Zavrieť

Porady

účtovanie cirkví

emily emily

emily je offline (nepripojený) emily

Prosím Vás má niekto skúseností s účtovaním cirkvi, ktorá prenajíma budovu. Tohto roku mi to vyšlo cez 300 000,- čiže platím daň. Ale nikdy ma nenapadlo, že bysom tam mala robiť PU
Usporiadat
Tanka Tanka

Tanka je offline (nepripojený) Tanka

Ahoj,
nemusis uctovat v PU, lebo novelou zakona od 1.3.2009 to bolo zrusene, teda v PU musia uctovat cirkvi len ak podnikaju.
0 0
sun77 sun77

sun77 je offline (nepripojený) sun77

Ďakujem veľmi pekne Tanka
0 0
Meja98 Meja98

Meja98 je offline (nepripojený) Meja98

ja
Mohol by mi niekto vysvetliť aký je rozdiel v účtovaní cirkevných príspevkov a milodarov? Prebrala som účtovanie v podvojnom účtovníctve a jedno účtujú na 663 a druhé na 427. Nerozumiem prečo. Kde by som našla nejaké postupy účtovania cirkví. ďakujem
0 0
ANNAP ANNAP

ANNAP je offline (nepripojený) ANNAP

prevzala som účto farského úradu, je to JU s prenájmom majetku-školy, sú to teda aj zdaniteľné prímy (prenájom ) aj zdaniteľné výdavky ( všetky výdavky, ktoré sa týkajú prenajímaného objektu : poistenie, opravy,údržba atď. ) Našla som usmernenie drsr , že v prípade prenájmu svojho majetku sa táto činnosť nedefinuje ako podnakateľská a nemusím viesť PU.
chcela by som poradiť v oblasti nezdaniteľných výdavkov, môžem v peňažnom denníku uviesť aj nákup stravy pri nejakej brigáde,vody príp.piva, pranie kostolného prádla, keď je vyplatené FO bez dohody len ako jednorazový príjem, nákup materiálu od FO bez dokladu len výdavkovým dokladom atď.
A ešte pri nákupe phm musím robiť aj knihu jázd ? je to tiež výdavok nepodliehajúci zdaneniu.
ďakujem všetkým
0 0
bezradná bezradná

bezradná je offline (nepripojený) bezradná

knihomol I. stupňa
ANNAP Pozri príspevok
prevzala som účto farského úradu, je to JU s prenájmom majetku-školy, sú to teda aj zdaniteľné prímy (prenájom ) aj zdaniteľné výdavky ( všetky výdavky, ktoré sa týkajú prenajímaného objektu : poistenie, opravy,údržba atď. ) Našla som usmernenie drsr , že v prípade prenájmu svojho majetku sa táto činnosť nedefinuje ako podnakateľská a nemusím viesť PU.
chcela by som poradiť v oblasti nezdaniteľných výdavkov, môžem v peňažnom denníku uviesť aj nákup stravy pri nejakej brigáde,vody príp.piva- ak máš na to doklad ano(síce to pivo by som brala s rezervou ), pranie kostolného prádla, keď je vyplatené FO bez dohody len ako jednorazový príjem - tak tu by som neriskovala - to by následne mohol mať DU veľmi veľké výhrady - neodvedená daň z príjmu , mala tam byť spísaná dohoda hoci aj o vykonanej práci (stretla som sa s takým prípadom a mali z toho skoro prúser, dodatočne museli vystavovať dohody odviesť daň), nákup materiálu od FO bez dokladu len výdavkovým dokladom - FO - nepodnikateľ - možno by to mohlo prejsť(ako odpredaj nadbytočného materiálu) ale ak by išlo o predaj FO- podnikateľ, neriskovala by som atď.
A ešte pri nákupe phm musím robiť aj knihu jázd ? je to tiež výdavok nepodliehajúci zdaneniu.
ďakujem všetkým



odpovede som vyznačila v texte
0 0
megyzah megyzah

megyzah je offline (nepripojený) megyzah

Prosím, farnosť účtuje v JÚ ale podáva daňové priznanie PO. Farnosť mala príjem z prenájmu vo výške 1540€ ( neuplatnila si tu žiadne výdavky ). Okrem toho mali len zbierky vo výške 14 425 € a nezdaniteľné výdavky vo výške 8 953 €. Prosím Vás do ktorých riadkov to mám zapísať?
0 0
tonkat tonkat

tonkat je offline (nepripojený) tonkat

Prosím, môže mi niekto poradiť? Farnosť vedie JU, vypisujem teraz daňové priznanie a v riadku 150 mi vychádza 900€ a kvôli tomu budem platiť daň, je to možné, aby sa platila daň z rozdielu odpisov? Alebo mám niečo zle? prosím poraďte mi. Ďakujem pekne.
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať