Zavrieť

Porady

Zaklad dane

Ahojte, neviete ci sa da nejakym sposobom FO zvysit zaklad dane za rok 2004 tak aby to neovplyvnilo DPH?
Usporiadat
Matulka Matulka

Matulka je offline (nepripojený) Matulka

mohla?.....
0 0
Matulka Matulka

Matulka je offline (nepripojený) Matulka

Ak by som teda vystavila fakturu na prenajom nejakeho zariadenia, tak by to malo byt posudzovane ako prilezitostny prenajom hnutelnej veci, nie?podlieha to DPH?ja si myslim, ze nie, ale ak hej tak ma prosim poucte, nech som si ista
0 0
lenkak lenkak

lenkak je offline (nepripojený) lenkak

Lenka
Prenájom sa fakturuje aj s DPH.
0 0
Matulka Matulka

Matulka je offline (nepripojený) Matulka

to je strasne a co sa moze fakturovat bez DPH?
0 0
Matulka Matulka

Matulka je offline (nepripojený) Matulka

a keby FO len ako obcan predal trebars chladnicku niekomu, alebo nejaku inu vec, tak tento prijem moze zahrnut medzi ostatne prijmy? to by nemuselo byt s DPH, nie?
0 0
lenkak lenkak

lenkak je offline (nepripojený) lenkak

Lenka
Neviem presne čo chceš dosiahnuť, ale keď ty ako firma si kúpiš od občana FO, ktorý nepodniká chladničku (bez DPH) tak máš vydavok a nie príjem. Alebo chceš vedieť ohľadom toho občana? Pre občana je to príjem, je živnostníkom?
0 0
Matulka Matulka

Matulka je offline (nepripojený) Matulka

ja som to myslela presne opacne. ja predam obcanovi, takze pre mna bude prijem, pre obcana vydavok. pomohlo by mi to nejako zvysit zaklad dane?
0 0
Matulka Matulka

Matulka je offline (nepripojený) Matulka

ja totiz potrebujem byt silou mocou byt v pluse, lebo potrebujem kupit novu technologiu a na to potrebujem uver a ked budem v strate, tak mi nikto uver neda, to viem.takze preto vymyslam a spekulujem ako sa len da :-)
0 0
lenkak lenkak

lenkak je offline (nepripojený) lenkak

Lenka
Takže ak som dobre pochopila, si SZČO. Predáš niečo čo nemáš v majetku, v žiadnej evidencii. Ako náhle predáš niečo čo nemáš v účtovníctve tržba z toho je pre Teba príjem, ktorý neovplyvňuje základ dane z príjmov, je to síce bez DPH, ale nejde Ti to do zdaniteľného príjmu. Podľa mňa takto si nezvýšiš základ dane.
0 0
Matulka Matulka

Matulka je offline (nepripojený) Matulka

lenkak
Takže ak som dobre pochopila, si SZČO. Predáš niečo čo nemáš v majetku, v žiadnej evidencii. Ako náhle predáš niečo čo nemáš v účtovníctve tržba z toho je pre Teba príjem, ktorý neovplyvňuje základ dane z príjmov, je to síce bez DPH, ale nejde Ti to do zdaniteľného príjmu. Podľa mňa takto si nezvýšiš základ dane.
takze mi asi neporadis, ako by som sa tej strate mohla vyhmut. asi nijak, ze?no som sa neskoro zobudila....
0 0
lenkak lenkak

lenkak je offline (nepripojený) lenkak

Lenka
V akom účtovníctve účtuješ?
0 0
Matulka Matulka

Matulka je offline (nepripojený) Matulka

lenkak
V akom účtovníctve účtuješ?
v jednoduchom uctovnictve :-)
0 0
lenkak lenkak

lenkak je offline (nepripojený) lenkak

Lenka
To je ten lepší prípad.
Ty na zvýšenie základu dane potrebuješ mať nejaký príjem - tržbu. Ak si niekomu fakturovala v starom roku - 2004 nejakú faktúru dohodni sa s nejakým odberateľom, aby si aj on úhradu preúčtoval napr. k 31.12.2004,ale cez pokladňu a tým pádom sa Ti v jednoduchom účtovníctve zvýši základ dane. (predaj tovaru alebo služby).
0 0
Matulka Matulka

Matulka je offline (nepripojený) Matulka

lenkak
To je ten lepší prípad.
Ty na zvýšenie základu dane potrebuješ mať nejaký príjem - tržbu. Ak si niekomu fakturovala v starom roku - 2004 nejakú faktúru dohodni sa s nejakým odberateľom, aby si aj on úhradu preúčtoval napr. k 31.12.2004,ale cez pokladňu a tým pádom sa Ti v jednoduchom účtovníctve zvýši základ dane. (predaj tovaru alebo služby).
hm, to je celkom zaujimave, len ked mne vsetci poplatili v roku 2005 bankou. ale dalo by sa to spravit tak, ze by som zauctovala uhradu k 31.12, potom to co bolo cez ucet v januari 2005 je ako preplatok a to vratim akoze cez pokladnu?myslim akoze vzniknuty preplatok vydokladujem vydavkovym dokladom....dufam ze je to aspon trosku zrozumitelne...
0 0
lenkak lenkak

lenkak je offline (nepripojený) lenkak

Lenka
Dalo by sa, ale nech Ti s tým niekto súhlasí, aby si mala PPD a VPD potvrdené aj druhou stranou a cez banku by to bola akože mylná úhrada, a ty tým VPD by si im túto mylnú úhradu akože vrátila.
0 0
Matulka Matulka

Matulka je offline (nepripojený) Matulka

prave som kukala na odberatelov, ci by s tym mohli suhlasit a zistila som, ze mi tam zostali zrovna taki s ktorymi to asi nepojde...ze ta tolko otravujem, este nejaky iny sposob neexistuje?
0 0
lenkak lenkak

lenkak je offline (nepripojený) lenkak

Lenka
Si tažký prípad, ešte nad niečím porozmýšľam.
0 0
Matulka Matulka

Matulka je offline (nepripojený) Matulka

bola by som ti velmi vdacna. najhorsie na tom fakt je, ze ti odberatelia asi suhlasit urcite nebudu. je to hroza. nemam ani vlastnu budovu na podnikanie, ze by som prenajimala...hrozne so mnou, co?
0 0
Matulka Matulka

Matulka je offline (nepripojený) Matulka

Lenkak a este ma napadlo...mozno zase blbost...ale ak vlastnim rozostavany dom aj s obrovskym pozemkom, ten pozemok by som nemohla pouzit tak, akoze som ho prenajimala ako zahradu inej osobe?podlieha pozemok tiez dani?mohol by to byt pre mna prijem ovpl. zaklad dane?teraz nemyslim akoFO-podnikatel
0 0
evuša evuša

evuša je offline (nepripojený) evuša

Ak si v prenajatých priestoroch, možno tam máš nejaký kúštik plochy, ktorý by si mohla prenajať nejakému neplatcovi DPH za nekresťansky vysokú cenu. Z prenájmu nehnuteľného majetku neplatcovi DPH sa DPH neodvádza. Niekto ti možno za to aj poďakuje. Mylné platby by som fakt neúčtovala ako príjem. To by možno aj daňovákom smrdelo, nakoľko by si si mohla ponížiť daňový základ toho roku a mohli by v tom vidieť špekulanstvo. A od koho máte prenajatú nehnuteľnosť? Od platcu DPH? Ak od neplatcu, možno by sa dala spätne znížiť cena nájmu nejakým dobropisom do starého roka. S iným sa tam asi hýbať nedá. Už len vyhodiť výdaky pre neplatcov DPH. Napr. platby za účtovníctvo, prípadne vyplatiť mzdy papierovo za posledné mesiace až v januári. Neviem, popíš bližšie firmu.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať