Zavrieť

Porady

Poradte mi preco nenachadzam pracu?

Poradite mi prosim preco nenachadzam pracu i ked pracovat velmi chcem
Kazdu radu naozaj velmi ocenim. Dakujem.
Su veci ktore trh ziada a ja rozpisem co v kazdom smere ponukam:
Vzdelanie- MBA- vysoka skola managementu, magister, studium prebiehalo v anglictine
obchodny pracovnik, Tal. firma- pol roka ;
vykonny predajca pre EU- rakuska firma, pol roka;
nakupca- bukova gulatina-Taliansko, 1 rok ;
Obchodny pracovnik, firma v Taliansku 3 roky;
vykonny predajca, zahranicie, Slov. firma- 3 roky;
Aktivne prekladala a.j, n.j, tal.j,; PC cely MS Windows
Posielam v priemere 10 ziadosti na kazdy pracovny den, chodim na 2 pohovory v tyzdni a 4 mes. pracu nemam.

Dakujem
Naposledy upravil habibti : 20.09.07 at 13:24
Usporiadat
Téma je uzavretá.
Bastian Bastian

Bastian je offline (nepripojený) Bastian

habibti Pozri príspevok
Pre Smith: Posielam aj do strednych aj do post komunistickych aj do tych zo zahranicnym kapitalom ci tych vyhradne zahranicnych. Ja hladam pracu a chcem pracovat a nemam vyhranene nejake 100 perc. -"toto musim mat".
Rozmyslam formou clovek nikdy nevie, a preto by pre mna s mojim zmyslanim nebolo konstruktivne zamerat sa na par firiem.
Chcem podotknut dolezitu vec, ja nemam vobec znamosti ani ine veci, neverila som nikdy ze to bude problem lebo v pohodicke som sa dostala kam treba vlastnym usilim, ale dost kruto prichadzam na fakty tohto razu kde som vyhrala konkurz ale nevyslo to pre nejakeho znameho ci rodinu.
... mozno v tom je ta chyba.
0 0
Bastian Bastian

Bastian je offline (nepripojený) Bastian

habibti Pozri príspevok
Kolko by bol podla vas akceptovatelny plat?
no fakt mas super otazky
0 0
Marti.ka Marti.ka

Marti.ka je offline (nepripojený) Marti.ka

Ja som nedávno prebrala personálne povinnosti po kolegyni. A odkedy som na toto miesto nastúpila, stále hľadáme ľudí.Cez inzeráty, úrad práce. Niečo vyše pred rokom som sa takto zaujímala o prácu ja. Tiež som mala strach, či sa znova po šiestich rokoch materskej zamestnám. A prácu som si našla.
Z posledných získaných skúseností viem, že vzdelaní ľudia majú záujem pracovať. Takže je tam aj väčšia konkurencia. My zháňame neustále robotníkov. Ak to mám zhrnúť : väčšina ľudí z nižším vzdelaním pracovať nechce. Tí šikovní prácu majú a tí menej šikovní, alebo menej chtiví pracovať nebudú. Oni by len chceli zarábať, no najlepšie s vyloženými nohami a minimálne 20 tis. zárobkom.
Mali sme výberové konanie aj na úrade práce, čo som už vyššie spomínala. Pani z úradu práce mi potvrdila, že výberové konania ľudí s nižším vzdelaním, robotníkov končí väčšinou takýmto neúspechom. U ľudí so stredoškolským a vysokoškolským vzdelaním to je úplne inak.
A čo sa mne páči, nepáči na uchádzačov : drzosť sa mi nepáči, takisto vtieravosť, trocha odrádza prílišná tichosť a ťažkopádnosť. Takí ľudia sú málo pružní, pomalí. Treba byť tak zdravo sebavedomý, nepodceňovať sa, a ani príliš nevychvaľovať. Zatiaľ ma napadá len toľko. Fakt sme mali niektorých "unikátnych" uchádzačov.
Prajem Ti, aby si čoskoro našla vhodnú prácu a nevešaj hlavu. Určite sa Ti to podarí. To, že si sa zapojila do tejto diskusie svedčí o tom, že o prácu máš naozaj záujem. Držím palce.
0 0
habibti habibti

habibti je offline (nepripojený) habibti

Bastian velmi by som ocenila ak by si pochopil ze nemam zaujem o komunikaciu s tebou.
0 0
habibti habibti

habibti je offline (nepripojený) habibti

pre Martika: ak mas cas mohla by si spomenut nejakych unikatnych uchadzacov? mozno sa tam (dufam ze nie) najdem
0 0
Bastian Bastian

Bastian je offline (nepripojený) Bastian

habibti Pozri príspevok
Kolko by bol podla vas akceptovatelny plat?
Lenivec ci hlupak si nevyberie - dostane iba tolko kolko si zasluzi.
Sikovny si moze vybrat - pripadne sa sam do niecoho pusti a tak si zabezpeci prijem bez stropu.
0 0
irma1 irma1

irma1 je offline (nepripojený) irma1

habibti Pozri príspevok
Kolko by bol podla vas akceptovatelny plat?
Na to, aby Ti na túto otázku niekto odpovedal, si poskytla veľmi málo informácií.
0 0
Skalka Skalka

Skalka je offline (nepripojený) Skalka

habibti Pozri príspevok
Hanelie,
to je v poriadku...sme ludia.

Ocenila by som ak by tu napisali nazor aj ludia kt. su v poziciach ze tie pohovory vedu. Chcem vediet co sa Vam pozdava, co vas odradza...co je nepripustne.
Dakujem

Tak sa teda zapojím. Ja som aj zamestnávateľ. A keď mám byť úprimná, ak niekto ku mne príde a povie, že hľadá zamestnanie a má také a také vzdelanie a robil to a to a všade len pár mesiacov, dalo by sa povedať, že pomaly horko-ťažko vydrží v jednej firme počas skúšobnej doby a vôbec nevie čím sa zaoberám a čo by v tej mojej firme konkrétne chcel pre mňa robiť, tak by som tiež nemala záujem. A taký človek, ktorý podľa všetkého ani nevie, čo vlastne chce robiť, je pre mňa strata času. Je to kruté, ale je to tak. V prvom rade si treba ujasniť, čo chcem robiť, čo chcem dosiahnuť, čo viem - na čo moje vedomosti stačia. A niekedy to ani nie je o vzdelaní - pretože ak má niekto VŠ, MBA alebo sa honosí titulom pred menom aj za menom, nemusí to znamenať, že ten človek bude pre tú spoločnosť prínosom. Ja sa záujemcu o prácu spýtam, či by ho tá práca bavila, ale keď počujem odpoveď, že veď človek niečo robiť musí, tak sme pohovor skončili. V prvom rade si treba urobiť poriadok v sebe. Veľa by sa dalo na túto tému diskutovať. Ja som v pozícii akoby uchádzača o zamestnanie vtedy, keď ponúkam svoje služby a môžem povedať, že vždy sa snažím o osobné stretnutie a keď ho docielim, tak tú zákazku na 90 % dostanem. A to je o spôsobe komunikácie. No ja by som Vám vedela o tom urobiť celú prednášku a naučiť Vás ako na to.
A rada na záver. VŽDY A VŠADE VCHÁDZAM S ÚSMEVOM, KOMUNIKUJEM S ÚSMEVOM, AJ TELEFONUJEM S ÚSMEVOM.
0 0
Bastian Bastian

Bastian je offline (nepripojený) Bastian

irma1 Pozri príspevok
Na to, aby Ti na túto otázku niekto odpovedal, si poskytla veľmi málo informácií.
... podla mna dost
0 0
habibti habibti

habibti je offline (nepripojený) habibti

pre irma1:
Pytam sa z dovodu lebo hladam dovod v plate, ktory ziadam -mozno sa precenujem alebo podcenujem. Ake info by bolo este treba?
0 0
anklar anklar

anklar je offline (nepripojený) anklar

Anklar
Ahoj, Habibti. Ako čítam Tvoje "listy", som presvedčená, že mám pravdu v tom, čo som ti písala vo svojom prispevku č. 7.
Vydrž, možno aj Tvoj problém potrebuje mať svoj čas. Držím ti palce.
0 0
habibti habibti

habibti je offline (nepripojený) habibti

pre Skalka: Zaujmave, je to tak suhlasim. Dovody mojich odchodov z prac hovorim az na pohovore a sudny a rozumny clovek vacsinou suhlasi s mojim konanim.(su zaujmave) Ja viem uplne presne co chcem robit, viem co im mozem ponuknut, ale tak isto potrebujem vediet od zamestnanca co potrebuju oni, resp. ine interne veci kt. sa z webu nedozviem.
0 0
habibti habibti

habibti je offline (nepripojený) habibti

Ozaj pre zamestnavatela mam jedno negativum, ja sa za to dost hanbim- nie som aktivny car driver
0 0
Marti.ka Marti.ka

Marti.ka je offline (nepripojený) Marti.ka

habibti Pozri príspevok
pre Martika: ak mas cas mohla by si spomenut nejakych unikatnych uchadzacov? mozno sa tam (dufam ze nie) najdem
No, bolo ich niekoľko. To, že niektorí prišli podnapití, to už akosi ani nevnímam. Už som si myslela, že trpím paranojou, že z každého cítim alkohol. Boli aj takí, ktorí nemohli zatiaľ nastúpiť, pretože mali nejaké problémy so súdom a museli ešte vycestovať do zahraničia na súdne pojednávanie. Potom tu bol veľmi arogantný asi 18-ročný "chlapček" so svojou mamkou. Nepreriekol ani slovka, rozprávala len mamka a on sa tváril veľmi unudene. Chudáčik, mamka ho núti pracovať.
Ďalších kopec veľmi inteligentných ľudí. Človek až žasne koľko naozaj
"hlúpych" ľudí na takomto malom mieste nájdeš.
A na týchto si spomínam najlepšie. Volám ich "A je to". Prišiel koktavý,
trasľavý muž s palicou, asi 40-ročný a doprevádzal svojho tiež okolo 40-ročného hanblivého brata. A ten bol ozaj hanblivý.
Myslím si, že aj keby si veľmi chcela, na týchto nemáš.
0 0
habibti habibti

habibti je offline (nepripojený) habibti

pre Anklar: Lichoti mi tvoja posta, naozaj, ale viem urcite ze super nie som-nechcem uz davno byt;-) a ani to nie je zdrave. Na pohovore viem povedat aj negat. stranky a snazim sa vystupovat miernejsie, lebo bohuzial podla vzhladu mi ludia vzdy hovorili ze vyzeram arogantne a namyslene.
0 0
irma1 irma1

irma1 je offline (nepripojený) irma1

Takto. Súhlasím s príspevkom číslo 43. Tiež si myslím, že stredné podniky svojím vzdelaním môžeš zbytočne vyplašiť. Nadobudla som tento dojem aj z toho, že dostávaš odpovede, že Ťa neprijali, lebo chcú radšej absolventa. Možno v tej chvíli ani nemáš neprimerané nároky, len sa im vidíš byť neperspektívna. Možno rozmýšľajú takto:
Veď ako dlho u mňa s takým vzdelaním vydrží? Nájde si inú prácu a budem tam, kde som aj teraz. Ja jej kvalifikáciu využiť neviem. Teraz nepýta veľa, ale čo bude potom?
Alebo možno pýtaš veľa. Neviem. To záleží od pracovnej pozície, o ktorú máš záujem, od regiónu, kde bývaš, atď. Je toho viac.
0 0
hanelie hanelie

hanelie je offline (nepripojený) hanelie

sprievodca CR Rakúsko,
nie som aktivny car driver
ta sa dá ľahko zmeniť, zaplatíš si inštruktora...
0 0
habibti habibti

habibti je offline (nepripojený) habibti

Teraz ma napadlo dalsia suvisiaca vec, mam taku miernu paranoju ze kolegovia ma nebudu mat radi, sef sa bude bat o fleka a pod. ... sposobenu minulymi vecami. Moze sa to prenasat do mojho spravania? Ako?
0 0
habibti habibti

habibti je offline (nepripojený) habibti

pre Henelie: no ja to citim ako dost tazobu, moje zameranie je obchod, marketing apod, viac ma to taha k medzinarodnemu obchodu a tam si myslim ze je divne, ze nejazdim. Fobiu mam dost silnu po havarke, tak zatial to nejde.
0 0
účtovník 007 účtovník 007

účtovník 007 je offline (nepripojený) účtovník 007

To by som aj ja chcela občas vedieť. ...viac
habibti Pozri príspevok
Ozaj pre zamestnavatela mam jedno negativum, ja sa za to dost hanbim- nie som aktivny car driver
Habibti,
napríklad toto keby si povedala môjmu šéfovi, tak si dá okuliare na koniec nosa, urobí grimasu a skončí s tebou rozhovor. Ja viem aké je Tvoje negatívum, ale požívať cudzie výrazy ako dôkaz, že som sveta znalá a scestovaná je nesprávne. Sama v ďalšom príspevku uvádzaš, že Ťa často hodnotia ako arogantnú. Postav sa pred zrkadlo a kriticky sa na saba zahľaď. Ono sebavedomie je dobrá vec, ale vždy je aj hranica. Viem, hľadá sa ťažko, ale práve toto môže byť Tvoj problém. Dúfam, že som sa Ťa nedotkla.Snažím sa Ti iba poradiť.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať