak niekto podľa mňa posmešne reaguje na nejaké príspevky. Aspoň na mňa tak zapôsobil príspevok 16. A aj karkulka má pravdu, mohla to cítiť, ak sa pozorovala.
0 0
Johanka Johanka

Johanka je offline (nepripojený) Johanka

Chápem, že ak má niekto problém, tak akúkoľvek odpoveď vníma veľmi citlivo. Je však dobré pri čítaní odpovede vnímať aj smejkov . V príspevku 16 vidím samých veselých .
0 0
ondrejvla ondrejvla

ondrejvla je offline (nepripojený) ondrejvla

Podstatné, že zatiaľ to viem... Ale zajtra už možno bude inak. ...viac
ormika Pozri príspevok
Povedala som že nebudem prispievať, ale musím. Neurazila som sa, len ma to dosť mrzí, ak niekto podľa mňa posmešne reaguje na nejaké príspevky. Aspoň na mňa tak zapôsobil príspevok 16. A aj karkulka má pravdu, mohla to cítiť, ak sa pozorovala.
Je to od nás len závisť! Milovala som to obdobie tehotenstva, aj keď som bola nemotorná s veľkým bruchom, ale boli to moje krásne mesiace v živote, no ale
najkrajšie sú po narodení dieťatka! Závidela som všetkým mamičkám ich detičky, a najšťastnejším človekom na svete som bola, keď som konečne mohla ísť kúpiť kočík...
Takže Ormika nie posmešky, ale závisť od nás, ktoré už nikdy tento pocit nezažijeme!
0 0
uko uko

uko je offline (nepripojený) uko

vobec ale vobec som to nemyslela posmesne ani urazlivo. pre mna je tehotenstvo a materstvo nieco zazracne, vynimocne a vsetky maminy si nesmierne vazim. mam 26 rokov a v najblizsej dobe planujem babatko. preto ma tato tema zaujala. okolo mna sa to "hemzi" tehulkami a babatkami a o vsetko sa zaujimam a zhovaram sa s nimi aj o najmensich detailoch. so svojimi kamaratkami a sesternicami som prezivala uz niekolko tehotenstiev a o tom pichnuti mi nepovedala ani jedna. zareagovala som teda najma preto, lebo som typ, ktorý reaguje na kazdu zmenu vo svojom tele. napriklad presne viem kedy mam plodne dni a kedy napr. vychadza vajicko. teda si to aspon myslim. a ako som povedala v najblizsej dobe dufam zacneme s manzelom pracovat na dietatku a ako som napisala aj v prispevku tesim sa, ze mozno aj ja pocitim to pichnutie. tiez som tam pisala, a za tym si stojim, lebo som sa s tym stretla, ze ked si zena nechce pripustit, ze by mohla otehotniet, tak taketo priznaky urcite nepociti a skor ich bagatelizuje. nerozumiem co je na to posmesne....
0 0
Mariana B. Mariana B.

Mariana B. je offline (nepripojený) Mariana B.

Ahojte

tak ja som si potvrdila tehotenstvo dost neskoro - az po vynechani menstruacie, asi aj preto, ze som nepocitala s tym, ze mozeme cakat babatko . ale ked som ti to spatne / opatovne / prehravala, tak najskor to bola bolestivost prs a ich zvacsenie.
a potom som bola veeeeelmi unavena, a stale som spala a oddychovala. nastastie ma to po niekolkych tyzdnoch preslo a fungovala som normalne. no a stratila som chut na veci, ktore mi predtym velmi chutili...
no a este ma palievala zaha a to bolo neprijemne, asi aj preto som jedla dost malo...
no a momentalne som v ocakavani prichodu nasho prveho babatka, takze drzte palce v oktobri :-)

Prajem vela pohody.

PS. skoda ze sa taka pekna tema trochu pohla "nedobrym" smerom...

Mariana
0 0
Marti.ka Marti.ka

Marti.ka je offline (nepripojený) Marti.ka

otamko Pozri príspevok
Ahojte

no a momentalne som v ocakavani prichodu nasho prveho babatka, takze drzte palce v oktobri :-)

Mariana
Prajem všetko dobré a držím palce. Ja som to zažila dva krát. Prvý krát
bol pri mne aj manžel a neviem si to vynachváliť. Druhý krát nám to nevyšlo, skončila som pri cisárskom.
0 0
Maňaska Maňaska

Maňaska je offline (nepripojený) Maňaska

Polyhistor-diletant
zaphira Pozri príspevok
Dobrý deň, chcela by som sa opýtať, kedy najskôr sa dá zistiť, že je žena tehotná, myslím, kedy sa prejavia prvé, tie najskoršie príznaky (bez použitia tehotenstkého testu). Čo sa prejaví skôr ako vynechanie menštruácie?
Ako dlho - koľko dní trvá kým prejde vajíčko z vajíčkovodu do maternice? A následne von z tela?
Ďakujem za odpoveď.
Verte, neverte - o tom, že som tehotná som vedela na druhý deň pri oboch tehotenstvách. A určite je nás takých viac, ibaže málo ľudí tomu verí. Biológiu som študovala, poznám časy postupu vajíčka z vajcovodu do maternice aj celý proces oplodnenia podrobne. Napriek tomu tvrdím, že som to vedela na druhý deň.
Nájde sa ešte niekto podobný?
0 0
Kazu Kazu

Kazu je offline (nepripojený) Kazu

Tak toto som zažila s jednou kolegyňou v práci. V jeden deň po obede sedela za stolom a z ničoho nič oznámila, že je tehotná. V kancelárii medzi ženami táto správa vzbudila záujem a keď povedala, že je tehotná od večera, skoro sme popadali od smiechu. No, a ona zaozaj bola.
0 0
olio olio

olio je offline (nepripojený) olio

Maňaska Pozri príspevok
Verte, neverte - o tom, že som tehotná som vedela na druhý deň pri oboch tehotenstvách. A určite je nás takých viac, ibaže málo ľudí tomu verí. Biológiu som študovala, poznám časy postupu vajíčka z vajcovodu do maternice aj celý proces oplodnenia podrobne. Napriek tomu tvrdím, že som to vedela na druhý deň.
Nájde sa ešte niekto podobný?
Nájde... Ja mám dve deti, obe sme splodili "mimo plodných dní", ale keď sa to stalo, mala som pocit akoby sa stalo niečo nadprirodzené......
0 0
Lenka22 Lenka22

Lenka22 je offline (nepripojený) Lenka22

Ahojte snad sa najde zenuska ktora odpovie.15 den ciklu som mala nechraneny styk.TO bolo asi tak 27.9.Asi od 5.10 to jest tri dni dost casto grgam a to mozem ziest hoci co.Boli ma pod brusko ako by som mala dostat som viac unavena ako inokedy,boli ma hlava,mam stale chut na mlieko ale popritom jogurt a ine mliecne vyrobky nemi=usim ani vydiet.Pri pomysleni na jogurt sa mi dviha zaludok.Aj mamina polievka hovedzia mi smrdela a dvihala zaludok hlavne vona masnoty.Zacalo ma naduvat a este k tomu co sa tyka mna citim sa napnuta a mam pocit ze sa nam to konecne podarilo.Mrchu mam dostat v stredu.Ten pocit ze budem mamou je dost silny ale je tu aj strach ze nie som druhom stave.Ak mi viete poradit ci ano alebo nie bolo by to super.Dik.
0 0
lenkak lenkak

lenkak je offline (nepripojený) lenkak

Lenka
nič iné Ti nezostane len počkať pár dní....
0 0
Lenka22 Lenka22

Lenka22 je offline (nepripojený) Lenka22

Dik lenka .k dne som este ani bola len chvilu hore nic som neziedla a uz som si grgla.Merala som si bazalnu teplotu23 36.9
24 36.8
25 36.9
26 37
Od 22 sa mi teplota zvysila o 0.4 stupna a od 11 dna ciklu kedy som si zacala merat o 0.6.to som este zabudla vcera pridat.dik
0 0
lenkak lenkak

lenkak je offline (nepripojený) lenkak

Lenka
Lenka22 chce to trpezlivosť. Popozeraj si:
http://www.modrykonik.sk/
0 0
jenny7 jenny7

jenny7 je offline (nepripojený) jenny7

Podľa mňa môžeš byť tehotná, máš také príznaky, aké mala moja sestra, keď čakala bábinko...potom daj vedieť, ako si dopadla, ahojček.
0 0
Jana Motyčková Jana Motyčková

Jana Motyčková je offline (nepripojený) Jana Motyčková

Súhlas s Jenny7, všetko to na začiatku tehotenstva môže byť, ale treba si počkať, poznám prípady, keď to boli príznaky iba na základe "psychiky" - buď moc chceli alebo moc nechceli otehotnieť.
0 0
katty22 katty22

katty22 je offline (nepripojený) katty22

No ja som práve v 13tt, takže to mám ešte v dosť čerstvej pamäti, ale musím povedať, že napriek tomu, že je to už moje tretie tehotenstvo, kým mi nevynechal menzes- čo bolo v júli, neodvážila som sa ani pomyslieť ,že by to mohlo vyjsť. Stále som mala pocit, ako by som to mala dostať, preto som si robila test až keď mi meškal dva dni. A vyšla dosť slabá čiaročka, ale vyšla. Ale aj tak som stále neverila. Tak som to ešte zopakovala. A čiaročka tam bola. Ale stále som mala pocit, že to dostanem, stále som sa chodila kontrolovať na WC. Až keď mi to neprišlo ani po týždni, bola som si istá, lebo mi to chodilo veľmi pravidelne. Čítala som aj ja o tom, že niektoré ženy to proste hneď vedia, ale ja nie. Som síce teraz tehotná po dosť dlhom čase, takže je to pre mňa skoro ako prvýkrát. Takže u mňa platila jediná istota - vynechanie menzesu a potvrdenia lekárom na sone. Inak všetky príznaky ako pri menzese.
0 0
Lenka22 Lenka22

Lenka22 je offline (nepripojený) Lenka22

Dakujem kocky urcite dam vediet.dufam ze to nebude ta psychika.drzte prstiky.dakujem za kazdu jednu odpoved.dufam ze to nebude plany poplach.este raz dik
0 0
lenkak lenkak

lenkak je offline (nepripojený) lenkak

Lenka
Lenka22, držíme palčeky, aby všetko dopadlo tak ako si želáš. Ak nie teraz tak čím skôr.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať