Zavrieť

Porady

Poradte mi preco nenachadzam pracu?

Poradite mi prosim preco nenachadzam pracu i ked pracovat velmi chcem
Kazdu radu naozaj velmi ocenim. Dakujem.
Su veci ktore trh ziada a ja rozpisem co v kazdom smere ponukam:
Vzdelanie- MBA- vysoka skola managementu, magister, studium prebiehalo v anglictine
obchodny pracovnik, Tal. firma- pol roka ;
vykonny predajca pre EU- rakuska firma, pol roka;
nakupca- bukova gulatina-Taliansko, 1 rok ;
Obchodny pracovnik, firma v Taliansku 3 roky;
vykonny predajca, zahranicie, Slov. firma- 3 roky;
Aktivne prekladala a.j, n.j, tal.j,; PC cely MS Windows
Posielam v priemere 10 ziadosti na kazdy pracovny den, chodim na 2 pohovory v tyzdni a 4 mes. pracu nemam.

Dakujem
Naposledy upravil habibti : 20.09.07 at 13:24
Usporiadat
Téma je uzavretá.
habibti habibti

habibti je offline (nepripojený) habibti

Bastian...vela stastia ti prajem.

Prispevok pre teba: Nic nekonam, pracovat nechcem, chcem mrhat vasim casom, bavi ma len tak tukat do klavesnice a prispievat na Poradu, ale vsetko je to loz. papa. Pekny den.

TOTO NIE JE PRISPEVOK PRE OSTATNYCH.
0 0
Zoltán Kovács Zoltán Kovács

Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac
habibti Pozri príspevok
Olgica, mam magistru managementu a medzinarodneho obchodu, v Belevue (USA) treba ESTE???
Neviem do akých firiem posielaš svoje žiadosti o zamestnanie. Ale ak do takých stredných tak u ních práve môže byť problém tvoje vzdelanie. Oni si môžu myslieť, že nebudeme ju vedieť zaplatiť s takou školou. Možno, že pri nástupe nemáš ani prehnané nároky, ale ľudia, ktorý rozhodujú o prijatí - neprijatí teba do zamestnania môžu v tebe vidieť neskoršieho konkurenta na ich teplučké miesta.
Preto sa skús zamerať na veľké, prípadne globálne spoločnosti, ktoré majú u nás zastúpenie, tam takéto úvahy sú zriedkavejšie, a väčšinou aj ľudia na tých rozhodujúcich postoch sú zo zahraničia, a skôr by vedeli oceniť tvoje vzdelania a prax.
0 0
Bastian Bastian

Bastian je offline (nepripojený) Bastian

habibti Pozri príspevok
Hanelie,
to je v poriadku...sme ludia.

Ocenila by som ak by tu napisali nazor aj ludia kt. su v poziciach ze tie pohovory vedu. Chcem vediet co sa Vam pozdava, co vas odradza...co je nepripustne.
Dakujem
Asi prilis intenzivne myslis pri pohovore na to "co sa honi" v hlavach tym ludom.
0 0
Zoltán Kovács Zoltán Kovács

Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac
habibti Pozri príspevok
Bastian...vela stastia ti prajem.

Prispevok pre teba: Nic nekonam, pracovat nechcem, chcem mrhat vasim casom, bavi ma len tak tukat do klavesnice a prispievat na Poradu, ale vsetko je to loz. papa. Pekny den.

TOTO NIE JE PRISPEVOK PRE OSTATNYCH.
Tak si to mala poslať cez súkromnú správu.
0 0
bea bea

bea je offline (nepripojený) bea

Podľa mňa by mohlo byť zaujímavé niečo aj z tohto článku na www. profesia.sk:
http://www.profesia.sk/cms/hladam-pr.../?cms_id=40246
0 0
hanelie hanelie

hanelie je offline (nepripojený) hanelie

sprievodca CR Rakúsko,
Ocenila by som ak by tu napisali nazor aj ludia kt. su v poziciach ze tie pohovory vedu. Chcem vediet co sa Vam pozdava, co vas odradza...co je nepripustne.
tak ja ešte raz, lebo som zamestnávala:
1. poslaná žiadosť nič nehovorí o človeku
2. osobný pohovor - prvý dojem - stisk ruky pri podaní!!!, nesmie byť cítiť cigaretami /to sú potom samé fajčiarske/, úprava oblečenia, vlasov
a potom rozhovor - pozerať do očí, neklopiť zrak, vo vhodných okamihoch sa usmievať , vyzdvihnúť silné stránky o slabých taktne pomlčíme
rešerš:
výzor - odev, vlasy, dych z úst, podanie ruky, úsmev, vedieť sa o sebe rozhovoriť
0 0
kukučka kukučka

kukučka je offline (nepripojený) kukučka

"klopte a bude vám otvorené" . . .
držím ti palce, aby si zaklopala na tie správne dvere a zober si so sebou aj srdečnosť a úsmev


a nie tak celkom uprav konečne ten prvý príspevok
0 0
habibti habibti

habibti je offline (nepripojený) habibti

a ako ho upravit, ved ja sa tu nejak aktivne nepohybujem...ani mi uz nejde odpovedat jednotlivcom
0 0
Bastian Bastian

Bastian je offline (nepripojený) Bastian

Olgica Pozri príspevok
Tiež posielam niekoľko ponúk týždenne môjmu kamošovi na prácu vodiča alebo skladníka. No ani mu len nezavolajú. Viem, chyba je vtom, že nemá bohvieakú školu (ak dnes nemáte aspoň strednú s maturitou tak na vás skoro nikto ani nepozrie) a viem aj to, že ak Vám ponúknu 15.hrubé nie je nič moc. Ale ako hovorí môj manžel "mal(a) si sa lepšie učiť" - a to do slova.
To, ze posielas ponuky za kamosa je pekne, ale v prvom rade by mal byt iniciativny on. A hlavne takato praca sa podla mna najlepsie hlada osobne. Nie cez maily... Ja ked som v zivote nieco chcel, tak som si za tym isiel. Staci sa pozriet do aviza alebo na urad prace, kolko je tam inzeratov ze "hladam pracu" a vacsina z nich caka doma, kto sa im ponukne na tacke... Skuste sa takymto hladacom ozvat a ponuknut im pracu - a budete prekvapeni ich reakciami.
Tyc 15.000 v hrubom je naozaj malo... ale pre niektorych az privela.
A s tym ucenim tiez suhlasim. Ale vzdelanie samo o sebe nestaci.
0 0
kukučka kukučka

kukučka je offline (nepripojený) kukučka

habibti Pozri príspevok
a ako ho upravit, ved ja sa tu nejak aktivne nepohybujem...ani mi uz nejde odpovedat jednotlivcom

pod príspevkom stlač ikonu "uprav" a dostaneš sa späť
0 0
habibti habibti

habibti je offline (nepripojený) habibti

Uz som to opravila
Hanele-dakujem
a Bea- ten clovek moze byt relevantny, ale to nemeni nic na tom ze pracovat chcem a mam co ponuknut, tak co ti, kt. hovoria ze ludia na slovensku su lenivi, nie je tu kvalifik. prac. sila atd...Prisla som so zahranicia, aby som sa tu usadila a verte mi uz tri roky tu dost tvrdo bojujem...
0 0
Jano23 Jano23

Jano23 je offline (nepripojený) Jano23

Prečo sa nedá zohnať práca?
No napríklad ako v tom vtipe že niekto v inzeráte napísal.
"Poradte čo mám robiť...?"
"Spievam ako Ivan Lendl a hrám tenis ako Karel Gott..."
0 0
habibti habibti

habibti je offline (nepripojený) habibti

Bea , nie clovek ale clanok, prepac
0 0
účtovník 007 účtovník 007

účtovník 007 je offline (nepripojený) účtovník 007

To by som aj ja chcela občas vedieť. ...viac
habibti Pozri príspevok
Hanelie,
to je v poriadku...sme ludia.

Ocenila by som ak by tu napisali nazor aj ludia kt. su v poziciach ze tie pohovory vedu. Chcem vediet co sa Vam pozdava, co vas odradza...co je nepripustne.
Dakujem
Habibti, ja pohovory nevediem, ale vidím ľudí, ktorí sa prídu pýtať na prácu do rôznych pozícii a viem hneď, kto má šancu a kto nie. Na tých ľuďoch je to vidieť. Napíšem Ti pár vecí, pre ktoré sme nádejných zamestnancov nezobrali. Nezober to na seba, chcem Ti len uviesť príklady.
-nevhodné oblečenie, radím zlatú strednú cestu
-nevhodný makeup-niekedy sa aj ja sama zľaknem
-príliš arogantné vystupovanie
-prehnané nároky, hlavne u mladších záujemcov. Reči ako ja pod 25 tis nepôjdem a podobne, sú nevhodné, hlavne ak ide o absolventa, ktorý si myslí, že pojedol múdrosť sveta
-vyjadrovanie (slovník)počas pohovoru, rozprávanie nárečím
-priveľký záujem o zamestnanecké výhody
-napríklad jeden záujemca, podotýkam nádejný, mal skúsenosti ale prvé čo vyblafol, že on hmotnú zodpovednosť nepodpíše. Tak sme sa rozlúčili.
Viac ma rýchle nenapadá. Ale niektorí ľudia fakt pôsobia príliš sebavedomo, až nezdravo a arogantne. Takí sú vyradení hneď v zárodku, lebo sú adepti na problémy v kolektíve. Práve toto býva najčastejšia príčina nezáujmu z našej strany. Ak si na niečo zmyslím, doplním.
0 0
Bastian Bastian

Bastian je offline (nepripojený) Bastian

Habibti nehnevaj sa, ale ako si sa tu odprezentovala, tak si ukazala o sebe dost na to, aby som si o tebe vytvoril nie najlepsi nazor. Keby sa u mna uchadzal o pracu clovek ako ty, tak by neuspel.
0 0
habibti habibti

habibti je offline (nepripojený) habibti

Pre Jano 23- pozicie s kt. som odisla : Vypoved som davala ja, a kazdulinky krat ma ziadali aby som ostala.
wow zeby problem vo mne , ze nie som schopna na pracovisku akceptovat naozaj vsetko?
0 0
účtovník 007 účtovník 007

účtovník 007 je offline (nepripojený) účtovník 007

To by som aj ja chcela občas vedieť. ...viac
habibti Pozri príspevok
Pre Jano 23- pozicie s kt. som odisla : Vypoved som davala ja, a kazdulinky krat ma ziadali aby som ostala.
wow zeby problem vo mne , ze nie som schopna na pracovisku akceptovat naozaj vsetko?
No ak budeš majiteľka firmy, budú musieť zamestnanci akceptovať všetko od Teba. Ale ak si zamestnanec, musíš akceptovať majiteľa a jeho rozhodnutia, alebo odísť. Veľmi jednoduchá matematika.
0 0
habibti habibti

habibti je offline (nepripojený) habibti

Pre Smith: Posielam aj do strednych aj do post komunistickych aj do tych so zahranicnym kapitalom ci tych vyhradne zahranicnych. Ja hladam pracu a chcem pracovat a nemam vyhranene nejake 100 perc. -"toto musim mat".
Rozmyslam formou clovek nikdy nevie, a preto by pre mna s mojim zmyslanim nebolo konstruktivne zamerat sa na par firiem.
Chcem podotknut dolezitu vec, ja nemam vobec znamosti ani ine veci, neverila som nikdy ze to bude problem lebo v pohodicke som sa dostala kam treba vlastnym usilim, ale dost kruto prichadzam na fakty tohto razu kde som vyhrala konkurz ale nevyslo to pre nejakeho znameho ci rodinu.
Naposledy upravil habibti : 20.09.07 at 13:45
0 0
habibti habibti

habibti je offline (nepripojený) habibti

pre uctovnik 007: ano matematicky to sedi, ale nastastie matematika nie je jedina veda kt. ovplyvnuje zivot jedinca.
0 0
habibti habibti

habibti je offline (nepripojený) habibti

Kolko by bol podla vas akceptovatelny plat?
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať