Zavrieť

Porady

Poradte mi preco nenachadzam pracu?

Poradite mi prosim preco nenachadzam pracu i ked pracovat velmi chcem
Kazdu radu naozaj velmi ocenim. Dakujem.
Su veci ktore trh ziada a ja rozpisem co v kazdom smere ponukam:
Vzdelanie- MBA- vysoka skola managementu, magister, studium prebiehalo v anglictine
obchodny pracovnik, Tal. firma- pol roka ;
vykonny predajca pre EU- rakuska firma, pol roka;
nakupca- bukova gulatina-Taliansko, 1 rok ;
Obchodny pracovnik, firma v Taliansku 3 roky;
vykonny predajca, zahranicie, Slov. firma- 3 roky;
Aktivne prekladala a.j, n.j, tal.j,; PC cely MS Windows
Posielam v priemere 10 ziadosti na kazdy pracovny den, chodim na 2 pohovory v tyzdni a 4 mes. pracu nemam.

Dakujem
Naposledy upravil habibti : 20.09.07 at 13:24
Usporiadat
Téma je uzavretá.
habibti habibti

habibti je offline (nepripojený) habibti

Ani moc nerozumiem čo máš na mysli. Traja psychológovia Zmonitorovali túto debatu a ver mi,riadne sa zabávali. Pred usa som žila v PRAHE,VIEDNI A ZURICHU,aj tam si nemysleli že mám tzv. Kultúrny šok -odborný výraz,na to čo myslíš že mám ja.
0 0
habibti habibti

habibti je offline (nepripojený) habibti

Vzhľadom na tvoj príspevok som usúdila,že by si mala byť menej často sama doma a ked máš potrebu takto reagovať,skús si zabehať na 40 minút,pomáha to.
0 0
Danila Danila

Danila je offline (nepripojený) Danila

Poraďácky odpadlík:)))))
habibti Pozri príspevok
Vzhľadom na tvoj príspevok som usúdila,že by si mala byť menej často sama doma a ked máš potrebu takto reagovať,skús si zabehať na 40 minút,pomáha to.
No tak toto patrí mne. Milá moja, behávam asi 60 minút denne, chodím do fitka, hrávam futbal, trénujem s dorastom basketbal, večer brušné tance, a doma som sama len vtedy, keď ostatní trávia dovolenku na ceste okolo sveta.
0 0
habibti habibti

habibti je offline (nepripojený) habibti

Pre DANUSHKA,na tvojom príspevku sa zabavili najviac-odborníci- odporúčam šport.pomáha to aj pri nenávisti a apatii
0 0
cloe cloe

cloe je offline (nepripojený) cloe

Som najskôr človek až potom účtovník! ...viac
habibti Pozri príspevok
Ani moc nerozumiem čo máš na mysli. Traja psychológovia Zmonitorovali túto debatu a ver mi,riadne sa zabávali. Pred usa som žila v PRAHE,VIEDNI A ZURICHU,aj tam si nemysleli že mám tzv. Kultúrny šok -odborný výraz,na to čo myslíš že mám ja.
habibti, veľmi by ma zaujímalo /bez urážky/, v čom oni vidia príčinu tvojho neúspechu pri hľadaní zamestnania. Z tvojho príspevku vyplýva, že sú to tvoji priatelia a mohli by ti v tom pomôcť. Pretože prijímací pohovor je psychologická záležitosť.
0 0
Marianna01 Marianna01

Marianna01 je offline (nepripojený) Marianna01

fimka Pozri príspevok
Musím súhlasiť s Danilou - tvoje príspevky sa čítajú naozaj ťažko.
Pôsobia dojmom odfláknutosti. Máš v nich kopec preklepov, nemajú formu a nejasne formuluješ svoje myšlienky.
Tebe to nevadí?
Ale poďme k veci:
1. Na pohovoroch nie si na spovedi, preto nemusíš hovoriť žiadne detaily o dôvodoch, prečo si odišla z predchádzajúceho zamestnania. A neočierňuj svojho predchádzajúceho zamestnávateľa - to určite nepôsobí dobre.
2. Buď sama sebou, ale na vstupnom pohovore nezaťažuj nikoho svojimi problémami. Smelo prezentuj svoje pozitíva, ale spomeň aj nejaký ten nedostatoček - budeš hneď pôsobiť sympatickejšie.
3. Fluktuáciu premeň na cnosť - napríklad, že bolo tvojim zámerom vystriedať na začiatku kariéry viacero zamestnávateľov, cestovať - všetko v záujme získania čo najširších praktických vedomostí, zahraničných kontaktov. Teraz sa chceš usadiť a všetko, čo si sa naučila, zúročiť.

podľa mňa takmer do čierneho...

ináč, veľmi som sa čudovala pri čítaní tejto témy, že podobne reaguje len Bastian. Až kým sa to na tej 12tej strane pretrhlo... . Túto tému som vôbec nesledovala, dnes som si ju so záujmom prečítala. Veľmi ma však zarážalo, že nikomu nevadí, ako sa Habibti pri takom skvelom vzdelaní vyjadruje, nemá vôbec stavbu svojho príspevku, pripadá mi to, že píše "odbuka-dobuka". Nevšimli ste si, že z tej kopy príspevkov sa jej "zadarilo" správne použiť predložku pádu genitív a inštrumentál len raz? Nehovoriac o skladbe vety, nepoužívaní interpunkčných znamienok - preklepy sa podaria aj iným, najmä keď píšu cez mobil , ale v takomto rozsahu?
A odvolávať sa na 63 ročnú matku, ktorá za mňa založila tému ?
Zo začiatku som sa vážne zamýšľala, že prispejem aj ja svojimi skúsenosťami z vlastných výberových konaní, prípadne z konaní pre zamestnávateľa, keď som hľadala pre neho zamestnancov, ale po tom všetkom to považujem za mrhanie času. Doporučujem si kúpiť literatúru - niečo v duchu -ako sa tváriť pri pracovnom pohovore, či niečo podobné. Pretože niekto s takýmto vzdelaním musí vedieť, ako sa v spoločnosti právať, hlavne ak má také skúsenosti pri jednaní s rôznymi klientmi. Veď predsa s nimi nejednala cez tretiu osobu... to na klientov s úspechom vedela aplikovať svoju osobnosť a predať im kvantum tovaru, ale sama seba predať potenciálnemu zamestnávateľovi nevie?!
0 0
Danila Danila

Danila je offline (nepripojený) Danila

Poraďácky odpadlík:)))))
Marianka, občas prísť na to, čo sa skrýva za nickom, je len vecou náhody. Začínam veriť v reinkarnáciu. Minimálne u nás na Porade.
0 0
Monika Kováčová Monika Kováčová

Monika Kováčová je offline (nepripojený) Monika Kováčová

habibti Pozri príspevok
Pokúšam sa prispieť 2x,dúfam že to vyjde. Na dva roky štúdia v usa,som zarábala tri roky v zahraničí. Moja dochádzka bola viac ako sto percentná.pekný večer. K tým školám,zárobkom a pod. V niekt. Príspevkoch.moja sestra má učňovku,firmu o 130 ľuďoch a ??ja som určite nepísala,že hľadám kariéru peniaze a pod.priority mám upravené inak.

Po prečítaní celej debaty a tvojich problémoch : Odporúčam ti materskú... a myslím to smrteľne vážne... ! Vykašli sa na odosielanie žiadosti a začni pracovať na niečom zmysluplnejšom...
0 0
Danila Danila

Danila je offline (nepripojený) Danila

Poraďácky odpadlík:)))))
ermon Pozri príspevok
Po prečítaní celej debaty a tvojich problémoch : Odporúčam ti materskú... a myslím to smrteľne vážne... ! Vykašli sa na odosielanie žiadosti a začni pracovať na niečom zmysluplnejšom...
Moni, no len či má maternicu...
0 0
Marianna01 Marianna01

Marianna01 je offline (nepripojený) Marianna01

Danila Pozri príspevok
Marianka, občas prísť na to, čo sa skrýva za nickom, je len vecou náhody. Začínam veriť v reinkarnáciu. Minimálne u nás na Porade.
Už mi to v SS aj iní naznačili, ale nejako som tomu nechcela uveriť, lebo z tejto reinkarnácie veru veľa nevyťažila. Ale keď tak nad tým uvažujem, asi máte pravdu... len sa mi to naozaj nechcelo veriť, že takýmto - nechcem sa nikoho dotknúť- spôsobom sa bude prezentovať, ak myslíme na ten istý nick...
0 0
Danila Danila

Danila je offline (nepripojený) Danila

Poraďácky odpadlík:)))))
Marianna01 Pozri príspevok
Už mi to v SS aj iní naznačili, ale nejako som tomu nechcela uveriť, lebo z tejto reinkarnácie veru veľa nevyťažila. Ale keď tak nad tým uvažujem, asi máte pravdu... len sa mi to naozaj nechcelo veriť, že takýmto - nechcem sa nikoho dotknúť- spôsobom sa bude prezentovať, ak myslíme na ten istý nick...
Neviem, ktorý by to mohol byť nick. Viem ale jedno. Že také kraviny sem nepríde písať naša krvná poraďácka skupina, ktorá sa tu cíti dobre. Ale len niekto v minulosti neuspokojený. Juj skoro som napísala, že neu.... Ale veď nech sa vyzúri. My sme tu tolerantný národ.
0 0
Monika Kováčová Monika Kováčová

Monika Kováčová je offline (nepripojený) Monika Kováčová

Ahááá, tak to som mimo obraz....
0 0
Marianna01 Marianna01

Marianna01 je offline (nepripojený) Marianna01

mne sa to dáva akosi samé dokopy s jednou "skupinkou" okolo určitého veľmi zadrapovačného, nevychovaného člena, ktorí sa tiež vystatovali svojím skvelým vzdelaním a tým, čo všetko môžu. Len neplakali, že nemôžu nájsť robotu, naopak, pôsobili, že bez nich ráno slnko nevstane...
0 0
Danila Danila

Danila je offline (nepripojený) Danila

Poraďácky odpadlík:)))))
Marianna01 Pozri príspevok
mne sa to dáva akosi samé dokopy s jednou "skupinkou" okolo určitého veľmi zadrapovačného, nevychovaného člena, ktorí sa tiež vystatovali svojím skvelým vzdelaním a tým, čo všetko môžu. Len neplakali, že nemôžu nájsť robotu, naopak, pôsobili, že bez nich ráno slnko nevstane...
Jáááááj Marianka, ani nezapadne... Ale mne sa táto téma veľmi páčila. Nikdy som neverila, že by niekto tromfol noriku...
0 0
Danila Danila

Danila je offline (nepripojený) Danila

Poraďácky odpadlík:)))))
habibti sa vracia...
0 0
Bibika22 Bibika22

Bibika22 je offline (nepripojený) Bibika22

Bastian Pozri príspevok
To, ze posielas ponuky za kamosa je pekne, ale v prvom rade by mal byt iniciativny on. A hlavne takato praca sa podla mna najlepsie hlada osobne. Nie cez maily... Ja ked som v zivote nieco chcel, tak som si za tym isiel. Staci sa pozriet do aviza alebo na urad prace, kolko je tam inzeratov ze "hladam pracu" a vacsina z nich caka doma, kto sa im ponukne na tacke... Skuste sa takymto hladacom ozvat a ponuknut im pracu - a budete prekvapeni ich reakciami.
Tyc 15.000 v hrubom je naozaj malo... ale pre niektorych az privela.
A s tym ucenim tiez suhlasim. Ale vzdelanie samo o sebe nestaci.
My sme celkom maličká firma v Blave. Už 2mesiace nemôžeme zohnať predavačku, hoci aj dôchodkyňu. Je to len malý obchodík na predaj sirupov.
Žiadna drina. Nemusí byť ani veľmi vzdelaná, len nech je normálna. Koľko som už dala inzerátov. Absolútne žiadna odozva. V Bratislave je asi 100%-ná zamestnanosť. Ozvala som sa aj hladačkám ale nikdy neprišli, aj keď sľúbili.
Možno sa im málilo, koľko sme im ponúkli. Každý by nedbal brať 20 000 a nohy mať vyložené na stole.
0 0
Bibika22 Bibika22

Bibika22 je offline (nepripojený) Bibika22

Marti.ka Pozri príspevok
Ja som nedávno prebrala personálne povinnosti po kolegyni. A odkedy som na toto miesto nastúpila, stále hľadáme ľudí.Cez inzeráty, úrad práce. Niečo vyše pred rokom som sa takto zaujímala o prácu ja. Tiež som mala strach, či sa znova po šiestich rokoch materskej zamestnám. A prácu som si našla.
Z posledných získaných skúseností viem, že vzdelaní ľudia majú záujem pracovať. Takže je tam aj väčšia konkurencia. My zháňame neustále robotníkov. Ak to mám zhrnúť : väčšina ľudí z nižším vzdelaním pracovať nechce. Tí šikovní prácu majú a tí menej šikovní, alebo menej chtiví pracovať nebudú. Oni by len chceli zarábať, no najlepšie s vyloženými nohami a minimálne 20 tis. zárobkom.
Mali sme výberové konanie aj na úrade práce, čo som už vyššie spomínala. Pani z úradu práce mi potvrdila, že výberové konania ľudí s nižším vzdelaním, robotníkov končí väčšinou takýmto neúspechom. U ľudí so stredoškolským a vysokoškolským vzdelaním to je úplne inak.
A čo sa mne páči, nepáči na uchádzačov : drzosť sa mi nepáči, takisto vtieravosť, trocha odrádza prílišná tichosť a ťažkopádnosť. Takí ľudia sú málo pružní, pomalí. Treba byť tak zdravo sebavedomý, nepodceňovať sa, a ani príliš nevychvaľovať. Zatiaľ ma napadá len toľko. Fakt sme mali niektorých "unikátnych" uchádzačov.
Prajem Ti, aby si čoskoro našla vhodnú prácu a nevešaj hlavu. Určite sa Ti to podarí. To, že si sa zapojila do tejto diskusie svedčí o tom, že o prácu máš naozaj záujem. Držím palce.
Nečítala som úplne všetko,kým som dala prvý príspevok, Marti.ka máš teda také isté skúsenosti a s tými vyloženými nohami aj rovnaký názor.
Prajem všetkým príjemný deň
0 0
habibti habibti

habibti je offline (nepripojený) habibti

Tak je to tu radosť čítať. A nielen pre mňa.ďakujem tým čo naozaj poradili a aj tým čo cez súkromné správy poslali pár dobrých tipov. Ľudia ste úžasní. Ja som bola úprimná,ale na niektorých správach,juj-fakt že sme sa zabavili tuna pri monitore na ľudskej...mám vás rada ;-D
0 0
Bastian Bastian

Bastian je offline (nepripojený) Bastian

habibti Pozri príspevok
Tak je to tu radosť čítať. A nielen pre mňa.ďakujem tým čo naozaj poradili a aj tým čo cez súkromné správy poslali pár dobrých tipov. Ľudia ste úžasní. Ja som bola úprimná,ale na niektorých správach,juj-fakt že sme sa zabavili tuna pri monitore na ľudskej...mám vás rada ;-D
...za par dobrych tipov
napisala si nam dost vtipov
vy ste sa tuna zabavili?
tak preco ste skoro aj nadavali?
myslim ze ste chceli radu
no s takym problemom nechod na poradu
chod ty radsej k trom znamym
no ja ti to tu aj tak teraz oznamim:
"zda sa mi ze robit naozaj nechces
a preto este dlho dlho hladat budes"
Naposledy upravil Bastian : 24.09.07 at 08:25 Dôvod: chyba
0 0
rohff1 rohff1

rohff1 je offline (nepripojený) rohff1

skus profesiualebo moju stranku
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať