Zavrieť

Porady

Poradte mi preco nenachadzam pracu?

Poradite mi prosim preco nenachadzam pracu i ked pracovat velmi chcem
Kazdu radu naozaj velmi ocenim. Dakujem.
Su veci ktore trh ziada a ja rozpisem co v kazdom smere ponukam:
Vzdelanie- MBA- vysoka skola managementu, magister, studium prebiehalo v anglictine
obchodny pracovnik, Tal. firma- pol roka ;
vykonny predajca pre EU- rakuska firma, pol roka;
nakupca- bukova gulatina-Taliansko, 1 rok ;
Obchodny pracovnik, firma v Taliansku 3 roky;
vykonny predajca, zahranicie, Slov. firma- 3 roky;
Aktivne prekladala a.j, n.j, tal.j,; PC cely MS Windows
Posielam v priemere 10 ziadosti na kazdy pracovny den, chodim na 2 pohovory v tyzdni a 4 mes. pracu nemam.

Dakujem
Naposledy upravil habibti : 20.09.07 at 13:24
Usporiadat
Téma je uzavretá.
Danila Danila

Danila je offline (nepripojený) Danila

Poraďácky odpadlík:)))))
anklar Pozri príspevok
Ahoj, Melnick. Trosku som zabocila kvoli Bastianovi.
Kludne ho pouzivaj, ak sa ti rata - rataj aj s tym, ze nie je spisovny. Tahala som ciaru svojich myslienok az domov. Piatok bol moj zly den.
Prajem Tebe a vsetkym Poradakom uspesny tyzden.
Vratme sa k teme, ak este niekomu nieco mudre napadne.
Nič múdrejšie a žiaľ často pravdivé, čo si písala ty vo svojom príspevku ma nenapadá. Ale z toho nemaj zlú náladu. Ak máme podobný názor.. tak ve dvou se to lépe táhne...
0 0
LubicaN LubicaN

LubicaN je offline (nepripojený) LubicaN

Mne raz kamarátka poradila - pokiaľ píšeš žiadosť a životopis potenciálnemu zamestnávateľovi, trošku sa posnaž a zožeň si farebný kancelársky papier. Žiadosť vytlač naň. Keď majú na personálnom kopisko rovnakých bielych hárkov, ten Tvoj sa bude medzi nimi vynímať...máš väčšiu šancu, že ho aj keď náhodne vyberú... Tiež môžem len odporučiť záujem o konkrétnu firmu (trošku si ju preklepnúť čomu sa venuje a tak...) a aspoň náznakom v žiadosti spomenúť že istý "dotyk" som už s danou problematikou mala a rada by som svoj ďalší pracovný život viedla týmto smerom.

*Ľubica
0 0
anklar anklar

anklar je offline (nepripojený) anklar

Anklar
Danila Pozri príspevok
Nič múdrejšie a žiaľ často pravdivé, čo si písala ty vo svojom príspevku ma nenapadá. Ale z toho nemaj zlú náladu. Ak máme podobný názor.. tak ve dvou se to lépe táhne...
Vďaka za povzbudenie, Danila. Ďakujem až teraz, lebo som mala dnes pohon - celkom úspešný. Asi preto, lebo som "si ťa prečítala" ešte ráno.
Ešte raz Ď.
0 0
adi11 adi11

adi11 je offline (nepripojený) adi11

Presne tento problém má moja dcéra a nie a nie dať na moje rady...viď príspevok cinkidinki...Hovorím komu niet rady tomu niet pomoci Ja sa štyri mesiace kvôli nej zožieram, lebo viem, že písaním žiadostí a mailovaním, chodením po konkurzoch len stráca čas.Tiež si myslím, že treba byť zdravo drzím a nedať sa odbiť a chodiť po firmách osobne.
Jednoducho prosiť o robotu. Lenže to by sa asi musela znovu narodiť, pretože to ona nedokáže. A tak len sa modlím, aby sa nejaké to šťastíčko na ňu usmialo. To z celého srdca prajem aj Tebe
0 0
habibti habibti

habibti je offline (nepripojený) habibti

Bastian Pozri príspevok
Anklar asi sisi nevsimla, ze som napisal: "A nemam na mysli vizualnu stranku."
Mal som na mysli to, ako ju napadlo zadat otazku formou:
Poradite mi prosim preco nenachadzam pracu i ked pracovat velmi chcem? Su veci ktore trh ziada a ja rozpisem co v kazdom smere ponukam. Posielam v priemere 10 ziadosti na kazdy pracovny den, chodim na 2 pohovory v tyzdni a 4 mes. pracu nema. Povedzte mi, mam to vzdat a ist do zahranicia?
Takto formuluje clovek co sa rad necha lutovat...
Woow, na toto nemam slov...nebudem tvrda ani vulgarna ale prajem ti aby sa ti dostalo tolko pochopenia kolko davas ty...
0 0
habibti habibti

habibti je offline (nepripojený) habibti

Ahoj. oslovujem priamo najvyssieho alebo ludi z obchodu kedze to je mi to najblizsie, urcite nepojdem do firmy a nbudem niekoho sprevadzat na obed ...taku zdravu drzost v sebe nemam....ale dakujem za rady
Naposledy upravil habibti : 24.09.07 at 12:46
0 0
habibti habibti

habibti je offline (nepripojený) habibti

Este by som chcela pridat temu, dakujem vsetkym co mi odpisali.Tuto temu sem zadala moja 63 rocna matka cez moje indicie. Nezazlievam, mily krok. Ked uz to sem dala tak dakujem vsetkym co prispeli. Pravda je taka, ze o firmach viem co robia, oslovujem konkretne, kde mam konkretny zaujem.
Ich odpovede boli slabe ale mozem ich napisat: Radsej absolventa...., uprednostnili sme ineho.... To je vlastne vsetko. Dopytujem a potom sa este raz pripominam, kym nenastane komunikacia ci uz tel., alebo osobne. Rada by som aj ja vedela co sa "honi" v hlavach tym ludom. Financne nemyslim ze pytam vela...Uspech som mala zatial u sefov, nepustili ma rovnako stary "buduci" veduci, alebo rovnako stari personalisti..
Dbam o spravanie, oblecenie i informacie adekvatne firme do ktorej idem.
Najviac ma vytaca to ako sa tvaria nad mojim cv, resp. ked im poviem o praxi a osebe a potom "Dakujeme".
Zabavne je, ze som lojalny tym ktory ma chut naozaj pracovat a i ked ma sudia inak, nemam chut byt na vysokom poste, len robit co ma bavi a robit to dobre.
0 0
hanelie hanelie

hanelie je offline (nepripojený) hanelie

sprievodca CR Rakúsko,
ok ja nebudem mentorovať /už som/ ale prajem ti mnoho úspechov, aby si našla to, čo hľadáš - skvelú prácu
0 0
habibti habibti

habibti je offline (nepripojený) habibti

Hanelie, naopak privitam kazdy nazor.
0 0
hanelie hanelie

hanelie je offline (nepripojený) hanelie

sprievodca CR Rakúsko,
prečo sme my ľudia takíto - najskôr odsúdime, aj keď nepoznáme súvislosti, asi to bude tým, že v určitých situáciach sa cítime, že máme navrch akokeby platilo, že mne sa to nemôže stať
0 0
Bastian Bastian

Bastian je offline (nepripojený) Bastian

habibti Pozri príspevok
Woow, na toto nemam slov...nebudem tvrda ani vulgarna ale prajem ti aby sa ti dostalo tolko pochopenia kolko davas ty...
... myslim, ze si tu nehladala pochopenie, ale si chcela radu, nie? Nehnevaj sa, ale takto formulovana otazka:
Poradite mi prosim preco nenachadzam pracu i ked pracovat velmi chcem? Su veci ktore trh ziada a ja rozpisem co v kazdom smere ponukam. Posielam v priemere 10 ziadosti na kazdy pracovny den, chodim na 2 pohovory v tyzdni a 4 mes. pracu nema. Povedzte mi, mam to vzdat a ist do zahranicia?
je minimalne divna. To predsa musis sama vediet, kde je chyba. A ta chyba asi niekde je ked rozposielas take mnozstvo ponuk a nic...
0 0
Bastian Bastian

Bastian je offline (nepripojený) Bastian

hanelie Pozri príspevok
prečo sme my ľudia takíto - najskôr odsúdime, aj keď nepoznáme súvislosti, asi to bude tým, že v určitých situáciach sa cítime, že máme navrch akokeby platilo, že mne sa to nemôže stať
Fakt neviem aku radu by si chcela pocut (citat ).
0 0
habibti habibti

habibti je offline (nepripojený) habibti

Bastian, od teba urcite ziadnu dakujem. Od tych co chcu poradit , nejaku.
Budem si vazit kazdu. To ze si myslis ze to mozem vediet sama ...je pre mna dost matuce, na co sme na Porada.sk? myslela som ze je tu interaktivna komunikacia a RADA...Eto vsjo.Bastian, nechcela som narusit tvoju psychicku pohodu, svojimi trapnymi otazkami.
Len som bola kedze som dala do studia aj kazdej prace dost a chcela som vediet ci sa toto deje aj inym.
JA OSOBNE SA NEVZDAVAM , POZERAM NA TO DOST OPTIMISTICKY, KTO HLADA NAJDE,ale radu som chcela...resp moja matka ;-)
0 0
Olgica Olgica

Olgica je offline (nepripojený) Olgica

Bastian Pozri príspevok
... myslim, ze si tu nehladala pochopenie, ale si chcela radu, nie? Nehnevaj sa, ale takto formulovana otazka:
Poradite mi prosim preco nenachadzam pracu i ked pracovat velmi chcem? Su veci ktore trh ziada a ja rozpisem co v kazdom smere ponukam. Posielam v priemere 10 ziadosti na kazdy pracovny den, chodim na 2 pohovory v tyzdni a 4 mes. pracu nema. Povedzte mi, mam to vzdat a ist do zahranicia?
je minimalne divna. To predsa musis sama vediet, kde je chyba. A ta chyba asi niekde je ked rozposielas take mnozstvo ponuk a nic...
Tiež posielam niekoľko ponúk týždenne môjmu kamošovi na prácu vodiča alebo skladníka. No ani mu len nezavolajú. Viem, chyba je vtom, že nemá bohvieakú školu (ak dnes nemáte aspoň strednú s maturitou tak na vás skoro nikto ani nepozrie) a viem aj to, že ak Vám ponúknu 15.hrubé nie je nič moc. Ale ako hovorí môj manžel "mal(a) si sa lepšie učiť" - a to do slova.
0 0
habibti habibti

habibti je offline (nepripojený) habibti

hanelie, to si myslela na mna resp na ineho ucastnika?
0 0
habibti habibti

habibti je offline (nepripojený) habibti

Olgica, mam magistru managementu a medzinarodneho obchodu, v Belevue (USA) treba ESTE???
0 0
hanelie hanelie

hanelie je offline (nepripojený) hanelie

sprievodca CR Rakúsko,
Pôvodca textu príspevku: Bastian
Fakt neviem aku radu by si chcela pocut (citat ).
to je konštatovanie - to nie je žiadosť o radu /viď prechádzajúce príspevky/

Naposledy upravil hanelie : 20.09.07 at 12:59
0 0
hanelie hanelie

hanelie je offline (nepripojený) hanelie

sprievodca CR Rakúsko,
hanelie, to si myslela na mna resp na ineho ucastnika
prečo sme my ľudia takíto - najskôr odsúdime, aj keď nepoznáme súvislosti, asi to bude tým, že v určitých situáciach sa cítime, že máme navrch akokeby platilo, že mne sa to nemôže stať
ak myslíš toto - tak som to myslela na seba a moje prispevky k tebe

0 0
Bastian Bastian

Bastian je offline (nepripojený) Bastian

habibti Pozri príspevok
Bastian, od teba urcite ziadnu dakujem. Od tych co chcu poradit , nejaku.
Budem si vazit kazdu. To ze si myslis ze to mozem vediet sama ...je pre mna dost matuce, na co sme na Porada.sk? myslela som ze je tu interaktivna komunikacia a RADA...Eto vsjo.Bastian, nechcela som narusit tvoju psychicku pohodu, svojimi trapnymi otazkami.
Len som bola kedze som dala do studia aj kazdej prace dost a chcela som vediet ci sa toto deje aj inym.
JA OSOBNE SA NEVZDAVAM , POZERAM NA TO DOST OPTIMISTICKY, KTO HLADA NAJDE,ale radu som chcela...resp moja matka ;-)
...vies mam take skusenosti, ze ten kto takto vykrikuje co vsetko robi pre to ci pre ono, tak naozaj nekona. A ked ano, tak asi bude v nom chyba.
Prepac, ze nereagujem na tvoje reakcie plne psychickej pohody.
0 0
habibti habibti

habibti je offline (nepripojený) habibti

Hanelie,
to je v poriadku...sme ludia.

Ocenila by som ak by tu napisali nazor aj ludia kt. su v poziciach ze tie pohovory vedu. Chcem vediet co sa Vam pozdava, co vas odradza...co je nepripustne.
Dakujem
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať