Zavrieť

Porady

prvé príznaky tehotenstva

Dobrý deň, chcela by som sa opýtať, kedy najskôr sa dá zistiť, že je žena tehotná, myslím, kedy sa prejavia prvé, tie najskoršie príznaky (bez použitia tehotenstkého testu). Čo sa prejaví skôr ako vynechanie menštruácie?
Ako dlho - koľko dní trvá kým prejde vajíčko z vajíčkovodu do maternice? A následne von z tela?
Ďakujem za odpoveď.
Usporiadat
heike heike

heike je offline (nepripojený) heike

Ja som mala zlé hladiny hormónov v krvi a začala som nehormonálnu liečbu - aby sa mi hladiny upravili - a vôbec som nemusela, o dva mesiace to bolo potvrdené! Keď som bola v tom čase "liečby" unavená, nervózna, nechutilo mi jesť a zvracala som, myslela som si, že to je z tabletiek, ale nebolo.

Tak to sú moje skúsenosti so začiatkom tehotenstva, ale mám ešte jednu otázočku: keby niekto mal link na web stránku, kde sa dajú nájsť cviky počas tehotenstva - môžu byť aj s fitloptou, poprosila by som o príspevok...

Inak, som v 5. mesiaci a stále nemôžem zjesť všetko, spala by som 24 hodín vkuse, keď mám nejakú, aj malú, fyzickú námahu, nehorázne ma bolia kríže - minulého týždňa mi blokovalo pravú nohu tak, že som ručkovala okolo postele a stien... Ale sa už veľmi teším... Teraz je malé aktívne, asi cíti, že píšem o ňom, kope ostošesť...
0 0
ludmilla ludmilla

ludmilla je offline (nepripojený) ludmilla

Heike našla som Ti tento link. http://magazin.fit.sk/fit/pohyb/pohy...hotenstve.html
0 0
Lenka22 Lenka22

Lenka22 je offline (nepripojený) Lenka22

ahojte vsetky.mam novinky.Robila som si testik a bol negativny.Robila som si v piatok co bol 2.den meskajucej menstruacie.do dnes som nedostala co je 4.dni.v piatok po teste som si mzslela ze idem dostat bo ma bolelo brucho ako pred a vcera a dnes apsolutne ani trocha nebolelo akokeby som nemala dostat.rozmyslala som ci ten test to preto nezaznamenal preto lebo v minulosti som mala hormonalne problemy.co sa tyka prejavou pretrvavaju a da sa povedat ze aj niektore silnejsie.Dnes rano som sla autom a nebolo mi vsetko jedno.Spat sa mi chce cim dalej viac a spala by som aj 24.hodin,zaludok mam ako pred vybuchom.hlava prestala len niekedy boli a zacala ma trapit mini zapcha.Este som nevracala ale niekedy mam namale.V piatok rano mi bolo na odpadnutie.tak neviem.ak nedostanem v stredu chcem zbehnut na sono a krv.ak chcete reagovat mozete potesim sa vasim odpovediam. a aby som nezebudla nechut je mensia a ale aj tak hoco co nedam do ust.a jogurt ten ani vydiet.majte sa zatim.
0 0
Lenka22 Lenka22

Lenka22 je offline (nepripojený) Lenka22

a este ten test ma nepresvedcil ze nie stale nieco citim ako ano
0 0
gabriska gabriska

gabriska je offline (nepripojený) gabriska

Lenka22 Pozri príspevok
a este ten test ma nepresvedcil ze nie stale nieco citim ako ano
Lenka, testom sa neda verit na 100%. Pamatam si, ako som si robila test pri mojom 1. tehotenstve pred takmer 5 rokmi. Menstruacia mi meskala 3 dni a test mi vysiel ihned na 1.krat pozitivne. Ale poznam pripady, ked test vysiel negativne aj na 2. den meskania a viac. Treba pockat aspon tyzden a ak nedostanes menzes ani potom, tak navstiv lekara. Ten ti zoberie vzorku krvi a mocu a bud potvrdi tehotenstvo alebo nie. Tie priznaky co opisujes si clovek lahko moze vsugerovat aj sam, takze preto patria medzi nespolahlive. V kazdom pripade Ti prajem vela stastia !!!!
0 0
Marti.ka Marti.ka

Marti.ka je offline (nepripojený) Marti.ka

Tie testy nie sú vždy spoľahlivé. Niekedy nie si dosť dlho tehotná a v teste sa ti to ešte neukáže, alebo máš nejaké hormonálne zmeny a vtedy ti ukáže tehotenstvo, aj keď tehotná nie si. Známa mala všetky príznaky tehotenstva, z výsledkov krvi jej ukázalo tehotenstvo, mala napäté prsníky a dosť sa jej zväčšili, dokonca jej jeden gynekológ na základe sona povedal, že je v druhom mesiaci, a keď začala krvácať, báli sa, že jej hrozí potrat. Nakoniec vôbec tehotná nebola, ale praskla jej cysta a narobila v tele šialené hormonálne zmeny. Niekedy ma zaráža, že už pomaly ani lekári nevedia určiť tehotenstvo. Ďalšia moja známa bola tiež tehotná podľa sona, ale krvné testy jej lekár neurobil. Začala krvácať a zľakla sa ,že je to potrat. A ani tehotná nebola. Bolo to menštruačné krvácanie.
Takže prípady sú rôzne a niekedy stačí trocha počkať. Skús si urobiť test o týždeň, ak ešte stále nedostaneš menštruáciu a potom uvidíš.
0 0
Lenka22 Lenka22

Lenka22 je offline (nepripojený) Lenka22

Ahojte dik za dalsie odpovede.vcera som vecer dostala ale dost slabe take nemavam.uvidime ako sa to bude vyvijat.Ak pocas dna zosilneju tak nic ale aj tak skusim zbehnut na sono.mam kamosku ktora zistila ze je tehotna v 5.mesiaci a druha dostala slabsie prisla k zenskej s tym ze je tehotna a bola.ak by nie tak drzte palce ak ked to bude sa vam ozvem.ak nenapisem do stvrtku tak nic a ozvem sa vam ked bude alebo aspon vas pridem pozdravit a poradit
0 0
lenkak lenkak

lenkak je offline (nepripojený) lenkak

Lenka
skús si popozerať
http://www.modrykonik.sk/
0 0
Lenka22 Lenka22

Lenka22 je offline (nepripojený) Lenka22

Ahojte dnes idem na sono tak sa ozvem.kramy som dostala ale take ze si ich ani nepamatam.dostala som ich po5 dnoch maskania asi take ze pondelok len cistenie v utorok tak primerane a v stredu cistenie.v stvrtok uz nic.respektivne v stredu vecer.a v nedelu na to strasne bolesti brucha.dnes uz je to v poho ale stale mam pocit ze mam dostat kramy,mam chvilkove krce v podbrusku.a hlavne sa mi chce spat.tak drzte prsty nech nie je vazne.dik ozvem sa.
0 0
korduľa korduľa

korduľa je offline (nepripojený) korduľa

lenka neber to v zlom, ale trochu sa mi zda cudne pisat sem take dost intimne veci, tehotenstvo je jedna vec ale opisovat menstruacny priebeh na uctovnej stranke sa mi zda nejak nevhodne. viem, ze sa tu preberaju aj ine veci ako uctovne od receptov ... po vselico, co nie je zle, lebo ludia si mozu poradit vo vela veciach. mozno som len trochu "pruderna", ale aj tak si myslim, ze sa to dalo napisat inym sposobom. ale nechcela som ta urazit, len sa mi to zdalo take divne
0 0
Lenka22 Lenka22

Lenka22 je offline (nepripojený) Lenka22

je to tu aj poradna na taketo veci.vies kamoska mala podobne priznaky tehotenstva.tak preto ten opis
0 0
monologh monologh

monologh je offline (nepripojený) monologh

Kocky a mozete mi opisat ten pocit pichnutia v maternici? Ja beriem clostilbegyt uz druhy mesiac a snazilkujeme sa ale od cca 17 DC , t.j. dva dni mam take divne pocity v podbrusku, napatie, mierne bolesti, nadutie a dnes som mala niekolkokrat denne pichnutie na pravej strane - dost intenzivne a bolave...nadute brusko mam este stale.
Napatie v prsiach a tiez chutky a "smrad" ste kedy zacali pocitovat? uz po vynechani menzes alebo este pred?
Dakujem za kazdu radu.
0 0
belanka belanka

belanka je offline (nepripojený) belanka

Ja som mala ako prvé napäté,bolestivé prsníky.Ale echt,viac ako pred menzesom.
0 0
kalkulka kalkulka

kalkulka je offline (nepripojený) kalkulka

pracujem v spoločnosti, ktorá sa zaoberá strojárskou výrobou, ktorú takmer všetku expotrujeme do krajín EÚ ...viac
belanka Pozri príspevok
Ja som mala ako prvé napäté,bolestivé prsníky.Ale echt,viac ako pred menzesom.
A aj super rýchlo naliate a bola som strašne pažravá. Dokázala som zjesť aj dva obedy za sebou. To pichnutie, to bola poriadna bolesť, ktorá ma vždy zobudila.
0 0
Ešli Ešli

Ešli je offline (nepripojený) Ešli

Mne sa ako príznak prejavil odpor ku rannej káve. A tiež som takýmto spôsobom "diagnostikovala" kolegyňu, ktorá nemohla ani cítiť rannú vôňu kávy.
0 0
belanka belanka

belanka je offline (nepripojený) belanka

Tak odpor a nechuť som vôbec nemala.A tak som dúfala,že najprv trochu zhodím.Nezhodila som dodnes.Len som kysla a kysla a kysla...Občas mi bolo trochu ťažko,ale keď som papala,bolo mi super.Tak bacha na vec...
0 0
lavi lavi

lavi je offline (nepripojený) lavi

na babatko.sk alebo modrykonik.sk sa mozes podelit s ostatnymi snazilkami a najdes tam vela rad.

PS: ak je toto uctovna stranka, tak co tu robi napr. tema zdravie??? myslim, ze si tu moze opisovat kto chce co chce a ked to niekomu vadi, tak nech ide riesit ucotvne veci a nie tehotenske.Nic v zlom, len moj nazor.
0 0
Ľubenka Ľubenka

Ľubenka je offline (nepripojený) Ľubenka

ja som bola stále hrozne unavená, bola som schopná spať aj 24 hodín v kuse. kade som chodila tade sa mi chcelo spať, ráno som sa nevedela dostať z postele a mala som dosť citlivé až na dotyk bolestivé bradavky.
0 0
Kazu Kazu

Kazu je offline (nepripojený) Kazu

lavi Pozri príspevok
na babatko.sk alebo modrykonik.sk sa mozes podelit s ostatnymi snazilkami a najdes tam vela rad.

PS: ak je toto uctovna stranka, tak co tu robi napr. tema zdravie??? myslim, ze si tu moze opisovat kto chce co chce a ked to niekomu vadi, tak nech ide riesit ucotvne veci a nie tehotenske.Nic v zlom, len moj nazor.
Toto je www.porada.sk. Poradíme hocikomu a hocičo. Na počkanie aj do 3 dní
0 0
jenny7 jenny7

jenny7 je offline (nepripojený) jenny7

Ahojte, viem, že to moc nesúvisí s prvými príznakmi, ale nechcela som kvôli jednej otázke zakladať novú tému. Takže moja otázka: čo si myslíte o užívaní vitamínov pre tehotné ako je napr.materna, calibrum..moj gynekolog mi povedal, že sa z toho rodia velké deti tak okolo 4kilov, myslela som, že užívanie chráni mamičky pre tým, aby nestrácali vitamíny a cítili sa lepšie. Má s tým niekto skúsenosti, že keď ste užívali tablet.vitamíny, tak sa narodilo väčšie bábätko??ďakujem za názory...
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať